DSC_0290

اگر قصد داشته باشیم نقدی به عملکرد باشگاه ملوان در فصل جاری لیگ برتر داشته باشیم. یکی از نقاط ضعف در باشگاه ملوان ضعف در مدیریت رسانه هاست. متاسفانه در فصل جدید که ملوان عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است، رسانه ها به عنوان بازوی حرکتی باشگاه ملوان نقشی تاثیر گذار را ایفا کرده اند. خوشبختانه همانند سالیان گذشته همواره شهر انزلی صاحب رسانه های متعددی حد اقل در این فضای مجازی و سایبر بوده که به همت اهالی شهرمان که اکثرا” از اقشار تحصیل کرده هستند اداره میشود و کاستی های موجود در امر رسانه را به خوبی پوشش میدهند.

در حال حاضر سایتها متعددی اخبار باشگاه ملوان را تحت پوشش قرار میدهند که اکثرا به خاطر عشق و علاقه قلبی شان به تیم ملوان است، که این را اتفاقی در خور نام بزرگ ملوان و جامعه فرهنگی شهر انزلی میدانیم.

در فصل جاری شاهدیم برخی رسانه ها از ابتدای فصل با هدف به حاشیه بردن ملوان اقدام به درج مطالبی میکنند که اکثرا فاقد نام نویسنده مطلب هستند. از حاشیه سازی برای حسین هدایتی تا تحت تاثیر قرار دادن و به حاشیه کشیدن باشگاه ملوان.

هر چند این موضوع به خودی خود باعث تاسف است که برخی رسانه ها با سوء استفاده از ابزاری که در اختیار دارند قلم خود را به گونه ای میچرخانند تا در آینده بتوانند از طریق حراج اعتبار حرفه ی خبرنگاری کیسه ای برای خود بدوزند. اما باز هم مقصر اصلی را در این خصوص، تنها ضعف رسانه ای باشگاه ملوان میدانیم.

ما معتقدیم حتی از پتانسیل موجود در شهرمان و رسانه های موجود به خوبی برای حمایت از ملوان بهره گرفته نمیشود آنهم رسانه هایی که هیچ چشمداشت مالی برای فعالیت خود از باشگاه ندارند. به جرات اگر برای دریافت مجوز عکاسی از بازیهای داماش اقدام میکردیم شرایطی سهل و آسان تر پیش رویمان بود که این جمله را نه از سر احساس بلکه پس از تست آن از طریق این تریبون اعلام میکنیم.

پس از انتخاب آقای ارسطو عزتیان عزیز که چهره ای شناخته شده و مقبول نزد جمیع هواداران ملوان هستند، امید زیادی به تغییر و تحول بنیادین در امر رسانه ای ملوان داشتیم، امیدواریم این مقاله باعث شود تا ایشان نیز به همراه مدیران باشگاه در صدد رفع مشکلات و کاستی ها تلاش بیشتری بخرج دهند.

تهیه مجوز عکاسی پیش کش، زمانی که در تهران در بازی با پرسپولیس بعد سوت پایان نیمه اول و تا ساعاتی پس از مسابقه تنها عکاس ملوان ( عکاس و خبرنگار انزلی کلاب) آن هم از روی سکوها به جرم داشتن دوربین حرفه ای بازداشت میشود و نیمه دوم بازی و تا ساعاتی پس از مسابقه را در بازداشت بسر میبرد چه کسی پیگیر و پاسخگوست. وقتی کسی از لیدرها پیگیر وضعیت سایر هواداران نیست و کسی در باشگاه برای فعالین رسانه ای ارزشی قائل نیست. اگر برش خودمان نبود که مطمئنا عکاس انزلی کلاب برای بازگشت با اتوبوس به انزلی باز میماند.

در طول بازی با پرسپولیس شاهد بودیم بعد از تعویض مازیار زارع یکی از هواداران ملوان از شدت فشار عصبی از حال رفت و به طرز بدی روی سکوها به زمین خورد و توسط هواداران به امبولانس ورزشگاه رسانده شد، هیچ خبری در این خصوص منتشر نساختیم و متاسفانه از سمت باشگاه نیز خبری در این خصوص یافت نکردیم که این هوادار که بود از تهران آمده بود یا از انزلی، آیا سلامتی اش را بازیافته و کسی پیگیر حال او شده است یا خیر؟ اینها مواردی است که در خصوص کانون هواداران و لیدرها بعدا بیشتر به آنها خواهیم پرداخت زیرا معتقدیم که ضعف ملوان در ساماندهی هواداران و رسانه ها از علل اصلی ناکامی های اخیر بوده است و اگر مدیران باشگاه احساس خطری نمیکنند ما اعلام خطر میکنیم.

با توجه به عملکرد ضعیف صدا و سیمای مرکز گیلان و شبکه باران و برخورد جانبدارانه این شبکه در خصوص شهر انزلی و ملوان که اثباتش نیاز به تلاش چندانی نیز نخواهد داشت، چرا باشگاه ملوان از ظرفیت بالای هواداران و علاقه مندان و هنرمندان شهرمان به خوبی بهره نمیبرد.

آیا فراهم ساختن شرایط برای فرستادن عکاس به داخل زمین مسابقه تا این حد برای باشگاه ملوان مشکل ساز است و امری نشدنی است ؟

باید دید سیاست مدیران باشگاه ملوان در قبال ملوان چیست و چه چشم اندازی برای باشگاه ملوان ترسیم شده است و سپس مدیر رسانه ای به عنوان یک بازوی اجرایی نقشی غیر قابل انکار در سوق دادن ملوان به سمت چشم اندازش ایفا خواهد کرد. پس وقتی ما حتی نمیتوانیم از ظرفیت رسانه ای موجود برای ملوان به درستی بهره ببریم باید هم بازیکنانمان به سادگی هر مصاحبه ای انجام دهند تا دستاویز رسانه هایی شوند که اکثرا” هدفمند قلم فرسایی میکنند.

عملکرد رسانه ای باشگاه ملوان متاسفانه نمیتواند شامل نمره ی مثبتی شود و یکی از نقاط ضعف باشگاه ملوان در فصل جاری به حساب می آید. جایی که باید برنامه ریزی شده، کفه ترازو رسانه ها را برای ملوان تعدیل و گاها سنگین تر کند. در آینده نزدیک به وضعیت لیدرها و کانون هواداران ملوان خواهیم پرداخت. امید است که این مقالات موجب اصلاح روند در باشگاه ملوان شود و مدیران باشگاه ملوان با گوش جان خریدار آن باشند که  پیگیری راه و روشی جدید برای ملوان در زمینه هایی که در آن ضعف نشان داده است تضمین دوام موفقیت ملوان خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

mory-best

۵ دی ۱۳۹۱

ارسطو ……. زودتر برو از ملوان . آخه چقدر ……….

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۵ دی ۱۳۹۱

من موندم ارسطو که خودش درد کشیده ملوانه. همین رسانه ها کاری کردن که هدایتی رو هم نا امید کردن. ملوان اگه نقش رسانه ها و هواداران رو در نتایجش جدی نگیره بزرگترین اشتباهش رو کرده چون نبض روند ملوان با سکوهای ورزشگاه تنظیمه. به نظر من وضعیت لیدرها و کانون هواداران ملوان هم باید یه نقد اساسی بشه.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۵ دی ۱۳۹۱

بازی با لنگ هم به خاطر جنگ رسانه ای باختیم. نه کنترلی روی مصاحبه بازیکنها هست نه کنترلی روی رسانه ها داریم نه ….
کاش همونقدر که واسه بستن دامین سایت ملوان نیوز تلاش صورت گرفت ( فارغ از هر برداشت درست و غلط بودنش ) کاش یکی پیگیر این رادانی نویسنده سایت زرد گل میشد با همین جدیت.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۵ دی ۱۳۹۱

علیرضا رمضانی مصدوم شده با روزنامه ۹۰ مصاحبه میکنه میگه از همه ممنونم ولی مدیرعامل ناراحتم به من زنگ نزد. بابا مگه خاله بازیه ؟ مصدوم شدی جای مصاحبه استراحت کن.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۵ دی ۱۳۹۱

فیلم بازیهای ملوان رو از باشگاه بگیریم یه کیلیپ از پنالتی هایی که بعد از جنگ رسانه ای که به ماجدی باختیم و دیگه برامون گرفته نشد درست کنیم !!! ما الان باید صدر جدول باشیم با اقتدار به والله داریم ضربه میخوریم.

پاسخ

مهرداد

۵ دی ۱۳۹۱

من شاهدم که ارسطو واسه ملوان خیلی داره زحمت می کشه خدا وکیلی
ولی در مقابل جواب رسانه ها و مقابله با انها خیلی منفعل عمل می کنه
باید جلوی افرادی مثل رادنی دیدار عوضی گرفته بشه
باید اینا برای روزنامه البرز ورزشی شکایت می کردن بابت تیتر صفحه اول بعد بازی با پرسپولیس
توهین آشکار به ملوان و انزلی و انزلیچی بود
شاهین درست می گه باید جو رسانه اس رو شلوغ کرد باید بگیم از وقتی که ماجدی جو رو بر علیه ما خراب کرد دیگه واسه ما پنالتی نگرفتن
۲ نفره تکل می زنن رو پای بازیکن ما بعد می گن توپ رو زده
خر ببینه می فهمه من موندم چطور کارشناس داوری ۹۰ نمی فهمه
ما باید جو رسانهای پیروز باشیم همیشه متاسفانه همیشه ضربه می خوریم ار این بحث
خدا شاهده با یه شکایت ساده از سایت گل و امثال رادنی دیدار راحت میشه موضع این سایت رو نسبت به خودمون عوض کنیم تا اینقدر ما رو تو حاشیه نبرن
امیدوارم که ناعدالتی های فوتبال تو ایران روزی به پایان برسه و امثال عسکری گورشون از این فدراسیون گم کنن

پاسخ

اعتقاد من این است توانایی با لیاقت خیلی تفاوت دارد . در این که حق ارسطو بوده بعد از سالها تلاش برای ملوان امروز مدیر رسانه ای شود بحثی نیست و لیاقت رسیدن به این جایگاه را بی شک داشته اما سئوال اینجاست که آیا توان قرار گرفتن در این جایگاه را هم دارد ؟
نگاهی به روزمه کاری و فعالیت های رسانه ای ارسطوی عزیز در سالهای گذشته توانا و پتانسیل کاری وی را نشان می دهد . من مصاحبه ای می خواندم از سردار رونیانیان که درباره تغییر مدیررسانه ای پرسپولیس سخن می گفت . سردار اشاره می کرد کسی باید مدیر رسانه ای پرسپولیس باشد که از ۱۰۰ خبرنگاری که می خواهند برای این تیم بنویسند حداقل هشتاد نفر حرفش را بخوانند . نه اینکه مدیر رسانه ای حرف آن هشتاد نفر را بخواند .
حالا دوست خود ما ارسطو چه جایگاهی نزد جامعه رسانه ای استان و کشور دارد ؟ توان کنترل کدام جو و فشار رسانه ای را دارد ؟ چند خبرنگار در تحریریه های تهران قلشمان را به احترام ایشان رو کاغذ می چرخانند ؟ کدام خبرگزاری ارسطو را که مدیر رسانه ای ملوان است را به عنوان یک منبع می پذیرد !!!
باید پذیرفت و قبول داشت حجم عمده تعیین کننده جو رسانه ای پیرامون ملوان خارج از انزلی است جایی در مرکز استان و پایتخت کشور . جاهایی که دوست خوب ما ارسطو هیچ پایگاهی در آن دارد .
بعضا باید تاسف خورد چرا برخی فعالان رسانه ای شهر انزلی در مرکز استان و کشور دارای قرت باشند اما مدیر رسانه ما ….

پاسخ