DSC_0026

انزلی کلاب- نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر فوتبال ایران از ۹ آذر تا ۷ بهمن به مدت ۲۸ روز ادامه داشت که شب گذشته این مهلت به پایان رسید.

در این مدت مجموعا ۶۶ بازیکن ایرانی و خارجی با باشگاه های جدید خود قرارداد ثبت کردند که از این تعداد ۵۳ بازیکن داخلی و ۱۳ بازیکن خارجی بودند، همچنین ۱۰ نفر از بازیکنان داخلی کسانی بودند که از لیگ دسته اول با تیم های لیگ برتری قرارداد خود را به ثبت رساندند.

لیست بازیکنان ایرانی و خارجی که در فصل نقل و انتقالات با باشگاه های جدید خود قرارداد ثبت کردند به شرح زیر است:

استقلال تهران:
هندریک الکساندر هلمکه (آلمان) – غلامرضا عنایتی (پدیده) – وحید طالب لو (راه آهن) – میلاد نوری (پیکان) – میلاد سلیمان فلاح (نفت مسجد سلیمان)
پرسپولیس:
ژوزه تئودوموروجونیور (برزیل) – مبین میردورقی (سایپا) – مسعود همامی (پیکان) – بابک حاتمی (سایپا) – رضا خالقی فر (راه آهن)
راه آهن:
میلاد اکبری (آزاد) – محسن میرآبی (پارسه) – وحید جوانمردی (آزاد) – شروین رزمی نیا (آزاد) – عادل کلاه کج (استقلال خوزستان) – محمد رضا خزایی فرد (فجر سپاسی) – نوید خوش هوا (آزاد) – عباس محمد رضایی (سهمیه آزاد)
پیکان:
ساندرا فریرا (برزیل) – سیاوش اکبرپور (آزاد) – احمد جمشیدیان (استقلال) – میراحمد مهدی زاده (صبای قم)
گسترش فولاد تبریز:
دیگو اولاندو دی الیویرا (برزیل) – محمد ابراهیمی (تراکتورسازی) – محسن بیاتی نیا (آزاد) – سید محسن حسینی (نساجی) – سید علی میرشفیعیان (آزاد) – مصطفی اکرامی (مس کرمان)
تراکتورسازی تبریز:
داماس داسیلوا (برزیل) – عیسی اندوی (سنگال) – مهرداد بایرامی (گسترش فولاد) – میر مهدی قریشی (گسترش فولاد) – آندرانیک تیموریان (استقلال تهران)
صبای قم:
سعید مهدی پور (شهرداری تبریز) – محمد حیدری (آزاد) – قاسم اکبری (نفت آبادان) – جواد کاظمیان (تراکتورسازی) – محمد اوسانی (استقلال خوزستان) – یوسب شویلی (گرجستان)
ملوان:
پژمان نوری (استقلال تهران) – محمد آبشک (راه آهن) – فواد آقایی (آزاد)
ذوب آهن:
ولید اسماعیل (لبنان) – کاوه رضایی (سایپا)
سپاهان:
مارسیو هنریک مای پاسوس (برزیل) – فوزیل موسی اف (ازبکستان) – امین جهان عالیان (امید سپاهان) – علی غلامی (امید سپاهان)
فولاد خوزستان:
محمد قاضی (استقلال تهران) – محسن مسلمان (ذوب آهن–قرضی) – احمد آل نعمه (تراکتورسازی)
نفت مسجد سلیمان:
گئورگی نیکلایوکئورکیف (بلغارستان) – الکساندر پاشنگو (مولداوی) – روسلان ملزدینوف (ازبکستان) – بهرام احمدی (صبای قم) – بهمن مالکی (فجر سپاسی ) – کیوان امرایی (پدیده)
استقلال خوزستان:
سید محمد سید صالحی (سایپا)
پدیده خراسان:
محمد علی فرامرزی (فجر سپاسی) – محمد غلامی (راه آهن) – رضا حقیقی (پرسپولیس) – سعید قزل کچلی (نفت تهران) – محمد حسن رجب زاده (پدیده-تمدید)  محمد مهدی نظری (گسترش فولاد)
سایپا:
هادی رکابی (نفت و گاز گچساران) – فرشاد قاسمی (پرسپولیس)

فیروز کریمی سرمربی ملوان؛ در آخرین مصاحبه با سایت باشگاه اعلام کرده بود که توافقات با ۵ بازیکن صورت گرفته است. حال پژمان نوری، محمد آبشک و فواد آقایی سه بازیکنی هستند که جذب شده اند و باشگاه ملوان اعلام کرده که تلاش می کند تا از یکی از سهمیه های بازیکنان سرباز خود نیز در بازیهای آینده استفاده کند و هم چنین در آینده ای بسیار نزدیک! و با توجه به داشتن سهمیه سه بازیکن آزاد نسبت به جذب آنها نیز اقدام خواهد نمود.

پیش از این مهدی تاج در رابطه با اینکه باشگاه‌هایی مانند ملوان و تراکتورسازی می‌توانند از بازیکنان سرباز خود در ادامه لیگ استفاده کنند یا نه، گفته بود:‌ باید زمینه برای حضور بازیکنان سرباز تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا فراهم شود اما این بازیکنان و همچنین بازیکنان سرباز دیگر تیم‌ها در لیگ نمی‌توانند بازی کنند. در حالی که باشگاه ملوان طی نامه ای از مسئولان سوال کرده که سروش رفیعی، حسین ماهینی و آرش افشین در نیم‌ فصل دوم لیگ برتر امکان بازی برای تیم ملوان را دارند یا نه؟ که این امر بعید به نظر می رسد.

بدون شک سیروس محجوب ضعیف ترین نتایج تاریخ باشگاه ملوان را تاکنون رقم زده و ملوان با ۱۱ امتیاز در انتهای جدول به استقبال نیم فصل دوم رقابت های لیگ می رود، محجوب در اولین دیدارش با هواداران به سابقه باشگاه داری در زادگاهش قاسم آباد اشاره و اعلام کرده بود از سال ۸۲ تا ۸۶ باشگاه شاهین قاسم آباد را اداره کرده است، هرچند در صحبتهایش بارها از نیوکاسل هم حرف زده است، از چنین شخصیتی با چنین روزمه ای که اکنون مالک و مدیر باشگاه ملوان است نمی توان انتظار جایگاه دیگری داشت.

در انتها متنی از روزنامه ایران ورزشی در رابطه با سیروس محجوب که در بهمن ماه سال گذشته نوشته شده، منتشر می کنیم:

درباره سیروس محجوب اشتباه نکنید. او به تازگی پا به فوتبال ایران نگذاشته. محجوب در مالکیت باشگاه‌های فوتبال باسابقه است. او که حالا مالک ملوان لقب گرفته، روزگاری نه چندان دور و در همین استان گیلان تیمداری کرده.
حدفاصل سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶، محجوب به استان گیلان رفت و مالکیت باشگاه شاهین قاسم‌آباد را به عهده گرفت. ماحصل تلاش او در شاهین قاسم آباد حضور در لیگ استان گیلان بود و البته آن قراردادهایی که هیچ‌گاه برای بازیکنان این تیم پول نشد. در نهایت هم شاهین قاسم آباد منحل شد تا دیگر نامی از این باشگاه گیلانی شنیده نشود!
محجوب در ملوان، همان راهی را می‌رود که در شاهین قاسم آباد رفت. او به وعده‌های خود عمل نمی‌کند. درست مثل دوران حضورش درشاهین قاسم آباد. سرنوشت این تیم استانی در انتظار ملوان است البته اگر محجوب همچنان به رفتار قدیمی خود پافشاری کند و فقط وعده بدهد و بس.

هر چه هست ملوان همانقدر که در ظاهر فوق‌العاده کار کرده و در لیگ درخشیده، به همان اندازه هم در سیستم مدیریتی‌اش دچار بحران است. بحرانی که شاید اتفاقات جدیدی را رقم بزند و زمینه ساز جدایی اسکوچیچ و خیلی از بازیکنان کلیدی ملوان در پایان فصل شود…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۰ دی ۱۳۹۳

دیگر صحبت کرد ن در باره ملوان دردی را دوا نخواهد نمود ..
جز با روان خود بازی کردن می باشد
زیرا زمانی که افرادی که خودشان را مسئول می دانند .در برابر شخصی که با دهن خویش به خبر نگار سکو می گوید. در ۵ بازی یا قبل ویا بعد خودش مقصر است. ولی با اینوکه خود را مقصر می داند و می داند راهای فراوانی برای باشگاه ملوان وجود دارد که از همه گرفتاریها رها یابد . همچنین با اندکی کمک خواستن از پیشکسوتها وبزرگان می تواند راه را برای طرقی باشگاه هموار نماید . هیچکاری انجام نمی دهد عاجز می باشند. ..
ولی تنهاا فردی که عاشق باشگاه ملوان می باشد یعنی پژمان نوری به سمت باشگاه ملوان می آید . .
و همچنین جالب اینجاست که با این همه گرفتاریهای که تنها امید باشگاه ملوان جلال رافخائبی بوده .جلالی که سالها سعی نموده پشت به همه چیز نماید ولی در کنار ملوان باشد .تصمیم می گیرد او را هم به باشگاه های دیگر بفروشد.
هرچند ما از داخل باشگاه خبر نداریم که اهی وسعید ومازیارووو چگونه آنها هم با این همه مشکلات سعی نموده اند در کنار این باشگاه عزیزشان بمانند.
وجالب اینجاست .با اینکه خودش خودش را مقصر می داند . وبا اینکه باشگاه را به لبه پرتگاه برده .هنوز هم کاری برای باشگاه انجام نداده .وتنها کاری که می تواند انجام دهد فقط جذب مربی های غیر بومی می باشد.
حداقل سعی نمی کند .افرادی مثل بهمن صالح نیا وفرهاد پورغلامی وچند تن از این پیشکسوتها را در کنار باشگاه بکار گیرد تا حداقل ایجاد عشق وتعصب ایجاد نماید .
همین کار را هم انجام نمی دهد.
حال شما بگوئید . می توان به این مالک امیدوار بود.
آن هم با مربی غیر بومی که هر گز به اندازه یک ملوانی ویا یک گیلانی دلش برای این باشگاه نخواهد سوخت.
با این اوصاف .که تا به اینجاه همه تلاش ها برعکس بوده که بجای اینکه ملوان را به اوج برسانند ولی بر عکس به نابودی کشانده اند..
با این همه مشکلات نمی دانیم در تفکرات اش چه می گذرد. .
شاید او منتظر پول صدای سیما ویا منتر پول فروش بلیط وبازیکن می باشد.

ولی این را بدانند بچه های بومی واین شهر واین استان هرگز نمی گذارند ملوان به دسته دو برود . برعکس این فصل سعی می نمایند همین بچه های بومی ملوان را به اوج اش برسانند . ونام ملوان را مثل سالهای قبل سر افراز نگهدارند.
زیرا هنوز جلال= .پژمان.= سعید= ومازیار= واهی.=… وو و این عزیزان را داریم. وقول خواهیم داد همین چند بازیکن هم که خودشان به سمت باشگاه ملوان آمده اند تلاش برای بقای ملوان خواهند نمود مثل پژمان وحتی آبشک . که خود او هم یک گیلانی می باشد ودرد باشگاه ی از دست رفته این استان را می داند.وووو
انشائ اله در این فصل قهرمانی را برای دیگران زهر خواهیم نمود. زیرا بازیکنان بزرگی هنوز در کنار این باشگاه می باشد..
واین هم می دانیم که حزینه نکردن وپول خرج نکردن ها ودست توی جیب نکردن ها همه بخاطر این است که عشق را در این باشگاه فهمیده اند تعصب را فهمیده اند. .
واین را فهمیدهاند می دانند که این باشگاه همیشه باشگاه گلا دیاتورها بوده وخواهد بود.
.این فصل هم باخوشی وخرمی خواهد گذشت.
ولی این را بدانند که عاشقان این باشگاه از حق شان نخواهند گذشت.
این سکوتها سکوت رضایت نمی باشد. بلکه این سکوتها بای این است تا ارامش در کنار باشگاه محبوبشان باشد.

تا در آینده بتوانیم راهی نجات برای ملوان پیدا نمائیم

پاسخ

3eyedAli

3eyed Ali

۱۰ دی ۱۳۹۳

ثارالله عزیز توی فصل نقل و انتقالات خود جلال هم کم دلش نمی خواست بره فولاد و اگه می بینید این انتقال صورت نگرفته فقط به این دلیله که ایمان موسوی راضی به این معاوضه نشد

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۰ دی ۱۳۹۳

با جذب محمد خط میانی کاملا تقویت می شود. در علم فوتبال ، اگر تیم در خط میانه قوی باشد و بتواند راحت مهاجمان را تغذیه کند و صد البته یک سوپر شوت زن مطرح باشد می توان به پیشرفت آن تیم امیدوار بود محمد همه این خصوصیات را یکجا دارد.

پاسخ

نعیم پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۱:

:no: :no:

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۸:

جناب اسدی اگر محمد خانی که شما میفرمایید اینهمه ویژگی ها را یکجا داشت فکر نمیکنید تیمهای دیگه واسش سرو دست میشکستن؟
والااین تعریفی که شما کردین من یاد ژاوی و ریبری و سایر دوستان شاغل تو اروپا افتادم

majid پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۱۹:

آبشک از آشناهاتونه حاجی؟

حسین هادی نیا پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱:

سوپرشوت زن!!!یاد سوپرتاپ افتادم!!!

hajifomani پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۵۳:

:):)
:no:

حسین پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۶:

یکی از بچه های تهران می گفت قرار بوده آبشک بره پرسپولیس که سر از مس و راه آهن در اورده هافبک بازی سازی هست و کمی هم زود عصبی میشه

sari

۱۰ دی ۱۳۹۳

آقاسعید عزیز شما حقیقت را می گوئید.
ولی اگر اندکی عمقی وارد قضا شویم. متوجه خواهیم شد . اگر ما ویا حتی هر بازیکنی شرایط جلال را در این سه چهار سال اخیر که بدترین دوران باشگاه ملوان بوده داشته و شرایط های را که به جلال پیشنهاد نمودنند . ملوان را کنار وبه دنبال آرزوهای بزرگ خودمان می رفتیم.
حال به خارج کشور کاری ندارم. .اگر به استقلا ویا پرسپولیس ویا ساهان وتراکتور هم می رفت ورق آس دست اش قرار می گرفت.
%آیا جلال رافخائی نمی توانست همانند سید جلال حسینی به این اوج برسد..
سعید جان . من نمی خواهم بگویم سن ام بالاست همه چیز را درست می گویم..ما هم اشتباه می کنیم وگاهی اشباه قضاوت می نمائیم.
ولی سعی می نمائیم ماهم بعضی قضاوت را ورزشی وفوتبالی نگاه کنییم. زیرا.ماهم زمانی در کنار این بچه ها بودیم .افرادی مثل نادر جهانی وفروغ وجانی مسعود باقری ویا علی علفی ومهران محمدی ها ویا خود مرحوم شسیروس قایقرانها. به اندازهای با این افراد سر وکله زده ایم.
آیا به نظر شما کسانی که توانستند از انزلی وباشگاه ملوان وهواداران اش دل بکنند و مشکلات باشگاه را نادیده بگیرندواز ملوان جدا شوند .تا به امروز ضرر نمودند . همین شاهین ثاقبی که به تراکتور رفت. وخیلی افراد دیگر.
آیا به نظر شما مرحوم سیروس قایقران زمانی که به کشاورز ویا باشگاه های پایتخت رفت از آنجا برگ برنده در دستانش قرار نگرفت واولین فرد نبود که توانست کاپتان بتیم ملی باشد ان هم یک شهرستانی ویا ویاباطر رفتن به پایخت نشد که توانست در کشورهای عربی بازی نماید واز آنجا به بعد سیروس سیروس قایقران گردد.
خیلی افراد دیگر هم اینچنین بودند .درست است که باز بستگی به خودشان داشت.
ولی بازی در باشگاه ملوان تا باشگاه پایتخت زمین تا اسمان فرق می کند.
زیرا همیشه پایتختی ها نور چشمی بودنند وخواهند بود.
آری دوست عزیز خیلی چیز های دیگر هم اگر در کنارش بگذاریم وبالا وپایین نمائیم .
واندکی تفکر نمائیم.
آن فقط در باره جلال درست قضاوت خواهیم نمود و به او ایمان خواهیم اورد. زیرا همیشه انسانها ۹۹ در صد به فکر خویش ویک در صد به فکر دیگران خواهند بود.
اینگونه افراد که ۵۰ ۵۰ فکر نمایند . رد سرتاسر دنیا بسیار نادر هستند.
.باز هم شاید من اشتباه می کنم ویا من درست قضاوت نمی کنم.
زیرا نه جلال ونه بازیکن دیگر پسر عمو ویا پسر خاله من نمی باشند.
من هم همانند شما فکر وهمانند شما نظر می دهم .یا درست ویا نادرست.
حتی در باره آمدن آبشک ویا افراد دیگر هم نمی توان بگویم انتخاب این اشخاص درست ویا نادرست می باشد .
ولی اگر اندکی عمقی به این قضایا نگاه کنیم باید در این موقعیت حساس ودر این موقع بی توجعی وبی حساب نمودن بزرگان وپیشکسوتها وهمچنین مشکلات دیگر باز می گوئیم جذب اینگونه بازیکن وآن هم یک گیلانی می باشد می تواند امیئد وار کنند وبه نفع ملوان وباشگاه ملوان باشد.
هر چند نمی توان همه را به وضوع واشگار بیان نمود.
ولی اگر بتوانیم بر روی این افراد اندکی کار کنیم .آن هم از طریق پیشکسوتها وبزرگان این شهر واین باشگاه. می توان گفت امید وار کننده می باشد. زیرا تفکرات من با تفکرات دیگر در باره این موضوع فرق می کند .
من طوری دیگر فکر می کنم ودیگران طوری دیگر.
بخاطر همین به هم نشینی واتحاد ودر کنار همدیگر بودن وهمفکری ایمان دارم وهمیشه ایمان خواهم داشت. قربانتان ثاراله.

پاسخ

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۶:

جناب ثاراله، سید علی هستم نه سعید
مگه همین چند فصل پیش نرفت ذوب اهن چی شد یه نیمکت نشین صرف که اچار بدست داشت پیچ و مهره های نیمکت رو سفت می کرد

کدوم باشگاه ۷۰۰ میلیون یهش می ده که فقط پنالتی بزنه و توی زمین راه بره

مقایسه تون با سیروس هم مقایسه مع الفارقه همه اونایی که بازیهای چشم نواز سیروس عزیز رو بیاد دارن می دونن که اگه الان تمام بازیکنان تیم رو روی هم بذاریم بقول ما گیلک ها کچل انگشت سیروس هم نمی شن بعدش سیروس قبل رفتنش به کشاورز هم کاپیتان تیم ملی بود

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۹:

این رو هم می ذارم تا بدونید چرا نتونست بره وگرن خیلی دلش می خواست بره فولاد

دقایق پرالتهاب در باشگاه فولاد

دقایقی از تمرین سه شنبه شب فولاد خوزستان نگذشته بود که محمدعلی فتحی فیزیوتراپ تیم فولاد از کنار زمین پیغام اسکوچیچ را به ایمان موسوی رساند: «سریعاً تمرین را ترک کن و به دفتر مدیرعامل بیا.»

به گزارش خوزستان اسپورت، ایمان موسوی تا روز پایانی نقل و انتقالات برابر خواسته دراگان اسکوچیچ مقاومت کرده بود. او گفته بود تحت هیچ شرایطی دوست ندارد به تیم ملوان برود. اسکوچیچ و مسئولان فولاد چند بار برای قانع کردن موسوی تلاش کردند اما تلاش آن ها نتیجه ای نداد. ورود نناد نیکولیچ و کورش بختیاری زاده هم کمکی به حل مشکل نکرد و موسوی تحت هیچ شرایطی قبول نمی کرد به ملوان برود.

ملوانی ها برای صدور رضایت نامه سیدجلال رافخایی دو پیشنهاد داده بودند. پیشنهاد اول به نظر معقول می آمد: «ایمان موسوی را به همراه فلان مبلغ بدهید و سیدجلال را بگیرید.» آن ها البته پیشنهاد جالب دیگری هم داشتند: «اگر موسوی نیاید، رافخایی را به شما می دهیم اما دو میلیارد تومان می گیریم!»

پیشنهاد دوم به نظر سنگ بزرگی برای نزدن بود. هیچ تیمی در تاریخ فوتبال ایران، برای گرفتن رضایت نامه بهترین بازیکنان تاریخ این فوتبال، دو میلیارد تومان نداده بود. ملوانی ها سنگ بزرگی انداخته بودند تا فولاد قبول نکند. به نظر می رسید تنها راه برای آوردن رافخایی به اهواز، قانع کردن ایمان موسوی برای نقل مکان به شمال بود.

مهاجم گچسارانی شب گذشته وقتی به محل تمرین تیمش رسید فکر می کرد که پرونده معاوضه او با سیدجلال بسته شده، چون نقل و انتقالات رو به اتمام می رفت و رافخایی با ملوان در جزیره کیش بود. ایمان موسوی اما در همان دقایق ابتدایی تمرین مجبور شد همبازی هایش را ترک کند.

ایمان عصبانی از این اتفاق به دفتر مدیرعامل باشگاه رفت. دراگان اسکوچیچ و کورش بختیاری زاده منتظر او بودند. سیف الله دهکردی مثل همیشه روی صندلی های دور میز کنفرانس نشسته بود. او هیچ وقت عادت نداشته در حضور مهمانانش پشت میز ریاست باشگاه بنشیند. این کار او ناشی از احترام گذاشتن به حاضرین در اتاقش می شد. دهکردی مثل همیشه فقط بر مذاکرات بین کادر فنی و بازیکن نظارت می کرد تا هر جا لازم شد، نظرات آن ها را به هم نزدیک کند.

گزارش ویژه: دقایق پرالتهاب در باشگاه فولاد/ایمان موسوی سکونشین می شود

این بار اما نظرات، فرسنگ ها از هم دور بود. ایمان حاضر نبود ذره ای از مواضعش کوتاه بیاید: «من نمی خوام برم ملوان. دوست ندارم برم شمال بازی کنم. اگه منو نمی خواید، به من رضایت نامه آزاد بدید تا برم.» او عصبی تر از همیشه بود. بیرون آوردنش از تمرین و نگاه های بچه های تیم باعث شده بود که اعصابش بیشتر به هم بریزد.

حرف های ایمان و حرکات عصبی دستش روی اسکوچیچ هم تأثیر گذاشت. حرف های او برای موسوی ترجمه شد: «اوکی اوکی چرا حرفه ای فکر نمی کنی؟ اگه بری ملوان بازی بهت می رسه. اینجا نمی تونی بازی کنی. من نیم فصل اول هم زیاد از تو استفاده نکردم. اگه بمونی توی هیچ کدوم از بازی ها نمی ذارمت جزو ۱۸ بازیکن. من به بازیت اعتقادی ندارم. با خودت و تیمت لج نکن. قبول کن که بری ملوان.»

موسوی با بی تفاوتی به اسکوچیچ فهماند که حاضر نیست از موضع خود کوتاه بیاید. نوبت کورش بختیاری زاده شد که او را قانع کند: «وقتی مربی میگه نمی خوامت به نفعته که بری. اینجا نابود میشی. مگه نمی بینی چه برخوردی باهات میشه؟ اگه نمی خوای فوتبالت نابود بشه قبول کن که بری ملوان.»

ایمان حرف های کورش را قطع کرد: «آقا به چه زبونی بگم که من نمی خوام برم ملوان بازی کنم؟ من حاضرم برم دسته ۳ بازی کنم ولی شمال نمیرم. حتماً دلیلی دارم که نمیرم. اصلاً برام مهم نیست که اینجا فوتبالم نابود بشه یا نشه. بدتر از این نیست که منو جلو بچه ها از تمرین بیرون بکشید. چی از این بدتر هست دیگه؟!»

بحث بالا گرفت. اسکوچیچ می خواست دخالت کند که دهکردی از او خواست آرام باشد. دهکردی دریافته بود که موسوی تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی آید. او سال ها مربی گری کرده و بهتر از اسکوچیچ با خصوصیات بازیکنان ایرانی آشنا بود. دهکردی می دانست که موسوی حاضر شده در فولاد بماند و سکونشین باشد تا بدین شکل برخوردهای کادر فنی را تلافی کند.

یکی-دو دقیقه بدون رد و بدل شدن هیچ حرفی سپری شد. همه به موسوی نگاه می کردند و منتظر بودند تا او تصمیم نهایی اش را اعلام کند. سکوت ایمان این تصور را ایجاد کرده بود که شاید تغییر عقیده داده باشد ولی آخرین حرکت مهاجم فولاد نشان داد که این تصور اشتباه بود.

موسوی خیلی سریع از صندلی اش بلند شد و رو به دهکردی گفت: «خداحافظ شما.» بدون این که منتظر جواب باشد. بدون این که به اسکوچیچ و کورش نگاه کند. او با سرعت به سمت در خروجی رفت. اسکوچیچ با کف دست محکم به پای خود کوبید. پرونده انتقال سیدجلال به اهواز با این اتفاق بسته شد.

موسوی هنگام خروج از ساختمان باشگاه شروع به درددل برای حاضرین کرد: «اول فصل چی می گفت حالا چی میگه. مگه من بد بودم. من هم پاس گل دادم هم پنالتی گرفتم. چرا این برخورد رو با من کرد. نمی دونم چه اتفاقی می افته. فقط می دونم شیش ماه باید بشینم رو سکوها. هیچ وقت این قدر تحقیر نشده بودم. می ترسم باز مثل پارسال کار بدم دست خودم. اون بار خدا رحم کرد بهم. دعای مادرم نجاتم داد. امشب میرم آبادان خونه فامیلامون. اینجا بمونم داغون میشم. فردا هم معلوم نیست بیام سر تمرین یا نه. شب بخیر.»

با توجه به اتفاقات شب گذشته در باشگاه فولاد و خصوصیات اخلاقی که از اسکوچیچ سراغ داریم، ایمان موسوی باید تا پایان فصل قید حضور در ترکیب فولاد را بزند. هر چند که اسکوچیچ در هیچ کدام از بازی های دور رفت از ایمان موسوی در ترکیب اصلی استفاده نکرد و این بازیکن را در برخی مسابقات به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می فرستاد.

حسین هادی نیا پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۲:

سید :yes:

guilak

گیلک

۱۰ دی ۱۳۹۳

با سلام.ما امروز میدانیم که باشگاه ملوان بطور کلی و از جنبه های مختلف مدیریتی و مالی چه بضاعتی دارد.ظاهر و باطنش معلوم است.بقول معروف همینه که هست.متاسفانه در شرائط فعلی موفقیت در ورزش ما مخصوصا فوتبال بستگی مستقیم به مبلغ پولی دارد که هر باشگاه هزینه میکند.دیگر به عشق تیم هیچ بازیکنی پای پیاده و یا با دوچرخه سر تمرین حاضر نمی شود.بنابراین اگر باشگاهی نتواند مبالغ مورد نیازش را تامین کند قهرا محکوم به شکست و محو شدن از صحنه ورزش است.تیم محبوب ما هم بدلایلی نتوانسته سخاوتمندانه هزینه کند.همه میدانیم ملوان ما هم تا به امروز با پشتوانه عشق و تعصب بازیکنان و هوادارانش توانسته است ادامه حیات بدهد.بنایراین توصیه برادرانه بنده این است که به هیچوجه سراغ کلمات و واژگانی که ممکن است باعث دلسردی بازیکنان فعلی و مدیریت و کادر فنی شود نرویم.تلاش کنیم با حرفها و نظراتمان باعث تقویت روحیه و تشویق داشته هایمان یعنی اعضا تیم گردیم.اگر غیر از این عمل کنیم با دست خودمان ملوان را تضعیف کرده ایم و باید عواقب آن را هم بپذیریم.

پاسخ

۱۰ دی ۱۳۹۳

آقا سید علی عزیز اگر ۷ .۸ خط آخر را دوباره مرور نمائید.مثل برادر گیلک ما زود خواهید گرفت منظور ما چییست.
یکی اینکه همه چیز را نمی توان آشکار نمود و ویگر اینکه باید بزرگان وپیشکسوتها وعاشقان بر روی افراد کار نمایند. زیرا با این اوضاعی که ملوان در این یکی دوسال اخیر دارد .اگر بخواهیم از هر شیوه ای که عقل ما فتوا می دهد پیش برویم.
از دشمن ملوان هم بدتر خواهیم بود وبیشتر از آنها به ملوان ضربه خواهیم. زد.
ودیگر اینکه اگر صحبت از کشاورز واز کاپیتانی مرحوم سیروس هم اگر اشاره ای نمودیم .نه می خواست قضایا را آنقدر اوصولی پیگیری نمائیم نه بخاطر اینکه مرحوم بخاطر کشاورز کاپتان تیم ملی شد.نه بخار اینکه در فلان باشگاهی توپ زده.
بخاطر این بود .که کوچ گردن باعث گردید که پخته تر شود.
زیرا این کلمه رامرحوم سیروس قایقران همیشه به بعضی از بچه های ملوان که از ملوان جدا می شدنند .
به آنها یاد آوری می نمودنند….
سعی نمائید درملوان بمانید . اگر می خواهید به باشگاهای پایتخت بیائید.باید از هر لحاظ از آنها سرتر باشید. چهدر حرف چه در بازی وچه در دعوا وجدال ورودروئی وچه درزبان بازی .ووو..
آری مثل سیروس ورنالدو ومسی علی دائی وو از هر صد هزار فوتبالیست یکی مثل این افراد پیدا خواهد شد. .
ولی بعضی هه هم به اندازه توانشان می توانند اندکی از داشته های شان را رو نمایند.
نه به اندازه اسطوره ها ونابغه ها.نباید هم ما ها انتظارات بیشتری ازبعضی از عزیزان داشته باشیم

پاسخ

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۷:

در مورد کمک بزرگان و پیشکسوتان به بازیکنان فعلی و بلاخص جلال نطرتون رو به این جمله غفور جهانی جلب می کنم که در رابطه با جلال گفته بود که خود جلال هم باید بخواد که بهش کمک بشه

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۶:

اینم لینک مصاحبه غفور جهانی

http://navad.net/Newscontent.aspx?NewsID=112271

شکوریان

۱۰ دی ۱۳۹۳

کاری نباید داشته باشیم که یک بازیکن کجا دنیا اومده به نظر من هم آبشک یک جذب خوب است چند تا از بازیها و گلهایش را دیده ام در کل خوب بود

پاسخ