11-329x480

با کاهش عمق تالاب انزلی گونه‌های ارزشمند گیاهی و جانوری این اکوسیستم با تهدید انقراض نسل مواجه می‌شوند.

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: دربرخی ازنقاط تالاب انزلی عمق تالاب از ۱۱م‌تر به کمتر از یک متر رسیده است.

 

محمد رضا برجی گفت: تالاب انزلی از اکوسیستم‌های ارزشمند استان گیلان است.

 

وی افزود: ورود حجم بالایی از رسوبات به تالاب انزلی موجب شده است که عمق این تالاب بین المللی در برخی از نقاط از ۱۱متر به کمتر از یک متر برسد.

 

مدیر کل حفاظت زیست گیلان تصریح کرد: رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت ازمهم‌ترین عوامل آلوده کننده تالاب انزلی به شمار می‌روند.

 

وی خاطر نشان کرد: فاضلابهای خانگی، صنعتی و کشاورزی بدون هیچ پیش تصفیه‌ای به گوهر رود و زر جوب سرازیر و در‌‌نهایت وارد تالاب انزلی می‌شوند./ ایلنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۱ آبان ۱۳۹۳

مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست گیلان برادر بزرگوار ما و همه مردم گیلان که نه بلکه ملت ایران میدانند چه بلایی بر سر تالاب زیبای انزلی آمده است.اما نمیدانیم چرا پس از ربع قرن از شروع احیا و لایروبی تالاب مسئولان مربوطه فقط اطلاعات لحظه به لحظه از نابودی آن را به مردم میدهند. بجز استیصال و نا امید شدن از نجات آن چه کار دیگری از ما ساخته است؟ این اطلاعات نا امید کننده در باره تالاب باید هر روز به مسئولان واقعی ارائه شود تا شاید بر حسب وظیفه و محض رضای خدا کاری کنند.کاش می فرمودید پیشرفت کار ژاپنیها در این مدت به چه مرحله ای رسیده است.البته بنده از همان ابتدا گفته ام که به احتمال قریب به یقین اینها هم کیسه گشادی برای پولهای ما دوخته اند .برای این کار بزرگ نیاز است به توانمندیهای جوانان ما البته با عزم جدی مسئولان استانی و ملی با مدیریت جهادی استفاده شود.اگر فرصت اندک باقیمانده همچنان صرف همایش و سمینار و تنظیم قرارداد با ژاپنیها و فاز بندی پروژه و گرفتار شدن در موانع هزار پیچ اداری و تامین بودجه گردد دیری نخواهد گذشت که از تالاب انزلی فقط خاطره ای خواهد ماند.

پاسخ

majid

MAJID

۲۱ آبان ۱۳۹۳

افسوس .امثال تالاب انزلی تو اروپا به صورت محلی برای شنا و مصرف آب کشاورزی استفاده میشه.اما زیباترین تالاب ایران شده محله تخلیه فاضلاب شهر های انزلی و رشت و صومه سرا.مسئولین محیط زیست باید از خودشون خجالت بکشن

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰:

:yes: :yes: :yes: