فارغ از علایق و سلایق، آسمان این روزهای ملوان آفتابی به نظر می رسد و گمان می رود در سطح کلان تصمیم گیری های باشگاه از اشتباهات و تلخکامی های دو فصل گذشته تجربیات ارزشمندی اندوخته شده باشد.

از آخرین جلسه هیات مدیره باشگاه تا امروز که منجر به انتخاب سرمربی تیم بزرگسالان و شروع تمرینات شد ؛ خبرهای خوبی از قول مساعد منتخبین شورای شهر آینده و همچنین تعداد دیگری از مسوولین در زمینه حمایت مادی و معنوی از ملوان به گوش رسیده که امیدواریم این بار شاهد اجرایی شدن بخش عمده ای از این وعده ها باشیم تا این فصل با یک تلاش جمعی و همکاری همه دوستداران نام بزرگ ملوان، به جایگاهی که به آن تعلق داریم بازگردیم.
خبر خوب دیگری که در این روزها باعث شادی و امیدواری بیش از پیش هواداران شد؛ بازگشت کاپیتان محبوب و تمام نشدنی ملوانان به آشیانه قوهای سپید بود. فارغ از بحث فنی، جنگندگی و توان رهبری درون زمین پژمان نوری آنچه موجب خوشحالی مضاعف است دست برداشتن از لجاجت ها و خطوط قرمز بیهوده ای است که همه مجموعه ملوان در فصل گذشته تاوان سنگینی بابت آن پرداخت.

البته حضور ارزشمند کاپیتان به عنوان یکی از برجسته ترین بازیکنان مکتب ملوان در دو دهه اخیر هرچند موجب قوت قلب همگی ما چه روی نیمکت و چه روی سکو خواهد بود اما به تنهایی برای رسیدن به هدف نهایی کافی نیست و استفاده از پتانسیل نیروهای مستعد جوان بومی در کنار بازیکنانی که برای انجام خدمت سربازی به تیم بزرگ و پر افتخار ملوان اضافه شدند نیز نمی تواند ضامنی برای موفقیت و دستیابی به هدف باشد. لذا مصرانه از مسوولان امر درخواست می کنیم برای رفع نقاط ضعف تیم – با در نظر گرفتن نظرات سرمربی محترم – به دنبال جذب بازیکنان بزرگ، با کیفیت و تاثیرگذار باشند.

و اما کلام آخر:
جذب و حضور بازیکنان بزرگ در یک تیم بی تردید سبب افزایش حضور تماشاگران در استادیوم و به تبع آن افزایش علاقه اسپانسرها برای حمایت مالی از یک تیم خواهد شد. باشگاه نامدار ملوان که حتی در سالهای افول نیز همواره بازیکنان بزرگی را به فوتبال ایران معرفی کرده است از این قاعده مستثنی نیست.
مازیار زارع ( بدون قیاس با هیچ بازیکن دیگری ) بدون شک یکی از بزرگان ملوان در سالهای کم فروغ اخیر بوده که نامش با نام ملوان آمیخته شده است.
پسر ملوان که هدیه خدا برای نسلی از ملوانی هاست که غرور و افتخار را تنها از پدران شنیده اند؛ فصل گذشته با نامهربانی از تیم خود کنار گذاشته شد در حالیکه از دید بسیاری از هواداران، حضور مازیار در ملوان در سالهای پایانی بازی و خداحافظی با پیراهن این تیم حداقل حقی است که وی برگردن باشگاه ملوان دارد.
امیدواریم با بازگشت پژمان نوری که به عنوان نشانه ای از تجدید نظر در سیاستهای کلان فصل گذشته باشگاه در جهت نیل به هدف ارزیابی می شود ؛ بزرگان فوتبالشهر انزلی ( همچون بهمن خان صالح نیا ) حضور مجدد مازیار زارع در ملوان را به جناب سرمربی پیشنهاد دهند. با تاکید بر حق ذاتی هر مربی در بکارگیری بازیکنان مورد نیاز به ایشان یادآوری می نماییم مازیار ملوان همیشه با مازیار سایر تیمها متفاوت بوده و این بار نیز به مدد انگیزه مضاعف همینگونه خواهد بود.

به امید روزهای بهتر
رامبد رشیدی – دبیر بخش ورزشی انزلی کلاب

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیارفرد

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

با سلام و قبولی طاعات و عبادات
عزیزان :
باشگاه فوتبال ملوان با قدمت حدود ۵۰ سال از پرافتخارترین باشگاه های فوتبال کشور است. لیکن عملکرد سالهای اخیراین باشگاه راضی کننده و قابل دفاع نمی باشد زیرا تیم را از جایگاه واقعی خود دور ساخته است. بنده بعنوان یک شهروند ضمن گرامیداشت حضور مربی با سابقه فوتبال کشورجناب آقای دست نشان را در عرصه فوتبال شهرمان و احترام به اظهار نظرات ایشان، عقیده دارم که برای بازگشت ملوان به جایگاه سالهای نچندان دور بایستی کارشناسانه مجموعه فراز و نشیب های تیم و درستی یا نادرستی عملکرد مربیان و مدیران و …، آسیب شناسی گردد. حضور مربیان یکی پس از دیگری در گذشته نیز در ابتدا شور و انگیزه و انضباط خاصی به ملوان تزریق شد که خروجی آن بردها و تساویهای متعدد با تیمهای مدعی و حتی صدر جدولی بود. آقای دست نشان جذب بازیکنان جدید را حلال مشکلات و به ارمغان آورنده پیروزیهای آتی تیم دانسته است. لیکن بنده می گویم حفظ سلامتی و نشاط روحی و روانی پایدار بازیکنان مهمتر از همه چیز است. مشکلات مالی و لجستیکی ملوان بحث برانگیز است زیرا ، ساختار تیم ملوان می بایست در تمام زمینه ها بویژه مسائل مالی با دقت بررسی و ساماندهی شود. بنظر بنده سعی و تلاش کادر فنی خوب بوده ولی هنگامی که مشکلات حاد شود، مسیله از کنترل مدیریت و کادرفنی تیم خارج می گردد. واقعاً پی بردن و کشف لایه های پنهان ناکامی های ملوان با چه موانعی مواجه است؟ آیا کشتی به گل نشسته ملوان برای رسیدن به ساحل پیروزی و آرامش نیازمند اصلاح کیفیت مدیریتی نیست؟ به راستی آیا کسانی هستند که دوست ندارند ملوان در جاده موفقیت حرکت کند؟؟؟؟؟؟؟ ! بر اساس ضرورت اصل ۴۴ و اجرای قانون برنامه و اعلام فیفا و کنفدراسیون آسیا، ملوان باید با حذف مقررات دست و پا گیر و بصورت یک موسسه خصوصی مدیریت شود. البته باید دید که این تیم چه موقع و با چه شرایطی و چگونه به بخش خصوصی واگذار گردد. من ا… توفیق

پاسخ