82138106-70844243[1]

کودکان و نوجوانانی که در این دو مرکز درس فرهنگ و هنر و ادبیات می گیرند، این بار مشق عاشقی و روزه داری کردند.
مدیران و مربیان خوب و مهربان کانون با کمک اولیای اعضا این مراکز سفره های سبز و شیرین و صمیمی تدارک دیدند.
شکوفه های نیایش بر لبان کودکان و نوجوانان شکفتن گرفت و دست ها برای اجابت دعا به آسمان بلند شد.
اسفندیار ضیایی معاون کانون پرورش فکری گیلان ، فرماندار انزلی و تنی چند از مسئولان مهمان این ضیافت صمیمی در کانون شماره دو بودند.
پس از افطار ، شماری از اعضاء به اجرای برنامه ،تواشیح، شعرخوانی برای مهمانان پرداختند.
مدیر کانون غازیان گفت: مرکز فرهنگی شماره دو انزلی که سال ۱۳۸۱ تاسیس شده، با یک هزار و ۸۴۰ عضو از ۱۰ هزار جلد کتاب برخوردار است و در طول سال برنامه های فرهنگی هنری مختلفی را برای اعضاء برگزار می کند.
معصومه ابراری اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، تنها ماهی است که نام آن در قرآن مجید آمده است و از آن با نام مهمانی خداوند یاد می شود و طبق فرمایشات رسول اکرم (ص) این ماه ، ماهی است که در آن حسنات زیاد شده و گناهان پاک می گردد.
وی افزود: این ویژه برنامه که با هدف تقویت اعتقادات معنوی و مذهبی و شناخت فرهنگ و سنن قومی بود با استقبال ۱۴۰ نفری اولیاء و اعضاء برگزار شد.
کانون پرورش فکری شماره یک نیز که با سفره ای زیبا زینت یافته بود، میزبان کودکان و نوجوانان عضو و همچنین مه سیما نصیری بانوی فرهنگی عضو شورای اسلامی و اکرم السادات حسینی از کارشناسان فرهنگی کانون گیلان بود.
مهمانان در محیطی صمیمی و معنوی در کنار کودکان و نوجوانان و خانواده هایشان لحظات افطار را سپری کردند.
بعد از صرف افطار ، خاطره و کامیار فکرآزاد از اعضای خوب و فعال کانون به اجرای موسیقی سنتی پرداختند.
آسیه غلام حضرت حجت مدیر کانون شماره یک کانون پرورش فکری شماره یک بندرانزلی یاداور شد: این مرکز سال ۱۳۵۰ تاسیس شده و هم اکنون دارای ۱۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب و دو هزار نفر عضو است.
وی خاطرنشان کرد : این مرکز علاوه بر کلاسهای مستمر فرهنگی و هنری و ادبی در طول سال ، تابستان های کلاس های فرهنگی و هنری رشته های قرآن، نقاشی، سفالگری، خوشنویسی، رباتیک، نجوم، عروسک سازی و نمایش عروسکی، کارگاه قصه، شعر، روخوانی کتاب، قصه گویی و نمایش خلاق دارد.
وی با اشاره به استقبال فراوان کودکان و نوجوانان از کانون کمبود فضا را از مشکلات این مرکز عنوان و ابراز امیدواری کرد با توجه مسوولان شاهد بهبود شرایط کانون باشیم.
شهرستان انزلی با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت از دو مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در انزلی و غازیان برخوردار است./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *