Snapshot_2013-01-28_192011

عزیز اسپندار یکی از سه تفنگدار افسانه‌ یی ملوان در دهه ی پنجاه است و از پیشکسوتان باشگاه ملوان بندرانزلی محسوب می‌ شود .

او آقای گل ایران در سال ۱۳۵۳ و ۱۳۵۶، دومین گلزن برتر کل دوران جام تخت جمشید با ۴۷ گل زده است . اسپندار خاطرات زیادی دارد که یکی از آن ها را این طور تعریف می‌ کند : « در مسابقات انتخابی جام تخت جمشید در سال ۱۳۵۱ که ملوان در اهواز به‌ عنوان منضبط‌ ترین و منسجم‌ ترین تیم انتخاب شد ؛ همه ی ما چنان گذشت و همکاری داشتیم که مطرح نبود چه کسی گل می‌ زند .

در اهواز خوابگاه ما زیر جایگاه استادیوم بود و در بیست و چهار ساعت تنها یک وعده غذا می‌ خوردیم که شامل یک عدد لواش و دو سیخ جگر بود . در بازی آخر بچه‌ ها کاملا تحلیل رفته بودند .

بازیکنان جوان این ها را بدانند که دو روز قبل از اختتامیه پول ما تمام شد ، چای و شیرینی تنها غذای ما تا زمان بازگشت به انزلی بود . در مسیر برگشت به انزلی یکی از هواداران تیم ما را به صرف ناهار دعوت کرد و این شد تنها وعده ی غذای ما تا وقتی که به انزلی رسیدیم . من حتی همان موقع در اهواز و شب قبل از بازی دچار سرما خوردگی شده بودم که به آقای صالح‌نیا گفتم اگر اجازه می‌ دهید ، من بروم بیرون یک سوپ بخورم که بنده ی خدا با وجود مشکلات مالی شرایطش را فراهم کرد .

من گریه‌ های آقای بهمن صالح‌نیا در لحظه ی انتخاب ملوان به‌ عنوان یکی از تیم‌ های نهایی جام تخت جمشید هیچ وقت از یادم نمی‌ رود .

در مورد دربی هم بگویم که دربی ما در سال‌ های گذشته با تیم سپیدرود رشت بود که همیشه احترام یکدیگر را داشتیم . »

منبع:  ایران ورزشی _ ۹۱٫۱۱٫۹

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۹ بهمن ۱۳۹۱

ماشالله به اون همه گذشت و فداکاری و همدلی برای تیم
به اون همه عشق و غیرت…
جمله ی آخرشون کلی معنا داشت!!!

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۵۰:

سالاااااااااااار مایی ، عزیز آقای گل …

علی نوروزی

علی نوروزی

۹ بهمن ۱۳۹۱

غیرت انزلیچی همینه همینه..

پاسخ