6

استاندار گیلان در آیین افتتاح و بهر ه برداری طرح های مسکن مهر گیلان در بندرانزلی گفت: امسال در دهه فجر طرح های بهره برداری شده، چهار برابر سال قبل است و به لحاظ ارزش مالی با میزان دو هزار ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

محمد علی نجفی در این مراسم افزود: سعی کردیم تمرکز را بر اتمام طرحهایی قرار دهیم که ۶۰ الی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

وی تصریح کرد: در فصل سفر، گیلان میزبان ۴۳ میلیون مسافر است که ۳۴ میلیون آن اقامت دارند لذا وقتی صحبت از اعتبار اختصاصی آن است، این شرایط خاص گیلان نیز باید لحاظ شود چرا که حضور این حجم از مسافران، تردد و اسکان آنها امکانات و زیر ساختهایی می خواهد که فراتر از بودجه بندی معمول یک استان است.

نجفی، با اشاره به اینکه روند احداث آزاد راه و راه آهن در سالهای قبل مطلوب نبود، گفت: خوشبختانه تاکنون توفیقات مناسبی حاصل شده چنانکه راه آهن بین ۸۵ تا ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۳۵ درصد پیشرفت در ریل گذاری صورت گرفته است.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت شهر ساحلی بندر انزلی گفت: عزم جدی برای ارتقای سطح زندگی مردم در این شهر وجود دارد، انزلی شهری بود که برای سایرین محل اشتغال بود، زیبنده نیست که چنین آماری از بیکاری داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با پیشرفت های حاصل شده در منطقه آزاد انزلی و ظرفیت بنادر و دریانوردی و گمرکات شرایط بهتری برای جوانان و مردم این شهر فراهم شود.

*بهره برداری شش هزار واحد مسکن مهر در گیلان

در این مراسم مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان نیز گفت: در گیلان ۵۳ هزار و ۴۴۵ واحد مسکن مهر در دست احداث است.

شعبانعلی خاوری افزود: در هفته دولت ۲۴ هزار و ۵۰۵ واحد مسکن مهر در قالب تعاونی، سه جانبه و خود مالک تحویل شد و امروز نیز با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و استاندار، شش هزار و هشت واحد افتتاح می شود که شامل یک باب مسجد و ۲۱ باب مغازه در مسکن مهر رشت و پنج هزار و ۹۸۶ واحد در شهرهای مختلف استان است.

وی افزود: حجم سرمایه گذاری در این مرحله ۳۲۹ میلیارد تومان است که ۱۵۰ میلیارد تومان آورده شخصی است.

در این مراسم کلید یک باب از واحدهای مسکن مهر توسط استاندار گیلان به صاحبش تحویل شد تا نمادی از کلیه واحدهایی مسکن مهر تحویلی در هشتمین روز از دهه فجر که به نام انقلاب اسلامی و خودباوری است، باشد.

پروژه مسکن مهر انزلی شامل ۹۰۰ واحد ۶۰ متری و ۸۱۲ واحد ۷۵ متری است که فاز اول آن در دیماه ۹۱ با تحویل ۳۰۰ واحد بهره برداری شد، فاز دوم نیز در هفته دولت امسال با ۲۴۰ واحد به بهره برداری رسید و امروز در فاز سوم این طرح، ۱۳۲ واحد مورد بهره برداری قرار گرفت.
منبع: انزلی – ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

۲۰ بهمن ۱۳۹۳

با این وضع گرانی که بر شهر حکمفرماست و انزلی رو به گرانترین شهر استان تبدیل کرده صحبت از ارتقا سطح زندگی حرفی عبث است

پاسخ

علیرضا اسدی

۲۰ بهمن ۱۳۹۳

یکی بگه استاندارد فاصله دو مسجد چقدر باید باشد؟ آخه وقتی در ۵۰ متری مسکن مهر انزلی یک مسجد بزرگ هست چه نیازی به ساخت یکی دیگر در وسط مجتمع مسکونی هست؟چی رو می خواهید ثابت کنید؟ مسلمونی که فقط به ساخت مسجد کنار هم نیست این پول رو صرف اونهایی بکنید که به شام شبشون محتاجند

پاسخ

guilak

گیلک

۲۰ بهمن ۱۳۹۳

در باب احداث مساجد در کنار هم بهتر است چیزی نگویم زیرا کوچکترین تاثیری نخواهد داشت.اما پیرو فرمایش استاندار محترم در خصوص معضل بیکاری در بندر انزلی پیشنهادی دارم و امیدوارم مقبول افتد. فکر میکنم اگر استاندار محترم و مسئولان مرتبط در استان روشی اتخاذ کنند که درصدی از کسانیکه استخدام میشوند از جوانان بومی انزلی باشند بطور حتم در کاهش خیل عظیم بیکاران این شهر موثر خواهد بود.باید یک سهمیه ای برای انزلیچیها در نظر بگیرند.نا گفته نماند نه فقط در انزلی این اولویت بومی بودن می تواند در تمام شهرهای استان رعایت شود.اثبات بومی یک شهر بودن هم صرفا متولد آن شهر بودن نیست و مصادیقی دیگری هم دارد که حتما مستحضر هستند.این اصل سالهاست که در شهرهای مختلف کشور بصورت قوانین نوشته و نانوشته خیلی خوب رعایت میشود.اگر جناب استاندار و مسئولان منصف و دلسوز دیگر واقعا قصد کمک و مساعدت دارند که مطمئنا دارند تقاضا دارم به پیشنهاد بنده لحظه ای فکر کنند.

پاسخ