saeid4

ستاره جوان کشورمان که به دلیل درخشش در جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۳ امارات مورد توجه بسیاری از تیم‌های اروپایی قرار گرفته بود، در نهایت با مسئولان اتلتیکومادرید اسپانیا به توافق رسید تا راهی این تیم شود. سعید عزت‌اللهی که با ۱۷ سال سن جوانترین لژیونر کشورمان محسوب می‌شود و در لیگ بسیار معتبری هم حضور یافته، می‌خواهد حضورش را در فوتبال اروپا تداوم ببخشد و جزو بازیکنانی نباشد که سریع دیپورت می‌شوند.

عزت‌اللهی درباره شرایطش در اسپانیا، تمرینات اتلتیکومادرید، آرزویش برای رسیدن به تیم ملی و دیگر مسائل صحبت کرده است.

* از شرایطی که تا به حال در اسپانیا داشتی صحبت کن. حضورت در اتلتیکومادرید برای خیلی‌ها جالب توجه و خوشحال کننده بود.

از روزی که به اسپانیا آمدم همه چیز به خوبی پیش رفته و در اینجا شرایط بسیار مناسبی را برای من فراهم کرده‌اند. تمرینات را هم پشت سر می‌گذارم و به نظرم توانسته‌ام تا امروز تمرینات را با آمادگی بالایی دنبال کنم و از این موضوع خوشحالم. خداراشکر استقبال خوبی از من به عمل آمد و این مسئله روحیه‌ام را بالاتر برد و مردم خونگرم اسپانیا که از نظر اخلاقی شبیه به ایرانی‌ها هستند، باعث شدند اینجا احساس غریبی کمتری به من دست بدهد.

* در باشگاه شرایطت به چه شکل پیش می‌رود؟ به خوبی با وضعیت اتلتیکومادرید آشنا شده‌ای؟

من اولین بازیکن ایرانی اتلتیکومادرید هستم و آنها تا این لحظه از وضعیتم رضایت داشته‌اند. مسئولان اتلتیکومادرید به آینده‌ام بسیار خوشبین هستند و می‌خواهند هرچه سریعتر به تیم بزرگسالان راه پیدا کنم، به همین دلیل تمام امکانت را فراهم کرده‌اند تا بتوانم زودتر پیشرفت کنم و به تیم اصلی راه پیدا کنم.

 * اکنون در کدام تیم حضور داری؟

در حال حاضر با تیم زیر ۲۱ سال تمرین می‌کنم که بازی‌های آنها در لیگ اسپانیا آغاز شده اما به این دلیل که هنوز ۱۸ سالم نشده و ITC را بعد از ۱۸ سالگی صادر می‌کنند، نتوانسته‌ام در بازی‌ها، اتلتیکومادرید را همراهی کنم. از چند روز دیگر هم لیگ قهرمانان اروپا آغاز می‌شود و می‌توانم در این مسابقات تیمم را همراهی کنم و امیدوارم نظر کادرفنی را جلب کرده تا در ترکیب قرار بگیرم.

* در لیگ قهرمانان با کدام تیم‌ها همگروه هستید؟

ما در گروه A حضور داریم و دقیقاً همان تیم‌هایی که در بزرگسالان با یکدیگر همگروه هستند، در تیم زیر ۲۱ سال هم، همگروه می‌شوند. باید با یوونتوس، المپیاکوس و مالمو بازی کنیم که گروه سختی است.

* احتمال حضورت در تیم بزرگسالان در لیگ این فصل وجود دارد؟

باشگاه‌ها اکنون اسامی بازیکنان تمام تیم‌های‌شان را ارسال کرده‌اند. حداقل تا نیم فصل اول فرصتی برای حضور در تیم بزرگسالان ندارم اما اگر شرایط فراهم شود احتمال دارد که در نقل‌وانتقالات نیم فصل نام من به تیم بزرگسالان اضافه شود. البته از این بابت عجله‌ای ندارم، چراکه باید پله پله جلو بروم و روند اصلی پیشرفت را طی کنم. تلاشم را می‌کنم تا به موقع نظر کادرفنی را جلب کنم و به تیم بزرگسالان بروم.

* حضور در تیم بزرگسالان اتلتیکومادرید بالاترین هدفت خواهد بود یا اهداف بالاتری هم داری؟

اکنون در یکی از بهترین تیم‌های اسپانیا حضور دارم که در سطح اول فوتبال اروپا درخشیده و فکر می‌کنم لیگ اسپانیا اکنون بهترین لیگ دنیاست. امیدوارم ابتدا بتوانم در این تیم خودم را به خوبی نشان دهم و به خوبی بدرخشم. مسلماً بعد از درخشیدن در اتلتیکومادرید به تیم‌های بزرگتر هم فکر می‌کنم و حضور در تیم‌های بزرگتر اروپا جزو اهدافم است.

* آرزوی حضور در تیم خاصی را هم داری؟

از ابتدا آرزویم این بود که روزی در لیگ اسپانیا بازی کنم که این آرزو با اتلتیکومادرید محقق خواهد شد.

* فکر می‌کنی با همین شرایط بتوانی به تیم‌های رئال‌مادرید یا بارسلونا هم راه پیدا کنی؟

در حال حاضر نمی‌خواهم آرزوی دور از ذهن داشته باشم، اما همین که اینجا هستم می‌تواند کمک زیادی به من کند. اینکه در جایی هستم که بازیکنان بزرگی دارد می‌تواند به پیشرفتم کمک کند.

* برنامه باشگاه برای تو چیست؟ قصد دارند تو را نگه دارند یا برای فروشت برنامه‌ریزی کرده‌اند؟

آنطور که باخبر شده‌ام مسئولان اتلتیکومادرید در حال حاضر سیاستی دارند که می‌خواهند ۲،۳ سال روی من سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند بعد از آن بهره‌برداری کنند. آنها باید بتوانند هزینه‌هایی که می‌کنند را به حساب‌شان بازگردانند و من هم تمام سعی و تلاشم را می‌کنم که در این راه موفق باشم.

* خودت فکر می‌کنی چند سال بتوانی در سطح اول فوتبال اروپا حضور داشته باشی و بازی کنی؟

باید بتوانم آنقدری که در توانم است در سطح اول فوتبال اروپا بمانم. امیدوارم سال‌های سال در فوتبال اروپا بمانم و سفیر خوبی برای کشور عزیزم باشم. امیدوارم در اروپا به اهدافی که دارم برسم.

* خودت فکر می‌کنی در چه سنی به اهدافی که داری برسی؟

هدف‌گذاری خودم برای ۲۱ سالگی است و امیدوارم در این سن به اهداف و آرزوهایی که دارم برسم.

* به عنوان جوانترین لژیونر ایران می‌توانی ستاره شوی؟

توکلم به خداست و امیدوارم هرچیزی که به صلاحم است اتفاق بیفتد. امکان ستاره شدن وجود دارد و در همین تیم اتلتیکومادرید دیدیم که آردا توران توانسته ستاره این تیم شود. تیم ملی ترکیه نتوانست در رقابت‌های اروپایی حرفی برای گفتن داشته باشد اما توران در ترکیب اتلتیکومادرید به خوبی درخشید و همچنان هم برای این تیم مفید است. اگر خدا بخواهد من هم می‌توانم ستاره شوم و کار، نشد ندارد.

* به کسب توپ طلای اروپا و جهان هم فکر کرده‌ای؟ اصلاً فکر می‌کنی این موضوع می‌تواند برای بازیکنی مثل سعید عزت‌اللهی اتفاق بیفتد؟

به این مسائل فکر کرده‌ام و در رویای خودم همیشه می‌گویم که می‌توانم روزی توپ طلای جهان را کسب کنم. همیشه که مراسم اهدای توپ طلا را می‌بینم از خودم می‌پرسم، روزی می‌رسد که من این جایزه را بگیرم؟! همیشه می‌گفتم نمی‌شود، من در ایران هستم و آنها همه در اروپا بازی می‌کنند اما اکنون که اینجا هستم و جایی زندگی می‌کنم که رونالدو، مسی و همه آنهایی که در این چند سال توانسته‌اند توپ طلا را بگیرند هم زندگی می‌کنند، خداراشکر می‌کنم و می‌گویم که کار، نشد ندارد. امیدوارم روزی به این رویای خود برسم و برای کشورم افتخار بزرگی کسب کنم.

* با این شرایط انتظار خاصی هم در ایران داری. مثلا در همین سن به تیم بزرگسالان راه پیدا کنی و مانند بسیاری از ستاره‌های تیم‌های اروپایی در جوانی بازی ملی داشته باشی؟

انتظارم این است که به عنوان جوانترین لژیونر ایران که دو فصل پیش هم توانستم به عنوان پدیده لیگ انتخاب شوم، این فرصت به من داده شود که به تیم ملی بیایم. مطمئناً دعوت شدن به تیم ملی بزرگسالان آرزوی هر بازیکنی است و امیدوارم نظر کادرفنی را جلب کنم.

* پس برای حضور در جام ملت‌های آسیا انگیزه بالایی داری.

مطمئناً همینطور است و تمام سعی و تلاشم را خواهم کرد تا با تیم ملی در این رقابت‌ها حاضر شوم. امیدوارم تیم ملی به خوبی سر و سامان پیدا کند و در استرالیا نیز به خوبی بدرخشد. اگر به تیم ملی دعوت شوم، تمام تلاشم را می‌کنم تا به تیم ملی کشورم کمک کنم و می‌توانم این کار را انجام دهم.

* الگوی خاصی در فوتبال داری که بخواهی شبیه او شوی یا می‌خواهی سعید عزت‌اللهی باشی؟

در کشور خودمان الگوهای زیادی حضور دارند. آقایان علی دایی، کریم باقری، علی کریمی، جواد نکونام، مجتبی جباری و … که هر کدام‌شان خارج از کشور هم بازی کرده‌اند می‌توانند الگوهای خوبی باشند. البته دوست دارم در این سن کم که به اروپا آمده‌ام راهی را که خودم دوست دارم بروم و الگوی جوان‌های بعدی کشورم باشم. امیدوارم الگو برداری کنم و البته الگو شوم.

* در بازی این هفته ملوان مقابل سایپا، هواداران ملوان بنری را با عکست در تمرین اتلتیکومادرید به ورزشگاه تختی انزلی برده بودند. درباره این حرکت آنها صحبتی داری؟

از انزلی عکسش را برایم فرستادند و از دیدن این حرکت واقعا غافلگیر شدم. وقتی دیدم هواداران ملوان این کار را انجام داده‌اند واقعاً خوشحال شدم و از مردم خوب انزلی به خاطر این کارشان تشکر می‌کنم. دست تک تک هواداران ملوان را می‌بوسم و همیشه خودم را یک ملوانی و انزلی‌چی می‌دانم. امیدوارم ملوان بتواند نتایج بهتری بگیرد تا هواداران از نتایج خوب ملوان خوشحال شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *