DSC_2241

 

در روزهایی که فوتبال ایران حتی پس از جام جهانی نتوانست ستاره ای را تحویل فوتبال اروپا دهد و حتی دو، سه بازیکن حاضر در تیمهای درجه ۲ و ۳ اروپا نیز به تیمهای عربی پیوستند ، جوان رعنای فوتبال انزلی افتخاری بزرگ کسب کرد و به تیم اتلتیکو مادرید نائب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا و قهرمان لالیگا پیوست . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” مصاحبه ای را به سعید عزت الهی ستاره ی بی چون و چرای این روزهای فوتبال ایران ترتیب داده است که می توانید در ادامه مطالعه نمایید .

ملوان کلاب : سعید عزیز از وضعیتت در اتلتیکومادرید صحبت کن .

اتفاقا تازه از تمرین به خانه آمده ام و در حال استراحت هستم . خوشبختانه از روزی که به مادرید آمده ام مسئولان ، کادرفنی و بازیکنان اتلتیکو برخورد فوق العاده خوبی با من داشته اند ، اینجا امکانات برای پیشرفت بسیار عالی است و باید از شرایط خوبی که وجود دارد برای پیشرفت فوتبالم استفاده کنم . در حال حاضر با تیم زیر ۲۱ سال باشگاه تمرین میکنم و شرایط مناسبی در تمرینات داشته ام و مربیان از عملکردم راضی هستند . اتلتیکومادرید در حال حاضر یکی از بهترین باشگاه های دنیای فوتبال است و برای رسیدن به تیم اصلی آن باید مراحل را پله پله طی کرد و من هنوز به سن ۱۸ سالگی نرسیده ام .

ملوان کلاب : چه زمانی باید در مسابقات به میدان بروی ؟

تیم “ب” اتلتیکومادرید از روز گذشته مسابقاتش شروع شده است و بازی اش را ۲-۱ برد ، اما من فعلا نمی توانم برای بزرگسالان این باشگاه به میدان بروم چون هنوز به سن قانونی (۱۸ سالگی) نرسیده ام و پس از ۱۰ مهر که به سن قانونی رسیدم می توانم برای تیم “ب” این باشگاه که در واقع بزرگسالان هستند به میدان بروم ، اما در واقع من بازیکن تیم زیر ۲۱ سال باشگاه هستم و مسابقات این تیم در سطح بالایی برگزار می شود . وقتی قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا انجام می شود ، طبق همان گروه بندی تیمهای زیر ۲۱ سال باشگاه هایی که با یکدیگر هم گروه شده اند نیز باید با یکدیگر دیدار کنند و در واقع یک لیگ قهرمانان اروپا متشکل از تیمهای زیر ۲۱ سال همان ۳۲ تیم نیز برگزار می گردد که سطح بسیار بالایی دارد و ما باید در این مسابقات که از ۲،۳ هفته دیگر آغاز می شود به میدان برویم .

ملوان کلاب : تمرینات تیم اصلی را می بینی ؟

بله ، زمین تمرین آنها دقیقا در کنار محل تمرین ما است ، خیلی وقتها به تماشای تمرین آنها می نشینم .

ملوان کلاب : چه احساسی داری که از انزلی به مادرید رفتی ؟

در اینجا دید بسیار مثبتی به من دارند و برایم با ارزش است که اولین ایرانی تاریخ این باشگاه هستم . افتخار بزرگی است وقتی در تیمی هستی که نائب قهرمان بزرگترین مسابقات باشگاهی دنیا شده و تمرینات مربی بزرگی مثل سیمئونه و بازیکنانی مثل مانژوکیچ ، آردا توران ، دیگو گودین ، گابی ، گریزمن و دیگر بازیکنان بزرگ این تیم را از نزدیک مشاهده می کنی ، مطمئنا من میخواهم خیلی زود پیشرفت کنم و به تیم اصلی برسم و در واقع برای همین به اینجا آمده ام . پیشرفت در فوتبال و کسب افتخارات بزرگ اهمیت بیشتری برایم نسبت به مسائل مالی و … دارد .
ملوان کلاب : دلت برای انزلی و ملوان تنگ نمی شود ؟

مگر می شود دلم تنگ نشود ؟ مدت زیادی نیست که به اینجا آمده ام اما من در انزلی متولد شدم ، در این شهر بزرگ شدم و سالها در باشگاه محبوبم ملوان بازی کردم و هیچگاه در جای دیگری نبوده ام . عاشق ملوان هستم ، درست است اینجا امکانات زیادی وجود دارد که قابل قیاس با ایران نیست ، اما من دلم برای عشقم ملوان و شهرم انزلی تنگ می شود ، امکانات که نمی تواند جای عشق را بگیرد ، دوری از خانواده سخت است اما من اهداف بزرگی دارم که این سختی ها جزئی از آن هستند . هیچ موفقیتی به راحتی به دست نمی آید .

ملوان کلاب : بازی های ملوان را دنبال می کنی ؟

بله بازی ملوان را به صورت آنلاین دیدم ، امتیاز خوبی بود که در اصفهان کسب کردیم و با پیروزی این هفته مقابل سایپا باید تکمیلش کنیم . با بچه های تیم در ارتباط هستم و به نظرم با بازگشت مصدومان به تیم شرایط بهتری در انتظار ملوان خواهد بود ، باید به این تیم فرصت دهیم تا بتواند خودش را پیدا کند . انشاله اگر این فصل سخت را به خوبی پشت سر بگذاریم سال آینده پشتوانه ی بسیار خوبی از بازیکنان جوان در ملوان خواهیم داشت . اگر فشاری هم وجود دارد به این دلیل است که دل هواداران برای تیمشان می سوزد ، نتیجه در درجه ی اول اهمیت قرار دارد اما هواداران مطمئن باشند با حمایت هایشان می توانند کمک زیادی به این تیم کنند تا به شرایط خوبش برگردد .
ملوان کلاب : در بازیهای تیم ملی جوانان حضور خواهی داشت ؟

همه چیز به نظر باشگاه اتلتیکو بستگی دارد و اگر اجازه دهند دوست دارم در خدمت تیم ملی کشورم باشم ، روز گذشته هم با آقای دوستی صحبت کردم و انشاله که شرایط فراهم شود برای همراهی تیم ملی جوانان ایران .

ملوان کلاب : در این مدت مصاحبه های زیادی در رسانه های مختلف از سوی تو چاپ شد که برخی را تکذیب کردی ، به خصوص مصاحبه ی معروف علیه فردوسی پور . با وجود اینکه تکذیب کردی ما به عملکرد این برنامه پربیننده در قبال سعید عزت الهی انتقاد داریم .

باور کنید من در این مدت فقط یک مصاحبه تصویری با “کاپ” داشته ام و یک مصاحبه هم الان با شما انجام می دهم ، بسیاری از این مصاحبه ها جعلی بوده و متاسفانه در برخی مثل همین مصاحبه ای که شما گفتید شیطنت هم کرده اند . من هم برنامه ی نود را میدیدم و ابتدا کمی دلخور شدم که اشاره ای به انتقال من به اتلتیکو نشد اما توجه داشته باشید که من در ابتدای راه هستم و مطمئنن آقا فردوسی پور از عمد چنین کاری را نکرده اند و بارها در برنامه ی شان به من لطف داشته اند ، اصلا زمانی که این مصاحبه از سوی من چاپ شد من در اردوی تفریحی با باشگاه بودم و در این اردو اجازه نداشتیم تلفن همراه با خود ببریم ! فرصت برای این مسائل بسیار زیاد است ، اهداف من خیلی بزرگتر است .

ملوان کلاب : صحبت پایانی ؟

باید از همه ی هواداران تشکر کنم ، انقدر در این مدت برایم پیام سرشار از محبت فرستاده اند که برایم یک دنیا ارزش دارد و نمی دانم چطور جواب این همه محبت را بدهم . اگر ملوان و هوادارانش نبودند من اینجا نبودم ، اگر در آن سن کم به من فرصت بازی در لیگ برتر نمی رسید و هواداران حمایتم نمی کردند نمی توانستم پدیده لیگ برتر شوم ، به هر حال همه ی این مسائل در همچین انتقالی تاثیرگذار است . بزرگترین آرزویم برای تیم محبوبم ملوان این است که بتواند نتایجی بگیرد که همه ی ملوانی ها همیشه خوشحال باشند ، تماشاگران ملوان در قلب من جای دارند و امیدوارم با پیشرفت در باشگاه اتلتیکومادرید باعث افتخار و سربلندی مردم انزلی و کشورم ایران باشم .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Shahin

۱۷ شهریور ۱۳۹۳

یکی مثل سعید مرد با مرام یکی مثل اون غربتی که رفته تراختور فک به سقف ارزوهاش رسیده مرام معرفت و تف کرده.

پاسخ

حسین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱:

:yes: