IMG4993

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، فرمانده دانشکده تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زیباکنار، در نشست بصیرتی هفته دفاع مقدس از ویژگی ها و جان فشانی های دلاور مردان ایران در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سخن گفت و دلایل تحریف دفاع مقدس از سوی بدخواهان و کینه ورزان جهاد و شهادت را برای جوانان غیور بندرانزلی تشریح کرد.

سردار اصغر شکراللهی که سخنان خود را با تاکید بر واقعیت های جامعه در ارتباط با دفاع مقدس شروع کرد، افزود: هفته دفاع مقدس بهانه ایست که هر ساله مردم قدردان ایران، یاد و خاطره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس را زنده نگه داشته و دلاورمردی ها و از خودگذشتگی های آنان را گرامی می دارند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری طی چند سال گذشته، دو موضوع را تهدیدی برای دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: تهدید اول فراموشی رشادت ها و ایثارگری های ۸ سال دفاع مقدس و تهدید دوم تحریف دفاع مقدس است.

فرمانده دانشکده تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زیباکنار با بیان اینکه عده ای از مسئولان و یا عده ای از مردم عادی و حتی بعضی از دانشجویان نیز تاکید بر فراموش کردن این تاریخ ۸ ساله دارند و اصرارشان بر این است که جنگ تحمیلی یک اتفاق بوده و هست و دلایل ما را غیر منطقی می‌دانند، اظهار کرد: جواب ما به تمامی آنان این است که دفاع در تمامی ادیان و اعتقادات یک امر مقدس است و هر ملتی به گذشته خود زنده است و به نوعی هویتش شناخته می‌شود و اگر از گذشته اش دفاع نکند هویتی برای آیندگان ندارد، اما کسانی که غیر عمد آب را در آسیاب دشمن می ریزند باید آنان را تفهیم کرد و از این غفلت آگاه ساخت.

سردار اصغر شکراللهی در ادامه تاکید کرد: اگر قرار است ما ملتی زنده، پا برجا و دارای هویتی در عرصه جهانی باشیم باید به گذشته‌ی خودمان بازگردیم و این گذشته هویت ساز را ارج نهیم و این موضوع ما را در جهان ملتی رشید، شجاع و دلیر ارائه خواهد داد.

این فرمانده ی نمونه کشوری با اشاره به تهدید دوم در خصوص تحریف دفاع مقدس خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) در سخنان خود فرموده اند که روزی کسانی می آیند که برای ۸ سال دفاع مقدس اما و اگر می آورند که متاسفانه این مهم در امروز کشور به چشم قابل رویت است و شاهد هستیم که همایش هایی با موضوعاتی چون «چرا جنگ را ادامه دادیم؟» برگزار می کنند و می خواهند ذهنیت نسل سوم و چهارم را در خصوص اهداف جنگ تغییر دهند.

وی در ادامه اضافه کرد: خواهران و برادران بدانید عده ای هستند که از عمد مشغول به تحریف واقعیت های تاریخ دفاع مقدس اند  و تصمیم دارند ۸ سال دفاع مقدس را دگرگون کنند.

IMG4979

فرمانده دانشکده سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه راه مقابله با این تهدید ها، تحقق و تقسیم بندی سه وظیفه است افزود: اولین گام راهبردی است و مربوط به مدیران ارشد نظام می‌شود که ۸ سال دفاع مقدس را به عنوان یک حقیقت غیر قابل تغییر قبول داشته باشند که متاسفانه بعضی از مدیران ادارات و سازمان های ما هیچ دغدغه ای برای دفاع مقدس ندارند، و اگر این گام اجرایی شد به سراغ دومین گام یعنی عملیاتی و ترسیم راهبردها خواهیم رفت که بعد از تحقق مورد دوم مردم نیز در قسمت تاکتیکی همگام مسئولان خواهند بود و خود را موظف به ادامه ی راه مسئولان می‌دانند.

اصغر شکراللهی در خصوص فرهنگ دفاع مقدس نیز سخن گفت و تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس به معنای ایثارگری، رشادت، روحیه جهادی، ایمان، اخلاص و همه‌ی باورها و ارزش های اسلامی است که ما باید در ترسیم هر کدام از موارد مذکور به وسیله‌ی فیلم ها، کتاب ها، سخنرانی ها و مدیران عملیاتی پشت میز نشین اقدام کنیم و این زمان است که مردم نیز با دیدن این فعالیت ها به فرهنگ والای دفاع مقدس پی خواهند برد.

این فرمانده ی نمونه کشوری در جمع کثیری از جوانان بسیجی با اشاره به شعار سال۹۳ «اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریتی جهادی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: باید روز به روز تلاشمان را بیشتر کنیم تا تحریم ها را بی اثر کنیم و اگر مدیران و مردم جامعه‌ی ما به یکی از فرهنگ های دفاع مقدس با مضمون روحیه جهادی پی ببرند مطمئن باشید ما تمامی این تحریم ها را به راحتی سپری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برای نسل سوم و چهارم انقلاب علاوه بر دو تهدید اول تهدیدی با عنوان تهاجم فرهنگی نیز وجود دارد تاکید کرد: امروزه ماهواره ها غوغا کرده اند و با یک هدف گیری در خصوص نسل سوم و چهارم انقلاب تصمیم به تغییر عقاید آنان دارند.

فرمانده دانشکده سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: کمترین برنامه های در حال پخش در این شبکه ها برنامه های علمی هستند و عمده ی آنان با برنامه هایی همچون فیلم، سریال، برنامه های شو، موسیقی های مبتذل و برنامه های خاص جنسی مشغول به فعالیت اند که این همان تهاجم فرهنگی را نشان می‌دهد.

سردار اصغر شکراللهی در ادامه به سخنان وزیر امور خارجه امریکا نیز اشاره نمود و افزود: این فرد در یکی از برنامه های رسمی خود اعلام کرد که دیگر نمی توانند جمهوری اسلامی ایران را از طریق محاصره و حمله نظامی زمین گیر کنند و تمام سعی شان بر این است که از طریق شبکه های ماهواره ای و اینترنتی هویت مردم ایران را تغییر دهند.

این فرمانده‌ی نمونه کشوری با اشاره به اینکه هویت مردم ایران دین، ولایت، امام حسین (ع)، عاشورا و ۸ سال دفاع مقدس است، بیان کرد: سخنان گفته شده هیچ کدام حصار نیست و این ها مصونیت است و هر زن و مرد ایرانی خصوصا جوانان امروز ما باید با تقویت ایمان خود در مقابل حملات و تهاجم فرهنگی دشمن یک حائل و به عبارتی فیلتر ایجاد کنند و هویت های والای ایران و ایرانی را ارج نهند.

شایان ذکر است که این گردهمایی از سوی پایگاه مسجد باب الحوائج سوسر (تختی) بندرانزلی برگزار شد.

سردار اصغر شکراللهی چندی پیش از سوی مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده‌ی نمونه کشوری انتخاب شده است.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲ مهر ۱۳۹۳

جمع کردن ماهواره ها چاره کار نیست باید برنامه های تلویزیون جذاب و متحول شود

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۱:

:yes:

a.n.z پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۰:

:yes: