index

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: برخی مناطق حفاظت شده را به عده‌ای داده‌اند و آن‌ها هم ویلا ساخته‌اند و عمده کارهای ما در مناطق حفاظت شده از اطراف تالاب انزلی است.

معصومه ابتکار در خصوص اقدامات ویژه در برابر دریاخواری یا ساحل خواری یا زمین‌خواری گفت: گروه‌های خاص از تقویت قوانین محیط زیست ناراضی هستند و بهره نمی برند. برای مثال در همین موضوع بهره بردای از جنگل از دست ما راضی نیستند. یا در بحث شکار که تقریباً دو سال است مانع آن شده‌ایم از ما ناراحتند.

وی افزود:در مورد دیگر مانند زمین خواری یا دریا خواری ما دیدیم برخی مناطق حفاظت شده را به عده‌ای داده‌اند و آن‌ها هم ویلا ساخته‌اند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خاطر نشان کرد:ما در این مدت درگیر شدیم و کشمکش های زیادی داشتیم با نهادها و افراد خاص درگیر شدیم که البته وظیفه محیط زیست همین است اما همین کارها باعث دلخوری می شود.

ابتکار تصریح کرد:عمده کارهای ما در مناطق حفاظت شده بوده، از اطراف تالاب انزلی تا میانکاله که زمین‌های بسیار ارزشمند هستند.هرکجا زمین خواری شده ما برخورد کردیم./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

SARI

۹ شهریور ۱۳۹۵

انزلی باید در همه جوانب ناجی باشد .مسئولین ما باید تلاش نمایند کلنگ پیشرفت طرقی از همین منطقه زده شود تا پیشرفت وطرقی از منطقه آزاد انزلی به سمت شهر ها واستانهای دیگر کشور مان سوق داده شود.وقتی که گرفتن سند -وام-آب -برق -گاز-راحت تر از گرفتن زمین هست چرازمینخواری نکنند. باید همه مسئولین تلاش نمایند جلوی این زمینخواری ها گرفته شود .
همه امیدها به منطقه ازاد انزلی می باشد .موفقیت مطقه آزاد انزلی در صورتی امکان پذیر است که بیشتر توجه هات به .سواحل -تالاب – جزیره -وجنگل ودشت وصحرا وهمچنین باشگاه ملوان گردد. زیرا زیبایی هر کدام نقش بسزایی در این منطقه خواهند داشت.
بسیاری از هم وطن نان ما با شنیدن نام منطقه ازاد انزلی به سمت انزلی می آید زیرا با شنیدن این نام بیاد جزیره کیش می افتند . وامدن شان هم به همان نیت می باشد .یعنی انزلی را همانند کیش تصور می نمایند.
اگر مسئولین استانی بخصوص مسئولی انزلی . هر چه سریع تر تعقیراتی به این منطقه ندهند .گردشگران سال به سال کمتر خواهند شد زیرا همیشه اینچنین رفت وآمد نخواهد شد .چون در اول راه هستیم .وهمانطور که اشاره نمودم یعنی به تصور جزیره به این سمت می ایند
برای خرید برای دیدو بازدد وگردشگری..زیرا انچه را در تصورات خود می پندارند نبینند .دیگر به سمت این منطقه نخواهند امد . ولی اگر از این منطقه راضی برگردنند بر عکس هر ساله بر مسافرین وگردشگر وتوریست این منطقه اضافه خواهد شد .زیرا این افراد راضی خودشا تبلیغ خواهند نمود .دیگر نیازی به تبیلغ ماها نخواهد داشت
همانطور که اشاره نمودم باید توجعات ما بیشتر به داشته های مان باشد .تالاب وساحل وجزیره ودشت وصحرا گنج های نحفته این منطقه می باشند .بایدمسئولین تلاش نمایند با طرح ها وایده ها ونظره های جدید .از این داشته ها بهرمند گردند . زیرا هر کدام به تنهایی می تواند به اندازه نفت ویا طلا برای ما با ارزش باشند . از همه مهمتر .کمر بندی انزلی هم در مسیر تالاب قرار گرفته .که توجه به این دو می تواند .گردشگران فراوانی را به سمت انزلی بکشاند . دیگر کسی از مسیر رشت به سمت آستارا ویا بلعکس گذر نخواهند نمود .همه تلاش می نمایند زیبایی های تالاب ویا کمر بندی انزلی ویا ساحل راه از دست ندهند.
در این چند روزه شاهد کارهای زیادی از مسئولین استا نی وشهری ومنطقه ای بوده ایم. .ولی موفقیت در صورتی خواهد بود که بتوانیم اشتغالزائی ویا کار افرینی کنیم .اکر بتوانیم صد ریال رابه دویست ریال تبدیل نمائیم برندهایم .نه اینکه صدریال را به صفر تبدیل کنیم.
هرچه تلاش نمائیم زیبایی شهر را بیشتر گنیم برنده خواهیم بود . بسیاری از کارها باید اجباری شود . زیرا نظارت ها اجبار نباشد نمی توان موفق شد.
مثل نظارت در ساخت وسازها . زیرا نظارت یعنی توجه هر توجه نقش بسزای در زیبایی یک شهر خواهد داشت.نظارت در ساخت وسازهای مغازه ها وخانه ها ویا نظارت در تابلوهای نسب شده مغازه ها
زیرا رنگ آمیزی تابلوها ویا نسب کرکره های مدرن برقی ویا رنگ امیزی مغازه های در زیبایی شهر تاثیر گذار می باشند .
باید در ساخت وساز های منازل ومغازه ها نظارت بیشتری شود .زیرا نسب یک میخ ویا یک درخت ویا یک موزائیک شکسته خیابانه می تواند نقش زیادی در زیبایی شهر داشته باشد.زیرا همیشه اشتباهات جلوی چشم وتلاش ها دور از دید چشم می باشند.
.ایکاش مسئولین برای شروع حرکتها ویا برداشتن قدمی برای شهر چه میدان ویا چه اداره ویا چه پارک ویا هرچیز دیگر .صندوق های پیشنهاد ونظرات داشتند. اگر اینچنین بود . کاری به اشتباه رخ نمی داد .زیرا دنبال ایده ونظریه صد در صد طرح ونقشه وغیره هم همراه خواهد بود …آن وقت اشتباهات خودبخود به صفر می رسید.
همانطور که اشاره نمودیم توجه به ورزش بخصوص به ورزش فوتبال در این شهر می تواند کمک بزرگی در پیشرفت وطرقی منطقه آزاد داشته باشد.
زیرا امروزه ورزش فوتبال رو بورس می باشد .اگر اندکی منطقه آزاد بر فوتبال ملوا سرمایه گذاری نماید .می تواند سرمایه داران خارجی را به سمت باشگاه ملوان بکشاند ویا حتی سرمایه داران ایرانی را هم می تواند به سمت خود بکشاند .
در کار ورزش بخصوص فوتبال کارخانه های کیف وکفش ولباس وتوپ ورزشی وخیلی چیزهای دیگر می باشد . ویا حتی برگزاری مسابقات .ویا رفت وآمدهای غیره در کنار ورزش ..وقتی اینگونه بازی ها ومسابقات داخلی وخارجی صورت گیرد .خودبخود گردشگران زیادی همراه ورزشکاران به این منطقه خواهند آمد ..در کنار این رفت وآمد ها سرمایه داران وسرمایه گذاری وخرید ها وفروش های زیادی صورت خواهد گرفت .
وهمچنین در کنار این رفت وآمدها می توانیم .صنایع دستی ویا دیدنی های شهرها وروستاها را به گردشگران وتوریست ومسافرین معرفی نمائیم.
اگر منطقه آزاد تلاش نماید .استادیوم انزلی را وسعت دهد می توا بازی های بزرگی را در این منطقه بر پا نمود .چون استادیوم انزلی در کنار تالاب وجزیره قرار گرفته . با اندکی کار وتوجه وطرح می توان زیبایی جزیره وتالاب را به سمت زبایی های استادیوم اضافه نمود.

پاسخ