IMG4335

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، رئیس آموزش و پرورش شهرستان انزلی در جلسه‌ی شورای شهرستان از تجهیز ۹۰درصد مدارس به دوربین مداربسته تا شروع سال تحصیلی جدید خبر داد.

فریدون طیوری با اشاره به حادثه ای که در سال گذشته برای دانش آموزی در انزلی پیش آمد، اظهار کرد: طبق ابلاغیه و مصوبه ای تمام مدارس در حد توان و با توجه به بودجه‌ی مدرسه باید به دروبین مدار بسته مجهز شوند که با پیگیری های انجام شده می‌توان نوید این موضوع را داد که تا شروع سال تحصیلی جدید ۹۰ درصد از مدارس ما دارای دوربین مداربسته خواهند بود.

وی در جمع مسئولان شهری با اشاره به افتتاح دو مدرسه چند منظوره‌ی اداره آموزش و پرورش در هفته دولت افزود: مدرسه ۶کلاسه شهید منتظری ولی آباد و مدرسه ۱۲کلاسه عدالت غازیان در انزلی با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان به بهره برداری رسیده است که در سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان قابل استفاده خواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان انزلی در ادامه به افتتاح مدرسه ی ۶کلاسه ای در هفته آینده نیز اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مدرسه جدیدی با اعتباری بالغ بر ۶۸۰میلیون تومان توسط خیر مدرسه ساز به مراحل پایانی ساخت رسیده که إن شاء الله هفته آینده افتتاح خواهد شد.

طیوری یکی از دغدغه های خود را بحث دانش آموزان ابتدایی عنوان کرد و گفت: تمام تلاش کادر آموزش این اداره و تمام مدیران مدرسه بر این است که با شروع سال جدید در روز اول دانش آموزان با برنامه و دبیر باشند که ان شا الله با برنامه ریزی خوبی که تنظیم شده است امیدواریم تحقق یابد.

وی دیگر مشکل اساسی مدارس شهرستان را نداشتن سرایدار در ۲۰ تا ۳۰ مدرسه دانست و اظهار کرد: نبود و یا نداشتن سرایدار یک مشکل برای مدارس قلمداد می‌شود و به همین دلیل اکثر اوقات مدارس ما دیر شروع به کار می‌کنند و یا دانش آموزان با درب بسته روبرو می‌شوند، ما یا تقسیم نیرو در چندین مدرسه سعی کرده ایم این مشکل را تا حد امکان کاهش دهیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان انزلی همچنین تاکید کرد: ساعت ۷صبح باید در تمامی مدارس باز بوده و پذیرای تمامی دانش آموزان باشد.

فریدون طیوری در جمع مسئولان و اعضای شورای آموزش و پرورش به مشکلات مدیران در خصوص سرویس های مدارس نیز اشاره نمود و گفت: به دلیل مشکلات و مسئولیتی که برای مدیران مدرسه در سال های گذشته ایجاد شده است ما از مدیران خواسته ایم که در خصوص سرویس دخالتی نداشته باشند و همچنین با تهیه یک فرم تعهد، تمامی اولیا موظف خواهند بود که در این زمینه مسئولیت های مربوطه را تقبل کرده و وضعیت چگونگی رفت و آمد دانش آموز به مدرسه را به مدیر مدرسه گزارش کنند.

وی در پایان با بیان اینکه برنامه ای ویژه برای اولین روز بازگشایی مدارس تهیه شده است، بیان کرد: برنامه های منظم و آموزنده ای برای اولین روز بازگشایی مدارس در نظر داریم که مدرسه نیمه شعبان، مدرسه علامه امینی در میان پشته و شاهد دختران در نزدیکی میدان انزلی میزبانش خواهند بود.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

پارسا

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

هزینه نصب دوربین رو هم حتما از اولیای دانش اموزان می گیرید ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا این آقای رئیس آموزش وپرورش لطف می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۷:

نه پارسا جان در جلسه فرمودن از بودجه مدارس تامین میشه

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۱۹:

بودجه مدارس از جیب اولیا تامین میشه.اگه اشتباه نکنم نفری ۳۰ تومن بابت دوربین موقع ثبت نام میگیرند.

3eyedAli

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

حتما باید یه اتفاق تلخ بوقوع می پیوست تا اینها به صرافت تجهیز مدارس به دوربین مداربسته می افتادن هرچند که فکر نکنم ازش استفاده بهینه بشه

پاسخ

علی

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

اما بهترین روش استفاده از مدیران، معاونین و … متعد، متدین و… است. البته به احتمال زیاد اکثر آنها دارای خصوصیات فوق الذکر هستند. ولی در انتخاب مدیران جهت سیاسی انها تنها ملاک انتخاب نباشد. و اهمال( چه کوچک که مردم نمی بینند ) و چه بزرگ باشند(مثل حادثه اخیر که دایم در انتن بیگانگان هم بودیم) توسط هر شخصی باشد بایستی برخورد سریع و قاطع باشد.
البته برای نیل به این هدف نظارت سایر بخشها مانند(بازرسی و حراست) به ریاست کمک فراوانی خواهد کرد. البته بایستی ریاست هم به گزارش بازرسی و حراست نیز توجه نماید وبه دلایل سیاسی به پشت گوش نیندازد.

پاسخ

محراب

محراب

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

این کارها باید خیلی زودتر انجام می شد تا یه طفل معصوم دور از خونه و خانوادش نباشه.واقعا که……..

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۹:

درسته منم اعتقاد دارم نوش دارو بعد مرگ سهراب اما ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست محراب جان . همین که هم به فکر افتادن خوبه

امیرعلی

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

اقای فریدون ایبچه د بس چی عجله ای داری اینقدر ا شهر میان مائده نام داریم کی …. بدا ایتا ایتا گم بد بعدن دوربین بزن برار

پاسخ