swan-13

با سلام خدمت همراهان همیشگی انزلی کلاب، بارها و بارها در عمل ثابت کرده ایم که انزلی کلاب و همراهانش محدود و معدود به فضای مجازی نبوده و نیستند و در عمل پیگیر مطالبات به حق مردم بندرانزلی بوده ایم، چرا که معتقدیم شهر ما هر چند تئورسین های خوبی دارد، اما از نقیصه نبود فعالین مدنی مناسب همواره رنج برده و ضرر کرده است، معدود NGO های موجود در انزلی اکثرا به دنبال بازیهای سیاسی خود هستند و کمتر شاهد پیگیری و حضور پررنگ این نهادهای مردمی برای رفع مشکلات و کاستی های شهرمان هستیم.

سرکار خانم لیلا صاحب کشاف، یکی از همراهان سامانه خبری، تحلیلی انزلی کلاب است، که بیشتر در بخش نظرات سایت انزلی کلاب تا کنون از حضورشان بهره مند گردیده بودیم. پیگیری های عملی ایشان در کنار تمام مشکلات روزمره زندگی و مشغله های کاری طی این مدت واقعا ستودنی است و برای این سامانه باعث افتخار است که در این مسیر هر چند کوچک همراه ایشان بوده ایم چرا که معتقدیم این اقدام میتواند چراغ راهی برای دوست داران واقعی بندرانزلی باشد. چرا که شهر خوب، شهریست که شهروندان خوبی دارد، شهری که شهروندانش درد را و نحوه شایسته پیگیری حقوقشان را از مسیر قانونی و مدنی واقفند و در عمل برای پیشبرد اهدافشان، برای پیشرفت محیط زندگی شان گام بر میدارند، تلاش میکنند، مطالبه میکنند و وقت میگذارند و خواسته ها و مطالباتشان تنها محدود به فضای مجاری نیست.

نباید فراموش کنیم که اگر شهر ما، مسئولین ما مشکل دارند، این مشکلات را ابتدا باید در خودمان ریشه یابی کنیم چرا که:

اصلاح فرد اصلاح جامعه است

DSC_0168

نحوه ارسال طومار (دست نوشته ای از سرکار خانم کشاف):

ساعت۷صبح سه شنبه ۹۳/۰۶/۲۵

اتوبوس به سمت تهران حرکت میکرد. هر چه از بندرانزلی دور میشدم بیشتر دلم میگرفت، همیشه همین حس را دارم، از انزلی که دور میشوم دلتنگش میشوم. کامنتهای همشهریان گله مند انزلی کلابی، بحث های اخیر منطقه آزاد، انتظاراتمان از مسئولین، همه و همه از ذهنم عبور میکند مسافران همه در خواب اما من از استرس آنکه فردا چه پیش خواهد آمد، خواب به چشمانم نمی آید. پسر کوچکم را در بغل دارم، او هم دائما نق میزند و من از ترس آنکه صدای سایرین در نیاید، یکسره تکانش میدهم. ساعتها میگذرند و من در این فکرم که فردا چگونه با دکتر ابتکار ملاقات کنم…
مسافت طی شد و بالاخره به تهران رسیدیم
دایی تو ترمینال منتظرم بود، بعد از احوالپرسی و صبحانه موفق شدم دو ساعتی استراحت کنم، تا برای امروز کمی تمرکز داشته باشم پسر کوچکم را بدست خواهرش سپردم و راهی پارک طبیعت پردیسان شدم، توی نقشه چک کرده بودم که این پارک بین بزرگراه همت و اتوبان حکیم قرار دارد، تاکسی دربست گرفتم که راحت تر به مقصد برسم.

تمام راه را دعا میکردم که موفق شوم و از اقدامم نتیجه بگیرم، بالاخره رسیدم، چقدر زیبا بود، وارد سازمان شدم، متوجه شدم که خانم دکتر در سازمان حضور ندارند، از قبل خودم را آماده چنین شرایطی کرده بودم که اگر ایشان نبودند به کجا مراجعه کنم، به دفتر دکتر مجابی معاونت ایشان که شخصیتی مثبت و قدرتمند هستند مراجعه کردم. سه ساعتی برای ملاقات حضوری با ایشان انتظار کشیدم، به هر حال بدون هماهنگی به سازمان پاتک زده بودم، منتظر ماندم، ایشان با همان چهره مهربان و شخصیت خوبی که شنیده بودم از من دعوت کردند و من نیز سفره دل گشادم و طی ۵ دقیقه توانستم قطره ای از مشکلات بی شمار تالاب را به ایشان منتقل کنم و رونوشت نامه و یک نسخه از پرینت امضاهای مردمی را هم خدمتشان دادم.

ایشان من را ارجاع دادند به قسمتی دیگر و من هم بعد از جمع آوری یکسری از اطلاعات راهی منزل شدم، ساعت حدودا ۳ بود و من هم واقعا خسته بودم.

فردا صبح اول وقت در سازمان حاضر شدم و منتظر شدم تا دکتر ابتکار در سازمان حضور پیدا کنند، ساعت ۸:۴۵ دقیقه خانم دکتر با جمعیت عظیمی که دور ایشان حضور داشتند و هر کدام کاری را پیگیری میکردند وارد سازمان شدند، من نیز طومار بدست ایشان را صدا زدم، با همان چهره خندانی که در عکسها از ایشان سراغ داشتم، ایستادند و من را نظاره گر شدند، گفتم: براتون نامه آوردم از انزلی میام! خانم لاهوتی گفتند نامه را تحویل دبیرخانه بدهید، گفتم: نه! من این همه راه اومدم که مطمئن بشم خود خانم دکتر نامه من را مطالعه میکنند.

تو دستم عکسهای تالاب نگون بخت انزلی با امضاهای مردمی بود، خانم دکتر مجددا لبخندی زدند، منم کوتاه سخن گفتم اما احساس کردم ایشان همدردمان هستند، گفت: حتما میخوانم، تماس بگیر و پیگیر باش.

بالاخره موفق شده بودم، یکماه بود که تماس میگرفتم با اینکه به خوبی میدانستم سر دکتر ابتکار، حسابی شلوغ است اما امیدوار بودم تا وقت ملاقاتی بگیرم، هر چند تلفنی موفق نشدم، اما خدا خواست و این مهم اتفاق افتاد، شاید چون واقعا خواستم.

222هنگام رفتن خانم دکتر، مجددا به خانم لاهوتی مراجعه کردم و ایشان را صدا زدم، خانم دکتر دوباره لبخندی زدند و به خانم لاهوتی سفارش کردن که کار ایشان را کامل انجام دهید و سپس بیایید. چهره خانم دکتر خیلی مهربان است و این آدم را حسابی دلگرم میکند، حدود نیم ساعت همه حرفهایم را زدم، یک نسخه از امضاها و رونوشت نامه ها را به ایشان دادم، تشکر کردند و من را ارجاع دادن به جناب آقای درویش مدیر خوش اخلاق بخش مشارکتهای مردمی سازمان، خلاصه تا ساعت ۲:۳۰ دقیقه در قسمتهای مختلف سازمان حاضر شدم و به سخنرانی از مشکلات و دردهای تالاب پرداختم، کم کم حس کردم که دیگر همه حرفها و کارهایی که باید انجام میشد، صورت پذیرفته و با کلی شماره تلفن و شماره نامه و وعده وعیدهای دلگرم کننده راهی منزل شدم.
ساعت۸صبح چهارشنبه۹۳/۰۶/۲۶
دیگر کارهایم در سازمان محیط زیست تمام شده بود و باید منتظر جواب میماندم چقدر این انتظار دشوار است………………

راستی یک نکته جالب این بود که کلی شمالی تو اداره محیط زیست حضور داشتند، که اکثرشان از استان و انزلی و اوضاع و احوالش پرس و جو میکردند، البته تعداد بیشترشان از شهر لنگرود بودن که خیلی برایم جالب بود، بگذریم سوار مترو شدم و ایستگاه بهارستان پیاده شدم روبری خود ساختمان مجلس را نظاره میکردم و پشت سرم ساختمان برنامه ریزی و بودجه قرار داشت، متاسفانه ورود به این دو مرکز بسیار دشوار بود. البته مجلس هدفم دکتر نوبخت بود که متاسفانه حضور نداشتند، برای همین تنها موفق شدم برای ایشان پیغامی بگذارم چون از اول برای ملاقات با ایشان برنامه ریزی نکرده بودم نتوانستم کاری بیشتری انجام دهم، دیگر پایان ساعت اداری چهارشنبه بود و تعطیلی ادارات پایتخت نشینها، پس ما بقی کارها تنها شنبه قابل پیگیری بود، من هم که مرخصی ام تمام شده و باید شنبه به شهر عزیزم انزلی بازگردم.
دوشنبه۹۳/۰۶/۳۱ شهر زیبای انزلی
از دفتر سازمان تماس گرفته شد، نامه ای از مرکز برای جناب آقای برجی زده شده است، که رونوشتش تا چند روز دیگر برای من هم فاکس میشود، پشت تلفن حسابی از من تشکر کردند و اذعان داشتند که هر چند مسئله تالاب انزلی درد تازه ای نیست اما فکر نمیکردند به این شدت هم باشد، گفتند این مساله در دست پیگیری است و خواستند اگر میتوانم دوباره به پایتخت سفری داشته باشم. بسیار از برخورد خوب بچه های سازمان خرسند شدم و بیشتر از آن از بازخورد پیگیری ام و توجه سازمان به تالاب بین المللی انزلی که در پس نا ملایمت ها متاسفانه نفس های آخرش را میکشد!!!

 

خدا کند که نتیجه بخش باشد و تالاب زیبای مان مجددا به زندگی بازگردد. آمین

DSC_01841

متن نامه ارسالی خطاب به سرکار خانم دکتر ابتکار:

ﺳﻼم ﺑﺮ ﺑﺎﻧﻮی ﻃﺒﻴﻌﺖ ﺑﺮﺷﻤﺎ ﻛﻪ ﻣﺎدر ﻃﺒﻴﻌﺖ ﻫﺴﺘﻴﺪ. درددل ﻫﺎﻳﻤﺎن زﻳﺎد اﺳﺖ، ﺑﺴﻴﺎر ﻫﻢ ﺳﺨﻦ ﮔﻔﺘﻴﻢ اﻣﺎ راه ﺑﻪ ﺟﺎﻳﻲ ﻧﺒﺮدﻳﻢ، ﺑﺴﻴﺎر ﻓﺮﻳﺎد زدﻳﻢ اﻣﺎ ﺻﺪا در ﮔﻠﻮﻫﺎﻳﻤﺎن ﺧﻔﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ، ﭼﺸﻤﻬﺎﻳﻤﺎن از ﻏﻢ ﮔﺮﻳﺎن اﺳﺖ و ﻧﻤﻴﺪاﻧﻴﻢ اﻳﻦ ﻏﻢ ﺑﺰرگ را ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﻪ ﺳﺮ ﺑﺮﻳﻢ. ﻏﻢ ﻫﺎﻳﻤﺎن اﻓﺰون ﻣﻲ ﺷﻮد وﻗﺘﻲ ﺻﺪای ﻧﺎﻟﻪ ﻫﺎی ﻃﺒﻴﻌﺖ ﺑﻪ ﮔﻮﺷﻤﺎن ﻣﻴﺮﺳﺪ.

IMG_3291

ﭘﺎی ﻣﺎ ﻟﻨﮕﺴﺖ وﻣﻨﺰل ﺑﺲ دراز *** دﺳﺖ ﻣﺎ ﻛﻮﺗﺎه وﺧﺮﻣﺎ ﺑﺮﻧﺨﻴﻞ

و آﻧﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ دﺳﺘﺸﺎن ﻣﻴﺮﺳﺪ ﻳﺎورﻣﺎن ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ آﻧﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻨﺪ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﺎ ﭘﺮﭼﻢ ﻧﺎﺗﻮاﻧﻲ ﻋﻠﻢ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ، آﻧﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺻﺪاﻳﻤﺎن را ﻣﻲ ﺷﻨﻮﻧﺪ اﻣﺎ ﺧﻮد را ﺑﻪ ﻧﺎﺷﻨﻮاﻳﻲ ﻣﻲ زﻧﻨﺪ و آﻧﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﻨﺪ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻏﻢ ﻫﺎی ﻣﺎ ﺧﻮد را ﻫﻤﺪرد ﻧﺸﺎن ﻣﻲ دﻫﻨﺪ اﻣﺎ درﻋﻤﻞ ﺗﻴﺸﻪ ﺑﻪ دﺳﺖ ﮔﺮﻓﺘﻪ اﻧﺪ ﺗﺎ ﻫﺮ آﻧﭽﻪ ﻛﻪ ﺑﺎﻗﻲ ﻣﺎﻧﺪه را ﻧﺎﺑﻮد ﻛﻨﻨﺪ. ﺣﺎل ﻣﺎ ﺧﻮد دﺳﺖ ﺑﻪ ﻗﻠﻢ ﺑﺮده اﻳﻢ ﺑﺎ ﻳﻚ دﻧﻴﺎ اﻣﻴﺪ، ﻣﻲ ﺧﻮاﻫﻴﻢ درد دل ﻫﺎﻳﻤﺎن را ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻋﺮض ﻛﻨﻴﻢ، رﺳﻢ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎدر ﻏﻤﺨﻮار ﻓﺮزﻧﺪان اﺳﺖ، ﻣﺎدر ﻣﺮﻫﻢ دردﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪان اﺳﺖ، رﺳﻢ اﺳﺖ اﮔﺮ ﻳﻚ دﻧﻴﺎ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻓﺮزﻧﺪ ﻧﺎﻣﻼﻳﻢ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﺎدر ﺳﻴﻨﻪ ﺳﭙﺮ ﻛﺮده و ﻳﻚ ﺗﻨﻪ در ﺑﺮاﺑﺮ همه دﻧﻴﺎ ﺣﺎﻣﻲ ﻓﺮزﻧﺪش اﺳﺖ.

ﺧﺎﻧﻢ دﻛﺘﺮ اﺑﺘﻜﺎر: ﻣﺎدر ﻃﺒﻴﻌﺖ، ﺑﺎﻧﻮی ﺑﻬﺎر، ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﻴﻬﺎ، ﻓﺮزﻧﺪاﻧﺖ ﻣﻮرد ﺑﻲ ﻣﻬﺮی ﻗﺮارﮔﺮﻓﺘﻪ اﻧﺪ، ﻓﺮزﻧﺪاﻧﺖ ﺑﻪ ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺷﻤﺎ اﺣﺘﻴﺎج دارﻧﺪ، ﭼﺸﻤﻬﺎﻳﻤﺎن از ﻏﻢ ﻓﺮزﻧﺪاﻧﺖ ﮔﺮﻳﺎن اﺳﺖ و ﻣﻴﺪاﻧﻴﻢ و ﻣﻴﺪاﻧﻴﻢ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺧﻮن ﺟﮕﺮ ﻫﺴﺘﻴﺪ، ﻣﻲ داﻧﻴﻢ ﻛﻪ دل ﻳﻚ ﻣﺎدر ﻫﻴﭻ ﮔﺎه آرام ﻧﻴﺴﺖ. ﻣﺪﺗﻬﺎﺳﺖ ﺻﺪای ﺧﻨﺪه ی ﻓﺮزﻧﺪ زﻳﺒﺎﻳﺘﺎن را ﻧﻤﻴﺸﻨﻮﻳﻢ، ﻣﺪﺗﻬﺎﺳﺖ دوﺳﺘﺎن ﻗﺪﻳﻤﻲ ﻓﺮزﻧﺪت، ﺗﺎﻻب را ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻢ ﺗﺎﻻب زﻳﺒﺎ و ﻣﻈﻠﻮم اﻧﺰﻟﻲ دیگر ﺑﻪ ﺳﺮاﻏﺶ ﻧﻤﻲ آﻳﻨﺪ، از آﺧﺮﻳﻦ ﺑﺎری ﻛﻪ ﺗﻌﺪادی از آﻧﻬﺎ ﻣﻬﺎﺟﺮت ﻛﺮدﻧﺪ زﻳﺎد ﻧﮕﺬﺷﺘﻪ وﻟﻲ ﻣﻲ داﻧﻢ ﻛﻪ ﻛﻢ ﻛﻢ دﻳﮕﺮ ﻧﻤﻲ آﻳﻨﺪ.

ﻣﺪﺗﻬﺎﺳﺖ دﻳﮕﺮ ﻣﺎﻫﻴﺎن دوﺳﺖ داﺷﺘﻨﻲ درﺗﺎﻻب ﺷﻨﺎ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻫﺮ از ﮔﺎﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﻌﻀﻲ از آﻧﻬﺎ دﻟﺘﻨﮓ زادﮔﺎﻫﺸﺎن ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻣﻲ آﻳﻨﺪ، اﻣﺎ دﻳﮕﺮ ﺑﺮ ﻧﻤﻲ ﮔﺮدﻧﺪ و ﻫﻤﺎن ﺟﺎ از ﺑﻲ اﻛﺴﻴﮋﻧﻲ و آﻟﻮدﮔﻲ ﮔﻨﺪاب در ﺑﺎﺗﻼق ﻓﺮو ﻣﻲ روﻧﺪ و ﻳﺎ ﺧﻔﻪ ﺷﺪه روی آب ﺳﺮﮔﺮدان ﻣﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ، ﻧﻴﻠﻮﻓﺮﻫﺎی ﺗﺎﻻب دﻳﮕﺮ ﻧﺸﺎط ﮔﺬﺷﺘﻪ را ﻧﺪارﻧﺪ و ﺗﺎﻻب ﻣﻈﻠﻮم، ﻏﻤﮕﻴﻨﺎﻧﻪ در اﻧﺘﻈﺎر روزﻫﺎی ﺑﺪون ﻧﻴﻠﻮﻓﺮ ﺑﻪ ﺳﺮ ﻣﻲ ﺑﺮد، دﻳﮕﺮ ﻋﻄﺮ دل اﻧﮕﻴﺰ ﺗﺎﻻب ﺑﻪ ﻣﺸﺎم ﻧﻤﻴﺮﺳﺪ، ﻋﻤﻖ ﺗﺎﻻب ﻛﻢ ﺷﺪه و از ﻓﺮط ورود ﻓﺎﺿﻼب ﺷﻬﺮﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ نظیر رﺷﺖ، ﺻﻮﻣﻌﻪ ﺳﺮا واﻧﺰﻟﻲ، در ﻣﻌﺮض ﺧﻔﮕﻲ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ است.

ﺗﺎﻻب زﻳﺒﺎی ﻣﺎ ﻛﻪ روزی ﻣﺤﻞ رﺷﺪ و ﻧﻤﻮ ﺑﻮد ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺑﻪ اﻧﺒﺎر زﺑﺎﻟﻪ و ﻣﺪﻓﻦ ﻓﺎﺿﻼب ﺷﺪه. اﻳﻨﻬﺎ ﺧﻮد ﻛﻢ ﺑﻮد آزوﻻی ﻗﺎﺗﻞ را ﻫﻢدﺳﺖ ﮔﺮﻓته اند و ﺑﺮای ﻧﺎﺑﻮدی ﺗﺎﻻب ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ را ﻣﻬﻴﺎ ﻛﺮدند.

DSC_0226

عمق ۱۱ متری ﺗﺎﻻب بین المللی انزلی ﺑﻪ ﻛﻤﺘﺮ از ﻳﻚ ﻣﺘﺮ رﺳﻴﺪه اﺳﺖ و ﺑﻲ ﺷﺒﺎﻫﺖ ﺑﻪ ﺑﺎﺗﻼق ﻧﻴﺴﺖ و ﻫﻴﭻ ﻛﺲ اﻳﻦ ﻓﺮﻳﺎد ﺟﺎﻧﺴﻮز را ﭘﺎﺳﺦ ﻧﻤﻴﺪﻫﺪ، ﺧﺰر ﻫﻢ وضعیتش ﺧﻮب ﻧﻴﺴﺖ او ﻫﻢ ﻧﺎﻻن اﺳﺖ.

سرکار ﺧﺎﻧﻢ دﻛﺘﺮ اﺑﺘﻜﺎر، در ﻛﺠﺎی دﻧﻴﺎ ﺳﺮاغ دارﻳﺪ ﻛﻪ ﻓﺎﺿﻼب و ﭘﺴﻤﺎﻧﺪﻫﺎی ﺧﻄﺮﻧﺎک، زﺑﺎﻟﻪ ﻫﺎ و ﻫﺮ ﭼﻴﺰی ﻛﻪ ﻓﻜﺮش را ﺑﻜﻨﻴﺪ ﺑﻪ ﻣﺤﻞ زﻧﺪﮔﻲ دﻳﮕﺮی ﺑﺮﻳﺰﻧﺪ؟ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺳﺎﻛﺖ ﻣﺎﻧﺪه اﻳﻢ در ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺒﻴﻨﻴﻢ  و ﻣﻲ داﻧﻴﻢ زﺑﺎﻟﻪ ﻫﺎی ﻣﺎ ﻣﺤﻴﻂ زﻧﺪﮔﻲ دﻳﮕﺮان را ﻧﺎﺑﻮد ﻣﻴﻜﻨﺪ ﻣﺤﻴﻂ زﻧﺪﮔﻲ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ زﺑﺎن دﻓﺎع ازﺧﻮد را ﻧﺪارﻧﺪ. ﻣﺤﻞ زﻧﺪﮔﻲ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ وﺟﻮدﺷﺎن ﻣﺎﻳﻪ رﻓﺎه و آﺳﺎﻳﺶ و ﺷﺎدﻣﺎﻧﻲ ﻣﺎﺳﺖ؟

ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺳﺎﻛﺖ ﻣﺎﻧﺪه اﻳﻢ زﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ اﺟﺴﺎد ﺑﻲ ﮔﻨﺎه ﻣﺎﻫﻴﺎن را ﺑﺮ روی آب ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻴﻢ؟ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺳﺎﻛﺖ ﻣﺎﻧﺪه اﻳﻢ زﻣﺎﻧﻴﻜﻪ ﻣﻲ داﻧﻴﻢ ﺑﺎﻋﺚ ﻛﻮچ ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن ﺗﺎﻻب ﺷﺪه اﻳﻢ، ﻣﻴﺪاﻧﻴﻢ ﺑﺎﻋﺚ اﻧﻘﺮاض ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﺟﺎﻧﻮری ﻣﻲ ﺷﻮﻳﻢ؟ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺳﺎﻛﺖ ﻣﻲ ﻣﺎﻧﻴﻢ در ﺣﺎﻟﻴﻜﻪ ﻣﻴﺪاﻧﻴﻢ  ﻣﺎ  ﭼﻨﻴﻦ ﻇﻠﻤﻲ را ﻣﺮﺗﻜﺐ ﮔﺸﺘﻪ اﻳﻢ.

ﻓﺮﻳﺎد ﻃﺒﻴﻌﺖ از ﺷﻤﺎل و ﺟﻨﻮب اﻧﺰﻟﻲ ﺑﻴﺪاد ﻣﻴﻜﻨﺪ و آراﻣﺶ ﺷﻬﺮ را ﺑﻪ ﻫﻢ رﻳﺨﺘﻪ اﺳﺖ و ﻣﺎ ﻧﺎﺑﺎوراﻧﻪ ﺳﺎﻛﺖ ﻣﺎﻧﺪه اﻳﻢ !!!! ﺗﺎﻻب زﻳﺒﺎی ﻣﺎ ﭼﺸﻤﻬﺎﻳﺶ ﻧﻤﻲ ﺑﻴﻨﺪ، ﻧﻔﺲ ﻫﺎﻳﺶ ﺑﻪ ﺷﻤﺎره اﻓﺘﺎده و دﻳﮕﺮ ﻫﻴﭻ ﺣﺮﻛﺘﻲ از ﺧﻮد ﻧﺸﺎن ﻧﻤﻲ دﻫﺪ و در ﻛﻤﺎ ﺑﻪ ﺳﺮ ﻣﻲ ﺑﺮد و ﻧﻴﺎز ﺑﻪ ﻳﻚ ﺣﺮﻛﺖ ﺟﻬﺎدی دارد.

دﻳﮕﺮ وﻋﺪه وﻋﻴﺪ ﻛﺎرﺳﺎز ﻧﻴﺴﺖ، ﻣﺎ آﻣﺪه اﻳﻢ ﻛﻪ ﺑﮕﻮﻳﻴﻢ ﻫﻤﮕﻲ ﺑﺮای ﻧﺠﺎت ﻓﺮزﻧﺪت آﻣﺎده اﻳﻢ آﻣﺪه اﻳﻢ ﻛﻪ ﺑﮕﻮﻳﻴﻢ ﻏﻢ ﺷﻤﺎ ﻏﻢ ﻣﺎﺳﺖ. ﻫﻤﻪ ﺑﺎ ﻫﻢ آﻣﺪه اﻳﻢ ﺗﺎ ﺷﻤﺎ ﺣﺎﻣﻲ ﻣﺎ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﺗﺎ ﻗﺼﻪ ی ﺗﻠﺦ ﻫﺎﻣﻮن ﻫﺎ و اروﻣﻴﻪ ﻫﺎ ﺗﻜﺮار ﻧﺸﻮد.

ﺧﺎﻧﻢ دﻛﺘﺮ اﺑﺘﻜﺎر، درﻳﺎی ﻣﺎ آﻟﻮده اﺳﺖ و ﺗﺎﻻب ﻋﺰﻳﺰ ﻣﺎ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎی اﺧﺮ ﻋﻤﺮش را ﺳﭙﺮی ﻣﻴﻜﻨﺪ، درواﻗﻊ   شهر ۲۰۰ ﻫﺰار ﻧﻔﺮی اﻧﺰﻟﻲ درﺣﺎل ﻧﺎﺑﻮدی اﺳﺖ، ﺗﺎﻻب ﻣﺎ ﺣﺎﻟﺶ ﺧﻮب ﻧﻴﺴﺖ ﻣﺎ ﻫﻢ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ. دل ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎﻳﻤﺎن را ﺑﻪ ﺣﻀﻮرﺗﺎن ارسال ﻛﺮدﻳﻢ و ﻣﻲ داﻧﻴﻢ ﻛﻪ در اﻳﻦ راه ﺣﺎﻣﻲ و ﻳﺎورﻣﺎن ﻫﺴﺘﻴﺪ و ﻣﻲ داﻧﻴﻢ ﻛﻪ ﺻﺪای ﻧﻔﺲ ﻫﺎی ﻏﺮﻳﺐ و ﻛﻢ ﺟﺎن ﺗﺎﻻب بین المللی انزلی را ﻣﻲ ﺷﻨﻮﻳﺪ.

ﻣﺎ ﻣﻨﺘﻈﺮﻳﻢ ﭼﻮن ﺑﺎور دارﻳﻢ ﻛﻪ ﻣﻲ آﻳﻲ

ﻟﻴﻼ صاحب ﻛﺸﺎف

شهریور۱۳۹۳

نمونه ای از امضاء های جمع آوری شده از مردم انزلی:

SKMBT_C45114091421300-1 SKMBT_C45114091421300-2

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد (فعال محیط زیست)

۱۵ مهر ۱۳۹۳

حرکت بسیار خوبی بود و جای تقدیر و تشکر داره ولی کار از نامه نگاری و پیگیری های انفرادی گذشته و فرزندان این شهر باید تقاص این جنایت بزرگ در حق تالاب را با جان خود بدهند و دیر نیست روزی که بشنویم سرطان و انواع بیماریها در این شهر بیداد کند. من پیشنهاد یک صفحه ویژه با نام حامیان محیطط زیست را میدهم. چرا که در زمان حال فقط تجمع های اعتراضی مسالمت آمیز شاید بتواند پیکر نیمه جان مرداب را نجات دهد…

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۵۳:

محمد جان پیشنهاد خوبیه ولی باگروه وحرف مشکل حل نمیشه باید در عمل ثابت کنیم

مهدی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

پاسخ

نعیم

نعیم

۱۵ مهر ۱۳۹۳

:yes: :yes: :yes:

پاسخ

آبای بندر

۱۵ مهر ۱۳۹۳

… :yes: :yes: :yes: …
خیلی دوست داشتم منم پای این طومار رو امضاد کنم

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۵۵:

آبای عزیز نامه بعدی برای وزیر نیرو دکتر چیت چیان و خبرت میکنیم

abai پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۳۰:

سلام آبایان
منم همین طور

Shahin

۱۵ مهر ۱۳۹۳

درود بر غیرت لیلا خانم، که این چنین با این همه مشغله برای شهرمون وقت گذاشتن، این هم درسی برای همه کسانی که منتظرن حقشون بسته بندی تقدیمشون بشه و پست بشه دم درب خونشون. برای داشتن یه شهر خوب باید مشارکت کرد. خیلی از مسئولین محیط زیست استان برای دیدن خانم ابتکار کلی نیاز به نامه نگاری و بخت و اقبال دارن اما این شیر زن انزلی چی این چنین پیگیر امور زیست محیطی شده. دست مریزاااااد.

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۵۸:

شاهین جان شهر ما شهر من است خانه وزادگاه من است من ین را باور دارم باید همه باور کنیم

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۹:

:yes: :yes: :yes:

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام
اقدام بسیار جالب سرکار خانم لیلا کشاف ستودنی است و انشاءالله تلاش های ایشان گوش ها و چشم ها را متوجه “نگین سبز شمال” کند.
امیدوارم در حرکت بعدی و با بسیج همگانی ، دست در دست هم دور تا دور تالاب و از آبکنار تا انزلی گرد هم آئیم و در کنار مسئولین شهرستان انزلی و محیط زیست ، حمایت خود را از احیای “تالاب بین المللی انزلی ” اعلام کنیم.
بازتاب چنین گردهمایی مردمی در رسانه ها ، توجهات مسئولین ارشد نظام از جمله آقای نوبخت و رئیس جمهور را به بحران تالاب جلب خواهد کرد.
یا علی

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۸:

همین بازیکنای فوتبال شهرمون وقتی با پرسپولیس استقلال بازی دارن با یه هماهنگی با محیط زیست یه اقدام نمادین بکنن کل برنامه های خبری کشور پوشش میدن ملوان برای شهر انزلی نعمتیه که فقط از مزایاش برای حرص و جوش دادن مردم بهره میبریم.

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۶:

عالیه همین تصمیم هم داریم خیلی برنامه داریم ولی همراهی تک تک شماها لازمه یک دست صدا نداره باید همراهمان باشید واسه ی برگشت انزلی به دوران طلایی یا علی همه باهم بلند بشیم خواهش میکنم همراهمان باشید ما اینهمه انزوا حقمون نیست۰ :-((

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹:

دقیقاً باهات موافقم شاهین جان.میتونیم از فوتبال و قدرت اطلاع رسانیش برای درخواستهامون استفاده کنیم.حتی می تونیم با باشگاه صحبت بکنیم تا تو یه بازی با استقلال یا پرسپولیس ملوان با پیراهنی که نوشته ای با مضموم تالاب بین المللی انزلی روش نوشته شده بازی کنه.

علیرضا اسدی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

متن نامه چقدر زیبا و دلنشین بود
خانم ابتکار بهترین مدیر زن ایران است

پاسخ

لیلا

۱۵ مهر ۱۳۹۳

دوستان همراهان عزیزوهمشهریان گلم باحرف هیچی درست نمیشه باید برای رسیدن به خواسته هامون تلاش کنیم منتظر خبرهای خوب از سازمان محیط زیست باشید نامه هاشون و توسایت کار میکنیم قدم بعدی وزارت نیروست باید دست بدست هم بدیم یه یا علی بگیم بلند شیم بخدا جواب میده خبرهای خوب زیاده وقتی تکمیل شد بچه ها توسایت میگذارند ۰درضمن تو این راه از داداش های گلم رضا نویدی عزیز و شاهین عزیز که با همفکری هاشون وعلیرضای عزیز که توجمع کردن امضا ها خیلی زیاد همراهم بودن صمیمانه تشکر میکنم۰

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۲:

وظیفه بود خانم کشاف

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۳:

خواهش میکنم علیرضای عزیز خیلی زحمت کشیدی موفق باشی

abai

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام آبایان
بسیار کار پسندیده ای انجام دادید
از شما بینهایت تشکر می کنم
تقدیم به شما
http://www.iranchef.com/photo/all/112-photo.jpg

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۵۰:

;-)

guilak

گیلک

۱۵ مهر ۱۳۹۳

حرکت خوبی انجام شده.امیدوارم این اقدام متمدنانه شهروندان انزلی نتیجه مطلوب را بدنبال داشته باشد.

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۰۶:

گیلک عزیز شما فامیلیتون گیلکه یاهمینطوری انتخاب کردید؟درضمن ساکن انزلی هستید؟

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۷:

با سلام
نام مستعار من گیلک است.من هم مثل خیلی از انزلیچیها در شهر دیگری زندگی میکنم.

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۴۱:

سلام گیلک عزیز روزی که به سازمان محیط زیست رفته بودم ورودی در منتظر خانم دکتر بودم آقایی حدودا۵۰ساله باچندنفر دیگه دنبال یک سری ازکارهاشون بودند که گارد یکدفعه صدا کرد آقای گیلک و……من یک لحظه یادشما افتادم فکر کردم شمائید تو این مدت میخواستم ازتون بپرسم ممنون از پاسختون به امید دیدار شما در شهر زیبای انزلی :-)

majid پاسخ در تاريخ مهر ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴:

ای بابا.شما هم مث مایی که.انزلی داره از جوونای بومیش تخلیه میشه و جایگزینش یا روستایی های غرب گیلان و شرق اردبیلن و یا بازنشسته های تهرانی و کرجی که اومدن سالهای اخر عمرشونو تو شمال سپری کنن و این یعنی رکود و پسرفت اقتصادی و فکری.اونقدری که انگلیس جوون انزلیچی زندگی میکنه تو انزلی نصفشم پیدا نمیشه.تهران و جنوب کشور هم که جای خود داره
خدا از باعث و بانیش نگزره.من که تمام سالایی که از انزلی دورم برام عین زهر بوده ولی چه میشه کرد.شهرما برای مرکز نشینا و شرق استانی ها اومدداشته.
به قول ش ن: وقتی تو مملکت خودت غریبی…
مملکت=انزلی

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۲۱:

درود و سپاس صمیمانه و برادرانه من نثار لیلا و majid و شاهین انزلی و خانوم و a.n.z و رضا نویدی و علیرضا و عرفان دوست داشتنی و … و همه کاربران و فرزندان انزلی .کسانی که چه ساکن انزلی باشند و چه در هر جای دیگری همواره دغدغه رشد و تعالی همه جانبه شهر و کشور عزیزشان را دارند.ارزش و قداست کار شما و بخصوص اشخاصی که در شهرهای دیگر زندگی میکنند در این است که سود و چشمداشت مادی برای شخص خودتان متصور نیستید و محض رضای خدا و شرافت انسانی و وجدانهای پاک نقطه نظر و انتقاد و یا پیشنهارات خود را بیان میکنید و طرفدار حق و عدالتید.خلاصه اینکه به رفاه عمومی و عدالت اجتماعی و سرافرازی مردم خود می اندیشید.به فضل خدا پیروزی از آن شما خواهد بود.امیدوارم خداوند شر ابلیسان و دسیسه گران را از سر شهر و دیارتان کم کند.و یاریگر شما و همه کسانی باشد که بی ریا و تزویر فقط قصد خدمت به مردم را دارند.شهرتان آباد و دلهایتان پر امید.

خانوم

۱۵ مهر ۱۳۹۳

بوسه بر دستان تک تک کسانی که زیر این طومار رو امضا کردن به ویژه بانی این عمل خداپسندانه, کاش من هم تو این کار شریک بودم. امیدوارم موفق باشین

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۱۵ مهر ۱۳۹۳

:yes: :inlove: :heart: :rose:

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

سلام. احسنت به خانوم کشاف. زنده باد. کاش خبر می دادید ماهم امضا میکردیم. خدا خیرتون بده.

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

درود…افتخار می کنم که همشهری هایی چون شما دارم سرکار خانم لیلا صاحب کشاف ….مرخصی ام تمام شده وباید به شهر عزیزم عزیزم عزیزم عزیزم عزیزم انزلی انزلی انزلی انزلی انزلی بازگردم………دمت گرم /وجودت سبز و تا همیشه دلت شاد ولبت خندان باد سرکار خانم لیلا صاحب کشاف…شرط اول واخر توسعه انزلی —فارغ و فراتر از همه بوقهای تبلیغاتی و شعارهای تاریخ مصرف گذشته همینهکه هر انزلیچی لحظه به لحظه به یاد داشته باشه و فراموش نکنه مسئولیت های اجتماعی و تعهدی که نسبت به وطن و خاک ابا و اجدادیش –بندرانزلی و احترام همه جانبه به طبیعت ناب وارام بخش والهام بخشش انزلی داره—……..بندر انزلی!با تو حکایتی دگر این دل ما به سر کند…………..

پاسخ

نرگس

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام متن بسیار زیبا وحرکت بسیار خوبی بود..متشکریم که جور همه ما رو کشیدید…انشالله که امیدمون ناامید نمیشه…

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

تقدیمبه بندرانزلی و عاشقانش………….انزلی:کودک و گهواره ودل////انزلی!در بس این شعر به اغاز بیایم چه شود؟//گردد اواز تو اوازه نایم چه شود؟///ناگهان بنجره ای در دل ماهوررر نگاه///لحظه ای چشم غزل گر بربایم چه شود؟////اید از حنجره ای بی همه فریاد حضور///انزلی باش که از دور تر ایم چه شود///تا هوایی همه لبریز غزل کرنش مرگ////گرد تنهایی مرداب خدایم چه شود؟///او چه نزدیک بر لحظه وباران وخزر///من چه دردی است ندانم به فدایم چه شود//عقل مغلوب وطن ماند ودل زیست ترا//تن این خاطره در خاک نمایم چه شود؟/////انزلی!کوچه تهی صبح عقیم این همه اه///این میان گر رود این تیر به بایم چه شود؟///می رسم بار دگر معبد دل تنگ غروب///سهمی از عشق و این بار سزایم چه شود؟///انزلی @!حیرتی از عشق نبوده است جز این///که سرانجام غزل قلب رهایم چه شود؟///////////انزلی//عمر/صدا/کودک و گهواره و دل………………………..مشتی از خاک وطن چون بسرایم چه شود….

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۴۵:

آفرین بر نفس دلکش ولطف سخنت

ليلا

۱۵ مهر ۱۳۹۳

ممنون از همه همشهریان گلم درحرکت بعدی نامه خطاب به دکتر چیت چیان وتخصیص بودجه جهت تسویه فاضلابها و حرکات دیگر که توسط سایت محبوبمون اطلاع رسانی میشه همراهمان باشید نه فقط با امضا درمراسماتی که تدارک میبینیم حضور داشته باشید حضورتان سبز و گامهایتان محکم دستان مارا که بسوی شما دراز شده رابگیرید تا انزلی مظلوم را آباد کنیم دستان یاری بخش شما را به گرمی میفشاریم :-)

پاسخ

majid

majid

۱۵ مهر ۱۳۹۳

خانم ایتکار کارش درسته
استاد دانشگاه یکی از دوستام بود .میگفت خیلی جذبه و ابهت داره .ضمنامیگفت از ادبیاتش سر کلاس کاملاً میشه فهمید که یه انقلابی دو اتیشه و اصلاح طلبه.
ضمناً سابقه صعود از دیوار سفارت رو هم داره ;-)
ممنون از خانم لیلا.به همشهری هایی مث شما افتخار میکنم

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

تقدیم به بندرانزلی وعاشقانش:انزلی:کودک وگهواره ول……انزلی!در بس این شعر به اغاز بیایم چه شود؟//گردد اواز تو اوازه نایم چه شود؟//ناگهان بنجره ای در دل ماهوررر نگاه////لحظه ای چشم ابد گر بربایم چه شود؟///اید از حنجره ای بی همه فریاد حضور///انزلی باش که از دور تر ایم چه شود////تا هوایی همه لبریز غزل کرنش مرگ/گرد تنهایی مرداب خدایم چه شود؟////او چه نزدیک بر لحظه و باران وخزر//من چه دردی است ندانم به فدایم چه شود///عقل مغلو ب وطن ماند ودل زیست ترا//تن این خاطره در خاک نمایم چه شود////انزلی!کوچه تهی صبح عقیم این همه اه///این میان گر رود این تیر به بایم چه شود؟////می رسم بار دگر در بر تو تنگ غروب////سهمی از عشق و این بار سزایم چه شود!؟////انزلی !حیرتی از عشق نبوده است جز این///که سرانجام غزل قلب رهایم چه شود؟////انزلی!عمر/صدا /کودک و گهواره ودل//مشتی از خاک وطن چون بسرایم چه شود…..

پاسخ

ساناز

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام شما خونه پدری تون میانپشته است خانم کشاف

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵:

آره عزیزم :-))

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰:

این سوال من هم بود، پس من هم شمارو میشناسم، شما الگوی خوبی هستین برای همه، زنده باشید

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵:

انزلی کوچیکه قدم بزنی همه همدیگه رو میشناسن :-D

مریم2

۱۵ مهر ۱۳۹۳

لیلا خانوم ممنون از اینهمه پیگیری و ااحساس مسئولیت نسبت به شهرتون
کاش همه اینجوری دلسوز باشن…
انشالله برای طومار بعدی حتما اطلاع بدین که جمعیت بیشتری امضا کنن

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰:

مارو پیچوندن.از ما ها امضا نگرفتن

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰:

حتمامریم جان برای کارهای بعدی همگام عمل میکنیم البته تعدادامضاها بیشتر بود فقط نمونش وگذاشتن .چشم حتما برای اقدامات بعدی حضور پررنگ همه شما عزیزان لازمه.
آقا مجید عزیز یک دلیلم برای نگفتن درسایت این بود که میخواستم اینکارو انجام بدم بعدنتیجش رو اطلاع بدم که دیگه هیچکس نگه نمیشه نه،نمیشه واژه های بیگانه ای برای من هست برای شما هم باید بشود اگه بخوایم میشه چون بچه ها تو سایت فقط از مسئولان انتقاد میکنن خواستم نشون بدم اگه هر کدوم یک قدم برداریم به هدف میرسیم پیچوندن هم توکارمون نیست بعدش داداش گلم من که نمیتونستم ازهمه امضا بگیرم خیلی جاها رو هم علیرضا کمکم کرد درضمن تومتن امضاها امضای آقا عیسی دوستتون هست ازش گله کنید چرا برگه روبه شما واسه امضا نداد چون یه برگه دست عیسی بود حالشو بگیرین :-D

majid پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶:

عیسی کیمدی؟ :eek:

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶:

صفحه دوم امضاهارو نگاه کنید ببینید کسی آشنا نیست

محمد (فعال محیط زیست)

۱۵ مهر ۱۳۹۳

دوستانم در انزلی کلاب و همه طرفداران این سایت. من علاوه بر پیشنهاد قبلی پیشنهاد میکنم در بازی برگشت ملوان و استقلال در ورزشگاه تختی انزلی هممون بصورت هماهنگ و یکصدا با پوشیدن لباسهایی یک رنگ که جلب توجه کنه و دست نوشته هایی در جهت حمایت از بزرگترین تالاب دنیا یکبار هم که شده با صدای بلند و رسا صدای مظلومیت تالاب و مردم این شهر رو به گوش مسئولان کشور برسونیم بخصوص اینکه بازی از شبکه ۳ هم پخش میشه و من اطمینان دارم حتی اگه در کل ۱۰۰ نفر باشیم که مسلما بیشتر هستیم، بقیه تماشاگران هم به ما میپیوندند. اگر با من موافقید اعلام نظر کنید و از همین حالا به دوستان و آشنایان و هم چنین از طریق شبکه های اجتماعی بصورت گسترده اطلاع رسانی کنید. باور کنید مسئولان شهر هم از ما حمایت میکنند و در آخر هم از دوستان عزیتر از جانم در سایت انزلی کلاب عاجزانه تقاضا میکنم صفحه ای با همین موضوع و در همین راستا ایجاد کنند. باور کنیم همین الان هم خیلی دیر شده…

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱:

:yes: موافقم ولی من که نمیتونم بیام :laugh:

محمد (فعال محیط زیست)

۱۵ مهر ۱۳۹۳

عزیزتر از جانم

پاسخ

انزلي چي

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام لطفا بیوگرافی تونو بگین تا همه با شما اشنا بشن

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۶:

اسم وفامیلم همونه که شاهین عزیز توسایت گذاشته
متولد۱۳۵۹ -تهران
کارشناس ادبیات وبیمه
همسرم کارمندنیروی دریایی دوتا هم بچه دارم وازهمه مهمتره انزلیچی اصیل هستم :-D

sinaclub

sinaclub

۱۵ مهر ۱۳۹۳

دست مریزاد خانم صاحب کشاف.با این کارتون ثابت کردید که واقعاً یک شیر زن هستید.افتخار میکنم که همشهریهایی مثل شما دارم.کار بسیار بزرگی کردید.دفعه بعد ما هم شریک کنید.انشاالله روزی بیاید که تالابمون مثل گذشته ها با نشاط و خندان بشه.

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲:

ممنون حتما میشه با یاری همه شما عزیزان

علی صیاد

۱۵ مهر ۱۳۹۳

با درود خدمت سرکار خانم صاحب کشاف
اقدام تحسین برانگیز شما بسیار ستودنی و مثال زدنی ست . سپاس که در این وانفسای دشوار و روزمرگی زندگی ، جهت اعتلای کیفیت محیط زندگانی خود و همشهریان عزیز مان و نیز حفظ این گوهر گرانبهای طبیعت که به شهرمان از جانب آفریدگار هستی هدیه شده و موجب گردیده که انزلی به گفته استاد بزرگوار عزیز طویلی ، گشتای ایران شود ، آنچنان عزم و اراده ای از خود نمایش گذاشتید که به جرات می توانم بگویم در این چندساله اخیر از هیچکدام از دوستان مسولین رده بالای شهری ندیده ام ، شما معنای جمله معروف خواستن توانستن است را به زیبایی تمام به تصویر کشیدید
متن زیبایتان بغض را در گلویم فشرده کرد . به جبر زمانه به جهت گذران روزمره زندگی نیمی از سال را به دور از وطنم انزلی می گذرانم و نیمه دیگر سال را هم در موطن خود به غصه این می گذرانم که چه به سر شهرم آمده است و خود به چشم میبینم و به جان لمس می کنم این پسرفت بزرگ را .
با نگاه به کار بسیار نیکوی شما ، می توان توان مدیریتی و برنامه ریزی در انجام امور مختلف را در شما دید. پیشنهاد این حقیر این است با توجه به اینکه سامانه خبری انزلی کلاب ،که به نظر بنده حرفه ای ترین وعملگرا ترین رسانه حال حاضر انزلی می باشد ، با همکاری ، همراهی و همفکری شما و سایر دوستان صاحب نظر و دلسوز این شهر ، نسبت به راه اندازی یک سازمان مردم نهاد عمل گرا اقدام نماید و در زمینه های مختلف زیست محیطی ، توسعه شهری ، پیگیری و رصد مطالبات شهروندی و ایجاد تشکل های مردمی به جهت بهسازی برخی امور به مانند پاکسازی طبیعت که پیشتر نیز انجام گرفته بود ، با اطلاع رسانی کاملتر ، فعالیت نماید ، امثال بنده هم در مدت حضور در زادگاهمان تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست چون شما ، جهت حفظ محیط زندگی و زیست خود این سرمایه بزرگ ، همراه و یاورتان باشیم ، چرا که خود کودکی ام در این دیار سپری شده و فرزندم هم کودکی می کند در این هوا .
با سپاس و ستایش

.

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۹:

برادر خوبم آقای صیاد عزیز باتشکر ازلطف شما انشاالله با یاری ایزد منان وبا یاری لطف شما دوستان و همشهریان گلم دوباره روزی برسد که نظاره گر انزلی واقعی باشیم وهمگی به این باور برسیم که خواستن توانستن است امیدوارم دستان کمک ما که به سمت شما عزیزان گشوده شده رابه یاری بفشارید و دراین راه همگی همراهمان باشید۰

مهندس

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام.ممنون خانوم کشاف عزیز گام بلندی بود.افرادی مثل شما کم پیدا میشن با این حس مسئولیت پذیری.اگر در زمینه هایی مثل الحاق انزلی به منطقه آزاد یا اصلاح طرح توسعه شهری هم همچین اقداماتی صورت بگیره با استقبال گسترده مردم همراه خواهد شد.

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۲:

مهندس عزیز پیشنهادخوبیست شماهم میتوانید دراین راه به ما بپیوندید شاید اگه هرکدوممون یک طرف این ریسمون رو بگیریم منتظر بقیه نباشیم شهرمان بهشت میشه۰ممنون از همراهی شما دوست عزیز

یک شهروند انزلیچی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

خانم کشاف ما هم همسایه هستیم هم همکار خواهر شما …کاش منم امضا میکردم هیچکس به ما اعتنایی نمی کنه من لیاقت نداشتم دیگه .. چرا به ما نگفتید منم خودمو رو عضو انزلی کلاب میدونم مگه نه اینکه انزلی کلاب مال انزلی چی هاست من خیلی ناراحتم که چرا اطلاع رسانی نشد … خانم کشاف دستتون درد نکنه . موفق باشید

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۲۴:

خانم معلم عزیز من تو سایت بجز شاهین و علیرضا ورضا که همراه وکمکم بودند به کسی نگفتم چون فقط میخواستم ثابت کنم که کمتر غرغر کنیم و اگه خودمون هم بلند بشیم نتیجه میگیریم میخواستم دوستان بدونند فقط مسئولان مقصر نیستند هر مسئولی که ببینه مردم هیچ مطالبه ای ندارند واسه خودشون کارمیکنن خانم معلم اگه از دانش آموزان درس نپرسید بجز یک عده خیلی کم آیا بقیه درس میخوانند???????پس ما نخواستیم که چیزی گیرمون نیومد وگرنه من قصد توهین به هیچ کس نداشتم عزیزم شما وخواهرم و همه معلمان عزیز کمک بزرگی هستید تا نسل آینده را هدفمند تربیت کنید آینده انزلی دردستان شماست و این خیلی از امضا ،طومار ،وکار من با ارزشتر است رسالت شما بسیار سنگین است انتظار ما به یاری شما بسیار زیاد است موفق باشید۰

انزلیچی

انزلیچی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

عالی و ممنون که مثل بقیه دست رو دست نذاشتید . :yes:

پاسخ

یک شهروند انزلیچی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

لیلا خانوم عزیزم اما خیلی خیلی دوست داشتم قدم هرچند کوچک برای شهرم بردارم حتی به مساحت یک امضا … ارزویم سربلندی شهرمه که کسی جرات نکنه بهم بگه انزلی که هرکی هرکیه ….اگه خدا بهم عمری بده دوست دارم زودتر زودتر افتخار و سربلندی انزلی رو ببینم .به امید اون روز….. در پناه خدای بزرگ باشید.

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

درود بیکران///// بر و بچه های انزلی کلوب و خانم صاحب کشاف//سروش ملت برست هستم//با کمال افتخار اهل بندرانزلی وبا کمال تاسف مقیم ت ه ر ا ن//کارشناس ارشد علوم سیاسی//نویسنده و ویراستار کتب و مقالات///ابتدا به ساکن من تو روزنامه ت افتاب یزد مشغولم موارد محوری که در ارتباط با مشکلات ساختاری انزلی هست رو بفرستین به ادرس روزنامه افتاب یزد–هر چند مشابه سایر روزنامه های موسوم به اصلاح طلب اولویت با مسائل سیاسیه تو این روزنامه ه اما خالی از لطف نیست انعکاس مسائل بندرانزلی در اون///ادرس روزنامه :تهران-خیابان قائم مقام فراهانی/کوچه ۲۶-بلاک ۱۰ واحد ۱////email:aftab.yz@gmail.com////jgtk021-88321397-8/////////////وشماره خودم ۰۹۱۲۷۱۱۳۳۸۷ و ۸۸۲۷۲۵۷۳/////////بندرانزلی!معشوقه ازلی و ابدی من—ضمن احترام به نیمه گمشده-!!!!برقرار باشد و بهروز وسلامت هر انکس که حقیقتا دوستدار بندرانزلی است…

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۱:

باریکلا آبای

بابک

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام ***موفق باشید فرهاد از رشت

انزلی کلاب : علیک سلام. دوست گرانقدر شما به جای تاریخ سازی و استناد به کتبی که نام نویسنده و خط و ربط وابسته اش نیز مشخص است ابتدا نام و ایمیل واقعی خود را بیابید سپس اظهار نقد و فضل کنید. بلاخره بابک یا فرهاد یا مهران یا … پاسخ به مطالب تکراری مطروحه تان را سپرده ایم به زمانش. برای جلوگیری از بحث هایی از این دست در بخش کامنتها در حال حاضر از تایید نظرات بی پشتوانه و واهی شما معذوریم و در این خصوص از شما پوزش میطلبیم. ایام به کام از اینکه همراه همیشگی ما هستید و بر اطلاعات خود می افزایید به خود میبالیم.

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۲۶:

:-D
اینا عادت دارن از سایت های انزلی تا سن پترزبورگ و پاتایا دنبال اجداد واقعیشون بگردن :-)

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۴۸:

این بنده خدا از کاربرهای قدیمی انزلی کلابه هر وقت فشارش می افته به اندازه یه کتاب نظر تایپ میکنه :-D . ایشان معتقدن اجدادشون از زیر زمین توی دشتی هموار ان هم توی استانی که قدرتهاش شرقی غربی تقسیم بوده از زیر زمین در اومدن. دوست عزیز توی دورانی که امثال استیو جابز که یک بچه ناخواسته تو رحم یه مادر قرضی بودن و دنیا رو با افکارشون تکون میدن. توی دورانی که یه سیاه پوست تو بلاد کفر رییس جمهور میشه اصلا پدر جد شما تیرازیرانوس یا گودزیلا یا پطر چه فرقی میکنه ببین خودت کی هستی چقدر از انسانیت بو بردی :laugh: . امار بیکاری تو همه گیلان بیداد میکنه گویا :-D :laugh:

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۸:

یه بار رنج آی پی این بنده خدا از رشت رو بستیم کل منطقه آزاد انزلی به انزلی کلاب دسترسی نداشت :D از درامد گمرک و بندر حقوق میگیری برادر من حق نون و نمک سرت نمیشه لااقل کار کن حقوقت حلال باشه از اینترنت منطقه سواستفاده میکنی.

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷:

اینا با چه رویی میان نظر میدن؟؟؟
خدا وکیلی سرتونو بندازید پایین بابا، همه جا زیر پرچم مایید. آبرو برای گیلان…
شاهین ابای اینا چی میفهمن نون نمک یعنی چی، دارن از مال ما میخورن اما زبونشون درازه

ليلا پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۴:

چی شده چرا آخر بحثمون دلخوری پیش اومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حرفهای این اجنبی رو که نمیدونم چی بود ومهم هم نیست فقط خواهشا نیرو وانرژی تون وصرف جنگ نکنید به آبادانی شهرمون فکر کنید انرژی تون رو درپیشبرد اهداف خوب خرج کنید یکی از حربه های دشمن راه انداختن جنگ روانیست که همین باعث ازبین رفتن توانمون برای آبادانی شهرمون میشه.
اجنبی های عزیز ما برای هیچکدوم از حرفهای شما ارزشی قائل نیستیم خودتون رو خسته میکنید مشکلاتتون روبگین براتون حل میکنیم بالاخره محتاج مائید :yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴:

خانم لیلا حق با شماست ولی باید گاهی اوقات تو دهن بعضی ها که حرف مفت میزنن زد. ما هم نمیدونیم این یارو چی نوشته ولی وقتی انزلی کلاب نظرشو سانسور میکنه لابد عر عر کرده، حالا کار دیپلماتیک و انرژی برای شهرمون جای خود من چندتا از دوستان هم وزارت جنگ رو در دست میگیریم :-))

انزلیچی

انزلیچی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

چقدر ناراحت کنندست اکثر کسانی که تو این سایت میان نظر میدن انزلیچی هستند اما ساکن انزلی نیستند.خدا رو شکر من هنوز تو انزلی نفس می کشم،امیدوارم انزلی به جایگاه واقعیش برسه و شما هم به شهر خودتون برگردید،اونم شهری که دل کندن ازش واقعا سخته.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۴۹:

آمین
تا وقتی مسئول خائن داشته باشیم از همه جا تو انزلی براشون کار هست اما برای ما…
ولی ما امیدواریم :یه روز خوب میاد

majid پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰:

:-( :yes:

نیلوفری از شهر باران

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سلام بازم این رشتی ها ادعای فضل کردن ….ای خدا اینها چرا اینقدر با ما حسادت می کنندولی مهم نیست اگر روزی دشمن پیدا کردید بدان در رسیدن به هدفتان موفقید اگر روزی تهدیدت کردند بدان در مقابلت ناتوانند … تا کی این جماعت خودخواه میخوان به کارهاشون ادامه بدهند خدا میداند…..و کفی بالله وکیلا

پاسخ

دارا

۱۵ مهر ۱۳۹۳

آفرین و سپاس و دست مریزاد

دوستان من از کانادا پیغام می فرستم. به شدت نگران شرایط زیست بوم ایران و از آن جمله تالاب انزلی بودم که با جستجوی گوگل درباره سرنوشت کنارگذر انزلی به این تارنما رسیدم.
این نامه و این پیگیریها من را امیدوار کرد. آفرین بر شما. برای ساختار دادن به کوشش‌هایتان و دنباله‌دار و پایدار کردن آنها پیشنهاد می‌کنم یک سازمان مردم نهاد زیست محیطی (NGO) راه‌اندازی کنید. می‌دانم دوستانی هم هستند که در تهران پیگیر مسائل زیست محیطی در سراسر ایران هستند می‌توانید با آنها هم هماهنگی کنید تا برخی کارها را آنها انجام دهند، هر چند محلی بودن اعتراضات قطعا تاثیر بیشتری دارد.

یک نکته را هم که در طومار دیدم و می‌خواستم اضافه کنم این بود که برای برخی از امضاها نام و نام خانوادگی نوشته نشده بود و این می تواند تاثیر آن را ضعیف‌ کند. هنگام امضای نامه‌ها و طومارها، باید نام و نام خانوادگی خود را بنویسید وگرنه این پنداشت را پدید می‌آورد که یکی به جای همه امضاء کرده است.

باز هم سپاس از شما به ویژه از خانم لیلا صاحب کشاف

پاسخ

دانیال

۱۵ مهر ۱۳۹۳

واقعاٌ ممنون.درد مارا به بهترین شکل بیان کردی.از تلاش شما به عنوان یک انزلی چی واقعی سپاسگزارم.

پاسخ

F.S.K

۱۵ مهر ۱۳۹۳

خواهر عززززیزم به شما افتخار میکنم :inlove: :inlove: .. من از نزدیک شاهد زحمت های دلسوزانه ی خواهر مهربونم بوده و هستم..با توکل بر خداوند بزرگ کمتر حرف میزنیم و بیشتر عمل میکنیم :heart: :heart: یاااااا علی :heart: :heart:

پاسخ

جاوید

۱۵ مهر ۱۳۹۳

بیشترین صدمات محیط زیستی در زمان ریاست ابتکار به کشور وارد شد. متاسفانه ایشون دانشی در زمینه حفظ محیط زیست ندارند و حتی نمیتونن به کشوری اروپایی بروند تا بازدیدی از محیط زیست اونجا داشته باشند چون اول انقلاب از دیوار سفارت بالا رفتن و در تحریم اروپا و امریکا هستند.و این پستشون رو مدیون اون دیوارنوردی هستند نه چیز دیگری…..

پاسخ

کاش این ودرک گرایی ها رو کنار می گذاشتند و کسی رو مسئول می کردند که کمی دلنگران وضعیت محیط زیست کشورمون باشه!!!

ممنون از سایت عالیتون

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

همه ما از این کمپین حمایت می کنیم

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سایت خوبی دارید موفق باشید

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

یکی از خاطرات خوب من از انزلی این تالابه

پاسخ

۱۵ مهر ۱۳۹۳

امیدوارم سرنوشت بدی مثل دریاچه ارومه نصیب این تالاب نشه.

پاسخ