IMG_9654

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، در نماز جمعه روز گذشته نمازگزاران انزلی در حال ورود به مصلی طومار و پارچه نوشته ای را در رابطه با وضعیت ناخوشایند این روزهای حرم شهدای گمنام امضا کردند و تسریع در روند احداث حرم شهدای گمنام را خواستار شدند.

در کنار این طومار بیانیه ای نیز از جانب امت حزب الله انزلی در بین مردم و در اعتراض به مسوولین ذیربط پخش شد که البته شاید در بخش هایی از آن به صورت کاملا مستقیم و با لحنی تند با مخاطب خود سخن گفته بود ولی از متن آن واضح بود که نگارندگان بیانیه به دنبال جلوگیری از هتک حرمت به شهدای گمنام و رسیدگی به امور این مکان هستند، چرا که مقام معظم رهبری فرمودند: مقبره شهدای گمنام باید چون نگینی بر پیشانی شهرهای ما بدرخشند.

البته انتظار می رود مسوولین محترم شهرستانی گزارش عملکردی را از فعالیتهای انجام شده در زمینه احداث حرم شهدای گمنام ارائه دهند تا هم مردم شهر با زحمات آنها آشنا شده و هم امت حزب الله انزلی در جریان فعالیتهای آنها قرار بگیرند، ما هم به عنوان فعالان عرصه رسانه با ارج نهادن به رسالت خبری این گزارش عملکرد را به همراه مصاحبه مسوولین ذی ربط در این زمینه منتشر خواهیم کرد تا علاوه بر اهمیت دادن به صدای مردم با انتشار این مصاحبه ها کسانی که دغدغه احداث حرم شهدای گمنام را در سر دارند از جزییات چگونگی روند احداث المان آن نیز با خبر شوند.

IMG_9655

در اینجا می توانید متن این بیانیه را بخوانید:

بسمه تعالی

شهدا شرمنده ایم …

اعتراض امت حزب الله بندرانزلی نسبت به بی تفاوتی مسوولین شهرستان

امت ولایتمدار بندرانزلی، بعد از گذشت حدود پنج ماه از تشییع با شکوه پیکر شهدای گمنام،  قبور مطهر فرزندان روح الله همچنان بی سرپناه است.

در حاشیه بی تفاوتی مسوولین ذیربط پس از بارندگی اخیر نمای موقت حرم شهدای گمنام که به همت جوانان عاشق شهدا و با هزینه شخصی  آنها ساخته شده بود  از بین رفته و موجی از نگرانی را در بین مردم قهرمان بندرانزلی به وجود آورد که خدای ناکرده اینطور غفلتها در آینده موجبات هتک حرمت بیشتر به قبور شهدا را فراهم نماید.

حال ای مردم!  آگاه باشید عاملین غربت این روزهای حرم شهدای گمنام همان کسانی هستند که از ابتدای امر با تشییع و خاکسپاری این عزیزان در شهرستان مخالفت و ممانعت می ورزیدند.

البته باید گفت: از مسوولینی که از هیچ کوششی برای برگزاری کنسرت ها و جشنهایی که سنخیتی با احکام شرع مقدس و آرمانهای انقلاب ندارند مضایقه نمی کنند نیز، انتظاری بیش از این نیست، لکن این تکلیفی است بر گردن صاحب منسبان شهر که حداقل نسبت به خون های ریخته شده برای عزت و سرافرازی این مملکت بی تفاوت نبوده و به وظیفه خود عمل نمایند.

اکنون مطالبه امت حزب الله بعد از  ماه ها سکوت و مماشات به شرح ذیل می باشد:

۱ . مسوولین نسبت به بی احترامی صورت گرفته به حرم مطهر شهدای گمنام از امت حزب الله رسماً عذرخواهی نموده و طرح مورد نیاز جهت اجرای ساخت بنای یادمان را اعلام نمایند.

۲ . سازماندهی و فعالسازی هیئت امنای حرم شهدای گمنام (متشکل از نیروهای نخبه فرهنگی دلسوز و متعصب نسبت به شهدا و انقلاب و ولایت) هر چه سریعتر صورت پذیرد.

۳ . یادمانی فاخر درخور شان و منزلت این شهدای مظلوم و شایسته امت شهیدپرور شهرستان احداث شود.

۴ . از کلیه مسوولین شهرستان انتظار می رود بحث فرهنگ و اعتقادات را فدای باند بازی و سیاسی نگری نکرده و وظیفه خود را در عرصه جنگ نرم به خوبی انجام دهند.

در پایان لازم به ذکر است قبل از اینکه غیرت امت قهرمان و جوانان شهادت طلب شهرستان به جوش آید چاره جویی نموده در غیر این صورت منتظر خروش امت حزب الله وشهید پرور باشید.

والسلام علی من التبع الهدی

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ستاره

۳۰ آبان ۱۳۹۳

احسنت بر غیرت این امت حزب الله.
مسئولین باید پاسخگو باشند

پاسخ

مجید

۳۰ آبان ۱۳۹۳

باید از این حرکت حمایت کرد. عالی بود. البته کو گوش شنوا

پاسخ

پاییز

۳۰ آبان ۱۳۹۳

این ایده مطالبه گری باید در همه مسائل شهری انجام بشه تا مسئولین پاسخگویی را یاد بگیرند

پاسخ

سید

۳۰ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای نماینده شهر لطفا پاسخگو باشید.

پاسخ

محمدطاها

۳۰ آبان ۱۳۹۳

تا زنده ایم رزمنده ایم

پاسخ

فرهنگ

۳۰ آبان ۱۳۹۳

حرکت بسیار خوبی البته فرمانده سپاه امروز در افق انزلی مصاحبه ای کرده که در جای خودش جاب بود
اما انتظار از شورای شهر و شهرداری و فرمانداری بود تا بیایند و پاسخگو باشند
ما که منتظریم

پاسخ

یازینب

۳۰ آبان ۱۳۹۳

توجه توجه

مسابقه باجایزه ویژه مسولین ذی ربط

لطفا در کمال دقت وانصاف به سولات زیر پاسخ دهید.

۱) چرا بعداز گذشت شش ماه هنوز هیات امنای شهدای گمنام جلسه ای نزاشته؟

۲) بعد از گذشت اربعین شهدا ،سپاه وشهرداری چه حرکت فرهنگی وارزش انجام داده؟

۳) هیات امنای شهدای گمنام کیانند.آیا برخی نیرو های ارگانی که ده جای دیگر هم مشغول هستند.جزء هیات امنا هستند.یا جوانان پرشور وانقلابی ؟

۴)چرا برای ایام بارانی تدبیری نکردید؟

۶) چرا مسولین ازشور تعدادی از جوانان انقلابی ناراحت شده اید واینچنین عکس العمل نشان داده اید.مگر این جوانان جز فرزندان انقلاب نیستند.حالا شاید کمی تند رفتند.اما شما موطف به مناعت طبع وپاسخگویی هستید بنابر بیانات امام خامنه ای.

به کسانی که پاسخ قانع کننده دهند جوایزی اهدا میشود.

پاسخ

طااااااااهااااااا

۳۰ آبان ۱۳۹۳

خبر جدید در ofogeanzali.ir
اولین مسئول نسبت به این خبر عکس العمل نشون داد
فرمانده سپاه!
واقعا متاسفم، نتنها از این حرکت حمایت نکرد بلکه زیرسوال برد!

پاسخ

یازینب

۳۰ آبان ۱۳۹۳

قابل توجه همه مردم عزیز…
تمام هزینه سنگ کاری قبور شهدا توسط کمک های مردم خیر بوده و با زحمات شبانه روزی جوانان شهدایی. و مسئولین فعلا اندر خم یک کوچه اند و فقط به قول خودشون در حال طراحی سازه!!! البته ما که هنوز چیزی ندیدیم…

به نقل از ” پاییز “در نطرات افق انزلی

اگر حرف ایشون راست باشه باید ندای وااسلاما و وامصیبتا سرداد

پاسخ

Shahin

۳۰ آبان ۱۳۹۳

همینکه شاهد فعالیتی مدنی توسط عده ای از مردم انزلی هستیم قابل تقدیره اما کاش این تعصب و حساسیت در همه امور شهری و استانی و در همه مسائل جامعه صورت بگیره. چه بی حرمتی نسبت به خون شهدای انزلی بالاتر از وضعیت گلزار شهدای انزلی و چه بی حرمتی بیشتر از اینکه کنار گوش انزلی بندری تاسیس کردن که بندرانزلی رو متروکه کنن.

پاسخ

حسام

۳۰ آبان ۱۳۹۳

:yes: :yes: :yes: :yes: :rain:

پاسخ

حاجی جون

۳۰ آبان ۱۳۹۳

این طرح به هیچ وجه قابل اجرا نیست چرا که تا حالا حفظ آثار تایید نکرده .
این طرح هم توسط شهرداری بخاطر ساکت کردن این موج منتشر شده و اگر این مطالبه ادامه نداشته باشه دوباره مسئولین به لاک خودشون فرو میرن.

پاسخ

امیر نوری

۳۰ آبان ۱۳۹۳

واقعا بی احترامیه به ساحت مقدس شهدای عزیز گمناممون !! اگر میخواستن خرج نکنن و فقط یه مراسم تشریفاتی باشه خب همون میبردن کنار شهدای عزیز خودمون تو مزار شهدا میذاشتن که سنگین تر بودن !!! حالا جدا از این قضیه ایکاش از این حرکتا در مورد اعتراض و احقاق حق در مورد ملوان و منطقه آزاد و مرداب انزلی هم شاهد می بودیم :-/

پاسخ

hadimreza

۳۰ آبان ۱۳۹۳

این حرکت بسیار عالی بود امابرای گذشته ونه برای حال وقربان خاک شهدا که مقام ومنظلت بالایی دارند واما ای کاش جای این طومار طوماری برای نجات ملوان مینوشتند،زیرااگه ملوان بیفته حالا حالاها دیگه بالانمیاد وفعلا این در اولویته ،شهدای عزیزمان خواستند گمنام بمانن اما ما انها به نام شهدای گمنام شناخته ایم ،پس دراخر اگر خدای ناکرده ملوان بیفتد ،شهر به مانندی خود جوش شود که مختار علیه لعن شده ها بود ،مدیونی به خون شهدا اگر این چاپ نکنید

پاسخ

akharinnashenas پاسخ در تاريخ آذر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰:

دوست عزیز شهدا نبودند ملوانی هم نبود اون موقع شما باید میرفتی یه تیم عربی رو تشویق کنی ساده مثال زدم که بگیری هدف چیه شهدا رو با ملوان مقایسه نکن

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴:

دوست عزیز مگر شهدا از آسمان نازل شدند این چه سخنی است؟ مگر شهید فلاحتی از همین مکتب ملوان رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل نشد؟ مگر پیراهن خاکی جبهه را به پیراهن تیم ملی فوتبال ارجح ندانست؟ چرا با پاسخ هایی از این دست بین جوانان این مرز و بوم و شهدا فاصله می اندازید. کاش در کنار اهداف سیاسی جناحی هم در این شهر شاهد حرکات مدنی از این دست بودیم.

hadimreza

۳۰ آبان ۱۳۹۳

این حرکت بسیار عالی بود امابرای گذشته ونه برای حال وقربان خاک شهدا که مقام ومنظلت بالایی دارند واما ای کاش جای این طومار طوماری برای نجات ملوان،منطقه آزادانزلی،خاک انزلی و…انزلی مینوشتند،زیرااگه ملوان بیفته حالا حالاها دیگه بالانمیاد وفعلا این در اولویته ،شهدای عزیزمان خواستند گمنام بمانن اما ما انها به نام شهدای گمنام شناخته ایم ،پس دراخر اگر خدای ناکرده ملوان بیفتد ،شهر به مانندی خود جوش شود که مختار علیه لعن شده ها بود ،مدیونی به خون شهدا اگر این چاپ نکنید

پاسخ

hadimreza

۳۰ آبان ۱۳۹۳

مناز همینجا از امت حزبالله که باره اولم هست این اسمو شنیده ام این در خواست دارم که اگر انشااللهبه امید خدا حرم شهدا بازسازی و تکمیل شد غیرت واقعی خودشون واس انزلی شهری که همین شهدامون نزاشتن اشغال بشه جوش وخروس کنندو نزارند خاک انزلی پای مال بشه ،شاید این گفته حرف یک شهید باشد پس غیرتی را که میگوئید نشان بدهید امت حزبالله ،پس اگه اینم سانسور کنی یا چاپ نکنی مدیونی

پاسخ

majid

majid

۳۰ آبان ۱۳۹۳

امت حزب الله که آبای واقعی هستید.یه بندر دارن میسازن تو منطقه ازاد با اسم جعلی کاسپین.یه اقدام مشابه کنید تا اسمش به بندر شهید نامجو تغییر کنه.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آذر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۱:

:yes:

hamed

akharinnashenas

۳۰ آبان ۱۳۹۳

آفرین به غیرت امت حزب الله .
دعای همه مردم انزلی پشت و پناه شما باشه
یاعلـــی

پاسخ

ليلا

۳۰ آبان ۱۳۹۳

این اتحادها پاسخ داده میشود تاریخ به وضوح نشان میدهد هرجا که مردم خواسته ای داشتند بیان کردند پاسخ گرفتند حال این قدم باید در راه خواسته های دیگرمان هم برداشته شود انشالله به امید حق ویاری همه ی دوستداران این شهر رویایی ،
انزلی به روزهای اوج خودش بازمیگردد :-))

پاسخ

مجید

۳۰ آبان ۱۳۹۳

کار بسیار عالی بود .
کاش در کنار این نوشته درباره مشکلات دیگه شهرمون هم صحبت میشد.
مثلا واسم سواله که انزی ما هیچ مشکلی نداره که آقای خسته بند فرمودند رودخانه های شهر رشت باید احیا گردد!؟
یعنی رشت مسئول نداره!؟
شما نماینده شهر انزلی هستین یا رشت!!!!!!!؟

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ آذر ۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۵:

برادر عزیز با دید باز به مسائل نگاه کنیم مسئولان انزلی اصولا دیدشان فراتر از شهر خودشان است اصولا به کارهای بنیادی نظر دارند آبادی مرکز استان آبادی شهرستان است ومتاسفانه مسئولین کارامد در رشت وجود ندارد دیگه چی میشه کرد فقط نباید شهر ما گل وبلبل باشد که حالا یکم دور وبرمون هم خوشگل بشه عیبی نداره که ;-) :smug: :-$

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آذر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۳:

حالا درسته همش بهش انتقاد میکنم ولی انصافا این حرکتش برای نجات تالاب خودمونه خب.

امیر

۳۰ آبان ۱۳۹۳

پاسخ داد این اتحادها مسولین با غیرت شهری دستور گرفتن فرد صادر کننده بیانیه رو دادند

پاسخ

سروش

۳۰ آبان ۱۳۹۳

از اطلاع رسانی انزلی کلاب ممنونم اما سوال اینجاست چراآقای جعفری فرزند شهید ورود نکرده وحمایت نکرده.اینجا حمایت فرزندان شهدا را میطلبد… اقای جعفری فرزند بزرگوار شهید منتظر جوابتان هستم.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

۳۰ آبان ۱۳۹۳

بسیار حرکت شایسته ای بود
انزلی کلا ول شده
کاش تو همه زمینه ها ( منطقه آزاد، ملوان ، تالاب و …) شاهد باشیم

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

۳۰ آبان ۱۳۹۳

با اجازه از انزلی کلاب عزیز. این خبر رو تو وبلاگمون منتشر کردیم

پاسخ

guilak

گیلک

۳۰ آبان ۱۳۹۳

به هر علتی که بنده نمیدانم بی مهری و قدرنشناسی علنی اتفاق افتاده است.هیچ توجیه قابل قبولی هم ندارد و راهی نمی ماند جز تاسف و شرمندگی در مقابل شهدای عزیز و خانواده های معظم آنها.برای برادران عزیز حزب الهی دو توصیه دارم .اول اینکه تمام فشار و تمرکز را بر ارگان و مسئول مستقیم این امر متمرکز کنند.با نوشتن طومار و خطاب قرار دادن همه مسئولان بصورت عام و تلویحی و انعکاس وسیع این اتفاق نتیجه ای عاید نخواهد شد و در شان مردانی که جانشان را فدای وطن و ارزشهای اسلامی کردند هم نیست.. دوم اینکه اصل را فدای فرع نکنند و به آمال و اندیشه های والای شهدای بزرگوار که همانا حق طلبی و تعالی همه جانبه جامعه بوده بیشتر اهمیت بدهند تا به ظاهر آرامگاهایشان. آیا اگر یک آرامگاه بسیار شیک و مجلل در محل مورد نظر بسازند مشکل حل است؟!!! دوستان من شهدا در جوار قرب الهی هستند و نیازی به این چیزها ندارند.این ماها هستیم که گرفتار جیفه دنیا شده و به زمین چسبیده ایم .بیاییم فکری بحال خودمان و کنیم.بیاییم تحقق خواسته های شهدا را که همگی ایده آل ما بودند طلب کنیم.

پاسخ

علیرضا اسدی

۳۰ آبان ۱۳۹۳

بهتر است هرچه سریعتر مسئولین نسبت به ایجاد بنای یادبود این عزیزان اقدام نمایند

پاسخ

حامد

۳۰ آبان ۱۳۹۳

تو این شهر به ساخت امکانات برای زنده ها اهمیت نمیدهند چه برسه به کسانی که دستشان از دنیا کوتاهه.

پاسخ