طرفداران توسعه بندرانزلی

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

انزلی کلاب: انجمن طرفداران توسعه بندر انزلی یک نهاد مدنی است و وابسطه به هیچ جمعیت حزبی و گروهی های سیاسی – ایدئولوژیک نیست. پایگاه این انجمن به آدرس زیر میباشد :

اینجا کلیک کنید

هر چند متاسفانه این پایگاه نیز همانند بسیاری از پایگاههای اینترنتی بندر انزلی آخرین به روز رسانی اش به مدتها قبل بازمیگردد. شاید در آینده اطلاعات بیشتری در خصوص فعالیت های این نهاد مدنی به شما ارائه کردیم. نهادهای مدنی نقشی تاثیرگذار در رشد و توسعه پایدار شهری میتوانند ایفا کنند. از اینرو از این پس سعی میکنیم شما را بیشتر با فعالیت های این نهادها نیز آشنا سازیم.

دبیر کمیسیون محیط زیست انجمن طرفداران توسعه انزلی گفت: سه مناسبت رسمی و مهم از تقویم سال ۹۲ بدون دلیل موجه حذف شده است.
لیلا مسروری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی اظهار کرد: هر سال پاییز شورای فرهنگ عمومی و مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تقویم رسمی سال آینده را از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار مراکز نشر و تولید کنندگان سررسید و تقویم قرار می‌دهند که این تقویم حاوی تمام مناسبت‌های رسمی مصوب کشور است.

به گفته وی، در تقویمی که برای سال ۱۳۹۲ در اختیار ناشران قرار گرفته است، سه مناسبت «روز هوای پاک» (۲۹ دی)، «روز جهانی تنوع زیستی» (۲۲ می مطابق با اول خرداد) و «روز محیط‌بان» (همزمان با تولد امام رضا (ع) که در سال‌های گذشته در تقویم‌ها درج می‌شدند از تقویم سال آینده حذف شده‌اند و تاکنون دلیل موجهی نیز برای این مورد به اطلاع عموم نرسیده است.

این مسئول آموزش افزود: با توجه به بیانات موکد مقام معظم رهبری در اهمیت مسایل محیط زیستی و جمله مشهوری که ایشان دارند و به نوعی فصل‌الخطاب است که می‌فرمایند «برای ما مسئله محیط زیست و منابع طبیعی موردی تجملاتی نیست» و نیز تاکید اخیر ایشان بر تغییر نگرش در سبک زندگی و آنجا که تعالیم اسلام بر حفظ تمام عناصر حیات تاکید دارد، و نیز با توجه به اصل پیشرو ۵۰ قانون اساسی، حذف مناسبت‌های مذکور برای دوستداران محیط زیست جای سئوال دارد.

وی خاطرنشان کرد: گذشته از انتقادهایی که گاه به نحوه بزرگداشت برخی از این مناسبت‌ها داریم نمی‌توان از بار آموزشی و کارکرد این مناسبت‌های تقویمی که در بین روزمره‌گی‌ها، اهمیت و ارزش نعمات خداوندی را به یادمان می‌آورد غافل ماند.

مسرور، خواستار تجدید نظر مقام‌های تصمیم‌گیر در حذف مناسبت‌های مذکور شد.

منبع: فارس

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *