82022145-70628144[1]

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از اجرای طرح همیاران مهارتی برای توانمند سازی مهارتی و حرفه ای روستاییان به شیوه آموزش در مزرعه و رفع خلاء های مهارتی موجود در روستاهای گیلان خبر داد.
رحیم عطایی پور عصر دوشنبه در حاشیه دیدار با فرماندارشهرستان انزلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انجام آزمایشی این طرح در روستای خرطوم شهرستان شفت در سال گذشته اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های سازمان فنی و حرفه ای گیلان تا پایان سال ۹۵ یک روستا در هر یک از شهرستانهای استان بعنوان روستای هدف تعیین و طرح همیاران مهارتی در آن اجرا می شود.
وی با بیان اینکه آموزش در سازمان فنی و حرفه ای بصورت ۲۵ درصد نظری و ۷۵ درصد عملی انجام می شود افزود: در طرح همیاران مهارتی پس از آسیب شناسی و بررسی حرفه های مورد نیاز برای آموزش، توسط تیمی متشکل از مربیان مهارتی استان در خصوص رفع مشکلات حرفه ای آن روستا اقدام می شود.
عطایی پور خاطرنشان کرد: این طرح یک طرح ملی است که در شورای عالی اشتغال کشور برای توسعه و توانمندسازی روستائیان به تصویب رسیده و با هدف رونق اقتصادی، بهبود وضعیت معیشتی و زمینه سازی برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر در سطح روستاهای گیلان اجرا می شود.
وی با اشاره به نقش موثر روستائیان در تولید و بهره روی در جامعه تصریح کرد: با اجرای این طرح بسترهای لازم در جهت توسعه پایدار و رونق اقتصادی در سطح روستاها فراهم می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان یادآور شد: طرح توانمندسازی روستائیان برای اجرای آموزش در مزرعه به تناسب شناسایی ظرفیت ها و توانمندی روستاها اجرا می شود.
وی اضافه کرد: در راستای گسترش مشاغل خانگی و کارآفرینی و همچنین اقتصاد مقاومتی در این طرح از شبکه های خانگی و کارآفرینان موفق استانی نیز به عنوان پشتیبان استفاده می کنیم.
وی یادآور شد : ازصندوق کارآفرین امید و کمیته امداد و همچنین اعتبارات سازمان فنی و حرفه ای سال گذشته به طور میانگین ۴۰ میلیون ریال برای هر نفر به آموزش دیدگان و در مجموع مبلغی حدود ۱۳ میلیارد ریال بعنوان تسهیلات با نرخ سود چهار درصد پرداخت شد.
عطایی پور در پایان با اشاره به ظرفیت های گردشگری و جاذبه های تاریخی شهرستان انزلی تصریح کرد: در راستای توانمند سازی بخش گردشگری استان و بندرانزلی و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، مرکز تخصصی آموزش هتلداری نیز دراین شهرساحلی در سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در سال ۹۴ در مراکز دولتی برای ۲۰ هزار نفر و در مراکز خصوصی ۹ میلیون نفر ساعت برابر با ۲۵ هزار نفر را آموزش داده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *