21356

 

 به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، بهروز اسفندیاری نائب رئیس فدراسیون نجات غریق کشور، عصر امروز (جمعه) در بازدید از سواحل بندرانزلی و منطقه آزاد انزلی به منظور بررسی امنیت سواحل و رفع مشکلات اظهار داشت: در فصل شنا از بندر آستارا تا بندرترکمن سواحل را از نظر ساماندهی و سازماندهی بازبینی می نماییم.
وی افزود: در دو سال اخیر وزارت کشور امکانات نسبتا خوبی در اختیار فدراسیون قرار داده است اما متاسفانه عدم پرداخت به موقع حقوق ناجیان باعث از دست دادن جمع زیادی از منجیان خبره و کارکشته ما شده است که در حال حاضر با برگزاری کلاسهای آمادگی ناجیان در شهرهای ساحلی درحال تربیت نیروهای تازه نفس هستیم.
اسفندیاری دلیل افزایش آمار غریق را شنا در نقطه های کور و دور از دسترس ناجیان دانست و تاکید کرد: راه چاره برپایی طرح های سالمسازی به تعداد زیاد و با امکانات مناسب است که به طور مثال منطقه آزاد بندرانزلی اینکار را به درستی انجام داده است.
نائب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در ادامه خاطر نشان کرد: طرح سالمسازی منطقه آزاد انزلی می تواند الگوی مناسبی برای دولت باشد که در تمام سواحل شمال کشور شاهد چنین امکانات صحیح و برنامه ریزی شده ای باشیم.
وی گفت: اگرچه شهرستان بندرانزلی چند طرح سالمسازی مناسب دارد اما امکانات و نیروهای منطقه آزاد انزلی مثال زدنی است و استخر سرپوشیده در حال احداث و مجموعه ورزش های آبی این منطقه می تواند باعث جذب گردشگر و دور ماندن گردشگران از نقاط پر حادثه گردد.
بهروز اسفندیاری در پایان ابراز امیدواری کرد: دولت و بخش خصوصی با سرمایه گذاری در ایستگاه های غریق نجات و امکانات سواحل، در کاهش تلفات شهرهای ساحلی در فصول گرما نقش شایانی داشته باشند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *