1

چندی پیش موفق شدیم اولین گزارش خبری خود را از جلسه شورای اسلامی شهر انزلی تهیه کنیم که جای تقدیر و تشکر دارد، ما معتقدیم هر چه ارتباط مردم با شورای شهر انزلی که منتخبین خود مردم هستند تنگ تر شود نتایج بهتر و مثمر ثمر تری را حاصل خواهد کرد.

وقتی طرح دروازه ماهی از سوی انزلی کلاب به مخاطبان ارائه شد، با استقبال چندانی مواجه نشد و از جنبه های مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفت که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت:

۱٫ عدم استقبال از نماد ماهی برای ورودی شهر انزلی در حالی که نمادهای بهتر و بیشتری نظیر : صیاد، قو ، مرغ های دریایی و … و … برای  معرفی به عنوان نماد شهر وجود دارد.

۲٫ استفاده از فلز و چوب برای ورودی پرباران ترین شهر ایران که به نظر کارشناسی نشده میرسد و مطمئنا پس از گذشت یک سال به جز سازه ای ناکارآمد چیزی از آن باقی نخواهد ماند.

۳٫   هزینه های بالایی برای نگهداری و مرمت سازه ی دروازه ماهی.

۴٫ مکان قرار گیری دروازه شهر از سوی مخاطبان انزلی کلاب فاقد آینده نگری و چشم انداز برای توسعه شهر انزلی ارزیابی شد که به نظر معقول و منطقی میرسد. مکان پیشنهادی برای ساخت دروازه شهر ابتدای حسن رود میباشد که با توجه به نقش منطقه آزاد و کریدور شمال به جنوب چنین چشم اندازی برای توسعه شهر انزلی دور از ذهن نمی نماید .

۵٫ طرح دروازه ماهی علی الرغم شلوغی زیاد که با هنر مدرن نیز همخوانی چندانی ندارد باز هم نمیتواند پیام چندانی به مخاطب در خصوص شهر انزلی ارائه دهد و استفاده از رنگهای مرده برای شهری تفریحی و گردشپذیر نظیر انزلی چندان دلنشین نیست. پس به جرات میتوان گفت طرح از هدفمندی چندانی برخوردار نیست و هرگز قادر نیست به عنوان طرحی ماندگار روی آن حساب کرد در حالی که از بودجه تخصیص یافته به مراتب بهتر میتوان در راستای زیبا سازی شهر بهره برد.

حس ایستگاه ترمینال در سر در ورودی شهر نیز که میتواند الهام بخش باشد چندان خوشایند نیست و مطمئنا تصویر چندان جالبی را در ذهن گردشگری که معمولا از شلوغی شهرهای پر ترافیک و خشک راهی شهر زیبای انزلی شده است نقش نخواهد بست. شاید چنین طرحی برای سر در بازار ماهی انزلی یا ایستگاه اتوبوس های سریع السیر  جوابگو باشد اما به عنوان دروازه ورودی شهر چندان خوشایند جلوه نمیکند.

با توجه به اینکه شهر انزلی مملو از هنرمندان بزرگ است که هر چند بسیاری از آنها دور از زادگاهشان مشغول فعالیت در عرصه های مختلف رسانه ای و هنری هستند اما قلبشان به عشق شهرشان میتپد، از این رو انزلی کلاب با افتخار تقدیم میکند :

دروازه دریادلان

anzali55555

برای مشاهده تصویر با ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید

این طرح توسط آرتیست و طراح برجسته کشورمان سرکار خانم صیاد حقیقی بدرخواست پایگاه اینترنتی انزلی کلاب در مدت زمان بسیار کوتاهی تهیه شده است که نیاز به اطلاعات و زمان بیشتر جهت تکمیل طرح دارد. در این دروازه از نماد مناره انزلی که از قدیمی ترین بناهای باقی مانده شهر انزلی است بهره برده شده است.

علاوه بر اینکه این سازه قابلیت انتقال افراد از سمتی به سمت دیگر اتوبان را دارد، در راهرویی که بین دو مناره قرار گرفته و این دو فانوس دریایی را بهم مرتبط میسازد، نمایشگاهی از عکس  شامل تاریخ و زیبایی های انزلی و شهدای نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا  برپا خواهد شد و به افراد بازدید کننده اطلاعات خوبی قبل از ورود به شهر انزلی ارائه میگردد که کمک شایانی به گردشگری بندر انزلی نیز خواهد کرد.

در ستون وسطی بلوار که برگرفته از طرح برج مراقبت دریایی است میتوان یک کافه یا رستوران برپا نمود که از آن جهت برگزاری همایش ها و نشست های محدود نیز بهره برد. که میتواند در فاز دوم به این بنا اضافه گردد.

در مراسم افتتاحیه دروازه انزلی میتوان از فرمانده محترم نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا ( امیر سیاری) نیز دعوت بعمل آورد و گامی ماندگار در عرصه توسعه شهر انزلی برداشت که با توجه به زندگی عجین شده اهالی بندر انزلی و نیروی دریایی ارتش حرکت زیبا و نمادین میباشد به پاس تلاش دریا دلان نیروی دریایی ارتش این نیروی راهبردی و تاثیر گذار در حفظ امنیت کشور.

به جرات نگهداری و نو سازی دروازه دریا دلان به مراتب کم هزینه تر از طرح دروازه ماهی خواهد بود و مطمئنا این سازه از ماندگاری به مراتب بالاتری برخوردار خواهد بود.  ضمن آنکه میتوان از المان ها و سمبل هایی نظیر مجسمه قوی سپید یا مرغان دریایی در طرح تکمیلی بهره برد.

در صورتی که قرار شد دروازه در همین مکان فعلی دایر گردد میتوان در آینده با ساخت خروجی در کنار جاده وسایل نقلیه را به قسمتی از پارک جنگلی شهرداری منتقل ساخت که برای پذیرایی و استراحت مسافران تجهیز خواهد شد، که با طراحی و پیاده سازی دور برگردون در جاده وسایل نقلیه دو سمت جاده به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. ضمنا حتی در آینده میتوان غرفه هایی را در این پارک تعبیه کرد و به صورت اجاره ای در اختیار شهروندان قرار داد.

در صورت تایید شورای اسلامی شهر انزلی و دستور توقف طرح دروازه ماهی. این طرح در چند سطح مختلف و  طی چند فاز ( پیاده سازی کافه رستوران به فاز بعدی منتقل خواهد شد )  قابل پیاده سازی است و از لحاظ هزینه اجرایی نیز با برنامه های شورای شهر انزلی تداخلی ایجاد نخواهد کرد و با توجه به حضور برخی از اعضای انزلی کلاب در پایتخت در بهترین حالت ممکن پیاده سازی شده و با تحقیقات گسترده در بهترین شرایط ممکن و با کمترین هزینه پیاده سازی و اجرایی خواهد شد.

امید است با درایت اعضای محترم شورای شهر انزلی گام های اجرایی در شهر انزلی هدفمندتر در راستای توسعه شهر انزلی صورت پذیرد.

نظرات شما عزیزان به اطلاع اعضای شورای شهر انزلی خواهد رسید

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

alireza.p

۱۱ دی ۱۳۹۱

خیلی عالیه اگه اجرا بشه واقعا واسه ی شهر زیبا مثله انزلی باید یه دروازه باحال داشته باشه ؛) امیدوارم که اجرایی بشه

پاسخ

pahlavi

۱۱ دی ۱۳۹۱

به نظره من هم نیازه که حتما یک نمادی به این شکل، شهری مثله انزلی داشته باشه . و من شخصا طرح خانم صیاد حقیقی رو خیلی دوست دارم هم از نظره ظاهری که بسیار زیباست و هم از نظر کاربرد. من هم امیدوارم که به اجرا گذاشته بشه .

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

in tarhe 2om aliye vaghean barazande anzaliye vali on ghabli eftezah bod mahi chi bod akhe masoline aziz. vali in aliye alabte in fagaht nzare shakhsiye man bod.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ دی ۱۳۹۱

انشاا… که این سرآغازی برای فصلی جدید در تاریخ شهر انزلی باشه. اگر مسئولین شهر دست به دست هم بدن و پیگیر حقوق اهالی شهرستان انزلی آینده انزلی بسیار روشنه و دوباره در عمل به دروازه اروپا تبدیل میشه شهر انزلی با توجه به خط آهن قزوین انزلی و این نیاز به همدلی مسئولین با هم و توجه و مشارکت بیشتر اهالی انزلی داره.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

این طرح دوم خیلی زیباست . اولی اصلا قشنگ نبود

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

طرح دروازه ماهی توی این حالت نقاشی قشنگه ولی وقتی ساخته بشه حتما خیلی زشت میشه. چون توی انزلی آهن زود زنگ میزنه. این طرح دریا دلان بهتره ولی خیلی خلوته. بهتره ظریف کاریش بیشتر بشه
مرسی از این که به فکر شهر هستید.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

والا بنده در زیبایی طرح دوم شکی ندارم ولی متاسفانه یک مقدار از نظر تناسب بعید میدونم اجرایی باشه با توجه به محدودیت عرض مجبور به محدودیت ارتفاع خواهیم بود و همین امر باعث میشه چیز هایی که گفتید اجرایی نباشه این طرح برای داشتن تناسب نمی تونه ارتفاعی بیشتر از یک پل هوایی داشته باشه

به امید شهری آباد و زیبا

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

نظر شخصی من این هست طرح ماهی از لحاظ طراحی زیبایی شناختی و معماری اصلا حرفه ای طراحی نشده بود و بین سنت و مدرنیته کاملا گم بود و سعی در نمایش المان ماهی در غیر حرفه ای ترین حالت ممکن داشت! استفاده از المان ماهی بد نیست و نزدیک به سنت و روحیات انزلی چی ها بوده اگر همان طرح با پختگی بیشتر همراه می شد شاید طرح قابل اعتنایی می شد. اما در مورد طرح جدید، این طرح جدید از لحاظ طراحی نسبت طرح قبل بهتر هست اما از لحاظ مضمون باید تصحیح بشه و جدای از اون مشکلات دیگری هم داره. اول اینکه از دو مناره ی مشابه مناره ی اصلی شهر اسنفاده شده که چندان کار صحیحی نیست، به این دلیل که استفاده از مناره ی مشابه ، تک بودن و اصالت مناره ی اصلی شهرمان رو تهدید می کنه و از اهمیت اون کم می کنه. بهتره مناره توی انزلی یک عدد باشه و اون هم همون مناره ای باشه که از دیرباز بوده. میتونیم به جای استفاده از مناره ی انزلی، از دو فانوس دریای با طراحی متفاوت از مناره استفاده کنیم که نماد بندرانزلی رو به درستی خواهد رسوند.و نکته ی بعد این که ، چیزی که در متن آمده در مورد ایجاد گالری و کافه، از لحاظ ایده و تئوری قابل اعتناست اما فکر می کنم متاسفانه اجرایی نیست، به این دلیل که عرض این خیابان و به اصطلاح دروازه به شدت محدود است و در نتیجه عرض محدود دروازه اجازه ی اجرای این برنامه ها رو نمیده. امیدوارم هرچه که در نهایت اجرا خواهد شد شایسته ی مردم شهرمون باشه و خاطره ی خوبی رو هم در ذهن مسافرین به جای بذاره…

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

آقا نکنن تو رو خدا این کارا رو . دست طراحای خلاق این دو طرح درد نکنه ولی دوستان برای ورودی یه شهر باید از تمثیل یا یه طرح فراگیر بکار برد نه اینکه یه بنای معروف یا یه نماد رو روش زوم کرد و با دو تا تغییر کوچیک گذاشت سر در شهر والله اینجوری نمیشه هیج کجای دنیا اینکارو نمیکنن سال ۲۰۱۳ رسیده ما باید خیلی فراتر از اینی که هست طراحامون طرحای کانسپت رو کنن آخه نمیدونم این نوع طراحیا چی رو میرسونه !!! اینا همش ضعف در نظام آموزشی دانشگاهی تو طراحی شهری و معماری تو دانشگاهای ما رو میرسونه این کارای گرافیکی باید حرف اول رو بزنه نمونه های معماری اینجور بناها و ورودی شهرا رو یکم تو یاهو و گوگل سرچ کنن نمونه برداری کنن .. الان دیگه تودوره شهرشناختی نیستیم که بیایم ماهی و مناره و قو و چیزای دیگه رو مستقیما مجسمه کنیم بالا ستون بره بشه ورودی شهر باید از همه اینا تو قالب یه طرح مفهومی و کانسپت طرح داد

من سه نمونه از گیت ورودی شهر تو خارج رو میزارم .. از بقیه طراحای عزیز هم این درخواست رو دارم یکم واقعا با کسب اطلاعت و علم بیشتر دنبال طراحی ورودی شهر باشن
طرح اول :
http://vivaupload.ir/images/mreb81lmacuv6xyjly17.jpg
طرح دوم :
http://vivaupload.ir/images/ruuu7fgfrzax9tfdjb6.jpg
طرح سوم:
http://vivaupload.ir/images/57sop3xclygqy55qhsj4.jpg

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹:

امیر نوری عزیز با تشکر از نظر و نقد شما باید خدمتتان عرض کنیم بودجه اختصاص یافته به این طرح ۴۰۰ میلیون تومان است. به همین دلیل محدودیتهایی برای طراحان ایجاد می شود. لازم به ذکر است سرکار خانم حقیقی یکی از نخبگان و هنرمندان بنام انزلی در پایتخت هستند و سابقه درخشان ایشان باعث افتخار ما انزلیچی هاست. ضمن اینکه ایشان با توجه به مشغله بسیار زیاد برای انجام این کار هیچ هزینه ای دریافت نکرده اند.

۱۱ دی ۱۳۹۱

میبخشید اگر زیاد نظر دادم ولی همینجا یه پیشنهاد رسمی دارم . برای یک بار هم که شده برای طراحی فضای شهری انزلی برای اینجور گیت ها یا اینترانس های شهری یا طراحی بلوار و پارک ها یه مسابقه یا یه همایش بزاریم طراحان و معماران و گرافیستای انزلی بیان و طرحای پیشرفته و مدرن خودشون رو عرضه کنن تا با نظرسنجی بین همین عزیان نخبه بهترین اثر انتخاب و عملی بشه … البته قبلا برای میدان شهر همیچن همایشی برگزار شد که گویا فایده ای نداشت و مسئولین آماتور ترین طرح ممکن رو اجرائی کردن ولی در خصوص اینگونه فن آوری و همایش نیاز میبینم مسئولین شورای شهر حتما پادرمیانی و ورود کنن و حمایت خودشون رو از زیبایی بخشیدن به شهر انزلی نشون بدن

پاسخ

AnzaliClub

۱۱ دی ۱۳۹۱

با تشکر از نظرات و انتقادات شما همشهریان عزیز باید عرض کنیم این طرح در کمترین زمان ممکن توسط سرکار خانم حقیقی آماده شده است و همانطور که اشاره شد می توان تغییراتی را در آن ایجاد کرد، صرفا” هدف مجموعه انزلی کلاب از آماده کردن این طرح این بوده است که ثابت کنیم فقط حرف نمی زنیم و انتقاد نمی کنیم بلکه سعی کرده ایم طرحی را پیشنهاد کنیم تا نشان دهیم برای دروازه شهر خلاقیت بیشتری می توان به کار برد، بدون شک نظرات شما عزیزان را (حدالامکان) در این طرح لحاظ خواهیم کرد و چه بسا با همفکری شما همشهریان طرحی در خور نام این شهر آماده ساخت شود.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

دروازه ماهی کاملا غیر حرفه ای و بدون در نظر گرفتن داشته های انزلی طراحی شده. تالش هم ماهی داره. رودسر هم ماهی داره. مازندران هم ماهی داره. گرگان هم ماهی داره. جدیدا هم بزرگترین بازار ماهی فروشان ایران توی رشت راه افتاده. پس چرا ماهی؟ این همه نماد توی این شهر هست. طرح انزلی کلاب هم مشکلاتی رو داره اما هرچی که باشه یه طرح انزلیچیه و هر کی عکس اینو ببینه لحظه اول میگه این طرح انزلیه. به هر حال من تخصصم چیز دیگری هست نمی تونم در این مورد نظر بدم اما فقط اینو بگم که طرح ماهی یه افتضاح می شه که بعدها در موردش حرف خواهیم زد. با مطالعه بیشتر طرحهای بهتری می شه انتخاب کرد.
نظر شخصی من اینه که طرح دروازه ماهی توسط یک غیر بومی زده شده.
در آخر هم بگم انزلی کلاب عزیز برای چندمین بار میگم یه گزارش از خیابون پشت پمپ بنزین غازیان بگیر. خیلی داغونه

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

بسیار مسخرست.یدونه مناره واسه شهر کافیه.درضمن از شعر با واژه های عربی زیاد روی آن حالم .. .. خورد.طرحشم اصلا
جالب نیست.بهترین طرح : بالهای درهم رفته قو می باشد.درضمن به خاطر توسعه بندرانزلی در جهت طولی پس چه بهتر خواهد بود که اول حسن رود و قبل از منطقه آزاد محل استقرار آن باشد.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

من عاشق مناره هستم
خیلی خوبه
دارم فکر میکنم اگه این دروازه دریادلان آماده بشه همه میان کنارش باهاش عکس میگیرن
آقای نوری من ۳تا طرح شما رو دیدم ولی فکر میکنم این طرح قشنگتره. البته ببخشیدا نظر شخصیمه
مطمئنم که این دریا دلان آماده بشه همه کیف می کنن

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

موضوع جالبیه
امید وارم که در راستای سازندگی باشه این طرحها نه راستای پول سازی

طرحهای ذکر شده هر دو مزیت هایی دارند
اما مدرنیته شدن طرحها میتونه مارو از این لاکپشتی حرکت کردن در راستای پیشرفت رهایی بده
برای شروع خوبه…… بزرگتر فکر کنیم. طرحهای ساده و مدرن و زیباتری میتوان ارائه داد

پاسخ

carisma

۱۱ دی ۱۳۹۱

با سلام و خسته نباشید ،
طرح پیشنهادی بسیارخوبی است ، البته باید در مورد هر طرحی که توسط هر شخصی داده می شود بحث و تبادل نظر شود نه مانند دوستان که برای خود بریده و دوخته و از داخل منبع دروازه ماهی بیرون آوردند.
جدآً خسته نباشید می گم و پیشنهاد می کنم یک مطلب به نام پیشنهاد مخاطبین خودتون در مورد طرح دروازه ورودی انزلی بزنید تا بازدیدکنندگان از سایت فعال و بسیار خوب انزلی کلاب نیز نظر بدن
خدا قوت

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

طرح بسیار زیبا و خوبیه .
امیدوارم شورای شهر به خواسته به حق مردم انزلی گوش بده و با این طرح موافقت کنه .
طرح قبلی بسیار زشت و با عث آبروریزی شهرمان بود .

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

من با نظر آقای محمد ماهر موافقم از طرح مناره نباید استفاده کرد
فانوس یا هر چیز دیگه ای که بتونه ماهیت انزلی رو نشون بده
طرح های اقای نوری هم قشنگ هستن اما آقای نوری عزیز اینجا انزلی هستش و ما هم تعصب خاصی به انزلی داریم
می خوایم همه چیزش به انزلی ربط پیدا کنه
من عاشق میدان مالا و میدان قو هستم
چون اصالت انزلی رو نشون میده
متاسفانه با کمترین دقتی طرح دروازه ماهی به تصویب رسیده شورای شهر باید برای درست کردن چنین نمادی با متخصصین و صاحب نظران جلسه هم اندیشی بزاره تا بهترین و کاملترین طرح تصویب بشه
طرح خانم حقیقی با کمی تغییرات قابل اجرا هستش

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ دی ۱۳۹۱

در بالا اشاره شده که طرح دوم در کمتر از یک روز به عنوان یه طراحی مفهومی ارائه شده و طراح این طرح، طراح لباس جدید این فصل ملوان هم هستن که طراحیش رو رایگان برای باشگاه انجام دادن. در خود مقاله اشاره شده که این طرح نیاز به کار بسیار بیشتری داره و اما تمام این موارد بستگی به تصمیم شورای شهر داره. به هر حال مطمئنا طرحی که برای اون چند ساعت وقت گذاشته شده در صورت رضایت شورای شهر به مراتب پخته تر ارائه میشه. ضمن اینکه طی این مدت از چند نفر دیگر از دوستان نیز درخواست شده بود که طرحی ارائه بدهند و در آینده نیز از نظر سایر هنرمندان شهر انزلی برای رسیدن به طرحی ایده آل بهره گرفته خواهد شد. برای اصلاح یا ارائه طرحی زیبا تر مهم زیباسازی و توسعه شهر انزلی است. یا علی

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

طرح باید ماندگار باشه، باید یه طرحی بزنیم که ۱۰۰ سال بعد بهش افتخار کنن. مثلا میدان مالا عالیه. طرح انزلی کلاب هم خیلی خوبه ولی ای کاش به جای کپی برداری از مناره یه اثر جدید خلق می کردین. طرح دروازه ماهی در آینده باعث سرافکندگی نسل بعد میشه.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ دی ۱۳۹۱

جناب آقای امیر نوری و ماهر عزیز لطفا وقت بذارید و طرح ارائه بدید انزلی کلاب این طرح رو به عنوان یه پیشنهاد مطرح کرده و توی طرح هم اعلام شده که کامل نیست فقط قصد داره اعلام کنه طرح های بسیار بهتری متناسب با تاریخ و نمادهای شهر انزلی میتونه ساخته بشه. طی روزهای گذشته از افراد زیادی درخواست شد برای این موضوع وقت بذارن که اثری ارسال نشد. در صورت تایید شورای شهر برای توقف طرح دروازه ماهی از شما دو عزیز هم خواهش میکنیم طرح هاتون رو مطرح کنین و کار انزلی کلاب از طرح های برتر حمایت خواهد کرد.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

به نظر من طرح دوم از طرح اول خیلی بهتره ، اما اگه تو طرح دوم هر دو طرف مناره نباشه قشنگ تر میشه ، یعنی یه طرف مناره باشه و یه طرف ماهی . اگه این پروژهُ عملی کنن عـــــــــــــــــــــــــالی میشه ، ویو جالبی هم خواهد داشت .

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

به نظر من طرح دوم و استفاده از فانوس دریایی خیلی خوبه و اینکه بشه توش یه نمایشگاه برگزار کرد هم خیلی خوبه. اما طرح دروازه ماهی که تصویب شده آیا قابل بازگشت یا توقف هست اصلا ؟
دست بچه های انزلی کلاب درد نکنه که به فکر این شهر هستین.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

یه چیز مهم که در اون نظری که دادم یادم رفت بگم ، کلا اگه ماهی برداشته بشه بهتره ، چون انزلی تو ۱۲ ماه ۱۰ ماه بارون میاد ،
بعد زنگ میزنه اونوقت دیگه کار از کار گذشته .

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ دی ۱۳۹۱

به هر حال شهر انزلی از مشکلات زیادی رنج میبره و یکی از دلایل عدم پیشرفتش طی سالیان گذشته به خود ما برمیگرده. حتی توی همین قسمت نظرات میشه دلایل عدم پیشرفت این شهر رو توی برخی نظرات به خوبی حس کرد.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ دی ۱۳۹۱

اینم تصاویری از پل عابر واقع در خیابان کریمخان تقاطع حافظ در تهران که هنگام عبور از آن هر از گاهی نمایشگاهی از عکس در آن برگزار میشود و گاهی با تبلیغات پر میشود:
۱٫ http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/59429158.جپگ

تصویری از داخل پر عابر :
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/59429174.jpg

تبلیغات داخل پل عابر پیاده :
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/59429163.jpg

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

به نظر من طرح قشنگیه اما باز هم جای کار داره. مثلا میشه بالای دروازه حد فاصل دو مناره و برج وسط از دو ماهی یا دو قو استفاده کرد

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

به نظر من این طرح دریادلان خیلی از طرح ماهی بهتره ولی با حرف اون دوستتمون که گفته بودن طرح مناره میتونه خاص بودن و اصالت مناره تو شهرمون رو تهدید بکنه بسیار موافقم،به نظرم باز هم میشه طرح های قشنگتری رو داد و بیشتر روی این موضوع کار کرد

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

طرح دریا دلان خیلی از طرح ماهی بهتره ولی با صحبتهای اون دوستمون که گفته بودن طرح مناره میتونه خاص بودن و اصالت مناره شهرمون رو تحدید کنه بسیار موافقم.به نظرم باز هم میشه بیشتر روی این موضوع کار کرد و طرح های قشنگتری داد.

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۱ دی ۱۳۹۱

بابت طراحی دروازه دریادلان تشکر می کنم،ممنون از طراح بابت وقتی که گذاشته و اهمییتی که به این موضوع داده
اما نظرم در مورد طرح قبلی، طرح دروازه ماهی با ۱۴ماهی به نیت ۱۴معصوم!
اون طرح میتونست طرح خوبی باشه، اگه زیباتر و خلاقانه تر مطرح میشد،اما اون شکل و شمایل که ما دیدیم اصلا جالب نیست.
با توجه به اینکه اون طرح قراره اجرا بشه و در مورد هزینه هاش و سازنده ش و کل مراحل ساخت و بعد از ساختش برنامه ریزی شده، شاید بد نبود رو دروازه ماهی هم مانور می دادیم. این نظر منه

پاسخ

a.n.z

۱۱ دی ۱۳۹۱

از دوستان هم کلابی خودم میخوام اگه به مسوولین شهر دسترسی دارن بهشون بگین خیلی ادمای (علامت منفی) :no: هستین
بهشون بگین اینقدر پول مردم رو هدر ندین و به غرور و غزت شهرمان چوب حراج نزنید
اون دروازه ماهی مسخره رو هم متوقف کنین ، راستی میدونستید کسی از تفکر و برنامه ریزی نمرده ?:-) ؟؟!!
یخورده اگه شده به شعور مردم شهر احترام بذارین و فقر سوادی و ضعف مدیریتی خودتون رو به نمایش نذارین
یکی از ثروتمند ترین ، زیباترین ، با استعداد ترین شهرهای ایران را داریم اونوقت این وضع مسوولین ماست
همه رو برق میگیره مارو چراغ گرسوز
اما یه چیزی رو نباید یادمون بره : از ماست که بر ماست
از انزلی کلاب هم سپاسگذارم امیدوارم طرح کامل شده این طرح رو به زودی ببینیم

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۱ دی ۱۳۹۱

به نظرم ورودی هر شهر باید نشون دهنده ی هویت و فرهنگ و تاریخ اون شهر باشه
کاش شورای شهر ما قبل اینکه تصمیم بگیره در مورد دروازه ی شهر یا هر مورد دیگه ای یه مسابقه ی طراحی میذاشت تا افراد خلاق حالا با هرعلم و شناخت و هنری طرح خودشون رو ارائه بدن
و طرحی انتخاب بشه که موندگار باشه تو تاریخ شهرمون، مثل مناره…

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

با تشکر از طرح زیبایتان..
امیدواریم که مسئولین استقبال نمایند..

پاسخ

reza Karimi

۱۱ دی ۱۳۹۱

ایده و استفاده های مختلف که میشود از این طرح برد و حتی آینده نگری شما، بسیار عالیست و جای تقدیر دارد
ولی به نظر من نماد مناره برای کمتر کسی شناخته شده است
بهتره از نمادهای دیگری که مردم ایران، انزلی را با آن میشناسند، بهره جست
انزلی دارای نمادهای بسیاریست

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

خیلی عالیه اگه اجرا بشه

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

عزیزان، ما مشکلی با طراحی طرح های جدید نداریم! اما به شرطی که فقط یک درصد این امید رو داشته باشیم که طرح های ما حتی راهی برای ورود به جلسات بی طرفانه و حرفه ای برای بررسی پیدا خواهند کرد! بهترین راه تشکیل گروهی کوچک از چند طراح و معمار هست که با آگاهی از محدودیت ها و به علاوه حمایت مستقیم مسئولین طرح هایی رو به مرحله ی اجرا بگذارند و از بین آنها طرح مناسب را بهره برداری کنند و یا فراخوانی برگزار شود تا یتوانیم مشارکت حداکثری و کیفیت مناسب را خروجی بگیریم… اما این تنها وقتی ممکن است که مسئولین حمایت مستقیم خود را اعلام کنند… خیلی رک عرض می کنم، تا زمانی که فامیل گرایی و نخبه کشی در شهر بی داد می کند فقط باید شانس بیاوریم که یکی از “فامیل” ها نخبه از آب دربیانند و طرحی ایده آل اجرا شود…

با تشکر

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ دی ۱۱ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۰۱:

ماهر عزیز کاملا حق با شماست انزلی کلاب هم همین قصد رو داره مطمئن باشید اگر اعضای شورای شهر تشخیص بدن که این طرح باید متوقف بشه آنگاه یک فراخوان برای یافتن بهترین طرح برای پروژه های اجرایی شهر انزلی برگزار میکنیم. با تشکر از شما طراح عزیز و افتخار شهرمان.

malavan

۱۱ دی ۱۳۹۱

کار بسیار خوبیه امیدوارم که واقعن انجام بشه…و شاهد پیشرفت شهر زیبامون باشیم…البته اگه بعضی از مسولین بزارن.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

من تعجب می کنم چرا بعضی ها به جای اینکه پیشنهاد بدن فقط می خوان بی خود ایراد بگیرن. اون موقع که طرح دروازه ماهی که یک طرح تصویب شده بود کسی نظر نمی داد و سکوت حاکم بود ولی این طرح که پیشنهادی هست مهندس بودن یه سری رو شکوفا کرد. کاری به خوب بودن و یا بد بودن طرح انزلی کلاب ندارم ولی کسی به اینکه انزلی کلاب چه کار بزرگی انجام داده و مردم رو با این طرحها آشنا کرده توجه نکرد. بهتره قبل از ایراد گرفتن از بچه های این سایت برای باز کردن این بحث تشکر کنیم.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

طرح خوبی هست،ولی نه برای الان.
انزلی از مشکل بودجه رنج می بره،ما خیلی خیابون های نا تمام داریم که باید درست کنیم،خیلی کارهای مهم تر از این طرح هم وجود داره تا انجام بشه.مثلا وقتی یه تعطیلی می خوره و مسافرا میان،ترافیک وحشتناک میشه.به نظرم احمقانه هست که الان چنین طرحی انجام بشه.
در ضمن برگذاری یه مسابقه برای شهر خیلی کمک کننده است،چون طرح های داده شده اصلا جالب نیست و طرح های قدیمی و پیش پاافتاده هست. من خودم در خونواده ام ٣تا طراح دارم که می دونم دوست دارن طرح بزنن.دیگه چه برسه از خود بچه ها و دانشجوهای کشور بخوایم طرح های مدرن و زیباشون رو ارائه بدن.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

اینا که خیلی ساده هستن ، هیچ خلاقیتی توشون نیست ، به هیچ عنوان زیبا هم نیستن ، من خودم معمارم اگه خواستید یه طرح کاملا” مدرن و زیبا بهتون اراعه میدم ، اینا دیگه چین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

این طرح مناره که دیگه خیلی پیش پا افتادست ، شعرشم اصلا” خوب نیست

پاسخ

با سلام.واقعا طرح جالبیه.امیدوارم عزیزان ما در شورای شهر استقبال خوبی ازین طرح داشته باشن.یه پیشنهاد هم برای برو بجه های انزلی کلاب دارم.طرح پیشنهادیتون رو به نماینده محترم شهرمون نشون بدید و نظر ایشون رو جویا بشید با تشکر

پاسخ

AnzaliClub

۱۱ دی ۱۳۹۱

باعث افتخاراست که همشهریان عزیز برای ارسال طرح های خود از دروازه شهراعلام آمادگی می کنند، همانطور که همیشه گفته ایم انزلی کلاب تریبون همه اهالی بندر انزلی است و با کمال میل طرح های شما را به نمایش خواهیم گذاشت و از طریق همین تریبون نظرات شما را به سمع و نظر مسئولین محترم خواهیم رساند. از این رو تا ساعاتی دیگر پستی با همین عنوان در سایت قرار خواهیم داد.

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۱ دی ۱۳۹۱

خوبه که به فکریم، حالا فکر طرح دروازه ی شهر یا هرچی!
اما آخه چند صد میلیون واسه دروازه خرج بشه که چی؟
شما مرکز شهر رو یه نگاه بنداز، میدان رو یه نگاه بنداز، اون به اصطلاح پارکینگ مزخرف و خرابه رو یه نگاه بنداز، اون پل نیمه کاره رو یه نگاه بنداز، بازم هست، گور پدر دروازه، دروازه چه کشکیه؟ کاملا صحبتم با مسئولین شورای شهره، واسه دروازه ی شهر میخواین خرج کنین چند صد میلیون؟ به جاش خرابه ها رو درست کنین ما دروازه نخواستیم!

پاسخ

carisma

۱۱ دی ۱۳۹۱

خبر فوری !!!
در استفتاء صورت گرفته از مقام معظم رهبری، ایشان در مورد تشبیه جانوران )ماهی) به پیامبر و خاندان مطهرش اینگونه فرموده اند :
س : در ورودی شهر انزلی شورای شهر و شهرداری قصد ایحاد ورودی به شکل نمادین از ماهی را دارند و به نیت ۱۴ معصوم ،۱۴ ماهی نصب کنند. آیا تشبیه جانوران )ماهی) به پیامبر و خاندان مطهرش جایز است؟

بسمه تعالی
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
اگر این کار در نظر مردم توهین به حضرات معصومین (علیهم السلام) به حساب می آید، جایز نیست.
موفق و مؤید باشید
شماره استفتاء: ۲۹۶۶۲۵
حالا هرکی ولایتمداره بسم الله

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۱ دی ۱۳۹۱

وافعا عجیبه که اینو گفتن، من هنوز تو کفم، ۱۴ ماهی به نیت ۱۴ معصوم!!!

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

با تشکر از خانم حقیقی
به نظر می رسه ساخت یک المان جدید نیاز به تفکر و تخیل بیشتری دارد.
استفاده از مناره یا سازه های دیگر که پیش ازاین موجودبوده،کارعبثی
است.

پاسخ

۱۱ دی ۱۳۹۱

هیچ کدام از این دو طرح به درد نمی خوره ، من واقعا متاسفم واسه همه مسئولین و … اخه این طرح ها چیه خیر سرمون همه انزلی چی ها باسوادند و همه با استعداد طرحی که تو یه مدت خیلی کوتاه بخواد ارائه بشه چی از آب در میاد؟ این رو هم بگم که مسئولین واسه خودشون تصمیم خودشونو گرفتن چون آگه می خواستن از کسی نظر خواهی کنن میتونستن طرح ها و نظرات مردم را هم بخوان اما اونا تصمیمتشونو گرفتن اینم بگم که بهتره گول نخورید آقای شهردار با یه کم آسفالت کردن خیابونا و این جور چیزا مثلا می خواد بگه که من خیلی دارم کار میکنم در صورتیکه این چیزها یکی از پیش پا افتاده ترین مطالبات شهروندان و از وظایف اصلی شهرداری هستش که تا حالا هم بهش عمل نمی شد .خلاصه کلام بگم که شهر ما انزلی درست بشو نیست اینو مطمئن باشید طوری به این شهر گند زدن که حالا حالا ها اگر هم بخوان که نمی خوان درست نمیشه.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۱۲:

نام … عزیز، انزلی کلاب یه فراخوان مطرح کرده حتی اگه طرح جدید پیاده سازی نشه باز هم سعی میکنیم خودمون از بهترین طرح با هدیه ای هر چند کوچک قدردانی کنیم. انشاا… از این طریق بتوانیم عده ای از فعالین هنری و مهندسین شهر را شناسایی کنیم تا در آینده کمک رسان شهرمان باشند. فراموش نکنید بخش اعظمی از مشکلات شهر انزلی به مردم انزلی هم برمیگرده زیرا معتقدیم که : اصلاح فرد اصلاح جامعه است. با سیاهنمایی کاری از پیش نخواهد رفت (منکر وجود مشکلات و کاستی ها نیستیم، اتفاقا در عمل پیگیر رفع
آنها هستیم) از اینرو نگاه انزلی کلاب نه سیاهنمایی بلکه پیگیری مسائل شهر انزلی از مجرای قانونی است. با ما همراه شوید و اگر دستی در طراحی و معماری دارید طرح خود را برای ما ارسال کنید. سپاسگذار…

۱۱ دی ۱۳۹۱

من طراحم ! اگه این طرحها قراره اجرا بشه باید تاسف خورد به حال طراحهای داخل کشور !
این طرح ورودی نه از دل فرهنگ ما میاد نه معماری ما و بیشتر شبیه ورودی به کارخونه-ی کنسرو ” تن ماهی ” هست تا دروازه-ی ” تمدن خاورمیانه ” !!!
واقعاً نمی دونم چطور میشه که طرحی ارسال کرد برای شما در ایران لطفاً راهش رو اعلام کنید چون من به زودی قصد سفر به ایران و شهر زیبام انزلی رو دارم و می تونم در حد و اندازه و توان خودم خلاقیتی داشته باشم برای شهرم که یک دروازه سمبل شهرم هم تلقی بشه ! نه فقط یک دروازه-ی بی روح و تکراری !
ممنون

پاسخ

حسین بیک زاده

۱۱ دی ۱۳۹۱

با سلام طرح دروازه ماهی بسیار خوب هست آن هم در قسمت ورودی شهر من یه خواهش از مردم دارم و آن هم اینکه شما را به خدا کمتر گیر بدید بجای کمک و هم فکری با شهردار محترم و اعضای محترم شورا فقط طبل مخالفت نکوبید چون کارهای بسیار خوبی در یکسال و نیم اخیر صورت گرفته که در سنوات گذشته بین و بین الله صورت نگرفته مشکلات هست وسلایق متفاوت چاره چیست باید با دیدگاه مثبت اظهار نظر کرد من هم پیشنهادم به شهردار عزیز این هست لطفا نورافشانی بیشتر صورت بگیرد با تشکر

پاسخ

محمد اصغریان

۱۱ دی ۱۳۹۱

جناب بیک زاده عزیز سلام
کسی منکر زحمات عزیزان و علل الخصوص حاج آقای موسویان نبوده ونیست
اما لازم است چند نکته خدمت شما عزیز دلم عرض بکنم
اینکه ایشان واقعا دارند برای این شهر کار میکنند شکی نیست اما شهردار قبلی و قبل تر از آن هم میتوانستند به شرطی که شورا همسو با انها حمایت میکرد نه سنگ اندازی و پافشاری بر تخریب شهردار و تشویش اذهان عمومی-من نمیگویم شهردار های قبلی بد بودند یا خوب-بحث اینجاست که اگر شورا با شهردار همسو نباشد به هیچ وجه از شهردار کاری بر نمی اید و اگر حاج آقای موسویان موفق عمل میکنن بخاطر حمایت و همسویی شورا با ایشان است. البته الحق و الانصاف ایشان بسیار فعال هستند و دعای خیر شخص بنده همیشه بدرقه راه ایشان چون به شخصه علاقه زیادی به ایشان دارم
اما نکته بعد اینکه انقدر شهردارهای گذشته حداقل وظایف مربوط به خودشان را در قبال این مردم انجام نداده اند(بنا به دلایل مختلف که یکی از آن دلایل در قسمت بالا توضیح داده شد ) که حالا که یک نفر هم که پیدا شده و دارد وظایف ی شهردار واقعی را انجام میدهد ؛ ما فکر میکنیم او یک بتمن است و دارد برای این شهر جان فشانی میکند-مقصر هم گذشتگان هستند نه افراد کنونی
دروازه ماهی طرحیست که چه خوب و چه بد اجرا شده و دیگر بحث درباره آن فایده ای ندارد هرچند که بنده اصلا توجیهی برای اجرای آن ندیده و نمیبینم و این موضوع را خدمت امام جمعه محترم و فرماندار محترم هم اعلام داشته ام
برای همه عزیزان در شورای شهرو شهرداری آرزوی سلامت و توفیق روز افزون دارم
ارادتمند
محمداصغریان

پاسخ