طرح ایمنی گشت های دریایی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با همکاری ارگان های مرتبط از ۲۸ اسفند تا پایان تعطیلات نوروز در بندرانزلی اجرا می شود.

رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی بنادر و دریانوردی گیلان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: قبل از آغاز طرح در اول اسفند ماه جلسه هماهنگی با اتحادیه قایقرانان انزلی، مدیریت بحران، فرمانداری، نیروی دریایی، یگاه حفاظت شیلات، دریابانی و محیط زیست انجام شد.

ˈسید محمود میرنبیلیˈ اظهار کرد: هدف از این طرح کاهش سواحل دریایی و افزایش ضریب ایمنی سفرهای دریایی جهت فراهم کردن بستر مناسب گردشگری دریایی است.

وی خاطرنشان کرد: قایق های تفریحی باید در اداره کل بنادر و دریانوردی به ثبت رسیده و قایقران دارای گواهینامه شایستگی باشد.

به گفته وی مقاومت و سلامت قایق، سرعت ایمن، وجود تجهیزات لازم، رعایت ظرفیت سوار کردن مسافر در قایق، پوشیدن جلیقه نجات و عدم آلوده کردن تالاب از مواردی است که باید از سوی اتحادیه های قایقرانی رعایت شود .

میرنبیلی خاطرنشان کرد: بخش کنترل و بازرسی شناورها از ۱۵ اسفند، بازرسی قایق های تفریحی را در بنادر انزلی، آستارا و چمخاله آغاز کرده اند.

وی یادآور شد: در ساعت ۱۰ صبح ۲۶ اسفند نیز رژه یگان های شرکت کننده در طرح نوروزی انجام خواهد شد.

رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی بنادر و دریانوردی گیلان یادآور شد: سامانه اضطرار دریایی مرکز جستجو و نجات بنادر و دریانوردی گیلان نیز با شماره ۱۵۵۰ نیز آماده خدمات رسانی به سانحه دیدگان است .

به گفته وی همچنین یک فروند بالگرد در طول طرح پایش هوایی منطقه زیر پوشش گیلان را به عهده خواهد داشت.

میرنبیلی یادآور شد: برای اشاعه فرهنگ ایمنی دریانوردی نیز تعداد پنج هزار نسخه بروشور اطلاع رسانی بین چادرهای هلال احمر و مسوولان طرح های سالمسازی برای سپردن به مسافران توزیع شده است.

حدود ۲۰۰ فروند قایق موتوری در انزلی در زمینه ارائه خدمات گردشگری فعالیت دارند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *