Anzali Modern Port City

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر بندر انزلی مطرح شد: طی هفت سال آتی شهروند انزلی بودن یک افتخار محسوب خواهد شد.

به گزارش انزلی کلاب، در آخرین جلسه علنی چهارمین دوره شورای شهر بندر انزلی؛ اعضای شورا با خرده گرفتن از میزان مشارکت پایین اهالی انزلی در امور شهری، خواستار گسترش تعامل مردم با  شورا شده و با افتخار اعلام کردند پس از جلسات متعدد و تلاش شبانه روزی چندین سند چشم انداز با بازه زمانی مختلف برای ترسیم آینده شهر انزلی تهیه و به تصویب رسیده است.

طی این جلسه اعضای قدیمی شورای شهر خواستار تشکیل کارگروهی برای بررسی عملکرد شورای شهر در سه دوره پیشین شد تا خروجی و گزارش ارائه شده از این کارگروه چراغ راهی باشد برای ادامه مسیر پر قدرت شورای شهر انزلی. برخی از اعضای شورا نیز خواستار حضور پررنگ تر فرماندار انزلی در جلسات شورای شهر شدند تا برنامه های توسعه با سرعت بیشتری پیگیری شود و با تشکیل کمیسیونی برای مطالعات راهبردی برای بهره گیری شهر بندرانزلی از موقعیت های ممتاز موجود در شهرستان انزلی نیز موافقت به عمل آمد.

ریاست شورای شهر انزلی با تاکید چند باره بر لزوم افزایش انجمن های مردم نهاد بخصوص در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ، حمایت سایر اعضای شورا را  برای کمک و تعامل بیشتر با آنها خواستار شد و وجود این فعالین را  در شهر به عنوان فنداسیونی برای رشد و توسعه پایدار شهر لازم دانست که با استقبال همه اعضای شورای شهر انزلی نیز مواجه گردید.

بار دیگر همه اعضا تاکید داشتند که استقلال شورا و تصمیم گیری آن فارغ از جناح بندی های سیاسی برگ برنده شورای شهر چهارم انزلی است و بر استمرار این روند تاکید شد. یکی از اعضای شورا با گلایه از عملکرد رسانه های فعال در سطح شهرستان خواستار گزارش جامع تر از خدمات و دستاوردهای شورای شهر انزلی شد و رسانه ها را پل ارتباطی شورا با مردم انزلی دانست.

پس از آن گزارش کارگروهی که جهت بازبینی و بررسی طرح دروازه ماهی به خواست شورا تشکیل بود، مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم به انتقال این سازه به ترمینال بزرگترین بازار ماهی خاور میانه که در برنامه های آتی شورای شهر قرار دارد گرفته شد که پس از تکمیل طرح بازار بزرگ ماهی انزلی این سازه نیز انتقال خواهد یافت. پس از آن یکی دیگر از اعضای شورا با گلایه از مشارکت ناچیز مردم در کمک به شورا به هر چه محکمتر شدن گره اعتماد مردم و شورا تاکید کرد و به تصویب رسیدن طرح هایی از این دست در دوره های پیشین را ثمره  تعامل کم مردم انزلی و عدم کمک فکری به شورای شهر دانست .

پس از آن طرح استفاده از نوابغ و فرهیختگان و مشاهیر انزلی برای کمک به عملکرد بهتر شورا به رای گذاشته شد و قرار شد با تشکیل یک کارگروه این افراد شناسایی  شوند تا در جلسات آتی استفاده از این افراد برای مشاوره به شورای شهر مورد بهره برداری قرار بگیرد.

یکی از اعضای جوان شورای شهر انزلی با گلایه از عملکرد مسئولین در استفاده بهینه از وام بانک جهانی، برای طرح فاضلاب شهری، خواستار حمایت قاطع تر از انجمن های مردم نهاد در زمینه محیط زیست شد و حمایت بیشتر از این گروهها را به منظور افزایش رایزنی جهت جذب حمایت بیشتر در سطح کشوری و جهانی را برای محیط زیست انزلی و استان  لازم و حیاتی دانست.

عضوی دیگر با اشاره به طرح ساخت شهرک زیبای کاسپین در منطقه آزاد انزلی خواستار برنامه ریزی جامع و بسیج همه امکانات برای معرفی کردن این مکان به گردشگران سراسر کشور و جهان شد و این شهرک را طبق سند چشم انداز توسعه شهر بندرانزلی از افتخارات شهر مدرن ساحلی بندر انزلی در آینده دانست.

سپس مشکلات طرح تله کابین آبکنار به انزلی  که به منظور خارج ساختن روستای آبکنار از بن بست توسعه ارائه شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد این طرح که با جذب سرمایه گذار خصوصی در حال پیاده سازی است پنجاه درصد از درآمد حاصله اش از جذب توریست را به احیاء تالاب بین المللی انزلی اختصاص دهد و برآورد کرد با استقبال پیش بینی شده از این طرح بخش اعظمی از مشکلات مالی سازمان محیط زیست برای احیاء تالاب مرتفع خواهد شد.

یکی از اعضا با گلایه از عملکرد شهرداری در دوره های پیشین اشاره داشت که امروز تنها وظیفه شهرداری جمع آوری زباله و آسفالت کردن خیابانها نیست و شهرداری در این دوره باید برنامه های مدونی برای امور هنری و فرهنگی داشته باشد. پس از آن خرید امتیاز ۹ جلد کتاب تاریخ جامع انزلی که تا کنون تنها سه جلد آن به چاپ  رسیده است به تصویب اعضای شورا رسید و شناساندن تاریخ انزلی به شهروندان اصل مهمی برای توسعه پایدار انزلی شمرده شد.  سپس ۱۰۰ طرح برتر ارائه شده توسط شورا برای سرمایه گذاران در اختیار رسانه ها قرار گرفت و از سرمایه گذاران برای حضور و سرمایه گذاری در این منطقه دعوت به عمل آمد.

در پایان سخنگوی شورا به منظور جمع بندی جلسه با اشاره به ظرفیت های بلقوه انزلی و بهره گیری بیشتر از ظرفیت این شهر برای جذب سرمایه گذاران خصوصی را از اولویت های کاری شورای شهر انزلی خواند و اعلام کرد اگر مردم از اعضای شورا حمایت و همکاری لازم را به عمل آورند با نظارت مویرگی این شورا بر عملکرد شهرداری طی ۷ سال آینده حضور به عنوان یک شهروند در بندر انزلی یک افتخار بزرگ خواهد شد و با اعلام افزایش تعداد جلسات شورا در آینده، زمان شورا را برای عملی کردن برنامه هایش بسیار ناچیز دانست و بدین منظور از همه مشاهیر و نوابغ دوستداران انزلی برای کمک به شورا  در این مسیر یاری طلبید.

برداشت از هدف انتشار این مطلب خیالی توسط انزلی کلاب بر عهده خود شما، آری خود شما دوست عزیز، حال میخواهی مسئول باش یا یک شهروند ساده 

اصلاح فرد اصلاح جامعه 

به شهرمان بیشتر بیاندیشیم

والسلام

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

درود به شرفتون فرزندان خلف بندر انزلی، دست مریزاد خوشحالم که این عزیزان رای اعتماد مردم رو به دست آوردن و از جون و دل این چنین دارن برای شهر مایه میذارن. خدا پشت پناهتان، آبادانی گوشه گوشه ایرانم آرزوست. :inlove:

پاسخ

Abay

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

دست عزیزان شورا را باید بوسید :kissing:

پاسخ

Farzam

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

فکر کردم واقعا راست میگین. یک درصد فکر کن واقعا اینجور بیان برای شهر کار کنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ

Farzam

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

:snail: :turtle: :snail:

پاسخ

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

الان سال ۲۰۲۰ هستیم ؟ اینجا انزلی سیتی است ؟ شورای خیالی آرزوست

پاسخ

a.n.z

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

خیلی وقت بود چنین مطالب امید بخشی از مسوولین انزلی به ویژه شورای شهر نخوانده بوم !
امیدوارم در حد حرف باقی نماند هرچند این مطلب تخیلی بود ولی خوب بود :-D

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

چی می شد همه ی اینایی که گفتی واقعی می بود؟ انزلی که هفت سال پیشش با الانش فرقی نداره، چی میشد ۷سال دیگه ش تفاوت خوبی داشته باشه با الانش؟ خدایا مارو اصلاح کن

پاسخ

حسین

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

شیمی خودایه من بیمیرم ، خوب امره بنایید سرکار :-D
کاش ایتا عکاس پاپاراتزی آلمان میان بداشته بیم تا از لحظه لحظه حضور آقایان ، عکس و گوزارش تهیه بوکودهبه ، به خصوص از جاهای خوب خوب :-D

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۲:

آدرس هتل ارسال بشه ما در المان انگلیس خبرنگار داریم .

امین

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

داشتم سکته میکردم خدا رو شکر دروغ بود !!

پاسخ

قاسم

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

به امید روزی که انزلی چی بودن به خاطره فرهنگ بالای مردم و پیشرفت شهر افتخار بشه نه بخاطر خشونت های

پاسخ

آوا

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

لطفا اعضای شورا را معرفی کنید.

پاسخ

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

خدا چه کارتون کنه
منو بگو که چقدر ذوق کردم

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳:

مجید جان به خدا اگه اعضای شورا به این چیزا فکر کنن، یه سری هاشون دنبال اینن که حالا که وارد شدن چه جوری خودشون رو به چسبیده ها منگنه کنن و البته تابلو هم نشن. تک و توک نفراتی هم که کاری از دستشون بر میاد چون خودشون رو اقلیت میدونن مثل دوره های قبل میرن رو سایلنت. احتمالا یکی دو نفر رو هم که صداشون در بیاد میکنن تو گونی بعد به شهر ما میگن یکی از با سواد ترین شهرهای ایران خنده دار نیست :D. شهری که آینده جوانانش ۱۰٫۰۰۰ تومن قیمتشه خنده دار نیست خدایی لقب با سواد ترین شهر؟ بهت قول میدم هیچ کدوم از اعضا نرفتن کاملا قوانین شورا رو مطالعه کنن و حد و حدود و اختیاراتشون رو بدونن.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵:

البته با این وضعیت غارت داشته های انزلی اگه چیزی مونده باشه از انزلی صحیح تره.

یه بچه انزلی

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

با این وضعیتی که داره پیش میره سال ۲۰۲۰ میلادی که هیچ سال ۲۰۲۰ شمسی هم عمرا انزلی اینطوری تغییر کنه.
حالا عزیزان تا میتونید رای خرید و فروش کنین تا نازنینان چندباره و چند باره بیان و(با معذرت از خوانندگان محترم انزلی کلاب)بر….ن به شهر.

پاسخ

مهسا

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

اولش داشتم مطلب رو می خوندم فکر کردم همچین چیزی اتفاق افتاده ولی در حد یه حرفه ولی بعدش تا انتها فهمیدم حتی حرفش رو هم نمی زنند!!!!!!!!! ولی واقعا مردم انزلی چی می خوان مگه؟؟؟ ما واقعا آرزومون اینکه شهرمون گسترش پیدا کنه به اون چیزی که لیاقت شهر و شهروندان هست برسیم!!!!!!!!! لعنت بر اونهایی که آرزوهای ما رو ندید می گیرند و به فکر خودشون هستند!!!!! اقا شاهین ممنون

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹:

بهت قول میدم نصف اعضای شورای شهر هم مطلب رو اولش باور کردن :D به قول دوستان مطلب ماورایی شده :D. یعنی توی ذهن کسی همچین حساسیتی از مسولین انزلی حتی در حد حرف قابل پردازش نیست. وجدانا تصور کنید شورای شهر انزلی یه همچین جلسه پر شور و هیجانی برگزار کنه جلسات علنیش از بازیهای ملوان پرطرفدار تر میشه.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

شاهین ابای دیگه باید استین بالا زد.دیگه واقعاً باید فکر منجی رو از سرمون بیرون کنیم و خودمون با پول های تو جیبمون یه کاری بکنیم
البته ههمون تو شغل خودمون گرفتاری زیاد داریم ئولی دست رو دست گذاشتن دیگه کافیه
شما و دوستانت چون صاحب رسانه و شهرت هستین باید یا علی بگین
ما هم همراهتونیم

پاسخ

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

وضعیت: آفلاین
۳۱ اردیبهشت ماه ، ۱۳۹۱
تعداد ارسالها: ۲۰۳۵
امتیاز: ۲۸۸۳۸
تشکر کرده: ۲۱۹
تشکر شده ۶۰ بار در ۵۵ پست

محل سکونت: سرزمین من انزلی

ارسالارسال شده در: یکشنبه، ۲۴ شهریور ماه ، ۱۳۹۲ ۱۶:۴۲:۳۶ موضوع مطلب: منطقه ازاد کاسپین!!!!!! پاسخ همراه با اعلان تشکر از این کاربر برای این پست
به زودی شاهد جدا شدن منطقه آزاد انزلی به شهر جدید کاسپین باشید…همینجوری همه چی رو از ما بگیرید…

با برنامه ریزی های خاص از مرکز استان “رشت”شاهد بودید که دروازه ماهی انزلی چرا جلو تر از ورودی شهر خورده!این کار ها همه با برنامه ریزی انجام شده که مساحت انزلی رو در اختیار خودشون بگیرن!
هدف از این کار جدا کردن منطقه آزاد انزلی از خود انزلی هست…میخوان یه جور نداشته هاشونو با این پر کنن!
بزودی شاهد جدا شدن منطقه آزاد از انزلی باشید…شهر کاسپین پروژه ایه که رشتی ها برای ما نقشه کشیدن تا منطقه آزاد رو بگیرن و جدیدا در خبر گذاری ها بجای نام “منطقه آزاد انزلی” از نام “منطقه آزاد کاسپین” نام میبرن!

در لینک زیر که خبرگذاری تسنیم خبری رو منتشر کرده از قهرمانی شنا که در ان از نام منطقه ازاد کاسپین استفاده کرده!!!!
باز هم به عقده ای بودن رشتی ها پی بردیم و بیشتر به بی غیرتی و بی مسئولیتی مسئولین انزلی…باز هم خاک تو سرتون

در این لینک میبینید که نام منطقه آزاد انزلی حذف شده و بجاش از نام کاسپین استفاده شده!
http://www.tasnimnews.com/Home/Single/140892

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵:

آقا مجید متاسفانه مسئولین شهری در خواب به سر می برند و تیکه تکیه از این شهر در حال جدا شدن است ، باید تمام رسانه های انزلی و تمامی دوستان دست در دست هم بدن تا از این فتنه جدید جلوگیری کنند ،‌واقعا جای تاسف داره ، البته زمانی که مسئولان ما غیر بومی ( از ماسال و شفت و رشت و تالش و … ) باشند غیر نوع تعصبی نسبت به شهر ما ندارن ، این میشه که می بینید

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

بیکاری وفقر وبدبختی در کشور مان بخصوص در شهر عزیزم انزلی بیداد میکند.که این موضوع باعث نابودی جوانان ویا حتی باعث مرگ بیشتر جوانان این منطقه شده..اگر به این موضوع ریشه ای فکر نکنیم .در آینده یعنی نابودی . .آن چیزی که بیشتر به این شهر ضربه می زند. ..دو دستگی وبی تفاوتی بخاطر مشکلات زیاد وبخصوص انتظارات بیشتر از حد وحدود ماها می باشد.. که باعث اش فقروبی سوادی جامعه می باشد.اگر نظریه های که در این سایت بیان شده اگر بخواهد به واقعیت به پیوندنیاز بد. .۱-غیرت ۲-همت ۳- عبرت دارد..هرچه بی تواوت وبی خیال نسبت به مشکلات شهرمان باشیم . نابودی شهر .که هیچی. نابودی افراد بیشتر خواهد بود. اگر شوراها ومسئولین این شهر واقعا دوست دارند به شهر ومردم خدمت کنند. اولین کاری را که باید بکنند .مردم را به طرف خودشان جذب کنند به هر طریقی شده.باید به مردم بها بدهند تابیایند جلو ونظریه ویا برنامه ای در نظر دارند ارایه کنند اگر نظریه ای به نفع شهر ومردم باشد مسئولین انجام دهند..اگر مسئولین بتوانند یکی از کارها را درست انجام دهند این را بدانند مردم هم امیدوار وهمیشه حمایت شان خواهند کرد…اای کاش مسئولین بتوانند رادیو ویا روزنامه در این شهر ایجاد کنند.ویا صندوق های برای دادن پیشنهاد ها در سطح شهر برای بهبودی مشکلات شهر با اینکار می توانند خدمت بزرگی انجام دهند. زیرا با این شیوه افراد مسن وبا تجربه .جلو خواهند آمد. ونسبت به شهر شان بی تفاوت نخواهند شد. .زیرا نظرات ارزان وسالم بعضی افراد برای این شهر خیلی مفید می باشد. .خلاصه کنم ودیگر سرتان را بدرد نیاورم. بیائیم . دست در دست هم داده وبا اتحاد به جوانان وشهرمان کمک کنیم. وسعی نکنیم انزلی در آینده تبدیل به فلسطین شود..وزمانی که شهر نابود شد به فکر چاره بیا فتیم..اگر مسئولین یک متر در روز کار مفید انجام دهند بهتر از آن می باشد در روز هزار متر کارغیر مفید انجام دهند. .یهنی اگر خیابانها را یک متر اسفالت درست بکنند بهتر است صد متر انجام دهند. که بعد از دوروز یا با فرغون ترمیم اش کنندویا اینکه آب ویا گاز دوبار بکنند ودوباره اسفالت نمایند.. آیا این ضرر به خودتان ویا فرزندان خودتان وارد نمی شود.ویا اینکنه انزلی پر باران ترین شهر ایران می باشد. وزمانی که باران می بارد واز خیابانها گذر می کنیدموزائیک های شهر را شکسته باعث پیچ خوردن پاها ویا همه شل هستند که آب به سمت شما پرت می کند. .اگر دروغ می گویم در روز بارانی از روبروی فروشگاه ارتش ویا درب نیروی دریای گذر کنید متوجه خواهید شد. آن هم روبروی جایگاهی که موزه شهر حساب می شود. شاید درست نکردن این موزائیک ها هم به موزه ربطی داشته باشد..اپس از همه مسئولین خواهش می کنیم اگر خدا ویا عاقبت را قبول دارنند بی تفاوت نباشند..اگر هم خدا ویا عاقبت را قبول نداریم این را باید قبول داشته باشیم .اگر فردای کسی صدمه ویا آسیب در این خیابانها ببیند. صد در صد یکی از افراد خانواده هایمان می باشند……به امید هر چه بهتر بودن شهرمان…..بعضی نکات دارای مشکل می باشد به بزرگی تان ببخشید. زیرا پیر مردو کمی هم بخاط محیط کارمان سریع بیان کرده ام.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰:

من موردی که رو واقعا برام جای تعجبه اینه که اعضای شورای شهر تاثیر زیادی روی فکر اهالی منطقه در خصوص یک نماینده میتونن داشته باشن در شهر ما هم نه در تمام کشور نگاه مردم به همین گونه است و عملکرد ضعیف شورا بیشتر به حساب نماینده شهر گذاشته میشه، اینکه چرا اعضای شورای شهر حتی اگه وابستگی سیاسی و جناحی داشته باشن، آنچنان که شایسته است بابهره گیری فراجناحی از تمام ظرفیت شهر کمک نمیگیرن واقعا جای سوال داره!

ali

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

ساخت شهرک کاسپین خیانت به اسم انزلیه…نزارین این کار انجام بشه وگرنه هم اسم انزلی کور میشه هم از اون طرف شهر همسایه میگیرتش…نگذارید بسازن

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۶:

اتفاقا اگر به جای دروازه ماهی اعضای شورا تو فکر گسترش شهر انزلی بودن هم بودجه خودشون بیشتر میشد هم واقعا شهر کاسپین به یک شهرک از انزلی تبدیل میشد این ترس نداره و باعث افتخار انزلیه که دو تا بندرگاه داشته باشی به شرطی که مسئولین انزلی منافع شخصی رو به منافع جمعی ترجیح ندن.

آوا

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

به نظرمن در خصوص منطقه آزاد کا.سپین باید روابط عمومی منطقه آزاد انزلی به تمام خیرگزاریها و سایت ها اعلام کنن که اسم اینجا منطقه آزاد انرلی هست نه چیز دیگه

پاسخ

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

شاهین جان به نکته خوبی اشاره کردی “این ترس نداره و باعث افتخار انزلیه که دو تا بندرگاه داشته باشه” واقعا هم همین طوره. نمیدونم در جریان هستید یا نه فعلا ساخت شهرک کاسپین متوفق شده. اما یه اتفاقاتی هم اونجا توی منطقه ویژه افتاده. لطفا به وبلاگم سر بزنید بسی مایه تاسفه که باید اینقدر شاهد اینجور اعمال تو شهرمون باشیم…
http://anzalinevesht.blogfa.com/post/19

پاسخ

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

دستای ………. در استان هم در سناریوی جداسازی این منطقه از انزلی به خاطر منافع مادی ،آلوده است

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۱۴:

میدونی مجید جان ما مشکل با گرفتن امتیاز منطقه آزاد نداریم تا الان هم کمترین خیر این منطقه به اهالی انزلی رسیده، چون به اندازه کافی خود شهر انزلی برای دهن مسولینش گنده هست که وقتی برای رسیدن به منطقه ازاد ندارن برای همین طرح هایی مث دروازه ماهی به تصویب شورای شهر میرسه. ما میگیم حق دست درازی به اراضی انزلی رو ندارن منطقه آزاد همین الان هم بیشتر از این که به نفع انزلی باشه به روستاهای تحت شهرستان رشت رسیدگی میکنه و دفتر مرکزیش خلاف قانون توی خیابان گلسار رشته و هزار مورد دیگه . پس حد و اندازه خودشون رو بدونن و دندون طمع رو یه جایی بکشن.

امیر نوری

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

ینی خودشون نمیدونن مردم چرا مشارکت نمیکنن ؟؟ روز روشن پرچم ملوانو مثل پیرهن عثمان بالا میبردن تا به اهدافشون برسن الان که به جایگاه مد نظرشون رسیدن هیچکس مشکلات شهر انزلی و تیم رو نمیبینه

پاسخ

مجتبی

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

آره باور کردیم…

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

واقعا مطلب ماوراییه :D

پاسخ