DSCN4290

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از ایجاد بازارچه خوداشتغالی زنان روستایی در شهرستان‌های این استان خبر داد و گفت: طرح اشتغال بازارمحور در بندر انزلی در حال اجرا است.

ساحره میرسیدی برنامه‌ریزی برای توانمندسازی زنان روستایی را مهم دانست و اظهار کرد: زنان نیمی از جامعه روستایی را تشکیل می‌دهند و نقش مهمی در خانواده دارند، بنابراین نیازمند توجه ویژه هستند.

وی با بیان اینکه توسعه روستایی با تبیین جایگاه حقیقی روستا، حفظ ساختار تولید و جمعیت روستایی امکانپذیر است، افزود: زنان روستایی به عنوان پرتلاش‌ترین قشر جامعه روستایی نقش اساسی در تامین رفاه امنیت و توسعه اقتصادی خانواده و روستا ایفا می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی را با اهمیت خواند و تصریح کرد: استفاده از قابلیت‌ها، تجربیات و مهارت‌های زنان روستایی می‌تواند در توسعه روستا نقش موثری داشته باشد.

وی از اجرای طرح اشتغال‌ بازارمحور خبر داد و یادآور شد: این طرح در بندر انزلی در حال اجرا است که در راستای توجه به مقوله کارآفرینی از طریق صنایع‌دستی، صنایع روستایی و تبدیلی و… اجرا می‌شود.

می‌رسیدی ورود به مباحث گردشگری و میراث معنوی در راستای ایجاد اشتغال پایدار را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی در شهرستان‌های دیگر گیلان در حال پیگیری است./ ایلنا- انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *