82021602-70627012[1]

آلن پطروسیان طراح و مدرس طراحی خودرو و رییس دوچرخه سواری همگانی کشور از سوی دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان بعنوان دبیر پویش ملی (سه شنبه ها بدون خودرو) برگزیده شد.
پطروسیان گفت: پویش ملی سه شنبه ها بدون خودرو با هدف توسعه فرهنگ استفاده از وسائل نقلیه عمومی ، دوچرخه بعنوان وسیله نقلیه دوستدار سلامت و محیط زیست و پیاده روی در دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان آغاز بکار کرد.
وی یادآور شد: برنامه راهبردی ملی شدن پویش سه شنبه ها بدون خودرو که به صورت مردمی در اراک آغاز شده بود از فروردین امسال رسما آغاز به فعالیت کرد.
وی ، هدف اصلی این پویش را دوستی مستقیم با محیط زیست و سلامت از طریق تقلیل وسایل نقلیه موتوری بعنوان مولد آلاینده ها و منتشر کننده گازهایی سمی همچون CO2 بیان کرد.
رئیس دوچرخه سواری همگانی کشور هدف از این پویش را کمک به کاهش آلودگی هوا و صدا ، ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی در شهروندان در راستای توسعه شهرهای سالم ،توسعه فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری بعنوان یک شیوه کارآمد جابجایی در مسافتهای کوتاه ، کاهش ازدحام تردد و آسیب های ناشی از آن ، شامل بیماری ، حوادث ، ناهنجاری های اجتماعی ، مرگ و میر و غیره ،تقلیل خودروهای تک سرنشین و افزایش ظرفیت تردد معابر خودرو و سطح خدمت آن عنوان کرد .
پطروسیان ،ارتقای نقش حمل و نقل عمومی ،صرفه جویی اقتصادی خانوادگی و جامعه در مصرف سوخت و هزینه های تجملاتی ،اشتغال زایی از محل توسعه خدمات حمل و نقل عمومی ، خدمات شهری مرتبط با دوچرخه سواری و پیاده روی را از دیگر فواید پیوستن به این پویش خواند .
وی افزود : افراد حقیقی و حقوقی علاقمند به مشارکت در پویش سه شنبه ها بدون خودرو از سراسر کشور می توانند (مشخصات فردی و کد ملی – عکس پرسنلی فرد حقیقی یا مسئول گروه حقوقی – اطلاعات تماس و آدرس – شرح سابقه فعالیت مرتبط) خود را طی یک صفحه A4 با پسوند PDF به شیوه های زیر به دبیرخانه پویش ارسال نمایند.
فکس: ۰۲۱- ۸۹۷۸۵۲۹۶ /ایمیل: IRtwtCAR@gmail.com /آیدی تلگرام: @IRANcyclingForALL/ کانال تلگرام : IRANtwtCAR ارسال کنند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *