cccc fz3

نام نویسی به هیچ وجه به صورت حضوری انجام نمی شود و ثبت نام در این سایت به عنوان ثبت نام اولیه تلقی و ملاک نوبت دهی بر اساس زمان ثبت نام است.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبر امروز در صورت تائید نهایی توسط سازمان منطقه آزاد انزلی برای انعقاد قراداد با شرکت واردکننده خودرو از طریق ارسال پیام کوتاه (SMS) به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید و متقاضیان پس از دریافت پیامک و کد رهگیری طی مدت تعیین شده در پیام کوتاه ارسالی می توانند به شرکت های وارد کننده خودرو مستقر در منطقه آزاد انزلی مراجعه و نسبت به خرید خودرو اقدام نمایند.

بر اساس این اطلاعات؛ عدم مراجعه به موقع فرد متقاضی به شرکت وارد کننده خودرو، به منزله انصراف از ثبت نام تلقی می شود و افراد دیگر جایگزین خواهند شد.

هرگونه ثبت نام توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و اخذ مبالغ از متقاضیان ممنوع است و متقاضیان باید از پرداخت هرگونه مبلغ تحت این عنوان به افراد خودداری کنند و سازمان منطقه آزاد انزلی هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نمی پذیرد.

شعاع تردد خودروها که با تابلو مشخص شده اند عبارتند از:

* نقاط اصلی:

۱- مسیر رشت به رودبار بعد از امامزاده هاشم

۲- مسیر رشت به تالش نرسیده به سه راه اسالم

۳- مسیر رشت به رودسر بعد از شلمان پاسگاه پلیس راه ولیسه

* نقاط فرعی :

۱- مسیر بین شلمان به املش

۲- مسیر اطاقور به املش

۳- مسیر بین سیاهکل به اسپیلی

۴- مسیر بین فومن به ماسوله

خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی نمی توانند از نقاط تعیین شده خارج شوند و در صورت خروج از محدوده تعیین شده ضمن اعمال جرایم سنگین توسط پلیس توقیف و طبق قانون قاچاق با آنان برخورد می شود.

هر شخص در سال می تواند یک خودرو از طریق شرکت های مستقر در منطقه وارد نماید و افراد حقیقی شخصاً و رأساً نمی توانند جهت پلاک منطقه آزاد خودرو وارد کنند.

افراد متقاضی خودرو باید دارای ۱۸ سال تمام باشند.

مدل خودروهای سبک می بایست حداکثر تا دو سال زیر سال ساخت و نو باشد و خودروهای سنگین سه سال زیر سال ساخت و ماشین آلات راهسازی چهار سال زیر سال ساخت باشد.

بر اساس این گزارش ورود خودروهای مستعمل و کارکرده و تصادفی ممنوع است .

ارزش گذاری خودرو بر اساس ارزش اعلامی توسط گمرک محاسبه می شود .

رنگ پلاک برای خودروهای شخصی سفید و برای خودروهای عمومی زرد است .

برای ترخیص خودرو ارائه بیمه شخص ثالث و بن بیمه برای تضمین پروانه ورود موقت گمرکی ضروری است.

بر روی کلیه خودروها دستگاه gps نصب می شود و صاحبان خودرو موظفند از هرگونه دستکاری در دستگاه مذکور خودداری کنند و در صورت هرگونه خدشه به این تجهیزات، طبق مقررات با خاطیان برخورد خواهد شد.

نقل و انتقال خودرو بعد از ترخیص بلامانع است و این انتقال بر اساس ضوابط تعیین شده منطقه آزاد صورت خواهد پذیرفت.

خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی مجاز به خروج از محدوده تعیین شده نیستند و تنها با استفاده از پلاک های ورود موقت و طی تشریفات قانونی آن قادر به خروج خواهند بود.

برندهایی که تاکنون جهت واردات توسط شرکت های وارد کننده برای پلاک منطقه آزاد انزلی مراجعه کرده اند و در آینده در این زمینه فعالیت خواهند کرد عبارتند از فیات ، کرایسلر، دوج، مزدا، هوندا، پژو ، تویوتا، لکسوس، میتسوبیشی ، رنو، آئودی ، بنز، شورولت، اینفینیتی ، سوبارو، سوزوکی ، سیتروئن، فولکس ، هامر ، کادیلاک، گرانت چورکی ، بیوک ، ام جی ، بوگاتی ، لامبورگینی ، کیا، هیوندا، بی ام و ، پورشه ، نیسان ، فورد، تاتاموتورز، کوماتسو، ولوو.

مسئولان منطقه آزاد انزلی تاثیرات اقتصادی اجتماعی، فرهنگی و امنیتی اجرای مصوبه دولت در خصوص خودرو خارجی با پلاک این منطقه را ایجاد اشتغال ( در شبکه حمل و نقل، ترخیص، ثبت نام ، واردات، ترانزیت ، سرویس های خدماتی ، بنگاهی ، خدمات بیمه ای و غیره ) اعلام کردند.

تامین خودروهای خارجی مورد نیاز مردم گیلان جهت تردد در استان با قیمت نازل تر از قیمت های داخلی ، تامین خودروهای خارجی مورد نیاز کشور جهت ترخیص قطعی و حذف شرکت های واسطه وارد کننده خودروهای خارجی در داخل کشور، تامین خودروهای مورد نیاز کشورهای حاشیه دریای خزر و رونق صادرات مجدد و درآمدهای ناشی از آن برای کشور ، رونق شبکه حمل و نقل و شبکه تامین و توزیع و صادرات از فواید دیگر این امر اعلام شده است.

رونق در جذب گردشگر داخلی و خارجی در بنگاه های کوچک و خصوصی داخل استان ، ایجاد انگیزه در جذب سرمایه گذار برای ساخت بزرگترین نمایشگاه بین المللی خودرو در شمال کشور و ایجاد رونق اقتصادی و جذب گردشگر تجاری نیز با این اقدام میسر خواهد شد.

مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی افزایش ضریب ایمنی جانی برای افراد استفاده کننده از خودرو خارجی در استان به جهت ایمن بودن این خودروها و کمک به کاهش تصادفات جاده ای در سطح استان را از اثرات دیگر این امر عنوان کردند.

ایجاد تعمیرگاه های مرکزی ارائه دهنده سرویس در منطقه و استان به خودروهای خارجی و افزایش توان فنی خدمات به خودروهای ساخت خارج در کشور ، ایجاد فروشگاه های مرکزی تامین کننده قطعات خارجی برای خودروها با استفاده از ظرفیت ها و مزیت های منطقه آزاد انزلی نیز در این شرایط قابل تحقق خواهد بود.

همچنین رونق هتل ها و اماکن رفاهی و اقامتی موجود و ایجاد بسترهای افزایش این مکان ها در استان و منطقه به منظور ارائه خدمات به مسافران از دیگر اثرات مثبت ورود خودرو خارجی با پلاک منطقه آزاد انزلی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش تامین ناوگان حمل و نقل کالا و بار از قبیل تریلر و تانکر و وانت بار در سطح استان، فراهم کردن بسترهای لازم جهت رقابت و انگیزه در بالابردن کیفیت تولیدات داخلی و خارجی ، تغیر در موقعیت اجتماعی و فرهنگی مردم گیلان و تاثیرات جانبی آن صورت می پذیرد.

مراسم رونمایی از پلاک خودرو منطقه آزاد انزلی روز دهم اردبیهشت ۱۳۹۱ با حضور مسوولین استانی و کشوری برگزار شد .

منطقه آزاد انزلی به مساحت سه هزار و ۲۰۰ هکتار در سه بخش مجزای محدوده شهرک صنتعی حسن رود، محدوده فاز تجارت و محدوده بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان واقع شده است.

این منطقه یکی از مناطق آزاد ۷ گانه ایران است که از سال ۸۴ بعد از تعیین محدوده و معرفی اولین هیأت مدیره، رسماً آغاز به کار کرده است.

نام نویسی به هیچ وجه به صورت حضوری انجام نمی شود و ثبت نام در این سایت به عنوان ثبت نام اولیه تلقی و ملاک نوبت دهی بر اساس زمان ثبت نام است .

در صورت تائید نهایی توسط سازمان منطقه آزاد انزلی برای انعقاد قراداد با شرکت واردکننده خودرو از طریق ارسال پیام کوتاه (SMS) به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید و متقاضیان پس از دریافت پیامک و کد رهگیری طی مدت تعیین شده در پیام کوتاه ارسالی می توانند به شرکت های وارد کننده خودرو مستقر در منطقه آزاد انزلی مراجعه و نسبت به خرید خودرو اقدام نمایند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *