13931103000012_PhotoA

محمدرضا برجی امروز  با اشاره به اینکه گیلان دارای جاذبه‌های زیاد زیست‌محیطی است، اظهار کرد: حفظ و نگه‌داری محیط زیست گیلان بر همگان لازم و ضروری است.

وی مدیریت زباله در گیلان را مورد تاکید مسافران و گردشگران نوروزی قرار داد و افزود: در این روزها مشاهده ریخت و پاش زباله در معابر و حاشیه رودخانه‌ها تاسف‌بار است.

مدیر کل حفاظ محیط زیست گیلان ادامه داد: ریخت و پاش زباله در معابر و حاشیه رودخانه‌ها اخلاقی و انسانی نیست و حفظ و نظافت محیط زیست مهم است.

وی سه عنصر حیاتی را هوا، آب و خاک عنوان کرد و گفت: این سه عنصر را خداوند منان به صورت رایگان در اختیار گیلان قرار داده تا همه از آن استفاده کنند و اینکه عده‌ای اقدام به ریخت و پاش زباله و ایجاد آلودگی در محیط زیست کنند دور از شأنیت انسانی و اخلاقی است.

برجی با بیان اینکه گیلان اقلیم مرطوب و تمام شرایط را به رایگان دارد، یادآور شد: گیلان منبع تولید اکسیژن است و با ریزش زباله در طبیعت آن را به طرف مرگ می‌کشانیم.

وی خاطرنشان کرد: خردمندانه نیست طبیعتی که این همه به ما سود می‌رساند را بیشتر آزار دهیم و در حفظ آن نکوشیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان انسان را از موجوداتی دانست که طبیعت سازش‌پذیری بالایی دارد و متذکر شد: انسان با توان خود می‌تواند راه تعامل با طبیعت را پیدا کند.

وی جنگل، ساحل، کوه، مرتع، دشت و… را طبیعت گیلان خواند و یادآور شد: از مسافران و گردشگران می‌خواهیم برای حفظ هوای پاک و طبیعت بی‌نظیر گیلان در نگهداری آن بکوشند و زباله‌های خود را طبیعت رها نکنند و آنها را جمع‌آوری کرده و در سطل‌های زباله بریزند.

منبع :فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *