ضرورت احداث اسکله تفریحی در انزلی در راستای پیوند گردشگری شهر و منطقه آزاد انزلی
رضا مسرور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در بازدید از ظرفیت های گردشگری دریایی بندر انزلی بر ضرورت احداث اسکله تفریحی در انزلی در راستای پیوند گردشگری شهر و منطقه آزاد انزلی تاکید کرد.

رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در حاشیه بازدید از ظرفیت های گردشگری دریایی شهرستان بندرانزلی که حسن خسته بند نماینده مردم انزلی در مجلس، مومنی زاده فرماندار شهرستان، چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان و معاونین و مدیران سازمان و سرمایه گذار پروژه مارینای منطقه آزاد انزلی نیز حضور داشتند با بیان اینکه با ساخت اسکله شناور از سوی این سازمان در شهر انزلی مسیر گردشگری دریایی میان منطقه آزاد انزلی، شهرستان انزلی و تالاب انزلی برقرار می شود اظهار داشت: براساس مذاکرات و هماهنگی به عمل آمده با استاندار محترم گیلان و با اخذ مجوز از هیات دولت، این سازمان از ابتدای سال آینده اقدام به ساخت اسکله تفریحی در شهر انزلی به منظور ایجاد پیوند میان مسیرهای گردشگری دریایی اسکله مارینای منطقه آزاد ،بلوار ساحلی انزلی و تالاب خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در فروردین سال ۹۷ موج شکن اسکله مارینا مجتمع بندری کاسپین افتتاح میشود تا از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی در مدار خدمات رسانی قرار گیرد، اضافه کرد: زیرساخت های اصلی ایجاد مسیر گردشگری دریایی در دریای خزر و در سطح استان با استانداردهای بین المللی فرآهم می شود و بهره گیری از ظرفیت های مارینای منطقه آزاد انزلی و ایجاد یک مارینا در بندر انزلی موجب افزایش فرصت شغلی و اشتغالزایی در شهرستان و جذب گردشگران داخلی و خارجی می شود.
مسرور در خصوص نقش این مسیر گردشگری در توسعه صنعت توریسم استان و کشور در دریای خزر چنین توضیح داد که با عنایت به جاذبه های متنوع گردشگری شهر انزلی و تالاب بین المللی انزلی و ظرفیت هایی که در حوزه گردشگری در منطقه آزادانزلی طی سالهای اخیر ایجاد شده، پیوند میان این مناطق گردشگری استان می تواند بر توانمندیهای و جاذبه های گردشگری استان افزوده و در عین حال موجبات رونق گردشگری دریایی و اشتغالزایی ساکنان حاشیه تالاب،شهر انزلی و استان گیلان را فرآهم می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تشریح ظرفیت های منحصربفرد تالاب بین المللی انزلی به عنوان یک گنجینه زیست محیطی کشورمان ،توجه به استانداردهای زیست محیطی را از مهمترین اولویت های سازمان متبوع خود در ساخت اسکله شناور عنوان کرد و افزود: امکان جذب سرمایه گذار در حوزه تولید شناورهای دریایی ،تردد میان تالاب ،شهر و منطقه بالابردن استانداردهای ایمنی سفرهای گردشگری دریایی در دریای خزر و رونق اقتصادی شهر انزلی از دیگر نتایج ایجاد این مسیر دریایی ارزیابی می شود.
مسرور در پایان با اعلام آمادگی در راستای معرفی سرمایه گذار برای احداث هتل ،مجتمع تجاری و اسکله مارینا در شهرستان بندرانزلی و محدوده بندری این منطقه اظهار امیدواری کرد که با ساخت اسکله مارینا در محدوده بندری انزلی تعداد اسکله های گردشگری در این شهر که مقصد مسافران مارینای منطقه آزاد انزلی است افزایش یابد که این امر در رونق فضای کسب و کار و افزایش اشتغال جوامع محلی شهرستان انزلی موثر خواهد بود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سید مهدی

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

فکر عالی و خوبیه . از منطقه آزاد سوار کشتی بشوند بیایند انزلی بچرخند توی رستوران واقع در دهکده مقاومت ؟ خیابان پاسداران شام و ناهاری بخورند.ولی چرا شهردار و رییس شورای شهر جزو همراهان نیستند ؟دفعه قبل هم که ساحل پاسداران داشت واگذار می شد از شهردار قبلی خودشان خبری نبود !! ؟ وضعیت شهری و ساخت و ساز شهر مربوط به شهرداری و شورای شهر ه اگر فایده دارد برای عموم بسم الـ…. اما چرا شورای شهر و شهرداری انزلی در مقابل بگیر و بستان ها و طرح ها و برنامه ها و پرو ژه های تاثیر گذار در کیفیت و بهبود شهرنشینان انزلی چی ساکت هستند و یا بی خبر . شهر مال شهروندان است و شهرداری نهادی عمومی برای مدیریت و نگهداری آن .

پاسخ