photo_2016-07-15_04-40-091[1]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: صنعت گردشگری و بهبود کسب و کار ساکنان منطقه با اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی در گیلان گسترش پیدا می‌کند.
حجت شعبانپور صبح امروز در جریان بازدید از تالاب انزلی با اشاره به اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک در این تالاب اظهار کرد: زیرکمیته‌های مختلفی زیر نظر پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی تشکیل شده است.

وی، تالاب انزلی را بزرگ‌ترین تالاب شمال کشور عنوان کرد و افزود: تالاب انزلی به عنوان یکی از زیست‌بوم‌های طبیعی مهم در دنیا شناخته شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه حیات تالاب انزلی در گذشته در معرض خطر قرار گرفته است، تصریح کرد: از سال ۲۰۰۳ میلادی با تدبیر مسؤولان کشوری و آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن مطالعه پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی آغاز شده است.

شعبانپور از اجرای فاز دوم اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی از سال ۲۰۱۴ میلادی خبر داد و بیان کرد: با تکمیل پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی و بازگشت آن به شرایط مطلوب مردم ایران و دنیا از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

وی به آثار مثبت تعادل حوزه آبریز دریای کاسپین در مناطق نزدیک و مربوط به تالاب انزلی با اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک این تالاب اشاره کرد و گفت: گسترش صنعت گردشگری و بهبود کسب و کار ساکنان منطقه از مزایای اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به بهبود شاخص توسعه پایدار با اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی در منطقه، خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی پروژه مذکور امیدوارند بتوانند با پیشبرد برنامه‌ها طبق زمان‌بندی انجام شده، تالاب را به شرایط ایده‌آل خود برگردانند.
شعبانپور به سال دوم اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی اشاره کرد و یادآور شد: زیرکمیته‌های پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی فعالیت‌های مختلفی در قالب فعالیت پایلوت مشترک در شش زمینه مربوطه را اجرایی کردند.

وی با بیان اینکه مطالعه پرندگان و پستانداران به عنوان بخشی از فعالیت‌های پایلوت مشترک پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی محسوب می‌شود، اظهار کرد: ۲۴۳ گونه پرنده در مطالعه پرندگان و پستانداران تالاب انزلی به ثبت رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به وجود ۴۵ درصد از گونه‌های پرندگان ایران در تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: ۱۱۲ گونه پرندگان آبزی و ۱۳۱ گونه خشکی‌زی هستند./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۱۱ مرداد ۱۳۹۵

ریاست طلبی – مقام پرستی -حرس وطمع وعشق فراوان به پول .باعث گشته بسیاری ازانسان ها آنچه در وجودشان نحفته بوده را نثار ریاست طلبی ومقام پرستی ودل دادن به پول وعشق به پول نمایند..وگرنه انزلی وساکنانش اوضاعی اینچنین را باید در خواب شان می دیدند .

زیرا با داشتن تالابی به این زیبایی وهمچنین با داشتن ساحل ارام وزیبا ورودخانه های قشنگ در اطراف شهر وهمچنین با داشتن جزیره ویا داشتن دشت وصحراهای زیبا .چگونه می شود با داشتن این همه نعمت .با فقر وبیکاری زندگی نمود . فقر وبیکاری ومشکلاتی که هرسال بیشتر وبیشتر می شود. زیرا نعمت های اش یکایک در حال بی توجعی . فناو نابودی اند . که حتی این بی توجعی باعث گشته یکایک ساکنین شان هم بالجبار همراه با نابودی طبیعت شان به سمت نابودی وفنا سوق داده شوند .
زیرا همانطور که به آن اشاره نمودیم .ریاست طلبی ومقام پرستی وپول باعث وبانی ریشه همه بدبختی ها وگرفتاری ها ومشکلات می باشد .زیرا عد های افراد سست اراده وناتوان وبی اراده را مجبور می نماید .مانع وسد راه موفقیت ها گردند .زیرا خودبینی ومنم منم های شان باعث می شود .تا افراد با تجربه وبا انگیزه وپر تلاش وکاری ومفید .نتوانند به احداف شان برسند . واز همه مهمتر همیشه مانع مشورتها وحرکتهای جمعی هستند .زیرا اگر مشورت وهماهنگی وهم نشینی ای صورت گیرد .بسیاری از مشکلات خود بخود رفع خواهد شد .
زیرا همه ماها به این نتیجه رسیدهایم . که رمز موفقیت ورسیدن به احداف مشورت وهماهنگی وهمفکری وحرکت گروهی ودسته جمعی می باشد .زیرا تفکر وایده ونظر ها ودید یک شخص با یگ گروه فرقهای زیادی دارد .
وقتی همه ما می دانیم تنها راه موفقیت وپپیشرفت . مهاهنگی ومشورت وهمنشینی وهمفکری ویا حرکت گروهی دسته جمعی می باشد .چرا سازندگان ودست اندرکاران ومسئولان ما ازاین شیوه برای رسیدن به احداف های شان سود نمی برند واستفاده نمی کنند .
زیرا می دانند کار وشغل وسمتی که به آنها تعلق گرفته ویا در اختیار شان قرار دادهاند .در صورت نداشتن توانائی باید به دیگران واگذار نمایند . زیرا در صورت مخالفت نشان خواهند داد . گوشه ای از کارشان می لنگد ویا کارشان مشکل دارد ..
اگرمدیری و مسئولی ویا هر شخصی کاری را بدرستی انجام دهد .هرگز کسی به خود اجازه نخواهد داد ..مخالفتی نماید .زیرا آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است .اگر کاری درست باشد معلوم ویا اگر نادرست باشد آن هم معلوم خواهد شد .نه می توان گفت اشتباه ویا نه می توان گفت کار ش درست بوده. .
همانطور که اشاره نمودیم با داشتن این همه نعمت .اگر اشخاص لایق وکاربلد راس کار قرار گیرند .می توان با بهره بردنواستفاده نمودن از افراد با تجربه همه مشکلات بیکار وفقر را از بین برد .زیرا خالق بزرگ برای هر منطقه ای نعمت های قرار داده تا بتوانند از نعمت های داده شده الهی شان بدرستی بهره مند گردند .حال بستگی به ساکنین همان منطقه دارد .که بتوانند از داشته های شان بدرستی سود ببرند .. که آن هم بستگی دارد به مسئولان شان .توانائی داشته باشند ویا نداشته باشند.
وقتی ساحل وتالبی که ساکنین این منطقه .چشم شان به ان دوخته وروزی شان از همین ساحل وتاب بدست آمده چه از طریق صید وصیادی ویا از طریق گردشگری وتوریست ومسافر .. حالا با چشم پوشی وبی توجعی به این نعمت ها چگونه می توان مشکلات این منطقه را رفع نمود.
اگر بتوانیم افراد لایق وشایسته را انتخاب نمائیم .بدرستی هم از تالاب وهم از ساحل به نحو احسنت می توانیم سود ببریم .
ویا اگر بخواهیم یکی دیگر از اشتباهات را بیان نمائیم اشتباه دیگر در باشگاه وباشگاه داری شهرمان می باشد
امروز تنها دلخوشی ساکنین این منطقه فعلا دل بستن به ورزش .بخصوص ورزش فوتبال است .مثل باشگاه ملوان .باشگاهی که نیم قرن سابقه ونیم قرن تجربه دارد .باشگاهی که افراد لایقی را بخود دیده .
ولی هرگز در این نیم قرن رنگ خوشی را بخود ندیده اگر به همان نکته ای که اشاره نمودیم . مشورت وهماهنگی وهمفکری ویا قرار گرفتن افراد لایق راس کار هرگز این باشگاه ریشه دار به مشکلی بر نمی خورد ..زیرا دوستان بخار اینکه ریاست وپست ومقام خود را از دست ندهند هرگز تصمیم نگرفتند جمعی ویا گروهی راهی را دنبال نمایند .بخاطر همین هم همیشه سد راه خود مشکل می بینند .زیرا خودشان هم برای دیگران اینگونه سد راه شده وهمچنین برای دیگران اینگونه ایجاد مشکل نمودهاند .
تا وقتی این دوستان به هواداران وساکنین این شهر واین منطقه بهاء ندهند ومشورت ننمایند هر گز موفق نخواهند شد .زیرا ساکنین این منطقه یعنی انزلی دنبال حق وحقیقت هستند ونمی گذارند ناحقی ای صورت گیرد .
نمی دانیم رفتن مازیار وپژمان حقیقت دارد ویا ندارد .ولی این را می دانیم اگر واقعیت داشته باشد .بخاطر زحمات این عزیزان وهم بخاطر همشهری بودن وبهائ ندادن به این عزیزان در این فصل ساکت وآرام نخواهند نشست. زیرابرای کسی زحمات وتلاش وتعصب وغیرت این دوستان پوشیده نیست. وبخاطر همین تلاش وزحمات بودنشان را در باشگاه ودر این شهر حق می دانند .
زیرا همانطور که فردی بومی را سگاندار ملوان می دانستند .یعنی حق سگانداری توسط یک فرد بومی .همانطور هم انتطار دارند مدیر وبازیکنان ومسئولان ودست اندرکاران اش هم بومی باشند .
چگونه می توان تحمل نمود فردی را انتخاب نمائید وتائید نمائید .سگاندار ملوان شود .ولی آن شخص یک غیر بومی را مدیر باشگاه ملوان نماید . فردی که هیچ شناختی از این منطقه ندارد ونخواهد داشت. آیا در این منطقه فرد لایقی پیدا نمی شد .مدیریت .باشگاه ملوان را برعهده گیرد . ویا قعطی مربی بوده فردی انتخاب شود . کسانی که در گذشته جانفشانی وتلاش نموده نادیده گرفته شوند ..

پاسخ