مسئول هیات امنای شهرک صنعتی حسن رود در آیین جشن انقلاب در این شهرک به نمایندگی از صاحبان صنایع خواستار افزایش حمایت های دولتی از تولیدکنندگان شد .

ˈ جلال خصم کوبˈ عصر روز چهار شنبه اظهار کرد : امسال توسط رهبر معظم انقلاب سال تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی نامگذاری شده و با توجه به اهمیت حیاتی مسئله تولید و بهره وری و با توجه به تحریم های اقتصادی باید ظرفیت های کلان اقتصادی راه اندازی شود .

این تولید کننده افزود : رسیدن به این هدف که روند منطقی و طولانی را می خواهد مستلزم روندی است که نیازمند توجه جدی دولتیان به عنوان مجریان اقتصاد کلان و قوه مقننه به عنوان سیاست گذار و قوه قضاییه به عنوان ضابط نظام در عرصه حمایت از فعالیتهای سالم اقتصادی است .

خصم کوب متذکر شد : در حال حاضر حمایت از بخش تولید در کشور دغدغه اصلی بخش خصوصی است و می بایست این چالشها شناسایی و رفع شود تا زمینه برای ایجاد بهره وری و اشتغال پایدار فراهم شود .

وی به نمایندگی از تولیدکنندگان فعال در شهرک صنعتی حسن رود ، خواستار کاهش فشارها از سوی برخی سازمانها و همکاری بانکها در ارائه تسهیلات و کاهش سود بانکی شد .

فرماندار انزلی نیز در این مراسم گفت : تمام تلاش خود را برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و فعال شدن صنایع و حمایت از تولیدکنندگان واقعی انجام خواهیم داد .

ˈ سعادتمند داوودی ˈ اظهار کرد : با دستور استاندار ستاد سرمایه گذاری در شهرستانها راه اندازی شده که وظیفه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی را دارد .

وی تصریح کرد : متاسفانه برخی افراد تسهیلات دریافتی را به جای به کارگیری در تولید در جاهای غیر تولیدی سرمایه گذاری می کنند که البته با آنها برخورد لازم نیز صورت خواهد گرفت .

داوودی یادآور شد : اتفاقات زیادی افتاده که تاثیر شگرفی بر اقتصاد و تجارت شهرستان و استان خواهد داشت .

به گفته داوودی شهرک صنعتی دوم در ناحیه خمیران شهرستان در حال آماده سازی است و سرمایه گذاران زیادی برای دریافت زمین در این شهرک مراجعه می کنند .

فرماندار انزلی افزود : در شهرک صنعتی حسن رود نیز افراد زیادی خواهان در اختیار گرفتن واحدهای نیمه تمام هستند که چند مورد از آنها واگذار شده است .

وی تصریح کرد : مسائل مربوط به نحوه قرار گرفتن شهرک صنعتی حسن رود زیر نظر منطقه آزاد انزلی پیگیری و مقرر شد شهرک صنعتی حسن رود به صورت مشارکتی با استفاده از قوانین و مقررات منطقه آزاد انزلی و با ایفای نقش شرکت شهرکهای صنعتی انجام فعالیت کند .

داوودی اضافه کرد : پنج هکتار زمین در جوار شهرک صنعتی حسن رود قرار دارد که بدنبال افزوده شدن این محدوده به شهرک هستیم .

فرماندار انزلی یادآور شد : ساخت بندر کاسپین با هفت میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا به سازمان بنادر و دریانوردی محول شده است .

وی افزود : توسعه بندرگاه انزلی به مقیاس ۱۰ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در حال انجام است و هم اکنون کار ساخت موج شکنها پایان یافته و نصب اسکله ها آغاز شده است .

وی با اشاره به اینکه اسکله گردشگری بندرگاه انزلی نیز پایان یافته و اسکله باری در حال نصب تجهیزات است متذکر شد : توسعه این بندر می تواند موجب رونق اقتصادی شهرستان و استان شود .

وی خاطرنشان کرد : راه آهن گیلان که سال آینده سوت آن در رشت به صدا در می آید و در دو فاز ۲۰ کیلومتری به بندر انزلی و منطقه آزاد می رسد نیز می تواند موجب سرمایه گذاری بیشتر شود و تحول و مزایای متعدد برای تولیدکنندگان در این شهرستان و منطقه داشته باشد .

به گفته مدیر شرکت شهرک صنعتی حسن رود انزلی ۱۷۸ واحد با این شرکت قرارداد بسته اند که از این تعداد ۱۰۴ واحد دارای پروانه ساختمان ، تعداد هشت واحد در حال نصب ماشین آلات و ۷۰ واحد در حال بهره برداری است و حدود یکهزار و ۶۰۰ نفر در این شهرک مشغول به کار هستند .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ بهمن ۱۳۹۱

به امید خدا با مشارکت و همدلی مسئولین شهر و استان سال آینده چرخدنده های اقتصاد ایران بیش از پیش توسط استان گیلان و شهرستان انزلی به گردش در خواهد آمد.

پاسخ