13910820000310_PhotoA

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان از صدور کارت بازرگانی هوشمند در این استان خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از فارس، هادی تیزهوش‌تابان پیش از ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی استان با اشاره به صدور کارت بازرگانی در گیلان اظهار کرد: کارت‌های بازرگانی به صورت هوشمند در گیلان صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه صدور کارت هوشمند بازرگانی در سال‌های اخیر مورد ارزیابی قرار گرفته است، افزود: برای صدور این کارت هوشمند در برخی اتاق‌ها مدت‌ها طول می‌کشد اما در گیلان دو روزه صادر می‌شود.

این مسئول، سرعت در صدور کارت هوشمند بازرگانی را حاصل تلاش پرسنل اتاق و استفاده از نرم‌افزارهای قوی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: جزو نخستین اتاق‌های کشور هستیم که صدور کارت هوشمند بازرگانی را آغاز کرده‌ایم.

تیزهوش‌تابان، درباره بحث ورود کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: ورود کالای همراه مسافر در منطقه آزاد اقدام خوبی است اما بحث مالیاتی آن هنوز برطرف نشده.

وی با بیان اینکه در بحث مالیاتی منطقه آزاد انزلی مشکلات زیادی وجود دارد، متذکر شد: این نقطه ضعف منطقه است که از سرمایه‌گذاران آن حمایت نمی‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان، انتقال سرمایه برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را مهم دانست.

وی به اضافه شدن موضوع کشاورزی به اتاق اشاره کرد و متذکر شد: مسئله آب بحث بحران آینده محسوب می‌شود.

تیزهوش‌تابان، مصرف آب را ۱۰۰ میلیارد متر مکعب و تولید نیز ۱۳۳ میلیارد متر مکعب در کشور عنوان کرد و یادآور شد: در آینده مسئله آب مشکل اساسی کشورها می‌شود.

وی، ذخیره‌سازی آب در گیلان را مهم دانست و تصریح کرد: طرحی در این زمینه برای مشکلات آب‌های سطحی اندیشیده شده است که در زمینه ذخیره آب اقدام‌هایی صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *