IMG12061840

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از رشد ۸۲ درصدی صدور مجوزهای سرمایه گذاری در این منطقه طی چهار ماهه نخست سال جاری خبر داد.

سعید رحیمی پیش ازظهر دوشنبه در مصاحبه با رسانه ها اظهار داشت:  در چهار ماه نخست امسال ۲۰ مورد مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی صادر شد در حالی که طی مدت مشابه سال گذشته صدور ۱۱ مجوز سرمایه گذاری در این منطقه به ثبت رسیده است.

وی همچنین انواع مجوزهای اقتصادی صادره از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه را مشتمل بر مجوز فعالیت اقتصادی، پروانه بهره برداری و مجوز سرمایه گذاری اعلام کرد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: از تعداد ۲۰ مجوز سرمایه گذاری، ۱۴ مجوز تولیدی – صنعتی و شش مجوز خدماتی-گردشگری  است.

وی در ادامه تعداد مجوزهای فعالیت اقتصادی در چهار ماهه نخست امسال را ۹۴ مورد اعلام کرد و افزود: این تعداد در مقایسه با ۴۱ مجوز صادره طی همین مدت در سال گذشته بیانگر رشد صدور ۱۲۹ درصدی در تعداد مجوزهای فعالیت اقتصادی از سوی منطقه طی سال جاری است، تمامی ۹۴ مجوز صادره در حوزه بازرگانی فعالیت می کنند.

رحیمی عنوان کرد: میزان سرمایه مورد اظهار از سوی سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی برمبنای مجوزهای فعالیت صادره در چهار ماهه نخست امسال  به بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۵ میلیارد ریال افزایش یافته است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه حجم سرمایه مورد اظهار در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

وی با اعلام خبر رشد صدور ۱۴۳ درصدی پروانه های بهره برداری در این مدت اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سال جاری ۱۲۴ فقره پروانه بهره برداری برای فعالان اقتصادی منطقه صادر شده درحالیکه این میزان در مدت مشابه سال قبل ۵۱ فقره بوده است.

رحیمی گفت: با اجرای این طرح ها و پروژه ها، امکان اشتغال برای ۵۴۰ نفر در قالب ۲۰ مجوز سرمایه گذاری صادره در منطقه فراهم خواهد شد.

وی در ادامه به دلائل رشد صدور مجوزها اشاره کرد و گفت: بهبود شرایط اقتصادی و کسب  و کار و امید به آینده در کنار ارائه خدمات مطلوب از جمله راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در منطقه، صدور مجوز ثبت شرکت در یک روز کاری، الکترونیکی کردن تمام مراحل صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی، اصلاح فرآیند اداری و بهبود مستمر فرآیند های مربوطه از مهمترین دلائل استقبال گسترده سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از منطقه آزاد انزلی در سال جاری است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی یادآورشد: آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد، امکان فعالیت بانک ها و شرکت های بیمه داخلی با همکاری شرکت ها و بانک های بین المللی در عرصه های حمایت و تضمین فعالیت های سرمایه گذاری در این منطقه، اعطای معافیت مالیاتی ۲۰ ساله به فعالان اقتصادی منطقه، امکان اجاره زمین به سرمایه گذاران خارجی به همراه معافیت تولیدکنندگان از پرداخت هرگونه حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه در محدوده منطقه از مهمترین مزایای قانونی سرمایه گذاری است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *