80645516-3932684

همزمان با یکصدمین سال تشکیل آموزش و پرورش نوین در انزلی ، آیین گرامیداشت هفته معلم با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گیلان و جمعی از فرهنگیان در سینما هلال احمر این شهر برگزار شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، رییس اداره آموزش و پرورش انزلی روز دوشنبه در این مراسم گفت: ۱۹ هزار و ۲۳۰ دانش آموز در ۱۳۴ مدرسه این شهرستان زیر نظر یکهزار و ۱۴۴ معلم مشغول به تحصیل هستند.

ˈ فریدون طیوری ˈ از سند تحول بنیادین که در آن به نقش و جایگاه معلم توجه ویژه ای شده و به امضاء مقام معظم رهبری رسیده بعنوان هدیه ای بزرگ برای فرهنگیان یاد کرد .

وی خاطرنشان کرد: کسب ۶۵۴ رتبه برتر شهرستان و ۱۵۱ رتبه استان و ۲۰ رتبه کشوری توسط دانش آموزان در مسابقات فرهنگی و هنری از افتخارات آموزش و پرورش شهرستان است.

طیوری، از ۸۷۰ میلیون ریال هزینه کرد بابت هوشمند سازی مدارس و کسب رتبه نخست هوشمندسازی مدارس در گیلان از سوی آموزش و پرورش انزلی به عنوان یکی دیگر از موفقیت های این شهرستان یاد کرد.

رییس اداره آموزش و پرورش انزلی از برگزاری کلاسهای کنکور با ۱۷۰میلیون ریال کمک آموزش و پرورش به عنوان بخش دیگری از فعالیت های این اداره به منظور کمک به ارتقای علمی دانش آموزان سخن گفت.

وی از اجرای طرح رایگان مشاوره در سطح مدارس برای حل مشکل دانش آموزان، افتتاح دبیرستان نمونه دولتی، برگزاری اردوهای علمی و تفریحی استانی و برون استانی، اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور، اجرای طرح قرآن پژوهی در دوره متوسطه، اجرای کارگاه های آموزشی به منظور ارتقای دانش معلمان به عنوان بخشی از اقدامات آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری نام برد.

معاون سیاسی فرمانداری بندرانزلی نیز در ادامه مراسم با ادای احترام به مقام شامخ شهدا به ویژه شهدای فرهنگی گفت: انزلی پنج معلم شهید (ابراهیم معانی جو، رسول قیصر آبادی، علیرضا فرامرزی ، محمد حیدری زارع ، مرتضی خدادادی) و ۳۸ دانش آموز شهید را نثار آرمانهای والای انقلاب و دفاع از میهن کرده است.

ˈسید فخرالدین حسینیˈ از شهید مطهری به عنوان الگویی ممتاز و وارسته برای نسل معاصر یاد و خاطرنشان کرد: الگوگیری دانش آموزان از بزرگانی چون مطهری از سوی معلمان دلسوز انجام می گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد: تلاش های معلمان منجر به تربیت نسلی آگاه به حقوق شهروندی، بصیر و پاسدار ارزش های دینی شود.

در پایان مراسم به هفت مدیر بازنشسته، ۲۶ نفر از معلمان و مدیران نمونه، پنج نفر همسران فرهنگیان شهید، رییس اسبق اداره آموزش و پرورش انزلی آقای ذوقی، ۲۷ نفر از خانواده های متوفیان فرهنگی سال گذشته تجلیل شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *