10351307_665864453483137_5452377422273814792_n

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، رییس جمعیت هلال احمر بندرانزلی در ارائه گزارش عملکرد تابستانه خود بر رفع مشکلات ناجیان غریق با تغییر در سیستم سنتی امداد و نجات تاکید کرد و گفت: تا سیستم سنتی به روز نشود مشکلات ما در نجات غریق برطرف نخواهد شد.

اکبر صبربخش در ارائه گزارش عملکرد تابستانه افزود: با توجه به وظیفه خود، در سال جاری نیز امداد و نجات در سواحل را جمعیت هلال احمر عهده دار بود و این نهاد در انزلی نیز نظارت بر ۶ طرح تعریف شده امداد در سواحل را بر عهده داشت.

وی به هجمه مسافر در روزهای تعطیل نیز اشاره نمود و اضافه کرد: ما در روزهایی که هجمه مسافر را شاهد بودیم سعی کردیم با افزایش نیروی انسانی ساحل را کنترل کرده و با چندین بار گردش دریایی مرتب توانستیم وضعیت را به حالت عادی برگردانیم.

رییس جمعیت هلال احمر بندرانزلی با بیان اینکه اقدامات موثری نیز در تالاب بین المللی انزلی داشتند تصریح کرد: پوشش مسافران تالاب در قالب گشت سحاب و راهنمایی و تذکرات ایمنی اعم از پوشش جلیقه نجات و تاکید بر رعایت ظرفیت قایق ها به مسافران و تهیه بورشورها برای توضیحات بیشتر، از دیگر اقدامات نیروهای هلال احمر در تالاب بود.

صبربخش در خصوص تعداد آمبولانس های خود نیز خاطر نشان کرد: ۴ دستگاه آمبولانس امدادی و ۲ دستگاه آمبولانس مجهز دریایی در محل پایگاه دریایی پل ولایت دو، وظیفه رساندن افراد مجروح و یا حادثه دیده به بیمارستان شهر را بر عهده داشتند.

وی در ادامه با اشاره به خدمات دیگر نیروهای جمعیت هلال احمر بندرانزلی در تابستان گذشته اظهار داشت: اقداماتی چون نظارت بر اجرای انجام وظیفه ناجیان غریق با همکاری فرمانداری و ستاد فرماندهی دریا و همچنین استقرار یک دستگاه آمبولانس امداد جاده ای موقت در مسیر انزلی به رشت واقع در سه راهی حسن رود در روزهای پر تردد از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر بندرانزلی بود.

رییس جمعیت هلال احمر بندرانزلی که تحقق این کمک رسانی در طول تابستان را مدیون نیروهای خود میدانست افزود: اینکه هلال احمر انزلی توانست این آزمون را پشت سر بگذراند به کمک ۱۶۵ نیرو متشکل از ۱۲۰ پسر و ۴۵ دختر بوده که جای تقدیر و تشکر دارد و به همین دلیل ما نیز سعی کردیم با پرداخت حقوق امدادی زحمات دوستان را جبران کنیم.

اکبر صبربخش به غرق شدن دو نفر در اردوگاه هلال احمر نیز اشاره نمود و تاکید کرد: دلیل غرق شدن دو تن از عزیزانمان عدم مدیریت سرپرست اعزامی بود که در ساعت غیرمجاز اجازه داد آنان به دریا بروند و متاسفانه غرق شوند.

وی همچنین از ساخت بیمارستان جدید نیروی دریایی جنب مصلی خبر داد و افزود : این بیمارستان جدید مشکل بزرگ شهر را حل خواهد کرد.

صبربخش با بیان اینکه باید فکری در خصوص دریا و ستاد حوادث دریا کرد اشاره به اسکله موقت نمود و اضافه کرد: با کمک و احداث اسکله موقت و استقرار آمبولانس در کنار این اسکله ها میتوان در کاهش غریق موثر بود.

رییس جمعیت هلال احمر بندرانزلی در پایان بر آموزش دقیق ناجیان غریق نیز تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه بهترین مریبان ما در انزلی هستند باید ناجیان برای سال آینده آموزش  CPR را حتما ببینند و دوره آن را بگذرانند و به اعتقاد بنده باید ناجیان در طول سال آزمون بدهند و از الان برای سال آینده آماده شوند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۰ مهر ۱۳۹۳

صبح بخیر…ایا از انزلیچی های عزیز کسی اشنایی داره با اقای داریوش ستار بور -نویسنده کتاب بندرانزلی گنجینه شمال-؟؟ادرس یا تلفنی از ایشان را می خواستم برای دریافت کتاب

پاسخ

امید زمانی

۲۰ مهر ۱۳۹۳

حاج اکبر دوست داریم مرد امداد رسان کشور

پاسخ

احمدجعفری....فرزندشهید

۲۰ مهر ۱۳۹۳

حاج اکبر مرد پرتلاش خداقوت خسته نباشی

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۰ مهر ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

محراب

محراب

۲۰ مهر ۱۳۹۳

آفا اشتباه دادم :yes:

پاسخ