3CCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

ناظرگمرکات گیلان ومدیرکل گمرک انزلی گفت:  از ابتدای سالجاری تا کنون ۲۳۷ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۵۵۲ دلار کالای غیرنفتی با وزن ۸۸۰ هزارتن از گمرکات گیلان (انزلی، آستارا و حسن رود ) صادر شده است که این مقدار از نظر وزنی ۱۳ درصد افزایش داشته است.

محمد شهبازی تصریح کرد: ۳۸۴هزار و ۲۲۱ تن از کالاهای فوق از گمرک انزلی، ۴۹۵ هزار ۶۹۸ تن از گمرک آستارا و مابقی از گمرک حسن رود صادر گردیده است.

وی عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی ،  محصولات معدنی و مصنوعات از آن ، محصولات صنایع شیمیایی عنوان کرده و افزود: این کالاها به بیش از ۳۰  کشور دنیا صادر شده است.

ناظرگمرکات گیلان ومدیر کل گمرک انزلی تصریح کرد: صادرات گمرکات استان  عمدتاً  به کشور روسیه ، آذربایجان ، عراق انجام میشود .

شهبازی ادامه داد: ما همچنین با کشورهایی گرجستان ،  قزاقستان ، هند ، اکراین ، آلمان ، بلوروس ، ارمنستان ، فرانسه ، ترکیه ، جمهوری مولداوی ، انگلستان ، امارات متحده عربی ، مالزی ،اندونزی ، عراق ،افغانستان ، کنیا و …  مبادلات تجاری داشته ایم وکشورهایی همچون آفریقای جنوبی ،اندونزی ، مالزی ، استونی ، جمهوری چک ،کنیا و جزیره استوک از جمله کشورهایی هستند که به مقصد کالاهای صادراتی ما افزوده شده اند.

ناظر گمرکات گیلان یادآور شد: در این مدت همچنین بالغ بر یک میلیون و ۲۲۳ هزار و ۰۴۴ تن کالا به ارزش ۷۸۱ میلیون دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده است .

شهبازی تصریح کرد: ۷۱ درصد وزنی و ۷۰ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می دهد .

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان  ازکشورفدراسیون روسیه،  قبرس، امارات متحده عربی ، اتریش و …. می باشد.

منبع: روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *