80747765-4576382

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از رشد ۲۷۷ درصدی صادرات کالا از بندرگاه انزلی در چهار ماه اول امسال خبر داد .

فرهاد منتصر کوهساری روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : در این مدت ۲۱۷ هزار و ۲۱۹ تن صادرات کالا از این بندرگاه انجام شده است .

وی میزان صادرات کالا از بندرگاه انزلی در مدت مشابه پارسال را ۵۷ هزار و ۶۷۷ تن و عمدتا شامل میوه و تره بار ، کود شیمیایی ، مواد شیمیایی ، مواد معدنی ، مصالح ساختمانی عنوان کرد .

کوهساری در ادامه با اشاره به رشد ترانزیت خودرو از طریق بندرگاه انزلی افزود : در این مدت یکهزار و ۲۸۱ دستگاه خودرو از طریق امارات و کشورهای عربی به بنادر جنوب وارد و از این بندرگاه به روسیه و قزاقستان ترانزیت شده است .

به گفته وی ، مجموع کل واردات صورت گرفته به بندرگاه انزلی از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۶۶۵ هزار تن با ۵۷ درصد کاهش بوده است .
وی عمده کالاهای وارداتی را شامل فولاد ، چوب ، سیمان ، کلینکر ، کالای ساختمانی و محصولات کشاورزی عنوان کرد .

کوهساری ، تعداد کشتی های پهلوگرفته در اسکله های بندرگاه انزلی در چهار ماه امسال را ۲۴۰ فروند اعلام و خاطرنشان کرد : ورود کشتی ها از خرداد ماه روند رو به رشدی داشته و از ۵۳ کشتی در خرداد به ۶۲ کشتی در تیر ماه رسیده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان یادآور شد : پارسال ۴۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بنادر استان انجام شده است .

بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری بالغ بر شش میلیون تن کالا در سال بزرگترین و مهمترین بندر شمال کشور محسوب می شود . 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ندا

۱ مرداد ۱۳۹۲

:shock: یعنی ما شاخ داریم یا دم یا کوریم نمیبینیم ؟ با چی از بندر جنس وارد یا صادر میشه؟ لتکا یا زیر دریایی دارین ما خبر نداریم؟ یعنی تو این تحریم وحشتناک اوضامون از سالای قبل بهتر بود؟همه که بیکار شدن .. ۱۰ تا سکو هام که همیشه خالیه چرا …. مفت میزنین آخه ؟

پاسخ