IMG_6468

مالک باشگاه ملوان می‌گوید به خاطر بستن قرارداد غیر قانونی با دو بازیکن این باشگاه از تراکتورسازی شکایت کرده است.

 

به گزارش سامانه تحلیلی،خبری انزلی کلاب، به نقل از سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی سیروس محجوب از شکایت باشگاه ملوان نسبت به در اختیار گرفتن دو بازیکن این باشگاه توسط تراکتورسازی بدون طی مراحل قانونی و بدون صدور رضایت نامه از سوی ملوان خبر داد.

به نقل از ایسنا، او اضافه کرد: باشگاه تراکتورسازی بدون انجام مراحل قانونی شاهین ثابقی و محمد پور رحمت الله ، بازیکنان ملوان را در اختیار گرفته است. به دنبال این موضوع ما از باشگاه تراکتورسازی به کمیته‌ انضباطی، سازمان لیگ و ستاد کل نیروهای مسلح شکایت ‌کرده‌ایم .

مالک باشگاه ملوان با بیان این که برای حضور این دو بازیکن در ملوان نامه‌ای را از سردار باران چشمه ، رییس تربیت بدنی نیروهای مسلح در اختیار داریم افزود: تا الان هم صبر زیادی کردیم تا این موضوع حل شود اما گویا باشگاه تراکتورسازی به دنبال حل این مساله نیست. این بازیکنان با ما قرارداد دو ساله دارند و تراکتورسازی بدون طی مراحل قانونی قراردادی را با این دو بازیکن ملوان بسته است.

محجوب خاطر نشان کرد: در این میان ما خیلی این دو بازیکن را مقصر نمی‌دانیم. مقصر اصلی باشگاه تراکتورسازی است که بدون هماهنگی با ما با این دو بازیکن مذاکره و با آنها قرارداد بسته است. ما حتی به این دو بازیکن چیزی حدود ۱۰ برابر رقم معمولی که برای بازیکنان سرباز می‌پردازند می‌خواستیم بدهیم.

او با اشاره به این که باشگاه ملوان سال‌ها برای این دو بازیکن زحمت کشیده، گفت: برای منافع باشگاه و خوشحال کردن هواداران به شدت دنبال این موضوع هستیم و آن را پیگیری می‌کنیم.

مالک باشگاه ملوان همچنین در بخش دیگر از صحبت‌های خود برای در اختیار قرار گرفتن بختیار رحمانی اشاره کرد و گفت: به شدت به دنبال این بازیکن هستیم و اگر مراحل قانونی برای در اختیار قرار گرفتن او طی شود حتما او را به ملوان می‌آوریم.

درباره تصمیم جدی سازمان لیگ برای پیگیری حق پخش تلویزیونی دیدارهای لیگ برتر، خاطر نشان کرد: امیدوارم به صورت جدی سازمان لیگ و باشگاه‌ها این مساله را پیگیری کنند و بتوانیم درآمد حاصل از این پخش را صرف هزینه باشگاه‌ها کنیم.

وی همچنین در مورد حق پخش تلویزیونی افزود: حق پخش تلویزیونی یکی از مهم‌ترین موارد درآمدی در باشگاه‌های مختلف در دنیاست. برای مثال تا جایی که من اطلاع دارم ارقام پخش تلویزیونی و حتی رادیویی بسته به محبوبیت، بزرگی و کوچکی تیم‌ها و رتبه‌های آنها متفاوت است.

مالک باشگاه ملوان با اشاره به درآمد بالای صدا و سیما از تبلیغاتی که در هنگام پخش رقابت‌های لیگ برتر کسب می‌کند، تصریح کرد: صدا و سیما در زمان‌های قبل، بعد و بین دو نیمه دیدارهای لیگ برتر درآمد قابل توجهی را از تبلیغات به دست می‌آورد. امیدوارم در این میان به باشگاه‌ها احترام گذاشته شود و حق و حقوق آنها نیز پرداخت شود.

محجوب اضافه کرد: دریافت حق پخش تلویزیونی دیدارهای لیگ برتر حق طبیعی باشگاه‌های حاضر در لیگ است. حتی برنامه پر بیننده همچون «۹۰» اگر دیدارهای لیگ برتر برگزار نشود، چطور می‌تواند این میزان درآمد از تبلیغات تلویزیونی دریافت کند؟ ندادن حق پخش تلویزیونی هم از نظر اخلاقی، هم شرعی و هم قانونی دارای مشکل است.

مالک باشگاه ملوان با اشاره به این که باشگاه‌ها همگی باید مقابل این اقدام بایستند، خاطر نشان کرد: اگر باشگاه‌ها اجازه پخش تلویزیونی دیدارها را ندهد، می‌توانیم امیدوار باشیم که به نوعی ابزار فشاری برای دریافت حقوق قانونی خود از پخش تلویزیونی به دست آورند.

محجوب افزود: مطمئنا اگر ملوان ورزشگاه اختصاصی داشت، حتما به سازمان صدا و سیما می‌گفتم که چه دلیلی دارد بازی‌های ما را بدون دادن حق و حقوق واقعی از تلویزیون پخش کنید؟ جالب این جاست که حتی گاهی خود صدا و سیما تیم‌های حاضر در لیگ برتر را به چالش می کشد و همین امر حتی سبب درآمدزایی برای آنها می‌شود.

مالک باشگاه ملوان با تاکید بر این که باید عزم جدی از سوی باشگاه‌ها برای دریافت حق پخش تلویزیونی وجود داشته باشد، گفت: این مطلب که حق قانونی باشگاه‌ها برای پخش تلویزیونی در اختیار آنها قرار نگیرد یک ظلم در حق آنهاست. برای مثال در باشگاه ملوان که دو اسپانسر خصوصی از آن حمایت می‌کند، این اسپانسرها انتظار دریافت رقمی از حق پخش تلویزیونی به عنوان درآمد دارند! من به هیچ عنوان رضایت ندارم که از اسم و برند ملوان بدون پرداخت حق و مطالبه قانونی استفاده شود.

او افزود: این امر مانند آن است که ما هم بیایم از برند صدا و سیما درآمدزایی کنیم، بدون این که مبلغی را به این سازمان بدهیم.

محجوب در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتشار ریز قراردادهای باشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: به نظرم ارقام اعلام شده توسط برخی از تیم‌ها چندان واقعی نبوده است. البته در این بین من حق را کمی به باشگاه‌ها می‌دهم.

او اضافه کرد: نباید خیلی برای باشگاه‌ها ایجاد محدودیت کنیم و باید به مدیران باشگاه‌ها آزادی عمل دهیم و در پایان هر فصل از آنها بپرسیم که هزینه‌ای که برای تیم‌های خود می‌کنند از چه منابعی دریافت می‌کنند.

محجوب خاطر نشان کرد: بودجه باشگاه‌ها را نمی‌توان در یک بازه زمانی کوتاه مدت پایین آورد. باید نظارتی را بر روی مدیران باشگاه‌ها انجام دهیم تا وقتی که باشگاه را ترک می‌کنند بدهی را بر روی دست باشگاه نگذاشته باشند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۵ مرداد ۱۳۹۳

آقا محجوب حق مارو از تراکتور سازی که تو لابی و حیف و میل پول و اغنا و دزدیدن بازیکنادست استقلال و لونگ رو از پشت بسته بگیر.
نمیدونم چرا چن ساله حرف از اتحاد تراخ و ملوان زده میشه
ما با هر تیمی نقاط مشترک داشته باشیم هیچ وجه تشابهی بین مکتب و هواداروی این دو تیم وجود ندارد.
حتی میدونم اذری های انزلی چی هم همین نظر رو دارن

پاسخ