bolvar-e-anzali

بلوار ساحلی قدس بندر انزلی یکی از جاذبه های گردشگری شهر انزلی محسوب میگردد که از قدمت بالایی نیز برخوردار است و حتی اولین پارک به سبک اروپایی و نوین در ایران محسوب میگردد که با چشم اندازی زیبا به تاسیسات بندری و دریای خزر و ورودی تالاب بین المللی انزلی فضایی چشم نواز و دل انگیز را برای گردشگران فراهم ساخته است.

تصویر زیر را میشناسید ؟ این تصویر مربوط به سر در قبرستان شهر انزلی است، سر دری که امروز باید جزء میراث تاریخی، بندر قدیمی انزلی محسوب گردد اما بخاطر سهلنگاری و ندانمکاری شهردار وقت تنها همین تصاویر از آن باقی مانده است.

393574_289376754431449_175875649114894_736946_1054702420_n


(سال شروع ساخت:۱۳۰۴ سال اتمام ساخت:۱۳۰۷ شمسی طراح:اسدالله بیک اهل لنکران اجرا:استادحسن تهرانی تخریب : سال ۱۳۶۶ زمان شهردار جوان باقر خوانساری این بنای ارزشمند به دلایل نه چندان قابل توجیه تخریب شد)

برخی بناها شناسنامه ی یک شهر محسوب میشوند، نمیتوان آنها را تخریب کرد و اگر قصد، نوسازی هم باشد نباید و نمیتواند چندان از اصلش فاصله بگیرد. به جرات نرده های بلوار انزلی با همه رنگ و رو رفتگی شان، نیازمند مرمت، رنگ آمیزی و نورپردازی مناسب بوده اند و نمیتوانند جای خود را به هیچ طرح جدیدی بدهند.

bolvar-e anzali

با خبر شدیم، عده ای از جوانان شهرمان پس از تخریب نرده های بلوار اقدام به شکایت از شهرداری شهر بندر انزلی کرده اند، امید است شهردار محترم انزلی با تدبیر مناسب به خواسته به حق این جوانان توجه و رسیدگی نماید. عزیزان مسئول و تصمیم گیر باید در نظر داشته باشند که  نباید نرده های بلوار انزلی را با خطوط اتوبوس سریع سیر خیابان های اصلی تهران اشتباه گرفته و خدای ناکرده در پس این اقدام با پیاده سازی طرحی جدید به چهره بلوار زیبای انزلی و قدمت آن صدمه وارد سازند.

800px-Bandar_e_Anzali_سی‌_متری-_بلوار_بندر_انزلی

جناب آقای سید تقی موسویان، شهردار محترم بندر انزلی، امیدواریم این اقدام شما در تخریب نرده های بلوار انزلی نام شما را در بین برخی شهرداران در طول تاریخ شهرداری این شهر که نا دانسته و یا با هر نیتی برگی از تاریخ این شهر را تخریب کرده اند قرار ندهد. امید است اعضای محترم شورای شهر بندر انزلی در این خصوص اقدامی عاجل و نظارتی درخور ارائه دهند وگرنه اگر اسم برخی از افراد مسئول که خساراتی از این دست را به تاریخ این شهر تحمیل کرده اند در دست نباشد مشخصات عوامل و مسئولین این اقدام در ذهن تاریخی اهالی شهر بندر انزلی به ثبت خواهد رسید و البته از مسیر قانونی مجبور به پاسخگویی خواهید بود.

Bolvaranzali

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

بسار متاسف شدم :brokenheart:

گند بزنن این مدیریت شهری رو :poop:

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

هیچ حرفی نمیشه زد ؟

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۳۶:

میخوان خیابون رو عریض تر کنن تا میدان امام به صورت یک چهار راه در بیاد ، او قسمتی که پشت کیوسک خراب شده وصل میشه به ۳۰ متری

Anzali Free Zone

Shahin

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

مغول ها هم اینجوری به تاریخ حمله نمیکردن که عزیزان اثری رو که توی میراث فرهنگی به ثبت رسیده نابود کردن…. امیدوارم میله فلزی با طرح ماهی اضافه نکن طراحان خلاق…
اگر دست درستی در ترمیم بناها داشتیم که عکسهای تاریخی عمارت شهرداری انزلی با شکوه تر از نسخه فعلی نبود چه برسد که از نو بخواهیم از ابتدا باز سازی کنیم .

پاسخ

ملوان

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

من از طریق این سایت یه سوالی از مسئولین شهرداری دارم و اون اینه که در شهرداری انزلی قسمتی بنام مبارزه با سد معبر هم وجود داره؟ اگه داره چطور بسیاری از کاسبان و مغازه داران علاوه بر فضای مغازشان و پیاده رو قسمتی از خیابان را هم اشغال میکنن.این مسئله در کل شهر بکرات دیده میشود نمونه بارزش هم ورودی خیابان آذربایجان است که قسمت زیادی از عرض خیابان توسط گاری های دستی اشغال شده و مردم بسختی میتوانند تردد کنند.امیدوارم شهرداری انزلی هم بمانند سایر شهرها با اینگونه مزاحمتها برای مردم توسط کاسبان زیاده خواه برخورد کند.

پاسخ

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

اعلام برنامه هیئت محبان الحسن (ع) مسجد چهارده معصوم (ع) بندرانزلی: لطفا اطلاع رسانی کنید….

پاسخ

انزلیچی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

خــــــــــــــــــــااااک ……

پاسخ

guilak

گیلک

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

مسائلی در شهر ما وجود دارد که در کمتر شهری دیده می شود. یکی همین سد معبرهای غیرقانونی نه تنها در خیابان اذربایجان بلکه در خیابانهای دیگر هم هست.دیگر اینکه در بعضی از خیابانها به محضی اقدام به پارک خودرو کنی بلافاصله سر و کله افراد غیر مسئول پیدا می شود که غالبا معتاد هم هستندو مبلغی بابت حق پارکینگ طلب میکنند که بسیار زشت و زننده است .و اصلا در شان مردم با غرور انزلی نیست .و…و… .من در تایید فرمایش ملوان عزیز نوشتم اگر کمی خارج از بحث شد پوزش می طلبم.

پاسخ