82128112-70824980[1]

با فرارسیدن بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت امیرمومنان حضرت علی(ع) ، شهر ساحلی انزلی در عزای مولود کعبه و همسر ام ابیها، غرق در ماتم و عزا شد.
از شب گذشته همزمان با دومین شب از لیالی قدر مردم ولایتمدار بندرانزلی همزاه با برگزاری احیاء دومین شب از شب های قدر، در مراسم سوگواری شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) نیز شرکت کردند.
همچنین امروز( دوشنبه ) مصادف با روز شهادت این امام همام با برپایی دسته های عزاداری و برگزاری آیین های سوگواری در عزای اولین شهید محراب نشستند.
در این عزاداری تشییع نمادین پیکر مطهر امیرالمومنین علی(ع) و ساخت تابوت نمادین آن حضرت از جلوه های ویژه آیین عزاداری امروز بود که شور و حال خاصی را بین مردم ایجاد کرده و عاشقان خط امامت و ولایت را منقلب کرد.
سرتاسر شهر ساحلی انزلی با برافراشتن پرچم های سیاه عزاداری در هر کوی و برزن، فضای معنوی را برای سوگواری مظلومیت امام علی(ع) فراهم کرده است.
مداحان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) نیز در این روز با قرائت اشعار و مرثیه هایی در غم شهادت حضرت علی(ع) در سوگ شهادت مولی الموحدین اشک ماتم ریختند.
امام اول شیعیان حضرت علی بن ابیطالب(ع) در ۱۹رمضان سال ۴۰هجری در شهر کوفه با ضربت شمشیر مسموم ابن ملجم مرادی از بازماندگان خوارج جنگ نهروان، فرق سر مبارکش شکافته و دو روز بعد در ۲۱ رمضان به دیدار معبودش شتافت و فزت و رب الکعبه شد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *