IMG1117

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی در مقاله ای به تشریح وضیعت ترافیکی شهر پرداخت و تصریح کرد: شهر انزلی به جهت ساماندهی ترافیکی، نیاز به طرح جامع ترافیکی دارد.

در ادامه به متن اصلی این مقاله می‌پردازیم:

ترافیک یک مقوله ای است که جوامع زندگی ماشینی امروز را تحت شعاع خود قرار می‌دهد و اگر با توجه به رشد جمعیت انسانی و نیاز به وسیله‌ی نقلیه‌ی جوامع کنونی در امر ترافیک برنامه ریزی نشود این موضوع به یک معضل تبدیل می‌گردد که امروزه می بینیم در هر شهر و منطقه ای که کمتر به آن توجه شده مردم مشکلات زیادی را در این حوزه متحمل خواهند شد.

در شهر بندرانزلی از یک طرف با توجه به ساختار جمعیتی که در شهر متمرکز است و از طرف دیگر وضعیت قرارگیری آن که محدود شده از شمال به دریا و از جنوب به تالاب بین المللی انزلی، باعث می‌گردد که حجم ترددی آن در مسیر تراکم و در راستای شرقی و غربی باشد.

بنابراین ویژگی های خاص بندرانزلی و قرار گیری آن در منطقه گردشگری و جاذبه های طبیعی باعث حضور گردشگران و مسافران زیادی می‌گردد که با این توصیف ضرورت نیاز به طرح جامع ترافیکی کاملا احساس می شود.

در طرح جامع ضمن بررسی طرح های پیشنهادی با یک چشم انداز معین، تدوین و چراغ راه تمام اقدامات بعد از آن خواهد بود و از عملیات نقطه ایی که بار ترافیک را از یک نقطه به محدوده ی دیگر منتقل می‌کند جلوگیری می نماید.

البته طرح های جامع ترافیکی یک برنامه دراز مدت است که با توجه به محدودیت های اعتباری و الویت بندی در عملیات اجرایی، میتوان اقدامات کوتاه مدت را انجام داد.

شهرداری بندرانزلی اقدامات ترافیکی را در سال ۹۳ با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر وشورای ترافیک آغاز کرده است که میتوان به مواردی از جمله ساماندهی ترافیکی برای برخی روزهای خاص سال، اصلاح و ساماندهی برخی خیابان ها و میادین و تقاطع ها اشاره نمود.

همین برنامه ها و اقدامات هر چند اندک در مقایسه با بزرگی بندرانزلی اثرات مثبت خود را بجا گذاشته است.

نظر به آمار منتشر شده از طرف راهور استان در سال ۹۳ نسبت به زمان مشابه سال قبل بیانگر این موضوع است که میزان تصادفات و متوفیان ناشی از تصادفات درون شهری در بندرانزلی به میزان ۵۶ درصد کاهش پیدا کرده است و در کاهش تصادفات رتبه دوم را بعد از سیاهکل دارا می باشد.

بنابراین می بایست از تمام امکانات و ظرفیت های مدیریتی، اجرایی و تکنولوژی روز استفاده کرد تا ضمن برنامه ریزی و هماهنگی، نسبت به ساماندهی موضوع ترافیکی شهرستان و شهر اقدام کرد.

قطعا همکاری مردم اعم از همشهریان عزیز و مسافرین می تواند در این راستا به ما کمک کند. لازم می‌دانم از همینجا از مردم و همشهریان عزیز فهیم و صبور تشکر نمایم و از شهرداری بندرانزلی می‌خواهم که نسبت به ارائه طرح جامع ترافیکی اقدامات قانونی لازم را انجام دهد تا تمام اقدامات و برنامه ها بر مبنای آن تنظیم و عملی گردد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی – غلامرضا رحیمی

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوون این شهر

۲۴ شهریور ۱۳۹۳

خدا رو شکر بالاخره یه مسئول شهری هم تو انزلی بلد مسئله ای رو تحلیل کنه . مقاله خوبی بود . ممنون جناب رحیمی

پاسخ

sari

۲۴ شهریور ۱۳۹۳

مشکل ترافیک این شهر زمانی حل خواهد شد که طراحان. حال چه ایرانی باشد وچه خارجی .ولی ۹۹ در صد خارجی باشد بهتر جواب خواهد داد .مثل طراحانی که حدود ۷۰ الی ۸۰ سال قبل مشکل گذر از رودخانه های انزلی وغازیان توانستند مشکل را با زدن بهترین پل در غازیان وانزلی رفع نمایند. که این طراحان ویا مهندسین با دادن بهترین طرح ویا جمع بندی بهترین طرح ها در کنار هم می توان برای چندین سال مشکل طرافیکی انزلی ویا غازیان را رفع نمود .ولی اگر می خواهند با طرح های من درآوردی ویا طرح های که هر کور وچل بدهد وشهرداری ویا مسئولین پیاده اش نمایند .چیزی نخواهد بود جز ویرانی وبر هم زدن زیبای خدادای شهر . واز طرفی دیگر از بین بردن بودجه ویا حدر دادن پولهای که برای حزینه کردن شهر مسئولین پایتخت برای این شهر در نظر گرفته اند

پاسخ

Shahin

۲۴ شهریور ۱۳۹۳

” بنابراین ویژگی های خاص بندرانزلی و قرار گیری آن در منطقه گردشگری و جاذبه های طبیعی باعث حضور گردشگران و مسافران زیادی می‌گردد که با این توصیف ضرورت نیاز به طرح جامع ترافیکی کاملا احساس می شود.

در طرح جامع ضمن بررسی طرح های پیشنهادی با یک چشم انداز معین، تدوین و چراغ راه تمام اقدامات بعد از آن خواهد بود و از عملیات نقطه ایی که بار ترافیک را از یک نقطه به محدوده ی دیگر منتقل می‌کند جلوگیری می نماید”

امیدوارم که همینطور بشه

پاسخ