enteghal_khoon_20120315_1530365311

رییس پایگاه انتقال خون انزلی از وجود یک هزار و ۹۲۱ اهداکننده خون مستمر در این شهرستان خبر داد.

مهتاب شیری پور عصر شنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد : این تعداد اهداکننده خون در شهرستان کوچک انزلی، قابل توجه و باعث مباهات است .

وی با اشاره به این که آمار اهدا کنندگان در مقایسه با شش ماه قبل محاسبه می شود ، یاداور شد : در شش ماه نخست امسال، سه هزار و ۸۵ نفر خون اهدا کردند که نسبت به نیمه دوم پارسال ، حدود ۹ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اضافه کرد : در هفته دفاع مقدس؛ نیروهای نظامی ناوگان شمال ۴۰ واحد خون اهدا کردند و در هفته نیروی انتظامی نیز ۲۰ نفر از کارکنان این نیرو ۱۷ واحد خون اهدا کردند.

شیری پور با اشاره به وجود ۷۲ بیمار تالاسمی افزود: خونهای اهدایی برای استفاده بیماران نیازمند به خون از جمله سرطانی ، جراحی ها ، سوانح ، هموفیلی ، کلیوی ، نوزادان نیازمند به خون مصرف می شود.

وی در تشریح مراحل خون گیری از افراد گفت : پزشک مرکز خون گیری پیش از اهدای خون، داوطلبان را بررسی و معاینه می کند که این بررسی شامل مصاحبه پزشکی درباره سوابق سلامتی، رفتارهای فردی و انجام یک معاینه مختصر است .

به گفته وی در صورتی که فرد داوطلب اهدای خون، تمامی شرایط لازم برای اهدای خون را داشته باشد می تواند خون اهدا کند.

شیری پور در مورد شرایط اهدای خون اظهار کرد : حداقل سن اهداء کننده ۱۸ و حداکثر سن ۶۰ سال تمام ، وزن ۵۰ کیلوگرم به بالا و فواصل اهدای خون کامل هشت هفته (۵۶ روز) است مشروط بر اینکه تعداد دفعات اهدای خون طی ۱۲ ماه، از چهار بار برای آقایان و سه بار برای خانم ها تجاوز نکند.

شهرستان ساحلی انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان، ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

۲۰ مهر ۱۳۹۳

من تا چند سال پیش تقریبا هر چهل ، پنجاه روز خون می دادم حتی یکی دو ماه بعد اون ماجرای تلخ زندگیم هم برام زنگ زدند که برم خون بدم اما متاسفانه به علت اینکه داروهای حاوی مخدرات استفاده می کنم این سعادت ازم سلب شده

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۴۶:

سید عزیز خدا حفظت کنه

3eyedAli پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳:

ممنون آقا شاهین خدا شما رو هم برای این شهر حفظ کنه

حسین

۲۰ مهر ۱۳۹۳

:rose:

پاسخ