82325605-712072481

 

مردم شهر ساحلی بندرانزلی در سوگ رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و سبط گرامی اش امام حسن مجتبی(ع) به عزا نشستند.

مردم همیشه درصحنه و ولایتمدار بندرانزلی با آویختن پرچم های سیاه بر سردر منازل و مغازه ها و پوشیدن رخت عزا برتن ارادت خود را به پیامبرخوبی ها و خاندان پاک ومطهرش نشان دادند.
مردم ازهرگوشه این شهر از پیر وجوان وخرد وکلان، باحضور دردستجات عزاداری ، اشک ماتم درفراق آخرین فرستاده خدا برزمین برگونه ها جاری کردند و بار دیگر برپایبندی به ارزشهای والای دین مبین اسلام دست بیعت دادند.
سینه زدن کودکان و ماتم و زاری پیرزنان و پیرمردان درگوشه گوشه این مراسم به چشم می خورد .
عشق به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)سالم ومعلول نمی شناسد و کسانی هم که از نعمت راه رفتن بی بهره بودند سوار برویلچر دردستجات عزاداری حضور داشتند تا درغیاب بسیاری از مسئولان شهر بگویند اگرچه پای رفتن ندارند اما سرشان همواره برآستان ولایت است چرا که دینی را که آخرین پیامبر خدا برای زمینیان آورد کودکانی را تربیت کرده که پیشگام تر از پدربزرگشان در را اعتلای آن و انتقال ارزشهای والایش به نسلهای بعدی هستند.
مردم عزادار پس از عزاداری با تجمع بر مزار شهیدان به عزاداری پرداخته و یاد و خاطره شهدا را نیز گرامی داشتند.
نکته قابل توجه دراین مراسم ، انباشته بودن برف روز پنجشنبه درمحل تجمع عزادارن بود و با وجود مطلع بودن از برگزاری چنین مراسمی در جوار مزار شهدا، پاکسازی مسیر انباشته از برف از یک ساعت قبل از برگزاری عزاداری شاید به این دلیل باشد که رسانه ها عزاداری مردم انزلی را درفضایی پوشیده از برف به تصویر کشیده و آخرین تلاشهای ستاد بحران شهرستان انزلی نیز درایام فراغت ازبحران دیده شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *