80770702-4701929

شهردار بندرانزلی گفت : برای داشتن یک شهر خوب نیازمند مدیریت واحد شهری هستیم .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، ˈ سید تقی موسویان ˈ روز دوشنبه در جمع اصحاب رسانه شهرستان اظهار کرد : فقدان مدیریت واحد ، مشکلاتی را برای شهر ایجاد می کند .

وی ادامه داد: باید مدیریت واحد شهری را باور داشته و به شهرداری ها واگذار کنند تا نابسامانی های موجود در شهر رفع شود.

وی تصریح کرد: شورای شهر برای شهر تصمیم بگیرد تا دستگاه ها کارهای مرتبط به کار شهرداری در زمینه ( آب ، برق ، گاز ، مخابرات) کارهایی نظیر کنده کاری ها و ترمیم ها را به شهرداری واگذار کنند.

*۲۵ هزار تیر برق در شهر

شهردار بندرانزلی با تاکید مجدد بر لزوم مدیریت واحد شهری تصریح کرد : ۲۵ هزار تیر برق در شهر نصب است .

موسویان گفت: شهری که تنها دو کیلومتر عرض دارد با این تعداد تیر برق برای بازگشایی خیابان با مشکل روبروست و پیشنهاد می کنیم این تیر برقها حذف و به جای آن مجوز زمینی دریافت شود .

*اجرای ۱۰۰ پروژه در ۲۰ ماه

موسویان با اشاره به گستردگی و تعدد مسئولیت های شهرداری یاداور شد: در ۲۰ ماه ۱۰۰ پروژه با ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار انجام دادیم .

وی با بیان این که بیش از ۵۰ درصد مردم در شهرها زندگی می کنند ولی شهرداری ها در میدان عمل تنها گذاشته شده اند ، خاطرنشان کرد: مشکلاتی که شهرداران دارند؛ باید به صورت خاص مورد توجه قرار گیرد.

وی تشکیل ستاد توسعه پایدار پیشنهادی از سوی یکی از خبرنگاران را پیشنهاد خوبی خواند و افزود: کارگروه های مختلف در شهرداری داریم و در حال حاضر کارگروه فنی این کار را انجام می دهد .

شهردار انزلی ادامه داد: یقینا ستاد توسعه پایدار و اتاق فکر برای شهرداری نیاز است .

موسویان تاکید کرد : برای حوزه های مختلف فعالیت شهرداری نیاز به مشاور و انجام کار میدانی و تخصصی داریم .

وی یادآور شد: برای پیشگیری از مشکلات تردد در شهر، مشاور ترافیک شهری گرفته ایم.

*بودجه کم ، وظایف متعدد

وی یادآور شد: مدیریت مناسب شهرانزلی با ۱۸ کیلومتر طول و دو و نیم کیلومتر عرض با ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه که نیمی از آن حقوق کارکنان است، بسیار دشوار است .

وی ادامه داد: شهرداری به تنهایی از عهده این کار بر نمی آید و مسئولان باید دست به دست هم دهند و به میدان کار وارد شوند .

موسویان تصریح کرد : قرار بود بندر آزاد سودی به شهر برساند ولی اعتبارات آن کجاست .

وی خاطرنشان کرد: شهر انزلی برای ماندگاری مسافر ، نیاز به نمادها و پارک های زیبا و ترمیم آثار تاریخی دارد .

وی افزود : در ورودی شهر سه پارک یکی در نزدیکی دروازه ماهی پارک جنگلی ، دیگری پارک بی بی حوریه و یکی نیز در خیابان اختر کاویان به طول یک کیلومتر و عرض ۲۶ متر دیده ایم.

*افتتاح ۴۰ پروژه شهری در هفته دولت

شهردار بندرانزلی گفت : در هفته دولت امسال ۴۰ پروژه عمران شهری با ۸۵ میلیارد ریال اعتبار افتتاح می کنیم .

وی با اشاره به ساخته شدن دروازه ماهی گفت : محل این دروازه به معنی آغاز شهر از این منطقه نیست بلکه نقطه ای مناسب برای توسعه بخشهای گردشگری و جلب مسافر بشمار می رود.

*زباله فقط مشکل شهرداری نیست

موسویان گفت: بیش از ۱۵۰ تن زباله در ایام شلوغ از سطح شهر جمع آوری می شود.

وی خاطرنشان کرد: زباله تنها مشکل شهرداری نیست بلکه مسئله شهرستان است .

وی با یاداوری این که محل دفن زباله در بشمن بسته شده، افزود: اکنون برای دفن پس سرندی و دپوی موقت زباله جایی نداریم و باید مسئولان ذیربط در این زمینه کمک کنند .

*کارخانه کمپوست

موسویان ادامه داد: کارخانه کمپوست انزلی فقط یک سوله بدون برق ، سرویس بهداشتی ، محوطه و سایر ضروریات بود .

شهردار بندرانزلی تصریح کرد : بیش از یک هزار کامیون زباله نیز در محوطه کارخانه دفن شده بود .

به گفته موسویان؛ برای جاده سازی بیش از هفت متر حفاری صورت گرفت و در مجموع برای فاز دوم این کارخانه بیش از ۱۵ میلیارد ریال هزینه شد .

وی تاکید کرد : شهردار باید با کارکردهای شهرداری و وضعیت شهر آشنا باشد تا بتواند برنامه ارائه کند.

موسویان با اشاره به این که یکی از مشکلات مهم شهر انزلی ، آب گرفتگی معابر بود خاطرنشان کرد : برای رفع این مشکل، مشاور هدایت آبهای سطحی گرفتیم که هم اکنون نیز در حال فعالیت است .

به گفته شهردار انزلی؛ برای حل این معضل بیش از پنج کیلومتر لوله گذاری و ۵۰ کیلومتر جو و جدول در شهر احداث شد.

وی افزود : شرکت آب و فاضلاب برای ارائه خدمات هزینه دریافت می کند ولی برخی از شهروندان فاضلابشان را به معابر باز کرده اند که باید شرکت آب و فاضلاب برای این مساله فکری بکند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت گردشگری برای شهر انزلی و مسئولیت شهرداری در قبال بهسازی فضاهای گردشگری از سپاه پاسداران خواست زمین مجاور پارک پاسداران را به شهرداری واگذار و معوض دریافت کند.

*طرح جامع شهری

موسویان افزود: برای طرح جامع شهری مشاور داشتیم ، ولی این طرح اشکالاتی دارد و اکنون در مرحله تهیه طرح تفصیلی است .

*میراث فرهنگی

شهردار بندرانزلی بی توجهی سازمان میراث فرهنگی نسبت به مرمت و نگهداری از آثار تاریخی را از مشکلات شهر خواند و افزود : سازمان میراث فرهنگی باید در زمینه ترمیم و تعمیر بناهای تاریخی آستین بالا بزند .

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه انزلی از مهمترین مراکز گردشگری گیلان به شمار می رود از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می خواهیم یکی از معاونتهایش را در این شهر مستقر کند .

موسویان در خصوص بناهای فرسوده نیز خاطرنشان کرد : با صاحبان ساختمان های فرسوده تعامل می شود و برای نوسازی بافتهای فرسوده امتیازاتی واگذار می شود.

شهردار بندرانزلی در ادامه امور فرهنگی را از مسئولیتهای مهم شهرداری عنوان و خاطرنشان کرد : در انزلی یک فرهنگ سرای خوب خواهیم ساخت .

وی یاداور شد: پارسال ۴۰۰ میلیون تومان برای امور فرهنگی به ادارات و سازمان ها و نهادهای مختلف پرداختیم .

وی همچنین در ارتباط با قدردانی خبرنگاران از فعالیتهای موثر حامد سمیعی مسئول روابط عمومی شورای شهر و شهرداری خاطرنشان کرد : روابط عمومی کارش اطلاع رسانی است و زبان و بازوی یک مدیر است .

*خبرنگاری کار سختی است

شهردار بندرانزلی همچنین با بیان این که خبرنگاری کار سختی است گفت : اگر حادثه ای از قبیل زلزله ، سیل و غیره اتفاق بیفتد اولین کسی که باید در صحنه حضور یافته و خبر تهیه کند و به مردم اطلاع رسانی کند؛ خبرنگار است .

وی از تلاش های خبرنگاران برای انعکاس اخبار شهرداری تشکر و خاطرنشان کرد: تبیین جایگاه شهرداری به کمک خبرنگاران امکان پذیر شده است.

موسویان ادامه داد: اطلاع رسانی به مردم در خصوص فعالیت های انجام شده و غیره از طریق رسانه ها میسر می شود .

وی با یاداوری عملیات احداث پل شناور در جبهه خوزستان گفت : امروز ما هرچه عکس و خبر و فیلم از صحنه های جنگ به یادگار داریم حاصل تلاش خبرنگاران است .

وی تاکید کرد: مدیران را به چالش بکشید ولی کارهای خوب انجام شده را نیز به اطلاع مردم برسانید .

شهردار انزلی ادامه داد: مدیران تا مورد نقد و بررسی قرار نگیرند حرکت نمی کنند و من از شما خبرنگاران می خواهم که عملکرد شهرداری را نیز مورد نقد صحیح و منصفانه قرار دهید .

* وظایف فرهنگی مان را خوب انجام نداده ایم

شهردار بندرانزلی خاطرنشان کرد : ما فرهنگ ایثار و شهادت را به درستی به جوانان نشناسانده ایم .

وی گفت: برای کمک به شناساندن ایثار شهدای گرانقدر یادمان شهدایی را در پارک ساحلی بلوار ( قدس) به طول ۴۸ متر و ارتقاع چهار متر و ۲۰ سانتی متر با ۴۱۳ عکس شهیدان شهرستان بر روی سنگ گرانیت حک و نصب کرده ایم که روز ۲۴ مرداد مصادف با تخریب قبرستان بقیع باحضور مسئولان استان وشهرستان افتتاح می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *