80597615-3831770

شهردار انزلی با تبریک سال نو به عموم مردم ایران به ویژه شهروندان گفت : برای توسعه صنعت گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران در شهر نهایت تلاشمان را می کنیم .

سید تقی موسویان روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : زیباسازی شهر و افزایش مناطق گردشگری را در دستور کار داریم .


وی خاطرنشان کرد : ۱۳ هزار متر مربع پارک جنگلی نیز امسال برای گردشگران آماده سازی شده و تعداد کمپینگها نیز به سه نقطه افزایش یافته است .

وی با اشاره به در دست ساخت بودن دروازه ماهی با طراحی یک هنرمند اهل انزلی با مصوبه شورای شهر با ۳۰۰ میلیون تومان هزینه در کارگاهی واقع در شهرک صنعتی حسن رود افزود : ساخت این نمادها نیز در این راستا صورت می گیرد .

به گفته وی ساخت نمادی برای میدان مرکزی شهر ( میدان امام خمینی ) نیز امسال به پایان می رسد .

شهردار انزلی در خصوص انتقال شهرداری از بنای تاریخی فعلی به ساختمان کشتارگاه سابق گفت : این کار با مصوبه شورای شهر انجام می شود و هم اکنون در حال بازسازی ساختمان کشتارگاه به منظور آماده نمودن جهت انتقال هستیم .

وی با اشاره به حجم بالای زباله های جمع آوری شده در ایام تعطیلات ( قریب ۲۰۰ هزار تن ) گفت : دو دستگاه سینتلر و یک تریلی برای حمل بهداشتی زباله خریداری شده است .

به گفته وی یک دستگاه بیل و غلطک مکانیکی نیز برای کارهای عمرانی شهرداری خریداری شده است .

وی در خصوص ساخت دیواره شهدا در پارک ساحلی (بلوار ) گفت : تاکنون تصاویر شهدای سالهای ۵۷ تا ۶۴ نصب شده و بقیه نیز در دست اجرا است .

شهردار انزلی همچنین از زیباسازی و رنگ آمیزی سقف حافظیه انزلی ( محل ترنم موزیک ، موزیک جیگا ) در این شهر بعد از ایام تعطیلات خبر داد .

شهر انزلی واقع در کرانه جنوبی دریای خزر از شهرهای مهم گردشگری کشور و گیلان بشمار می رود .

تالاب انزلی ، سواحل ماسه ای ، پلهای تاریخی غازیان و انزلی ، بوستان ساحلی ( بلوار ) ، موج شکن ، فانوس دریایی ( برج ساعت) ، کلیسای مریم مقدس ، ساختمان قدیمی دادگستری ، حافظیه ( محل ترنم موزیک ) ، کاخ موزه میان پشته ، منطقه آزاد انزلی از جمله جاذبه های گردگشری بندرانزلی بشمار می آید .

سالانه قریب چهار میلیون گردشگر از این شهر دیدن می کنند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۱۱ فروردین ۱۳۹۲

تلاش چیز خوبیه ، ما هم گاهی تلاشمو نومیکنیم

پاسخ