porshaban

به گزارش سامانه تحلیلی خبری انزلی کلاب، در جلسه  ی۶ ساعته روز یکشنبه شورای اسلامی شهر بندرانزلی که با حضور شهردار برگزار شد، رضا پورشعبان اکثر وقت خود را به گلایه از رسانه و نقدهای غیر معقول و مغرضانه بعضی از آنان اختصاص داد.

شهردار بندرانزلی در ادامه به موارد ذیل اشاره داشت که برای کوچکترین خاکبرداری شهرداری انزلی نیازمند اخذ مجوز از شورای تبیین است و این مجوز در حضور شخص فرماندار و دادستان انزلی صادر میگردد و برداشتن و قطع درختان صنوبر هیچ مجوزی از هیچ نهادی نمیخواهد و مصوبه وزارت کشور است که با توجه به ضعیف و سطحی بودن ریشه های درختان صنوبر و خطر ناک بودن آنان در باد و توفان ، شهرداری هر شهر باید تمام درختان صنوبر را قطع و جای آنان درختان جدید بکارد.

ایشان از ارتباط تصاویر طرح سالم سازی ساحل به برداشت غیر قانونی ماسه توسط شهرداری گلایه و اشاره داشت که منطقه مذکور به عنوان طرح نمونه ساحلی انزلی از سوی استانداری انتخاب گردیده است.

وی با بیان اینکه کسانی هستند در این شهر که نمی خواهند شهر پیشرفت کند افزود: بعضی از این نوشته ها زحمات شبانه روزی و چند ماه یک کارگر و مسئول شهرداری را به راحتی زیر سوال می برد و این برای من شهردار قابل قبول نیست و در ادامه اضافه کرد: اگر تهمتی به من زده شود پاسخ نخواهم داد اما اگر به همکاران من و یا زیر مجموعه بنده تعرضی شود به این عمل با اقدامات قانونی پاسخ خواهم گفت.

انزلی کلاب:

سوالی که در اینجا مطرح میشود و نیازمند پاسخگویی مسئولین شهرداری و شورای شهر انزلی است، آن است که به راستی چرا وقتی قوانین به صورت شفاف حیطه اختیارات مسئولین و رسانه را مشخص ساخته است بخش زیادی از جلسه شورای اسلامی شهر انزلی باید به جلسه محاکمه بدل گردد. قانون نشر اکاذیب و اجرام رسانه ای با ابعاد گوناگون (مادی، معنوی و قانونی) مشخص و قابل رسیدگی است و در ساده ترین حالت یک رسانه موظف است در صورت اثبات اشتباه خود، ضمن عذر خواهی در همان ابعاد کمی و کیفی به ایراد خبر صحیح و تکذیب رسمی مطلب مندرج در رسانه خود بپردازد.

به شخصه معتقدم که رسانه با هر هدف، نیت و سیاستی که به فعالیت میپردازد و اقدام به تهیه خبر میکند میتواند برای شهری چون انزلی که از نعمت رسانه های مکتوب بی بهره است مفید باشد، چرا که نقد حتی به جهت تخریب نیز خود محرکی برای پیشرفت و اقدامات سنجیده تر در آینده است و درس بزرگ دیگری را که برای مسئولین به همراه دارد، درک بهتر لزوم جایگاه روابط عمومی نزد سازمان ها و نهادهای دولتی است، چرا که دانستن حق مردم است و اگر بر این حق مردم بر گردن مسئولین در عمل عقیده داشته باشیم، بدون شک پر قدرت تر در راستای خبر رسانی و اطلاع رسانی گام خواهیم برداشت که نقش بسزایی نیز در افزایش مشارکت مردمی در بر خواهد داشت که خود لازم و ملزوم توسعه شهری است.

با جستجویی کوچک به خبری در خصوص تصمیم شورای شهر تهران برای قطع درختان صنوبر برخوردم که حقانی عضو شورای شهر تهران پس از وقوع حادثه توفان در این شهر به اندیشیدن چاره ای برای قطع درختان صنوبر پرداخته است و چنین گفته که:  البته درختان صنوبر و کبوده که به تازگی در شهر تهران مورد استفاده قرار گرفته به مصلحت شهر نیست چرا که علی‌رغم رشد خوب آنها بعد از چند سال از قوت می‌افتند و از بین می‌روند.

  فراموش نکنید که از دید یک خبرنگار و صد البته عام مردم، درخت به خودی خود درخت است و این تنها اطلاع رسانی مناسب از اقدامات است که به روشن گری اقدامات و خدمات کمک خواهد کرد و منفعت آن در ابتدا نیز کمک حال خود مسئولین خواهد بود و سپس ادای دین مسئولین نسبت به مردم.

 سوال دیگر ما این است که آیا درختان در شهر بندرانزلی صاحب شناسنامه توسط شهرداری هستند یا خیر ؟ اگر هستند چه زیبا بود که با ارائه آمار و ارقامی دقیق طی خبر و بیانیه ای از سوی سازمان شهرداری، ضمن اعلام وضعیت فعلی تعداد درختان موجود در شهر بندرانزلی، خبر قطع درختان با ارائه دلایل منطقی  آن منتشر میگردید.

در نظر داشته باشید که نقد هایی از این دست نه محدود به شهر انزلی بلکه در شهرهای توسعه یافته چون تهران نیز به وفور یافت میشود و شهرداری تهران علی الرغم تلاش های گسترده که در سر سبز ساختن نقاط مختلف شهر صورت میدهد و از دل تپه های خاکی جنگل های سر سبز پدیدار ساخته و میسازد، همواره زیر ذره بین و نقد خبرنگاران و دوستداران محیط زیست است، که در این مورد نیز نقش اطلاع رسانی کاملا مشهود است.

در خصوص برداشت ماسه از ساحل نیز اگر چنین است که میفرمائید، با انتشار اخباری از عملکرد و دستاوردها و اقدامات شهرداری و اطلاع رسانی به موقع توسط خود شهرداری مشکلاتی از این دست  نیز قابل مرتفع شدن است. به هر حال باز هم معتقدیم که بالاتر رفتن ظرفیت نقد پذیری در شهر بندرانزلی نزد مسئولین و ارتقاء سطح خبررسانی خدمات، امری لازم و ضروری است و خود میتواند نشان دهنده تفاوت های عمده شهرداری انزلی با دوران پیشین خود باشد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Shahin

۱۰ تیر ۱۳۹۳

اینکه شهرداری انزلی نسبت به گذشته پر تلاش تر ظاهر شده توش شکی نیست اما آقای پورشعبان عزیز، میدونم که تلاشتون برای بهره گیری از مشارکت مردمی تابحال با شکست مواجه شده اما راه موفقیت و ارتباط با مردم تقویت بخش روابط عمومی با پرسنل کمکی است، یعنی مدیر این بخش برای پوشش اخبار سازمانی پر کار چون شهرداری نیازمند امکانات و نفرات کافی است. هر چه ارتباط شورا و شهرداری با مردم تنگاتنگ تر باشد مسیر توسعه و پیشرفت شهر گشایش خواهد یافت.
راه اندازی و تاسیس سرای محلات با بهره گیری از سازمان اوقاف انزلی راه حلی است که علاوه بر اشتغال و ارتباط بهتر شورا با سایر محلات انزلی نقش بسزایی در تعامل مردم و شهرداری ایفا خواهد نمود، تاسیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری انزلی ( ما تضمین میدهیم هنرمندان این شهر بدون حقوق ثابت وظایف این بخش را بر عهده خواهند گرفت تا استارت آن بخورد) راه اندازی سازمان نوسازی شهرداری انزلی و ارائه سند چشم انداز و اقدام به تصحیح منطقه بندی شهر انزلی میتواند گشایش دهنده مسیر شهرداری انزلی در آینده باشد.
ما مردمان حرفیم، اما عاقبت این اعمال انسانهاست که باقی خواهی ماند و حرف باد هواست، امروز که وقت عمل است همانند ماههای نخستین پر تلاش و پر توان ظاهر شوید که خداوند کریم نیز وعده پیروزی را به صابرین داده است. علی علی …

پاسخ

sinaclub پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۰:

کاملا باهات موافقم شاهین جان

ليلا پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۰۹:

:yes: :yes: :yes: :yes:

guilak

گیلک

۱۰ تیر ۱۳۹۳

پس از خواندن این خبر و بخصوص جمله : ” کسانی هستند در این شهر که نمیخواهند شهر پیشرفت کند” بسیار و نگران و ناراحت شدم.چرا شرائط باید طوری باشد که شهردار عزیز ما یا عضوی از اعضا شورا و یا هر مسئول دیگری چنین حسی پیدا کند؟ تا کی باید با پندارهای واهی و رفتار خود خواهانه بعضیها شهر ما از پیشرفت و مردم ما از رفاه و امنیت بی بهره باشند؟ زمان انتخابات یادتان هست که چه بساطی راه انداخته بودند؟ با اینکه باعث و بانی آن شرارتها نیز معلوم بود کاری انجام نشد.چرا مسئولان شهر ما دست به دست هم نمیدهند و شر افراد مزاحم را کم نمیکنند؟ هر چه بیشتر با کسانی که مانع ایجاد میکنند مدارا شود اثر مخرب آنها در جامعه بیشتر و بیشتر خواهد شد.باور کنید شنیدن این جمله از زبان شهردار یک شهر بسیار دردناک و هشدار دهنده است.از اعضا محترم شورای شهر و فرمانداری و شهرداری و ادارات مربوطه به عنوان یک شهروند تقاضا دارم با اتحاد و همدلی و توکل بر خداوند متعال دست به دست هم بدهند تا با انرژی و هم افزایی بیشتر خدمتی برای شهر .مستعد و محروم ما انجام دهند.آیا این شهر در خلا واقع شده است و هیچ دسترسی به مبادی و ملجا قانونی ندارد؟ اگر اینطور نیست پس چرا کار قانونی و قهری به جهت مقابله صورت نمیگیرد؟ نمیگویم حتما برخورد قانونی این یک گزینه است .هر روشی که خودشان صلاح بدانند اما در هر صورت چشمان را باید شست و …

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۱۱:

داداش یه بحث دیگه هم هست و اونم اینه که طرف “نا توانی” خودشو به یه دشمن خیالی ربط میده.آخه شما از شهرداری که بزرگترین شهری که دیده رشت و انزلیه انتظار دارین چه حرکت خاصی انجام بده.چه ایده ای داشته باشه؟

گیلک پاسخ در تاريخ تیر ۳۱ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۸:

من درباره جناب شهردار اطلاعات چندانی ندارم اما با مجید عزیز کاملا موافقم.دیدن شهرهای توسعه یافته بزرگتر و آبادتر میتواند تاثیر زیادی بر دیدگاه و عملکرد یک شهردار بگذارد.

سارا پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۳:

گیلک با صحبت و نظرت موافقم
بسیار وحشتناک است

محمد نژادجعفری(فعال محیط زیست)

۱۰ تیر ۱۳۹۳

ما معمولا عادت داریم تا بلایی برسرمان نازل نشود کاری انجام ندهیم
وضعیت تالاب انزلی که که مشخص است. در آلودگی دریا که شکی
نیست. کمر درختان شهر که سالهاست که میشکند. قلب حامیان محیط
زیست خون است. دیگری صنوبری در شهر نمانده است که آشیان پرندگان
باشد و دکل های مخابرات شده تمام زندگی آنها. راستی کلاغ ها کجایند؟
تا دلت بخواهد موش و گربه در این شهر جولان میدهند .باید بگویم انزلی
سالهاست که نفس های آخر را میزند….!

پاسخ

سارا پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۶:

آن استاد معروف هم در رادیو همین را میگفت و دلش خون بود
اسمش یادم رفته همان استاد معروف محیط زیست در ایران دکتر…دلش خون بود

مریم

۱۰ تیر ۱۳۹۳

با شهردار کاملا موافقم . این عوام فریبی و تفرقه اندازی بعضی از سایت ها مسئولین رو در کارشون سست میکنه و به ضرر شهر میشه . باید یک بار برخورد شدید بشه که جرات نکنن به راحتی با فریب دادن مردم به هدفشون برسن

پاسخ

حسام

۱۰ تیر ۱۳۹۳

من فقط یه سوال داشتم چرا شهردار این حرفو میزنه؟ یعنی چی که کسایی هستن که نمی خوان شهر پیشرفت کنه جناب شهردار اگه نمبتونی کاری انجام بدی این حرفارو نزن در مسیر اصلاحات هر اتفاقی ممکنه بیافته اما شهردار یکی از تجدد خواه ترین و اصلاح طلب ترین شهر ایران نباید این حرفو بزنه شما کارتو انجام بده اگه کسی مانع شد مطمین باش مردم خودشون دس بکار میشن و…….

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۱۲:

دقیقاً

۱۰ تیر ۱۳۹۳

اقای شهردار روابط خودت را با مردم تقویت کن چطور میشود یک نامه از یکی از مساجد پر تلاش شهر برایتان می اید و در خواست جلسه با شما می کند ولی شما هیچ عکس العملی نشان نمیدهید تا مردم را کنارتان نداشته باشید هچ کاری حل نمیشود

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۱۰ تیر ۱۳۹۳

یکی می گه تو بخش طراحی شهری و فضای سبز ضعیف عمل شده یکی می گه همین ۴ تا درختم زیادین.با خودتون چند چندین؟؟؟تنها خیابون های خوب این شهر ۳۰ متری و یه قسمت از تکاوران که درختکاری شدن و حال وهوای دیگه ای به آدم میدن حالا با طرح تعریض جاده و غیره همون ۴ تا رو هم قطع کنین هم خیال شما راحت بشه هم ما و چند سال دیگه هم منتظر ریز گردها در انزلی باشید همون طور که به تهران رسید به شمال هم میرسه ،فقط روز به روز به پیشروی بیابون ها کمک می کنیم.

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۲:

آقای انزلچی چی برای رفع مشکل ترافیک راه حلی جز عریض کردن این جاده سراغ دارید ؟

انزلیچی پاسخ در تاريخ تیر ۱۱ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰:

من از بی برنامگی شهرداری متعجبم اگه قرار بود ۳۰متری عریض بشه واسه چی انقدر مجوز ساخت داده شد؟ مشخصه نمی تونن اعتبار واسه تخلیه ساختمون ها جور کنن پس مثل همیشه کم هزینه ترین طرح رو پیاده می کنن و وارد حریم بلوار میشن.بلوار بیت المال هست و متعلق به تمام ساکنان انزلی .حداقل فضای سبز موجود رو هم می خوان از بین ببرن.

یک شهروند

۱۰ تیر ۱۳۹۳

هر چیزی سواد میخواد توی این شهر که را به راه اعلام جلسه میکنن جز تو سر و کله زدنه هم کاری ندارند مگه تو تو این جلسات شورا چه عملکردی انجام شده جز اینکه میبینیم همیشه در حال شکایت کردن هستند یعنی شهردار یک شهر کاری جز این برای انجام دادن نداره این نهایت بیسوادیه که تو چنین جلساتی فقط محور حرف زدن اعتراض باشه.جناب آقای شهردار تمام اون کسانی که نمیخواهند این شهر از نظر شما به پیشرفت برسه سال ها قبل از شهردار شدن شما نه با سمت بلکه تنها به عنوان یک شهروند عادی برای این شهر تلاش کردن تا انزلی نامش انزلی شد حالا شما نیومده با چهار تا چراغونی و جشن و ۴ تا رنگ آمیزی تیرای برق میخواهید به شهرونداتون توهین کنید.ادمین عزیز لطفا جلساتی رو اطلاع رسانی کنید که واقعا بازه کاری داشته نه اینکه مجبور باشیم اینجور مطالب پیش پا افتاده ای رو که ناشی از عدم توانایی یک عده ای که اسمشون مسئوول هست رو به عنوان اخبار شهرمون بخونیم.آدم واقعا متاسف میشه.

پاسخ

همشهری

۱۰ تیر ۱۳۹۳

با سلام جناب شهرداری می فرمایند کسانی هستند که شهر نمی خواهد پیشرفت کند. من متوجه منظور ایشان نشدم. منظورشون چیه دقیقا؟ چگونه مانع از کارهای عمرانی می شوند؟ ماشین های شهرداری رو پنجر می کنند؟ آب توی ماسه های خیابان می ریزند؟ جلوی کارگرها رو می گیرند؟؟ :eek:

پاسخ

۱۰ تیر ۱۳۹۳

آقا شهر دار با سلام.
این کلمه ای که بیان کردید ۹۰ در صد مردم بخصوص ساکنین شهرمان، گفته شما را قبول دارند، که عده ای نمی خواهند شهر انزلی ترقی کند.
آری امروز بسیاری از اشخاص احساس می کنند حتما باید پست و مقام و یا مسئول ارگانی باشند تا برای جامعه شان خدمت کنند. جالب اینجاست از ۱۰۰ نفر که اینچنین تفکری دارند زمانی هم که به پست ومقام ویا اینگونه موقعیت ها به آنها رو می دهد و موقع عمل می رسد اقدامی هم از آنها نمیبینیم.
و جز حرف چیزی ندارند.
ای کاش همه ما (فقط به مسئولین اشاره نمی کنم بلکه به همه حتی خودم) می توانستیم به اندازه یک صدم رفتگران شهر برای جامعه خدمت کنیم. آن وقت نیازی نبود در اینده به بهشت برویم. حال در بهشت زندگی می کردیم.
افرادی که با کمترین مزد بیشترین زحمت را برای جامعه شان می کشند و اگر سفره رنگینی ندارند ولی همان تکه نانی که بر روی سفره دارند، روزی حلال می باشد.
افرادی که ریاست ندارند ولی اتحادشان بیشتر از همه می باشد. ای کاش افرادی که به آنها نظم وترتیب می دهند می توانستند اندکی برای خودشان اینگونه نظم وترتیب ایجاد کنند. یا می توانستند به اندازه انها اتحاد وهمدلی وهمبستگی داشته باشند.
ای کاش همه ما آنقدر که به ریاست و به پست ومقام فکر می کنیم یک ۱۰۰ ام ش را هم به خدمت به جامعه و یا اطراف مان اختصاص دهیم. آقای شهردار عزیز همانطور گه اگاه هستید وبه صراحت بیان می کنید که افرادی ترقی شهر را نمی خواهند. حالا همه چیز در دستان شما می باشد و خودتان باید بدانید که چگونه برقرار باشید اگر امروز خودتان وکارهای خودتان را قبول دارید. پس باید بدانید چگونه باید تلاش نمائید تا برای همیشه برقرار باشید.
امروزه اگر ظلم جای ناحقی را می گیرد باعث اش همان مظلو مانی هستند که اتحاد وهمدلی ندارند و می گذارند ظالمین بر انها حکمرانی کنند و همچنین اگر مسئولین خوبی هستند و زود بر کنار میشوند.
و یا نمیگذارند کاری انجام دهند. ان هم بستگی به خودشان و سیاست خودشان دارد. پس از همه عزیزانی که خوب هستند و احساس می کنند برای جامعه شان مفید هستند. خواهش می کنیم بیشتر آگاه باشند. تا نابودشان نکنند و یا به همین سادگی جایشان را به دیگران واگذار نکنند.
آری آقای شهردار امروز باید سعی کنید. رسانه ها شهر را بیشتر نمائید. حتی این شهر یک روزنامه شهری ندارد. تا دیگران را آگاه نماید همه کامپیوتر را بلد نیستد و به اینترنت دسترسی ندارند.
دیگر اینکه دست بچه های این سایت درد نکنه و از خدا می خواهیم همیشه پشت و پناه شان باشد که بدون هیچ چشم داشتی و بدون هیچ باند بازی و سالم و بی ریا به شهر شان خدمت می کنند و تا جایی که از دست شان بر می اید و در حد توان و موقعیت شان می باشد. برای همشهری هایشان تلاش می کنند. اقای مسئولین ای کاش می توانستید رسانه های خبری مثل روزنامه ها و یا حتی تلویزیون و یا چیزهای دیگر را زیاد تر می کردید. تا همه همشهری هایمان از انچه در اطرافشان می گذرد اگاه می شدندو همچنین سطح آگاهی شان بیشتر می شد.
آقای شهردار با اضافه کردن رسانه ها خدمت بزرگی به همشهری ها و بخصوص خودتان می کنید زیرا ساکنین شهر ما همیشه دنبال حق هستند اگر خوب در این سایت توجه نمائید. هر کسی پشت شما ویا پشت افرادی که به این شهر خدمت می کنند حرفی زده باشد. افراد دیگر برای دفاع از شما بلند شده و ان اشخاص را اگاه ویا بر سر جای شان می نشانند.
اگر واقعا ساکنین شهر تان را دوست دارید و هدفتان خدمت می باشد بهتر است رسانه ها راا ضافه کنید. زیرا به این طریق و با راه حل های که وجود دارد و با اتحاد وهمدلی می توانیم به شهر مان و ساکنینش خدمت نمائیم. جز این راه راه دیگری وجود ندارد زیرا با رسانه ها می توانید به اهدافتان نزدیک شوید.
نمونه همین جا به جایی شنبه بازار انزلی شما می توانید با وسیله رسانه ها مردم را روشن نمائید و دیگر اینکه از مسئولین شهر خواهش می کنم با همدیگر اتحاد بیشتری داشته باشند و پشت همدیگر باشند زیرا زمانی می توانند موفق و یا به اطرافشان خدمت نمایند که اتحاد داشته باشند.اگر غیر از این باشد و یا به پست ومقام فکر کنند باید بدانند که خیانت بزرگی به جامعه می کنند و کاری می کنند تا نسل های جدید هم گمراه شوند و آنها هم از مسیر اصلی شان دور شوند.
همیشه یک مثال خوب می زنند ((((((چاه کن همیشه ته چاه می باشد ))))آقای شهردار و اقای مسئولین شهر اگر می خواهید به اهدافتان برسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است: خودتان به سمت مردم و یا مردم را به سمت خودتان بکشید. تا بتوانید فکرها و یا طز ها و نظریه ها را در کنار هم بگذارید تا از عملکردتان بهترین نتیجه را بگیرید.
حالا این نزدیک شدن ها به هر طریقی شد در غیر این صورت عملکرد تان نه به چشم می اید. نه می توانید خدمت و یا عملکردی داشته باشید. بر قراری تان هم موقتی خواهد بود و برکناری تان هم خیلی فوری.
خدائی یک واقعیت را باید بیان کنیم که اگر بگوئیم مسئولین کاری انجام ندادند ولی کار بزرگی که نسبت به سالهای دیگر انجام داده اند این است که این سایت رابطی بین مسئولین ومردم شده است.
بسیاری از شنیدنی ها را هر دو طرف با جان دل می شنوند. چه بد باشد و یا چه خوب این آزادی بزرگی است که وجود دارد. که این ازادی نشانه این است که بسیاری از مسئولین شهر ما دوست دارند برای جامعه و شهرشان خدمتی انجام دهند و همچنین همشهری های شان را دوست دارند. ولی حیف است که فاصله باعث شده تا نتوانند نتیجه کامل بگیرند…..
با تشکر از بچه های سایت وهمچنین مسئولین شهر ما شاید نظر و یا توجهی به این نوشته داشته باشند واگر هم اشتباهی در این نوشته ها مشاهده نمودند خواهش می کنیم به بزرگی شان ما راببخشند. ث..غ

پاسخ

۱۰ تیر ۱۳۹۳

ببخشیددر نوشته های بالا به یک جابجایی شنبه بازار اشاره نمودم. . نکات تی را که می خواستم به ان اضافه نمایم این است. . از مسئولین شهر خواهش می کنم . اگر تصمیم برای کاری دارند . نمونه همین شنبه بازار انزلی و یا حرکتهای بعدی خواهش می کنم اولا همه باهم به همراه متخصصین محیطی و مردم تصمیم درستی بگیرند.
اگر نتیجه کامل گرفتند ان وقت ان را پیاده نمایند. تا اشتباهی رخ ندهد ویا همین اشتباه باعث آن نشود که عده ای دیگر سوء استفاده نمایند و از این اشتباهات به نفع و منافع شخصی خودشان استفاده کنند. ویا اینکه باعث شود ذهن به سمت اشتباهات متمرکز گردد. که خود میتواند مانع اقدامات بعدی شود.

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۰ تیر ۱۳۹۳

جناب شهردار
تنها کاری که باید انجام دهید این است .یا خودتان به سمت مردم ویا مردم را به سمت خودتان بکشید.

با تشکر از ثاراله عزیز . برادر ارجمند به خاطر درخواست و انتقاد شما متشکریم . نامه شما رسما در جلسه فردا شورای شهر خدمت شهردار تقدیم خواهد شد .

پاسخ

محمد

۱۰ تیر ۱۳۹۳

من با آقای انزلیچی موافقم. تنها خیابانهای این شهر که مجال قدم زدن در گرمای طاقت فرسای تابستان را به ما میدهند همین دو خیابان تکاوران و ۳۰ متری ست که البته به جرات میتوان گفت اکنون تنها یادگار سبز گزشتگان ماست که آن هم در غیاب اراده و عزم جدی مسئولان و نبودن متولی مشخص در حال نابودی ست!دوستان من یک سوال را مطرح میکنم. شما فکر میکنید ارزش خیابا ۳۰ متری، دهکده ساحلی غازیان و گلسار رشت بواسطه چیست؟
بنظر من این فضای سبز و درختان موجود در این مناطق است که به آنها ارزش بخشیده است و ما کاملا این جمله را فراموش کرده ایم که ما و طبیعت باهم نفس میکشیم و قطع هر درخت در این شهر که اکنون به مانند آب خوردن شده است به مانند دستی ست که بر گلوی ما و آیندگان این شهر فشرده می شود. و در جاب آقای علیرضا برای دادن یک راهکار فقط به یک مثال بسنده میکنم. در منطقه ای از کشور سوئیس مردم با احداث پل دوم برای حل مشکل ترافیک مخالفت نمودندو دلیل آنرا ازدیاد اتومبیلها و شلوغ شدن و آلودگی بیشتر شهر بیان نمودند. مسلما مشکل ترافیک باتعریض روزافزون خیابان و زدن کمر درختان حل نمیشود. این یک مسئله فرهنگی ست و راهکار فرهنگی بسیار دارد.

پاسخ

محمد ( فعال محیط زیست )

۱۰ تیر ۱۳۹۳

دوستان در مقابل سوالی که در بالا مطرح کردم منتظر بیان نظرات و پاسخ شما هستم…

پاسخ

محمد

۱۰ تیر ۱۳۹۳

من با آقای انزلیچی موافقم. تنها خیابانهای این شهر که مجال قدم زدن در گرمای طاقت فرسای تابستان را به ما میدهند همین دو خیابان تکاوران و ۳۰ متری ست که البته به جرات میتوان گفت اکنون تنها یادگار سبز گزشتگان ماست که آن هم در غیاب اراده و عزم جدی مسئولان و نبودن متولی مشخص در حال نابودی ست!دوستان من یک سوال را مطرح میکنم. شما فکر میکنید ارزش خیابا ۳۰ متری، دهکده ساحلی غازیان و گلسار رشت بواسطه چیست؟
بنظر من این فضای سبز و درختان موجود در این مناطق است که به آنها ارزش بخشیده است و ما کاملا این جمله را فراموش کرده ایم که ما و طبیعت باهم نفس میکشیم و قطع هر درخت در این شهر که اکنون به مانند آب خوردن شده است به مانند دستی ست که بر گلوی ما و آیندگان این شهر فشرده می شود. و در جواب آقای علیرضا برای دادن یک راهکار فقط به یک مثال بسنده میکنم. در منطقه ای از کشور سوئیس مردم با احداث پل دوم برای حل مشکل ترافیک مخالفت نمودندو دلیل آنرا ازدیاد اتومبیلها و شلوغ شدن و آلودگی بیشتر شهر بیان نمودند. مسلما مشکل ترافیک باتعریض روزافزون خیابان و زدن کمر درختان حل نمیشود. این یک مسئله فرهنگی ست و راهکار فرهنگی بسیار دارد.

پاسخ

محمد ( فعال محیط زیست )

۱۰ تیر ۱۳۹۳

ممنون از sari عزیز بخاطر حقایقی که بیان نمودند. امیدوارم روزی فرا رسد که ما منافع شهر و کشورمان را بر منافع خویش ارجحیت دهیم.
باز هم یک مثال میزنم:
من جلوی ساختمونمون که بر خیابان اصلی ست چندتا درخت کاشتم فکر میکنید کسی تشکر کرد؟
نه…
کاسب گفت جلوی دید منو میگیره، بکنش
همسایه گفت برگش میریزه، بکنش
ای کاش روزی برسه که مردم این شهر درک کنند که معضل محیط زیست جدیه

پاسخ

احسان

۱۰ تیر ۱۳۹۳

منظورش … که فقط بهش توهین میکنن.متاسفم براشون

پاسخ

پارسا

۱۰ تیر ۱۳۹۳

من برای شهردار پیغام کذاشته بودم
چرا حذف شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آهان چون از شهردار تعریف نکردم حذفش کردید
واقعا که……………….

پاسخ

مهرداد

۱۰ تیر ۱۳۹۳

رضا جان لطفاٌ پیگیری کن ببین چرا ۳ تا تابلوی ورودی به شهر انزلی خوش آمدید درست و حسابی نمی زنن تو مکان های دقیق خودش
تابلوی وردودی هر شهر معرف اون شهر هستش
یکی ابتدای انزلی اونور حسن رود نمی زنن یکی سمت جفرود و یکی هم سمت سنگاچین

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۱۱:

:yes:

حسین بیک زاده

۱۰ تیر ۱۳۹۳

با سلام به منتقدین عزیز- زمانی یک فرد انتقاد می کند که اشراف کامل بر مسائل مطروحه داشته باشد ضمنا” فقط انتقاد کردن نیست بلکه راهکار مناسب دادن نیز لازم است در شرایط کنونی بایستی نخبگان و اهل فن شهر به کمک شهردار بیایند نه اینکه فقط خودشان را کنار بکشند و بی تفاوتی پیشه کنند و یا فقط انتقاد های بدون کارشناسی ارائه کنند . اینقدر زحمات کارمندان وکارکنان خدوم شهرداری را زیر سوال نبرید کمی تعقل در این زمینه کافیست .

پاسخ

۱۰ تیر ۱۳۹۳

این بلوار یکی از نشانه های هویتی فرهنگی اجتماعی ومحلی ماست مردم نباید اجازه باریک کردنشو بدن کارهای تخریبی وانهدامی عجیبی به اسم عمران وابادی تواین شهر میشه که کابل که هیچ توقندهار هم اتفاق نمیفتد باید لیست کنیم این خرابکاریهارونقد کنیم واسامی مدیرام ومجریانش رو اعلان کنیم تامردمبشناسند وبدانند

پاسخ

samihill

sam

۱۰ تیر ۱۳۹۳

با سلام
با تمام اتفاقاتی که افتاده خواهشمیکنم یک خط قرمز روی تابلوی سبز رنگ ورودی شهر انزلی بزنیم .. راحت…خدا حافظ شهرستان انزلی .. خدا حافظ
و با افتخار اعلام میکنم : ما انزلی چی ها شهر خودمون رو کشتیم رفت …
خدا حافظ

پاسخ