82054705-70687054[1]

 

شهردار انزلی ارتقاء بودجه ۲۶۰ میلیارد ریالی شهرداری در سال ۹۲ به مبلغی بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ را با توجه به مشکلات مالی دولت در سال گذشته ناشی از همگرایی ایجاد شده بین شهرداری و شورای شهر دانست.
رضا پورشعبان روز جمعه با تبریک به مناسبت فرارسیدن روز شورا به همه منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: یکی از افتخارات کشورمان، مشارکت مردم در تصمیم های خرد و کلان با برگزاری انتخابات مختلف است.
وی تشکیل شوراها را بیانگر وجود دموکراسی در کنار مردم سالاری دینی در کشور دانست و افزود: با توجه به مواد موجود در اساس نامه شوراها، این نهاد باید به یک مرجع تصمیم گیرنده و تصمیم ساز قوی در عرصه مدیرت شهری تبدیل شود.
پورشعبان با اشاره به اینکه بررسی عملکرد شهرداری در شورای شهر بیشتر از سایر موارد مدیریت شهری است گفت: شورای شهر نباید شورای شهرداری باشد و تصمیمات شوراها باید در همه حوزه های مدیریت شهری صورت بگیرد و تصمیم گیری فقط برای اقدامات شهرداری ، با اصل تشکیل شوراها در قانون مغایرت دارد.
وی با تاکید بر شکل گیری سیستم یکپارچه مدیریت شهری در کشور در راستای توانمند سازی شوراها بیان کرد: عملکرد شورای دور چهارم در انزلی در حوزه های مدیریت سیمای شهری، انجام پروژه های مهم در راستای توسعه پایدار شهر و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و توجه به مسائل زیربنایی بر مبنای توسعه نگری بوده است.
شهردار انزلی استفاده ظرفیتهای موجود در شهرستان را از نشانه های وجود تعامل و همکاری در سطح مدیریت شهری برشمرد و یادآور شد: وظیفه شورای شهر تصمیم سازی و تصمیم گیری در سطح کلان بوده و مدیریت شهری با محوریت شهرداری و با توجه به منابع موجود باید در عرصه های اجرایی وارد شود.
وی با اشاره به فراهم سازی شرایط لازم برای پیشبرد پروژه های توسعه شهری از سوی شورای شهر انزلی بیان کرد: بندرانزلی در یک دهه دچار چالشهای مدیریت شهری بوده و این امر در ارکان تصمیم گیری و اجرایی شهرداری تاثیر منفی گذاشت.
پورشعبان خاطرنشان کرد: تلاش شهرداری انزلی تبدیل واگرایی در ساختار مدیریت شهری به همگرایی است که اثرات آن در دوسال آینده مشخص خواهد شد.
وی افزود: عملکرد ۳۰ ماهه شهرداری برای اعلام گزارش آن به مردم و شورای شهر در حضور رسانه ها در دست تدوین است.
پورشعبان خبرنگاران را یکی از ارکان اساسی کمک به شهرداری دانست و گفت: منکر وجود نواقص در سیستم مدیریت شهری نیستم اما برخی انتقادهای غیرمنصفانه ما را آزار می دهد .
شهرستان انزلی با ١۴٢ هزار نفر جمعیت دارای ١١ عضو شورای شهر است ./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

گلسفیدی

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

مهندس پور شعبان گفت :
…انجام پروژه های مهم در راستای توسعه پایدار شهر و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و توجه به مسائل زیربنایی بر مبنای توسعه نگری بوده است…
خب افزایش سی درصدی بودجه شهرداری در سال ۹۵ با مبلغ ۵۳۰ میلیارد ریال و چشم انداز تامین درآمد از طریق فروش دارایی ها و مالیات بر ارزش افزوده معنی اش را همگان می دانند . شهر فروشی و درآمدهای ناشی از تخلفات قانونی در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ، که مسلماً جایی برای توسعه پایدار نخواهد بود آپارتمان های بدون پارکینگ شهر بدون پارکینک واحد های تجاری بدون پارکینگ ، تجمع جمعیتی ناشی از تراکم طبقاتی بدون تفکر زیر ساخت های مورد نیاز به ضرر شهروندان خواهد بود .
برای خاصه خرجی هایی چون طراحی لوگوی شهرداری انزلی ، پیاده روسازی های مجدد غیر ضروری در بعضی …از نقاط شهری ، فرهیختگان را به یاد ضرب المثل ( خانه از پای بست ویران است خواجه در بند نقش ایوان است ) می اندازد .
البته هزینه طراحی لوگو رقمی نیست !!! ولی تغییرلوگوی شهرداری ، تغییر کاغدها و نامه های اداری و پرچم ها و…. را به دنبال دارد همین یکی خودش از ارقام هزینه ای غیر ضروری در سالی است که اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نام گرفته… این شیوه رفتار با بیت المال توسط مسئولین شهرستان انزلی از شیوه رفتار مولای متقیان حضرت علی “ع ” فرسنگ ها فاصله دارد .
…سفره گسترد به افطارِ علی, شیر و نان و نمک آورد بَرَش.
علی آن مرد مناجات و نماز … گفت در سفره من کی دیدی, دو خورش یا که از آن بیشترش؟ …
بیایید به جای شعارها با شعورآگاهانه و عمل پیرو آن امام همام باشیم . توسعه شهری با پیاده راه سازی قبل از حل مشکل ترافیک و مسیرهای جایگرین ، هدایت خاکروبه ها زیر فرش است .

پاسخ