zzz-shahrdar2

روز گذشته سومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی برگزار شد و در این جلسه جناب آقای رضا پور شعبان به عنوان شصتمین شهردار تاریخ بندرانزلی برگزیده شد.

/در روستایی که زمانی جزئی از انزلی بود به دنیا آمدم/ ترافیک از مشکلات اساسی شهر/ باید به سمت گردشگری برویم/

پور شعبان، قبل از انجام رای گیری به مدت ۴۵ دقیقه فرصت داشت برنامه هایش را تشریح کند و سخنانش را اینگونه آغاز کرد: بنده رزومه کاری خود را پیش از این ارائه کرده ام و اکنون می خواهم درباره ی برنامه هایم توضیح دهم.

من در روستایی که آن زمان جزئی از انزلی بود به دنیا آمدم اما به دلیل تقسیمات کشوری آنجا از انزلی جدا شد و به مدت سه سال در قلمگوده و چهار سال در میان پشته انزلی زندگی کرده ام و در جمع مردم همین شهر افتخار داشته ام که در پیروزی انقلاب سهیم باشم و در کنار شهید حمید رجبی مقدم چیزهای زیادی آموخته ام.

پور شعبان ترافیک را یکی از مشکلات اساسی شهر عنوان کرد و گفت: ما بلوار انزلی را داریم یک مکان زیبای تاریخی است اما کسانی که می خواهند به بلوار بروند ماشینهایشان را باید کجا پارک کنند؟ ما باید به فکر راه اندازی پارکینگ طبقاتی باشیم و این از برنامه های من است.

وی با اشاره به اهمیت درآمد بخش گردشگری گفت: در زمینه ارتقاع سطح درآمد به شدت بحث داریم، ما در انزلی راه نداریم جز اینکه به سمت گردشگری برویم، باید زمینه ای فراهم شود تا مسافران وارد شهر شوند و خرید کنند.

/پارک جنگلی طالب آباد فرصتی برای جذب گردشگر/ اتاق فکر تشکیل خواهم داد/ باید از NGO ها استفاده کنیم/ مدیریت شهری در درجه اول توسعه است/

وی افزود: ما در طالب آباد یک پارک جنگلی داریم که یک طرف آن دریاست و طرف دیگر جاده و در وسط آن یک استخر طبیعی زیبا قرار دارد و این یک فرصت خوب برای جذب گردشگر است.

پور شعبان علت ناهنجاریهای اجتماعی را بیکاری دانست و گفت: باید برای کاهش تنش ها و ناهنجاریها در زمینه ایجاد شغل فعال باشیم و بتوانیم محیطی امن برای گذران اوقات فراقت خانواده ها فراهم کنیم.

ایشان در این قسمت از سخنرانی خود رو به حضار کرد و پرسید: آیا این کارهایی که می گویم را خودم باید انجام دهم؟ سپس ادامه داد: نه! ما باید از مشاوران کشوری و فراکشوری استفاده کنیم. در تهران نیز این مشاورین هستند که نظر می دهند، من برای عملی شدن حرفهایم اتاق فکر تشکیل خواهم داد، هر مدیری که می خواهد موفق باشد باید اتاق فکر داشته باشد، باید از انجمن های NGO استفاده کنیم، از سایتهایی که اطلاعات کاندیداها را درج کردن تقاضا دارم که این اطلاعات را در اختیار من قرار دهند تا بتوانم از این نیروهای جوان استفاده کنم، باید بستری فراهم شود بین شهرداری و مردم،  تا مردم از نزدیک با دغدغه های شهر آشنا شوند و با هم مشکلات را حل کنیم.

رضا پور شعبان در رابطه با توسعه شهری گفت: مدیریت شهری در درجه اول توسعه است، برای توسعه شهری مردم باید همراه شوند و برای این کار به جو آرام نیاز داریم.

/ورزش بانوان مورد توجه ماست/ سایت های انزلی را مرور میکنم/ نگاه فرا منطقه ای و فراجناحی داریم/

وی در رابطه با رابطه خود با اعضای شورای شهر انزلی گفت: کسانی که به من رای می دهند و کسانی که رای نمی دهند برای من در یک جایگاه قرار دارند و هیچ فرقی بین آنها نمی گذارم.

وی افزود: در بخشهای فرهنگی و ورزشی و هنری فعالیتهای خوبی انجام خواهیم داد و ورزش بانوان نیز مورد توجه ماست ضمن اینکه به  ورزش اول شهرمان ملوان انزلی نیز کمک خواهیم کرد چون ملوان نماد شهرمان است.

وی در رابطه با سایتهای انزلی گفت: من هر شب سایتهای انزلی را مرور می کنم و اگر دوستان می گویند من بومی نیستم باید در نظر داشته باشند که من مانند یک نیروی بومی در انزلی زندگی کرده ام و به مسائل مربوط به این شهر آشنا هستم.

ایشان در پایان گفت: انزلی یک برند بین المللی است و اگر می گویند منطقه آزاد انزلی وزن آن در انزلی بودنش است،  پس باید نگاهمان جهانی باشد، باید در زمینه اینترنت پیشرفت داشته باشیم زیرا نگاه ما به انزلی نگاه فرامنطقه ای است، ضمن اینکه نگاه فرا جناحی نیز داریم.

اعتقاد دارم انزلیچی شایسته بهترینهاست و امیدوارم شاهد شهری زیباتر و مرمانی شادتر و جوانانی برومندتر و خانواده های سالمتر باشیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

موج

۲۶ مهر ۱۳۹۲

دوستان عزیز لطفا این صحبتها یا شعارهای آقای پورشعبان را در آرشیو ذخیره کنید زیرا بزودی به کار میاد

پاسخ

Anzali Free Zone

۲۶ مهر ۱۳۹۲

اینکه آقای پورشعبان توی این شهر بزرگ شدن اتفاق خوشایندیه، اشاره ایشون به نقاط از دست رفته شهرستان انزلی مطلب دیگه ایه که خوشحال کننده است اینکه این درد رو به خوبی حس میکنن، استفاده از اتاق فکر همکاری با انجمن ها فرهنگ و ورزش و … و … همه شعارهای خوبی هستن که مطمئنا خود ایشان واقف هستند که عملی کردنشون کار و تلاش شبانه روزی رو میطلبه.
انزلی کلاب هم توی این زمینه و تهیه مقالات کار آمد کوتاهی نخواهد کرد و البته ایرادات و مشکلات شهر رو رسانه ای خواهد کرد تا به تسریع رسیدگی در صورت نیاز کمک بشه.

پاسخ

جوون

۲۶ مهر ۱۳۹۲

جدا انتخاب قابل ستایشی بود. بیایید کمک کنیم کار کنند. بیایید نقد سازنده کنیم. بیایید ضعف ها رو دوستانه بیان کنیم و فراجناحی باشیم.
فرصتی که در انزلی فراهم شده، هرگز قبلا نبوده. حاکمیت فکر و عقلانیت داره کم کم ایجاد میشه. رسانه ها خوب دارن جا پیدا می کنن. اینها یعنی اولین گام به سوی موفقیت.
برای انزلی، برای هم، بیایید بی جهت دعوا نکنیم. بی پایه ایراد نگیریم. فکر بدیم، ایده بدیم. راهکار بدیم. این یعنی نگاه سازنده شهروندی.
بسم ا…

پاسخ

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵:

انتخاب شایسته ای بود؟؟ کدام شایستگی؟؟ مثل اینکه تو جلسه حضور نداشتی تا ببینی ایشون چه جوری انتخاب شدند؟؟ چه فرصتی به نظر شما ایجاد شده؟؟ این اقاهم جزء باند آقایان است پس هرکاری آقایان بگند انجام می ده

محمد رضایی

محمد رضایی

۲۶ مهر ۱۳۹۲

آقا یا خانوم موج این حرفها حتما عملی میشوند،اگه بعد چندین سال هم عملی نشدن شما مطمئن باشین به زمان بیشتری نیاز دارن و به لطف خدا در قرون آینده عملی میشن
این حرفا زیادن،……..یه عده یه حرفی میزنن و بعد فراموش میکنن.
====
انزلی کلاب: بخشی از نظر شما طبق قوانین سایت قابل درج نبوده و حذف گردید جناب رضایی گرامی. پوزش ما را پذیرا باشید

پاسخ

محمد رضایی

محمد رضایی

۲۶ مهر ۱۳۹۲

انزلی کلاب واقعا متاسفم.من فکر نمیکردم حرفام رو سانسور کنی.این بود تریبون همه اهالی انزلی. فقط میتونم اظهار تاسف کنم

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۴۱:

سلام جناب رضایی عزیز، شما نیز میتوانید به عنوان یک شخص حقیقی مقالات خود را برای درج در انزلی کلاب ارسال نمایید، انزلی کلاب تریبون گروه خاصی نیست و این معنی شعار انزلی کلاب است. اما این سایت تحت قوانین جمهوری اسلامی به فعالیت میپردازد ضمن آنکه از شما به خاطر حذف بخشی از نظرتان پوزش طلبیده شد و امیدواریم شرایط را درک کنید.

majid-sh

۲۶ مهر ۱۳۹۲

امیدوارم همونطور که ایشون گفتن به بحث گسترش شهر از شرق و استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی اهتمام لازم و کامل داشته باشن.
انزلی ظرفیت کلانشهر شدن رو داره
امیدوارم شهردار جدید انرژی شو صرف حاشیه ها و جنگ های سیاسی نکنه
و تمرکزش رو عمران و آبادانی شهر باشه
مشکل حریم دریا رو هم حل کنه که خیلی انزلیچی ها رو داره اذیت میکنه

پاسخ

majid-sh

۲۶ مهر ۱۳۹۲

ایشون کجا بدنیا اومده؟
میگه بخشی که قبلاً جزو انزلی بود ولی الان نیست؟از غرب که فکر نکنم باشه؟؟باید از شرق باشه؟
reply pleas

پاسخ

Anzali Free Zone

۲۶ مهر ۱۳۹۲

راه جدا کردن مناطق انزلی رو از هم استانی های مهربونمون یاد بگیرید، برای جدا سازی زیبا کنار سازمان صدا و سیما رو منتقل کردن تا بهانه کافی داشته باشن.
به نظر من ساختمان شهرداری انزلی باید به موزه هنری تبدیل بشه و بسیاری از ادارات دولتی رو توی شرق انزلی مستقر کنیم و از شهر خارج کنیم این باعث میشه خود به خود شهر گسترش پیدا کنه.
ضمنا انزلی باید منطقه بندی بشه و سرای محلات براش در نظر گرفته بشه که به شورا و شهرداری کمک برسونن که میشه از داوطلبین محلات براش بهره برد که خودش میتونه هزیه اضافی رو به شهرداری تحمیل نکنه.

پاسخ

majid-sh پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴:

شاهین آبای نظرت چیه انزلی دو تا شهرداری انزلی و غازیان جدا داشته باشه؟
انزلی و غازیان که اتحادشون گسست ناپذیره ولی اگه این اتفاق بیفته و دو تا بودجه جدا داشته باشن و هرکدوم زیرساخت های شهری جدید داشته باشن خیلی انزلی سریعتر پیشرفت میکنه.
البته شاید مشکلی که داره اون موقع دعوا پیش میاد سر تخصیص بودجه شهرستان بین انزلی و غازیان

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵:

مجید جان مشکل انزلی این نیست که دو شهردار مجزا داشته باشه ، به نظرم باید شهر انزلی بزرگ بشه و تا حسن رود داخل شهر انزلی باشه نه اینکه با دروازه ماهی محدود بشه

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰:

تنها راه و سریعترینش خروج ادارات دولتی از مرکز شهر انزلیه و انتقال اون به شرق شهر انزلیه، تعامل بیشتر شورای شهر بندر انزلی( تنها شهر شهرستان انزلی) با شوراهای روستاهای اطرافه که با تعامل بیشتر شورا با فرماندرای مسیر گسترش شهر انزلی هم تسهیل خواهد شد، هر چی جمعیت و اراضی شهر انزلی بیشتر بشه بودجه و در آمدش هم بیشتر میشه.
باید منطقه آزاد انزلی موظف بشه به توسعه انزلی که با فشار مردم و شورای شهر انزلی شدنیه. به جای بندر کاسپین باید بندر شهید نامجوی انزلی تاسیس بشه و هزاران طرح دیگه.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵:

شهرداری انزلی باید برای خودش درآمدزایی کنه، باید بحث گردشگری رو به دست بگیره و با افزایش درآمدش شهر رو به توسعه پایدار برسونه، شهر انزلی میتونه از سازمان بنادر و منطقه آزاد انزلی درآمد زیادی داشته باشه که توی قانون هم تعریف شده اما پیگیری لازم نشده و با فشار مردم رسانه ها و اعضای شورا این حق گرفتنیه، انزلی میتونه طی این چهار سال روند رو به رشد عالی داشته باشه.

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۲:

عالی ، عالی ، عالی
این بهترین راه پیشرفت انزلی هست امیدوارم به گوش شهردار و اعضای محترم شورا برسه

علي پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۳:

سلام اقا مجید چرا تا حسن رود تا جفرود مل ماست زمانی تا حاجی بکنده جزه انزلی بود رشت بخاطر ساحل ۶تا روستا از انزلی جدا کرد

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴:

نه داشتن دو شهرداری مجزا اشتباه محضه خواهشا دیگه چنین طرحی رو مطرح نکنین. انزلی باید یک مدیریت واحد شهری داشته باشه تلاش ما خروج انزلی از همین بحث مسخره با قدمت بیش از یک قرنه ، بسه دیگه الان باید انزلی و غازیان فعلی محلاتی از انزلی محسوب میشدن. به جای اون با منطقه بندی انزلی و تاسیس سرای محلات (مثلا سرای محله کولیور) حتی با بهره گیری از داوطلبین محلات میشه کمک حال شورا و شهرداری شد. رسیدن به بودجه ۲۰۰ میلیاردی برای شهر انزلی یک رویا نیست کمی همت و غیرت مسولین شهر رو میطلبه…

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۴:

تو رو خدا حرف جدایی رو پیش نکشید. فردا هم میان میگن منطقه آزاد هم پیرو طرح شهروندان انزلی جدا بشه.!!
ما اسم دریای خزر رو میزاریم مازندران، بعدا سر خلیج فارس دادمون در میاد!
از ماست که بر ماست.

جاوید

۲۶ مهر ۱۳۹۲

این شهردار جدید هم مطمئناً هیچ کاری نمی تونه بکنه

پاسخ

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۱:

آقای جاوید، شما در کارتن گالیور نبوی که من میدونم، ما موفق نمیشیم. آستینت رو بالا بزن، مثل انزلی کلاب نقد سازنده کن. طرح بده، انجام ندادن، پی گیر شیم، بعد هر چی دلت خواست بارشون کن.
موسویان بدبخت این همه کار کرد. خدا که دید.
به نظرم باید به بحران مالی ملی هم توجه کنیم.
بیایی ان جی او درست کنیم. دست های هم رو بگیریم.
والا ما ایرانیها همش نق میزنیم. اصلا یک ساعت واسه این مملکت بیشتر قدم ور نمیداریم. همش گردن دیگران، همش گردن دولت، همش شورا. پس من و تو چی میشیم.
میریم آلمان میشیم لرد، میاییم ایران، آشغال میرزیم کف خیابون.
جان من منصف باشیم.

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۴:

آقای جوان حالا شد با این حرفات ۱۰۰ درصد موافقم. حرف راست جواب نداره

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۷:

مخلص آقای جاوید… تلاش کنیم و منصفانه.

sinaclub

sinaclub

۲۶ مهر ۱۳۹۲

با صحبتهای شاهین عزیز موافقم واقعاً حرفهای خوبی می زنه.آقای جاوید عزیز قدرت هر شهری مردمانشن پس ما می تونیم، به شرط این که یه تکونی به خودمون بدیم.من همین جا از مدیریت سایت تقاضا می کنم جلسات پرسش و پاسخ بذارن.با همه مسئولین شهری از جمله نماینده شهر،فرماندار،شورا،شهردار،مدیر کل منطقه آزاد انزلی.اگه لازم بود با مدیران دیگر نهادها مثل شیلات،بندر و …
ما جوونا بیام صحبت کنیم باهاشون،گزارش عملکرد بدن مسئولین.اگه حرفی زدن پیگیر باشیم که انجام بدن.همین آقای پورشعبان حرفهای خوبی زد در مورد جاده زیر پل،جزایر بهشتی و طالقانی (که واقعاً پتانسیل بالایی داره تا منطقه آزاد انزلی بیاد و سرمایه گزاری کنه و تبدیلش کنه به یک جزیره توریستی و گردشگری)،سواحل دریا(که همشو ارگانهای دولتی سایر استانها گرفتن و محصور کردن.حتی راهی نذاشتن که بشه رفت کنار ساحل)،سیمای شهری و…
اما ما اگه پیگیری نکنیم،عمل کردشونو زیر ذره بین نبریم،ازشون گزارش نخواهیم مطمئناً اونم عمل نمیکنه.ماها مردم باید تحت فشار بذاریم مسئولینو ، دیگه عصر نوین.مسئولین خطایی بکنند یا به وعده هاشون عمل نکنند باید در جلسات علنی پاسخگو باشن و رسانه ای بشه عملکردشون.در ضمن اگه بشه یه جلسه علنی یا یه مصاحبه ای این سایت با استاندار جدید در مورد انزلی انجام بده خیلی خوبه.

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۰:

دوست عزیز ما به شدت پیگیر مواردی که شما گفتیم هستیم ، به نظر می رسه بعضی موارد از جمله پاسخگو بودن مسئولین در سایتهای خبری ، چون در این شهرستان سابقه ای نداشته ، آرام آرام شکل بگیرد ، همان گونه که فرماندار محترم به خوبی پاسخگو بودند ان شاء الله در آینده همین کار را انجام خواهیم داد

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۷:

خیلی ممنون از پیگیری هاتون.

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۶:

ممنون واقعا. این یعنی یک شهروند پیگیر. این یعنی اجرای دموکراسی حق جویانه.

جاوید پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۷:

با این حرفاتون کاملا موافقم

جوون پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۷:

واقعا زیبا و منطقی حرف میزنید.

مریم لاهوری

۲۶ مهر ۱۳۹۲

آمیدوارم حداقل به اهداف و برنامه هاشون عمل کنند، برای ما مهم نیست که چه کسی شهردار می شه؟؟ برای مهم اینکه واقعا به فکر شهرمون باشه شهرمون آباد بشه امیدوارم این اتفاق بیفته

پاسخ

جاوید

۲۶ مهر ۱۳۹۲

جوان عزیز من خودم از نق زدن متنفرم ولی واقعا در چند سال اخیر کدام یک از آقایون به وظایف خودشون به درستی عمل کردند؟؟؟ وقتی می گم … زدند جنابعالی می گید از این ادبیات استفاده نکنم حقیقتاً … نزدند؟؟؟ با اون دروازه ماهی خیلی راحت برای شهر انزلی حد و حدود تعیین کردند بعدش الان چی رو می خواند درست کنند؟ به نظر شما شهردار جدید می تونه کاری کنه؟؟؟ کاری که شده و کسی هم نمی تونه کاری بکنه و اگر هم بخواد الان این مسئله به استان کشیده شده کاری که نباید می شد شد و مرکز استان از این مسئله خوشحاله که خلاصه بعد از سالیان سال به آرزوشون یعنی دستیابی به منطقه آزاد داره می رسه؟؟؟ تجربه نشان داده به دلیل باندبازیهایی که در این شهر وجود دارد و مخصوص همین شهر هم است و تا زمانی که آقایون سرکار هستند همین آشو همین کاسه.

پاسخ

جاوید

۲۶ مهر ۱۳۹۲

جوان جان ما هم دل بودیم حالا دیگه هم زبان شدیم :laugh:

پاسخ

مهندس خداجو

۲۶ مهر ۱۳۹۲

من شناختی از شهردارمنتخب ندارم ولی درباره مهندس پورقربان اطلاعات کافی دارم.ایشان یک فرد ایده پرداز وخلاق وشناخته شده در گیلان است. واقعا حیف شد انزلی با ایشان یک انقلاب راتجربه میکرد.واقعا جای تاسف داردکه برخی اعضای شورا پشت دست تصمیم خود راگرفته بودند.ضمنا پورقربان یک شهردار ورزشی تمام عیار بود.بخصوص در بسترسازی فوتبال ایشان کارنامه درخشانی دارد.حیف حیف حیف

پاسخ

شهروند

۲۶ مهر ۱۳۹۲

با نظر آقای مهندس خداجو موافقم

پاسخ