جوانان بندرانزلی با زدن تکیه‌های عزاداری و بر پا داشتن سنت حسنه محرم، دین خود را به امام حسین(ع) ادا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، در ماهی که همه از مظلومیت حسین و یارانش به عزاداری می‌پردازند در بندر انزلی این مراسمات به نوبه خود حال و هوای دیگری به شهر داده است.

جوانان این شهر بندری با زدن تکیه‌های عزاداری و بر پا داشتن سنت حسنه محرم دین خود را به مظلوم عالم حسین(ع) ادا می‌کنند، از جمله این عزاداری‌ها، جمعی از جوانان متدین و عده‌ای از خیرین شهر اقدام به زدن ایستگاه‌های صلواتی می‌کنند و با چای، شیر و کیک از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کنند.

در ظهر عاشورا و در هنگام اذان ظهر تمامی عزاداران حسینی به گلزار شهدا می‌رسند و نماز ظهر عاشورا را به جا می‌آورند و در عصر در محله‌های انزلی چادرهایی به نماد روز عاشورا به پا می‌شود که عده‌ای از جوانان که به لباس لشکریان یزید در می‌آیند شروع به آتش زدن خیمه‌ها می کنند و در همین حین مردم به عزاداری در این مراسم می‌پردازند که این نوع عزاداری از مراسمات خاص مردم این شهر به حساب می آید.

در این خصوص مهندس شهرام نواری عضو شورای شهر بندرانزلی به خبرنگار ایسنا گفت: بندر انزلی یکی از شهرهای قدیمی و دارای ریشه مذهبی است و مردمی معتقد و مذهبی دارد و در کلیه مراسمات مذهبی حضور فعال دارند.

وی افزود: در این راستا نهادهایی چون شهرداری، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره تبلیغات و بنیاد شهید داخل شهر در برپایی عزای حسینی مشارکت خاص دارند.

نواری ادامه داد: در تمامی مساجد و هیئت‌ها، عزاداری با نظارت اداره تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود و در روز عاشورا تمامی دسته‌های عزاداری در مزار شهدا با حضور امام جمعه و فرماندار و اعضای شورا و سایر مسئولین شهری به عزاداری می‌پردازند و هنگام ظهر با برپایی نماز ارادت خود را به امام حسین (ع) نشان می دهند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۴ آذر ۱۳۹۱

کاش نظارت بیشتری داشته باشن،در مورد اشعاری که مداح های شهرمون این روزا میخونن… متاسفانه در این مورد نظارتی نبوده تا بحال،وگرنه شاهد این وضعیت در مورد اشعار مداح ها نبودیم

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ آذر ۴ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۱۹:

کجا نظارت صورت میگیره ؟ متاسفانه هر چی سعی میکنن رنگ و لعاب رو بیشتر کنن از حس و حال مراسم کمتر میشه .

۴ آذر ۱۳۹۱

ممنون از اعضا و افراد متعصب که با جون و دل واسه شهرمون زحمت می کشند

پاسخ