axe27355

خزرآنلاین: چندی پیش بود که گفتگویی با پدری دلسوخته داشتیم و نقل قول هایی از او منتشر کردیم که گویا چندان به مذاق برخی ها خوش نیامده است. پس از درج این خبر یکی از مسئولان هیات قایقرانی استان گیلان در مصاحبه با یک سایت خبری برخی از رسانه های استان را به دروغگویی متهم کرد!

ضرب المثلی هست که می گوید کیه که بگه ماست من ترشه؟! این ضرب المثل مصداق عجیبی با حال این روزهای هیات قایقرانی پیدا کرده است.

بیش از یک هفته از ناپدید شدن شادی ۲۱ ساله، قایقران انزلیچی می گذرد. نگاهی به حواشی پس از ناپدید شدن شادی و انعکاس اخبار مربوط به آن در رسانه های محلی و سراسری به خوبی موید این مطلب است که سنتی اشتباه در استان در خصوص ارزیابی عملکرد رسانه های منتقد در حال شکل گیری است. سنتی که در آن همواره رسانه متهم به دروغ گویی و شایعه پراکنی می شود. لذا در واکاوی این پدیده ذکر چند نکته ضروری است:

۱- متاسفانه همچون گذشته آن هایی که باید خود در مقام پاسخگویی برآیند و بگویند چگونه شد که یک دختر جوان که می توانست سرمایه ورزشی این استان باشد حالا دیگر در میان ما نیست،  حالا تبدیل به مطالبه گران پرسشگر از رسانه ها شده اند و به جای آن که پاسخگوی عملکرد خود باشند، دیگران را متهم به دروغگویی می کنند!!

۲- یکی از مسئولان هیات قایقرانی در گفتگو با یک سایت خبری استان عنوان کرده است که شادی عضو تیم ملی قایقرانی نبوده است و یا مثلا غواصی از مازندران نیامده است و برخی رسانه ها را به دروغگویی متهم کرده است، حال سوال اینجاست که آیا واقعا آن چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد اینست که شادی عضو تیم ملی بوده یا خیر؟! اگر مثلا شادی عضو تیم ملی بود در کیفیت جستجوها تفاوتی می کرد؟! متاسفانه این مسئول به جای آن که سعی کند به سوالات بی شماری که در این راستا وجود دارد پاسخ دهد، به این موضوع اشاره می کند که شادی عضو تیم ملی قایقرانی نبوده و یا اینکه غواصی از مازندران نیامده و با توجه به این دو نکته رسانه های منتقد را متهم به دروغگویی می کنند!! ای کاش وی به جای آن که سعی کند برخی رسانه ها را دروغگو بخواند، پاسخ های قانع کننده ای به سوالات بیشمار مطرح شده بدهد.

۳- چرا برخی از مسئولین فکر می کنند که وظیفه رسانه ها تنها تعریف و تمجید است؟! چرا برخی فکر می کنند که تریبون ها تنها باید در اختیار مسئولین باشد؟! اینکه رسانه ای با پدر شادی به گفتگو بنشیند و سوالات بی جواب فراوانی را که در اذهان مردم و پدر شادی مطرح است را منتشر کند باید متهم به دروغ نویسی شود؟ آیا بهتر نیست مسئولان این هیات و هر کسی که به عنوان طرف مصاحبه با خبرنگاران از سوی این هیات معرفی شده است، به جای آنکه رسانه ها را متهم به دروغگویی کند و بگوید که مثلا شادی عضو تیم ملی قایقرانی نبوده است، به سوالات مهمتری که این روزها مطرح می شود پاسخ دهد و با جواب های منطقی و واضح ثابت کند که پدر شادی اشتباه می کند که می گوید مربی بالای سر تیم نبوده است. ثابت کند که پدر شادی اشتباه  می کند که می گوید تنها یک قایق پشتیبانی در روز تمرین با فاصله ۶۰۰ متری وجود داشته است. ثابت کند پدر شادی اشتباه می کند که می گوید با وجود فشار آب فراوان در روز حادثه، تمرین کردن ممنوع بوده است.

۴- فرماندار انزلی در مصاحبه با یکی از سایت های خبری استان از مردم می خواهد که اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند. معمولا در این مواقع اخبار را باید در سایت هیات قایقرانی گیلان پیگیری کرد، اما ایشان این سوال را بی پاسخ می گذرانند که حال که چنین سایتی اصلا وجود ندارد، چه باید کرد؟!

۵- هیچکس منکر زحماتی که گروه های جستجو برای پیداکردن ردی از شادی متحمل شده و می شوند، نیست همانطور که پدر شادی نیز در مصاحبه با خزرآنلاین، گفته بود که از نحوه جستجوها رضایت کامل دارد، آن چه که مورد انتقاد است و هنوز هم پاسخ روشنی به آن داده نشده است اینست که دلیل اصلی رخداد چنین حادثه ای چه بوده است وگرنه کسی در تلاش هایی که بعد از حادثه برای پیدا کردن شادی صورت گرفت شکی ندارد، متاسفانه در اغلب مصاحبه ها دیده می شود که برخی سعی می کنند با برجسته کردن تلاش های صورت گرفته برای پیداکردن پیکر شادی، دلایل اصلی بروز حادثه را لاپوشانی کنند!

۶- متاسفانه شبهات فراوانی در ناپدیدن شدن این قایقران وجود دارد که بی پاسخ مانده است. مثلا نائب رئیس هیات قایقرانی در مصاحبه ای که با خبرنگار شبکه باران داشته است می گوید که پوشیدن جلیقه نجات الزامی نبوده است و از سوی دیگر در همان مصاحبه فردی به نام خانم مرادی به عنوان مربی قایقرانی کایاک به این نکته اشاره می کند که جلیقه را به شادی داده و شادی از پوشیدن آن امتناع کرده است.حال سوال اینجاست که اگر پوشیدن الزامی نبوده چرا مربی از شادی می خواهد که جلیقه را بر تن کند و اگر الزامی بوده است پس چرا نائب رئیس هیات قایقرانی ادعا می کند که الزامی نبوده و اصلا چرا وقتی که شادی بنا به ادعای خانم مرادی از پوشیدن جلیقه امتناع کرده مانع از تمرین نشده اند؟!

نکته مهم دیگر اینکه نائب رئیس هیات قایقرانی در مصاحبه با یک سایت خبری می گوید که در روز تمرین مربی بر سر تمرین حاضر بوده است و در کلیپی که از شبکه باران پخش می شود خانم مرادی به عنوان مربی کایاک با خبرنگار خبر شبکه باران مصاحبه می کند و مدعی می شود که شادی خودش از پوشیدن جلیقه امتناع کرده است و این چنین به ذهن متبادر می شود که آن مربی ای که نائب رئیس هیات قایقرانی ادعا می کند که در تمرین حاضر بوده همین خانم مرادی بوده است اما نکته جالب اینجاست که پدر شادی می گوید که اصلا خانم مرادی مربی شادی نبوده است و مربی کانو کاندایی بوده و در حالی که شادی قایقران کایاک بوده!! و مرادی مشغول تمرین دادن تیم خود بوده و خانم حسینی که مربی شادی و مربی تیم کایاک بوده و از قضا همسر صادق فتحی نیا، مدیرعامل باشگاه قایقرانی ملوان نیز می باشد!! در روز تمرین حاضر نبوده است و جالب تر آن که در کلیپ پخش شده از سوی صدا و سیمای استان گیلان در حرکتی قابل تامل، خانم مرادی به عنوان مربی قایقرانی کایاک!!(در حالی که هم پدر شادی و هم بسیاری از ورزشکاران بر این ادعا که مرادی مربی کانو کانادایی بوده نه کایاک، صحه می گذراند) معرفی می شود!!

در عکس زیر در سایت رسمی فدراسیون قایقرانی مرادی به عنوان مربی کانوکانادایی معرفی می شود:

ifdf3raqltn733573yo2

در حالی که در عکس زیر که نشان دهنده مصاحبه خبرنگار شبکه باران با مرادی است، او به عنوان مربی کایاک معرفی شده است:

09vs3nj6ilr6rcsq266l

در پایان از مسئولان امر می خواهیم به شبهات زیادی که در خصوص این حادثه وجود دارد پاسخ دهند تا خدای نکرده دیگر شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

nabid.port

ruby

۲۷ آبان ۱۳۹۳

انشالله حقایق از دید مردم پنهون نمیمونه و تشکر صمیمانه از زحمت کشان سایت انزلی کلاب.

پاسخ

سارا پاسخ در تاريخ آبان ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۱۸:

عزیز ما چشممون بازه و از خدا میخوایم که مثل این ادمها نباشیم وهمیشه حق رو بگیم حتی اگر به ضرر خودمون باشه. به نوبه خودم از زحمات صادقانه شما ممنونم. شما دارین حق رو میگین درحالیکه هیچ بعید نیست بعدا به همین خاطراذیتتون کنن.اجرتون با خدا. اما ما بندگان خدا هم با شما و کنار شماییم

فرشاد

۲۷ آبان ۱۳۹۳

اگر این رویداد تاسف بار در کشورهای پیشرفته رخ می داد خیلی از مسئولین مربوطه بلافاصله استعفا می دادند و آماده پاسخگویی در دادگاه می شدند و از مردم و خانواده جانباخته بدلیل ضعف مدیریت شان معذرت خواهی می کردند. امیدوارم در این حادثه هر کس دروغ می گه رسوا بشه.از سایت مربوطه نیز تشکر می کنم .

پاسخ