60-shahrdar-anzali

شهر انزلی به خاطر موقعیت ممتاز و استراتژیک خود بخصوص در گذشته که سطح سواد عمومی در جامعه ایرانی پایین بود در توسعه و پیشرفت در روند شهر نشینی از پیشتازان ایران محسوب میشود. سالها میگذرد از زمانی که برای اولین بار اهالی این شهر ساحلی که در بسیاری از موارد صاحب اولین ها در کشورمان هستند شورایی برای تاسیس بلدیه تشکیل دهند.

Banaye-shahrdari-bandar-e-anzali

چندی پیش انتخابات شورای اسلامی شهر بندر انزلی نیز بهمراه سایر روستاهای شهرستان انزلی خاتمه یافت و سرنوشت چهار سال آتی این بندر قدیمی به دست منتخبین مردم سپرده شد. هر چند اکثریت منتخبین شورای شهر بندر انزلی را همان اعضای سابق شورا به خود اختصاص دادند اما با افزایش تعداد نفرات و ورود چند چهره جدید و بعضا جوان امید به افزایش فعالیت ها و پویایی هر چه بیشتر این نهاد مردم محور در این دوره افزایش یافته است.

خبر نداریم که آیا اعضای جدید و منتخب این دوره شورای شهر تا کنون جلسه ای مشترک با یکدیگر برگذار کرده اند یا خیر اما امیدواریم که شورای ۱۱ نفره جدید که وظیفه اصلی شان نظارت بر عملکرد شهرداری انزلی است در دور جدید با هر چه بیشتر کردن تعاملشان با مردم و رسانه ها روندی تازه را در برنامه های خود قرار دهند.

این اعضا موظفند در اولین اقدام خود شصتمین شهردار تاریخ بندر انزلی را انتخاب کنند و کلید ساختمان شهرداری را به او بسپارند تا شاید بتواند گره گشای مشکلات این شهر گردشپذیر باشد.

از نکات جالب این گزارش در قسمت هزینه ها میتوان به بودجه ۲ میلیارد و ششصد میلیون تومانی اشاره داشت که به امر مهم ” برنامه ریزی توسعه شهری ” تخصیص یافته است. که اگر ۱۰ متخصص برجسته کشور برای مشاوره به شهرداری انزلی در سال ۹۱ با حقوق ماهانه جهت مشاوره نیز بهره گرفته شده باشد این ده نفر باید ماهانه مبلغ : بیست و یک میلیون و ششصد هزار تومان حقوق دریافت کرده باشند باز هم اتفاقی بسیار شایسته است، حتی اگر این افراد به صورت ثابت نیز در شهرمان اسکان نیافته باشند و تنها از تخصص و بینش آنها در این خصوص بهره برده شده باشد.

زیرا برنامه ریزی و مشخص کردن راهبردها به خصوص در امر توسعه از مهمترین اقدامات شهرداری میتواند باشد. مطمئنا توسعه پایدار شهری نیازمند رسیدن شهرداری به درآمدهای پایدار فارغ از بودجه دریافتی است. اینکه شهرداری و شورای شهر انزلی چه برنامه هایی را در این زمینه دنبال میکنند موضوعی است که میتوان از آن گلایه کرد که آنهم به خبررسانی با تاخیر و عدم معرفی دستاوردها و فعالیت ها از طریق رسانه به مردم باز میگردد.

اینکه این تحقیقات و مشاوره ها برای دست یافتن به اصول توسعه شهری چه دستاوردی را برای شهر انزلی داشته است و آیا این شهر ساحلی هم اکنون صاحب چند سند چشم انداز توسعه برای رسیدن به افق مد نظر با چند بازه زمانی هست یا خیر، مبحثی است که باید اعضای شورای شهر یا شهردار انزلی پاسخگوی آن باشند.

انشاا… در یک مطلب جداگانه عملکرد شهرداری با توجه به بودجه تخصیص یافته مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت و باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا شورای شهر جدید انزلی آقای سید تقی موسویان شهردار انزلی را در سمت خود ابقاء خواهند کرد یا گزینه های جدیدی نیز برای رسیدن به ساختمان تاریخی شهرداری بندر انزلی مطرح است.

  • آنچه در ادامه تقدیم حضور میگردد، عملکرد مالی شهرداری بندر انزلی در سال ۱۳۹۱ است که طبق قانون باید سالانه از سوی این نهاد ارائه گردد: 

01

02

03

صفحه شماره سه به بعد با همین کیفیت و غیر قابل خواندن ارائه گردیده است که میتواند به علت اشتباه متصدی سایت شورای شهر بندر انزلی صورت پذیرفته باشد که شایسته است نسبت به رفع مشکل اقدام گردد. 

04

05

 

به زودی پاسخ سوالات صندلی سپید شماره دو با ۶ نفر از اعضای شورای شهر آماده و ارائه خواهد شد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیh

۸ شهریور ۱۳۹۲

شنیده شده که فرماندار محترم و خدمت گزار ( البته به نماینده ) کاندید اصلی شهرداری انزلی هستند !!!

پاسخ

carisma

۸ شهریور ۱۳۹۲

خوشم میاد که آمار توی شهر خوب می چرخه ! اینقدر خوش خدمتی کردن مخصوصا در دوره انتخابات که کسی در این شهر دل این رو نداره که از این شهر تشریف ببرن

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۸ شهریور ۱۳۹۲

۲ و نیم میلیارد بودجه صرف تحقیق برای توسعه شهر که نتیجه ش بشه دروازه ماهی واقعا نیاز به بررسی داره ؟!!!

پاسخ

مهسا

۸ شهریور ۱۳۹۲

عجب آمار و ارقامی. اینهمه پول دستشون می یاد بعدش این وضعیت شهرماست. واقعا با این پول ها چی کار می کنند؟؟ همشون باید پاسخ بدند!!! :reallyangry:

پاسخ

مژگان

mojshekan

۸ شهریور ۱۳۹۲

۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان … خدایا بزرگیتو شکر…

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۸ شهریور ۱۳۹۲

سایت شهرداری و شورای شهر انزلی نماد احترام به نظر مردم توی این شهره، باید دید اعضای جدید آیا واقعا سر حرفهاشون هستند یا شورای جدید هم مسیر گذشته رو خواهد پیمود.

پاسخ

Abay

۸ شهریور ۱۳۹۲

۲٫۵ میلیارد تومن ؟ این همه هنرمند تئاتر توی این شهر با ۱۰۰ میلیون بودجه زندگیشون زیر و رو میشه میتونن کلی کار ارائه بدن. شهرداری انزلی چه کاری برای امور فرهنگی کرده ؟ خواهشا بیشتر شورا و شهرداری انزلی رو نقد و بررسی کنید.

پاسخ

سحر

۸ شهریور ۱۳۹۲

مهسای عزیز تا حالا کی به سوالات ناتموم ما جواب دادن که این دفعه دومشون باشه. به امید روزی که افراد با کفایت مسئولین شهرمون بشن تا حسرت به دلمون نشینه :-$

پاسخ