ششمین ناوگروه صلح و دوستی ایران با هدف تحکیم روابط و ابلاغ پیام صلح و دوستی از بندرگاه انزلی عازم بندر ماخاچ قلعه در جمهوری خودمختار داغستان روسیه شد.
فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش صبح شنبه در مراسم بدرقه این ناوگروه اظهار کرد: این ناوگروه متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دماوند و ناو موشک انداز پیکان است.
دریادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقری افزود: تا کنون در راستای اجرای ماموریت های ابلاغی محوله به ناوگان شمال نیروی دریایی، پنج ناوگروه صلح و دوستی و یک ناوگروه نیز برای شرکت در مسابقات ارتش های جهان (جام خزر) به کشورهای حاشیه دریای خیز اعزام شده است.
وی با اشاره به ایلاغ پیام صلح و دوستی ملت و دولت ایران به دولت و ملت جمهوری داغستان روسیه به عنوان مهمترین هدف از انجام این سفر تاکید کرد: تا کنون شش بار پرچم جمهوری اسلامی ایران در کشورهای حاشیه خزر به اهتزار درآمده و نمایش اقتدار و توانمندی و صلابت ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار تجهیزات و ابزار موجود ساخته دستان توانمند متخصصان ایرانی در شرایط تحریم کشور از دیگر اهداف این گونه سفرهاست.
امیر باقری خطاب به پرسنل اعزامی به این سفر آنها را سفیران ایران در جمهوری داغستان دانست و تاکید کرد: پرسنل اعزامی به این سفر باید در نوع رفتار و گفتار خود در کنار نمایش توانمندی و اقتدار ارتش توجه ویژه داشته باشند چرا که نوع رفتار و اقدام و عملکرد نیز در اجرای مراسمات و تشریفات و حتی در بازدید های غیر رسمی بیانگر بخش دیگری از توانایی های نیروی دریایی ارتش ایران است.
وی تصریح کرد: در صورت نمایش هرگونه ضعفی در رفتار و کردار و گفتار علاوه بر ارزیابی از سوی کشور میزبان ، به وجهه نظام و کشور نیز خدشه وارد می شود./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *