82143674-70854167[1]

استاد بزرگ شطرنج ایران شرکت کنندگان ایرانی شطرنج جام ستارگان دربرابر منتخب جهان را از نخبگان شطرنج ایران عنوان کرد.
احسان قائم مقامی شامگاه یکشنبه درحاشیه برگزاری افتتاحیه مسابقات شطرنج جام ستارگان منطقه آزاد انزلی درجمع خبرنگاران اظهار کرد: این دوره از مسابقات قوی ترین مسابقات تاریخ شطرنج ایران بوده و از اهمیت زیادی برخورداراست .
احسان قائم مقامی با اشاره به اینکه دراین دوره از مسابقات در طول ۱۱روز برترین چهره های تاریخ شطرنج رو در روی هم قرار می گیرند افزود: مسابقات شطرنج جام ستارگان جهان و تیم منتخب ایران نبرد سختی برای اثبات لیاقت های جوانان و نوجوانان ایرانی است.
وی با اشاره به اینکه اعضای تیم ملی و جوانان تیم پرامیدی را برای کشورمان تشکیل داده اند گفت:شرکت کنندگان در این مسابقات جزء نخبگان کشور هستند.
قائم مقامی با تاکید براینکه در این تورنمنت هیچ حریف ضعیفی وجود ندارد تصریح کرد: برگزاری این دوره از مسابقات علاوه بربالابردن سطح کیفی شطرنج در کشور، به عنوان رشته برتر ورزشی درچند سال آینده وارد خانواده ها می شود.
استاد بزرگ شطرنج ایران با تاکید برلزوم حمایت از این ورزش فکری خاطرنشان کرد:با حمایت از ورزش شطرنج آینده زیبایی برای این ورزش فکری توسط نوجوانان و جوانان ترسیم خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا اولین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام ستارگان با حضور ۲۰ شطرنج باز از کشورهای ایران ، انگلیس، آمریکا، چین تایپه ، گرجستان، ازبکستان، ارمنستان، روسیه، فرانسه عصر یکشنبه در سالن همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی با حضور رییس فدراسیون جهانی شطرنج و آناتولی کارپف آغاز بکار کرد.
این دوره از مسابقات به مدت ۱۱ روز دراین منطقه ادامه دارد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *