Saderat

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه‌ آزاد انزلی براساس مصوبه‌ جدید بانک مرکزی ایران، سرمایه تودیعی مورد نیاز برای ایجاد صرافی کاهش یافت.

بنا بر ماده ۱۱ از فصل چهارم دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها که در تاریخ ۲۸ مرداد ماه سال ۹۳ در شورای پول و اعتبار کشور مصوب و از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده، صرافیها می‌توانند با تودیع سرمایه ۲ میلیارد تومانی نسبت به ایجاد شعبه صرافی اقدام نمایند، این در حالی است که میزان سرمایه تودیعی در دستورالعمل پیشین ۲۰ میلیارد تومان بود موضوعی که موجبات عدم استقبال از تاسیس صرافی را فراهم نموده بود.

این گزارش بابیان اینکه با ابلاغ این دستورالعمل بستر مناسبی برای توسعه و گسترش فعالیت این نهادها مهیا گردیده، می‌افزاید: با عنایت به فعالیت تالار اختصاصی بورس کالای ایران در این منطقه، سازمان منطقه‌ آزاد انزلی به منظور تسهیل شرایط حضور گسترده‌ نهادهای پولی و اعتباری داخلی و خارجی، به ویژه صرافیها، به عنوان یکی از مهمترین پیش‌نیازهای رونق فضای کسب و کار در محدوده‌ این منطقه، از تمامی متقاضیان علاقه مند به فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد انزلی برای فعالیت و خدمات‌رسانی دعوت بعمل می آورد.

بر اساس قانون چگونگی اداره‌ مناطق آزاد کشور، تأسیس صرافیها در محدوده مناطق آزاد با پیشنهاد سازمان و تأیید بانک مرکزی انجام می‌شود.

امکان ثبت شرکت و سرمایه گذاری با مالکیت ۱۰۰ در صد اتباع خارجی، اعطای معافیت مالیاتی۲۰ساله به فعالین اقتصادی منطقه، امکان اجاره زمین به سرمایه گذاران خارجی بهمراه معافیت تولیدکنندگان از پرداخت هرگونه حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه در محدوده منطقه، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، امکان فعالیت بانکها و شرکتهای بیمه داخلی با همکاری شرکتها و بانکهای بین المللی در عرصه های حمایت و تضمین فعالیت های سرمایه گذاری در این منطقه  از مهمترین مزایای قانونی سرمایه گذاری در سازمان منطقه آزاد انزلی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

با سلام خدمت به مدیریت سایت انزلی کلاب . بسیار سایت و خوب وزیبایی دارید امیدوارم بتونم بهتون کمک کنم شما لینک شدید در سایت روستای سارم اشکور لطفا اگر جایی داشتید ما را هم لینک کنید خدمتگذار شما مدیریت سایت روستای سارم اشکور علیرضا محمدی سارمی :yes: :yes:

پاسخ